Ztracení chlapci: Upíří kmen

Lost Boys: The Tribe

Lost Boys: Klan upírov

Komedie / Horor / Thriller

USA / Kanada, 2008, 90 min

Pro mne docela příjemné překvapení, obstojně jsem se bavil od začátku až do konce. Jasně, je to béčko jako hrom, ale tak nějak sympaticky nechá vzpomenout na hravá osmdesátá léta a už jenom proto stojí za vidění (pokud tedy nemáte zrovna po ruce něco přímo z tohoto období) . K takovýmhle filmům je těžké se nějak obsáhleji vyjadřovat, ty vám prostě buď sednou, anebo ne. 50%(22.7.2008)

Vzhledem ke zdejšímu hodnocení musím konstatovat, že já tento film rozhodně jako nějaký velký propadák nevidím. Ale zase je možná nutno říci, že já jsem od začátku na tenhle film nepohlížel jako na horor, u kterého bych se měl bát, ale spíše jako na mix teenage komedie a teenage hororu stříknutého notnou dávkou upírů. A toto se mi přesně potvrdilo, takže jsem vlastně viděl to, co jsem očekával, kdybych se chtěl u nějakého filmu bát, tak rozhodně nezvolím tenhle film. Ale jako docela solidní odreagováčka na nudný večer to působilo vcelku fajn a musím tedy konstatovat, že já jsem s výsledkem, který mi byl předložen, dost spokojený. Samozřejmě je mi jasné, že ne každému se to může líbit, ale u mě je naštěstí i ta výhoda, že jsem neviděl první díl, takže tenhle film neohodnotím jako pokračování něčeho, ale jako samostatný příběh, který mě rozhodně dokázal zaujmout a u kterého jsem se ani skoro vůbec nenudil. Takže já s tímhle filmem nemám jediný problém, dokonce jsem rád, že jsem mohl vidět v tomto filmu vůbec poslední společné filmové setkání dvou legendárních mladých herců z druhé poloviny 80. let, a to sice Coreye Haima a Coreye Feldmana. Tahle legendární dvojice se v tomto filmu společně setkala před kamerami zřejmě vůbec naposledy, protože jak známo, tak Corey Haim již bohužel zemřel. Byla to sice jen jedna krátká scénka během závěrečných titulků, ale stálo za to ji vidět. Celkově film hodnotím jako průměrný biják, který nezklamal, a tak uděluji tři hvězdy.(22.5.2010)

Co se týká atmosféry, tak ta se docela nese v podobném duchu, jako minule. Tenhle kousek není v žádném případě čistokrevným horrorem a ani se tak brát nemůže. Protože ti co by zde očekávaly nějaké pořádné řežby a adrenalinové scény při nichž začnou stávat vlasy na hlavě, tak budou velice zklamáni. Celá série Ztracených chlapců totiž diváky spíše pobaví a to byl záměr i tohoto dílu. Nemůžu však říct, že by zde nebyly k vidění žádné krvavé scény. Těch tu bylo dokonce víc než dost, ale vystraší ledajak malé děti. Masky upírů se však až na malou výjimky docela povedly a rozhodně ostudu nedělají. Zvláště pak, když nastal čas krmení a nadržené krásky se během chvíle proměnili v krvavé bifteky. Podobné tomu bylo i u hudebního doprovodu, který se sice snažil co mohl, ale na rozdíl od toho, co byl ke slyšení v prvním díle se mi tenhle zas až tolik nelíbil. 5/10(6.11.2010)

• Korbitch

Vzhledem k tomu, po kolika letech vzniklo pokračování, jsem se až divil kolik prvotních myšlenek zde nalezneme. Není to kdovíco, ale jako jednohubka to poslouží slušně, zvlášť když se vám Lost boys líbí. Tomuto snímku uděluji naprosto s klidem ** shurikeny a celkem se těšim na trojku. Občas dá člověk něčemu ** a píše nasupený koment, protože čeká víc. A někdy, jako je tomu teď, dá člověk ** shurikeny a je naprosto spokojen. Tedy, jen spokojen. Nejlepší hlod je na konci. Dej někomu oheň a zahřeje ho na den. Zapal někoho a bude ho hřát až do smrti :-))))(19.1.2011)

Teda, nečekal jsem tak zajímavý začátek. Dobrá kamera a povedený děj vás celkem slušně vtáhne do příběhu. Zvlášť když se tu objeví Tom Savina, který si zahrál ve filmu Quentina Tarantina "Od soumraku do úsvitu" a to postavu Sex Machine, bojující proti upírům. CITÁT - Co, kurva, děláte na mojí pláži??!!............ Pak se přidá super hudba a jsem v rauši. CITÁT - Nezapomeň na tu hlavu........... Opět je tu zmíňka o Texaským masakru, jako v příběhu prvním. A co se bude dít dál? CITÁT - Jdem na párty........... Už konečně vím, co je to Frogovice. Frogovice se dělá z česneku, svěcené vody a vajec - mňamka - Zeman by zaplesal. Mám chuť na krev a jsem vegetariánka - to je hnus - stěžuje si sestra hlavního hrdiny. Uslyšíme i rčení použité v prvním příběhu o tom, jak se likvidují upíři. Někteří řvou, někteří ne, někteří explodujou, jiní ne, ale všichni tě chtěj vzít s sebou. Kapišto? Tak a jdeme na upíry. Nádherná scéna je v 68 minutě. Tu jsem si vychutnal. Víte, že krev a slaná voda jsou v podstatě to samé?...no a pak to začne. Ctihodný reverend Eddie, pardon Edgar Frog (Corey Feldman) je prostě zabiják upírů. jak má být. Je to borec - grrrrr. CITÁT - Za mojí službu obdržíte účet......... Je to skoro stejné jako jednička, akorát je tu víc humoru a bohužel příběh trochu ztratil na síle.(23.6.2013)

• - V posledním záběru se Edgar Frog (Corey Feldman) střetne s upírem Samem. Jde o Sama Emersona z prvního dílu. V obou případech jej ztvárnil herec Corey Haim. (Lorge)

• - Roli hlavního upíra ztvárnil Angus Sutherland, který je nevlastním bratrem známějšího Kiefra Sutherlanda. Kiefer Sutherland přitom hrál roli hlavního upíra v prvním dílu. (Lorge)

• - Súčasne s filmom sa rozbehli aj práce na komiksovej sérii s názvom Lost Boys: Reign of Frogs. (beso74)