Reklama

Reklama

Být upírem je zábava - ve dne spí, v noci nasávají a nesmrtelnost také není k zahození. Pokračování komediálního hororu z 80. let se odehrává v Luna Bay v Kalifornii, kam přijíždí Chris se svou sestrou Nicole. A právě ji musí zachránit před proměnou v nemrtvou.  Prospat celý den. Nasávat celou noc. Nikdy nezestárnout. Stát se nesmrtelným. Vlastně je to zábava být upír. Před několika lety poklidné pobřežní město sotva přežilo epidemii upírů. A teď jsou zpátky… ještě horší, hladovější a připravenější ponocovat. Pokračování kultovního hororu z 80. let nás zavádí do Luna Bay v Kalifornii, kam přijíždí Chris Emerson (Tad Hilgenbrink) se svou mladší sestrou Nicole (Autumn Reeserová). Sirotci, kteří ztratili při autonehodě rodiče, se sem přistěhovali s excentrickou tetou Jillian (Gabrielle Roseová) a záhy se stanou kořistí místních zdivočelých surfařů, kteří jsou ovšem mnohem horší než chuligáni - jsou to upíři. A když se Nicole nevědomky napije upíří krve, její bratr musí najít a zničit vůdce gangu upírů dřív, než bude sestřina proměna dokonána. Režie se ujal P. J. Pesce. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (55)

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

"Hele, odkud víš tolik o upírech ??" - "Z komiksů, kámo !! Z komiksů !!" ;) Xtý béčkově hororový sequel - Byť lépe Upíří kmen vnímat samostatně mimo sérii.. - navíc luxusně nahláškovaný, který se nebere ani za mák vážně, a tak i proto mě možná bavil i víc než ten Schumacherův původní snímek.. Překvapivě velmi šikovný režisér P.J. Pesce ukazuje slušný cit pro vizuál a především činí z té cílené lacinosti filmu jeho hlavní přednost.. ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

Tak čo asi čakať od pokračovania jedného z najlepších upírskych snímkov 80. rokov? Snáď, že si zachová atmosféru pôvodného filmu a obohatí ju o modernejšie triky a masky, ponúkne nám starých známych, ktorý budú skvelými sidekicks novým postavám a celkovo, že sa nadviaže na odviazanosť jedničky. Ale opak je pravdou. Keby sa to nevolalo LOST BOYS a nehral v tom skvelý Corey Feldman, tak by ste si to v pohode zmýlili s tuctom podobných žvástov tohoto žánru. Jednoznačne sa tu ponúka vykríknuť z celého hrdla - TIE ZLATÉ ( v tomto prípade ) 80. ROKY!!! Vyššie hodnotenie má na starosti jedinečný Edgard ( nie Eddie ) Frog. ()

Reklama

freddy 

všechny recenze uživatele

Vzhledem ke zdejšímu hodnocení musím konstatovat, že já tento film rozhodně jako nějaký velký propadák nevidím. Ale zase je možná nutno říci, že já jsem od začátku na tenhle film nepohlížel jako na horor, u kterého bych se měl bát, ale spíše jako na mix teenage komedie a teenage hororu stříknutého notnou dávkou upírů. A toto se mi přesně potvrdilo, takže jsem vlastně viděl to, co jsem očekával, kdybych se chtěl u nějakého filmu bát, tak rozhodně nezvolím tenhle film. Ale jako docela solidní odreagováčka na nudný večer to působilo vcelku fajn a musím tedy konstatovat, že já jsem s výsledkem, který mi byl předložen, dost spokojený. Samozřejmě je mi jasné, že ne každému se to může líbit, ale u mě je naštěstí i ta výhoda, že jsem neviděl první díl, takže tenhle film neohodnotím jako pokračování něčeho, ale jako samostatný příběh, který mě rozhodně dokázal zaujmout a u kterého jsem se ani skoro vůbec nenudil. Takže já s tímhle filmem nemám jediný problém, dokonce jsem rád, že jsem mohl vidět v tomto filmu vůbec poslední společné filmové setkání dvou legendárních mladých herců z druhé poloviny 80. let, a to sice Coreye Haima a Coreye Feldmana. Tahle legendární dvojice se v tomto filmu společně setkala před kamerami zřejmě vůbec naposledy, protože jak známo, tak Corey Haim již bohužel zemřel. Byla to sice jen jedna krátká scénka během závěrečných titulků, ale stálo za to ji vidět. Celkově film hodnotím jako průměrný biják, který nezklamal, a tak uděluji tři hvězdy. ()

Terva 

všechny recenze uživatele

Teda, nečekal jsem tak zajímavý začátek. Dobrá kamera a povedený děj vás celkem slušně vtáhne do příběhu. Zvlášť když se tu objeví Tom Savina, který si zahrál ve filmu Quentina Tarantina "Od soumraku do úsvitu" a to postavu Sex Machine, bojující proti upírům. CITÁT - Co, kurva, děláte na mojí pláži??!!............ Pak se přidá super hudba a jsem v rauši. CITÁT - Nezapomeň na tu hlavu........... Opět je tu zmíňka o Texaským masakru, jako v příběhu prvním. A co se bude dít dál? CITÁT - Jdem na párty........... Už konečně vím, co je to Frogovice. Frogovice se dělá z česneku, svěcené vody a vajec - mňamka - Zeman by zaplesal. Mám chuť na krev a jsem vegetariánka - to je hnus - stěžuje si sestra hlavního hrdiny. Uslyšíme i rčení použité v prvním příběhu o tom, jak se likvidují upíři. Někteří řvou, někteří ne, někteří explodujou, jiní ne, ale všichni tě chtěj vzít s sebou. Kapišto? Tak a jdeme na upíry. Nádherná scéna je v 68 minutě. Tu jsem si vychutnal. Víte, že krev a slaná voda jsou v podstatě to samé?...no a pak to začne. Ctihodný reverend Eddie, pardon Edgar Frog (Corey Feldman) je prostě zabiják upírů. jak má být. Je to borec - grrrrr. CITÁT - Za mojí službu obdržíte účet......... Je to skoro stejné jako jednička, akorát je tu víc humoru a bohužel příběh trochu ztratil na síle. ()

korbitch22 

všechny recenze uživatele

Natočit pokračování kultovního hororu,který opravdu zbožňuju a ještě po dvaceti letech,to chce sakra odvahu!Film je to lehce podprůměrný,ale že by si zasloužil takové opovržení,to říct nemůžu.Je to jednoduchá,pubertální vyvražďovačka,plná suchých drsňáckých hlášek,mladých spoře oděných hereček a herců,s lehkým náznakem atmosféry,bohužel totálně nechápající podstatu a odkaz prvního dílu.Jako solidní jednohubka to pobavilo,hlavně cameo Toma Saviniho a skvělá minirole pro dvojici Corey Feldman a Jamison Newlander,škoda že vteřinové setkání Coreyho Feldmana a Coreyho Haima,netvořilo celou kostru příběhu!Na co ti tvůrci sakra mysleli!?To by byl ůžsnej nářez,škoda že na mám mozek já,ale tvůrce to nenapadne.Jako kultovní film,kterým jednička je,kdybych byl točil 2ku lost boys,udělal bych jí se vší ctí a parádou,boj mezi dvoicí Feldman a Newlander vs. Haim a Patrick!Sakra to by bylo žrádlo! ()

Galerie (32)

Zajímavosti (8)

  • Roli hlavního upíra ztvárnil Angus Sutherland, který je nevlastním bratrem známějšího Kiefra Sutherlanda. Kiefer Sutherland přitom hrál roli hlavního upíra v prvním dílu. (Lorge)
  • Producenti rozmýšľali o 3 rôznych alternatívach príbehu. Prvým z nich bol prequel o tom, ako sa David (Kiefer Sutherland) stal upírom, ďalší niesol názov The Lost Girls a posledný bol pomenovaný Lost Boys: Devil May Cry. (beso74)
  • Súčasne s filmom sa rozbehli aj práce na komiksovej sérii s názvom Lost Boys: Reign of Frogs. (beso74)

Reklama

Reklama