Ztracení chlapci: Upíří kmen

Lost Boys: The Tribe

Lost Boys: Klan upírov

Komedie / Horor / Thriller

USA / Kanada, 2008, 90 min

Co se týká atmosféry, tak ta se docela nese v podobném duchu, jako minule. Tenhle kousek není v žádném případě čistokrevným horrorem a ani se tak brát nemůže. Protože ti co by zde očekávaly nějaké pořádné řežby a adrenalinové scény při nichž začnou stávat vlasy na hlavě, tak budou velice zklamáni. Celá série Ztracených chlapců totiž diváky spíše pobaví a to byl záměr i tohoto dílu. Nemůžu však říct, že by zde nebyly k vidění žádné krvavé scény. Těch tu bylo dokonce víc než dost, ale vystraší ledajak malé děti. Masky upírů se však až na malou výjimky docela povedly a rozhodně ostudu nedělají. Zvláště pak, když nastal čas krmení a nadržené krásky se během chvíle proměnili v krvavé bifteky. Podobné tomu bylo i u hudebního doprovodu, který se sice snažil co mohl, ale na rozdíl od toho, co byl ke slyšení v prvním díle se mi tenhle zas až tolik nelíbil. 5/10(6.11.2010)

• MM_Ramone

Keď ide o filmy o upíroch tak som sa naučil byť hodne obozretný. V posledných rokoch sa z tohto horrorového subžánru stala popkornová zhovadilosť pre zakomplexované školáčky a ukrivdených emo chujkov. Je mi zle z tých všeliakých romantických "Twilight" sračiek a pubertálnych "Upírských denníkov". "Stratených chlapcov" si pamätám ako celkom podarený kúsok z konca osemdesiatých rokov. Po viac ako dvadsiatich rokoch bola natočená druhá časť - "Strateni chlapci: Klan upírov". Nesie sa v podobnom duchu ako pôvodný snímok. No nie je to celkom ono. Niečo tomu chýba. Zdá sa, že nové milénium vamp horrorom moc nepraje. **(19.4.2016)

Tak čo asi čakať od pokračovania jedného z najlepších upírskych snímkov 80. rokov? Snáď, že si zachová atmosféru pôvodného filmu a obohatí ju o modernejšie triky a masky, ponúkne nám starých známych, ktorý budú skvelými sidekicks novým postavám a celkovo, že sa nadviaže na odviazanosť jedničky. Ale opak je pravdou. Keby sa to nevolalo LOST BOYS a nehral v tom skvelý Corey Feldman, tak by ste si to v pohode zmýlili s tuctom podobných žvástov tohoto žánru. Jednoznačne sa tu ponúka vykríknuť z celého hrdla - TIE ZLATÉ ( v tomto prípade ) 80. ROKY!!! Vyššie hodnotenie má na starosti jedinečný Edgard ( nie Eddie ) Frog.(22.5.2014)

• petero

Už Schumacherova jednotka bola o ničom a dvojka i keď na prvý pohľad nevyzerá nejako nízkorozpočtovo je až zúfale priemerná s otrepaným a nezáživným príbehom s jedným z najtrápnejším lovcom úpírov akého možno vo filmovej histórii zhliadnuť. Na kvalitné upírske filmy 80tych rokov sa to ani zďaleka nechytá.(29.7.2008)

Výborné pokračovanie, ktoré opäť sčasti mieri i na mládež, ale pridáva k tomu i miestami parádne upírske gore. Tak ako v jednotke je tu pekné prímorské prostredie, film je veľmi slušne natočený, a i keď sa úplne nevyhýba v niektorých momentoch klipovitej réžii, tu je to naozaj efektné, do filmu to sedí, a nijak sa to nepreháňa. Pekne je spracovaná i melódia z prvého dielu, zakomponovaná do rockovej pesničky. Autumn Reeser je kočka, Tad Hilgenbrink ako jej brat slušný, hlavný upír má svoje rockové charizma a výborný je i Corey Feldman ako lovec upírov s drsným hlasom a drsňáckymi hláškami. Nesmiem zabudnúť ani na super cameo Toma Saviniho ešte pred titulkami, upíri sú urobení veľmi slušne, párkrát som sa i vďaka údernému zvuku pekne zľakol, film pekne ubieha, a je dôstojným pokračovaním 80´s klasiky.(23.8.2011)

• - Súčasne s filmom sa rozbehli aj práce na komiksovej sérii s názvom Lost Boys: Reign of Frogs. (beso74)

• - Producenti rozmýšľali o 3 rôznych alternatívach príbehu. Prvým z nich bol prequel o tom, ako sa David (Kiefer Sutherland) stal upírom, ďalší niesol názov The Lost Girls a posledný bol pomenovaný Lost Boys: Devil May Cry. (beso74)

• - Majitelka domu se zmiňuje o filmu Rošťáci, což je odkaz na Coreyho Feldmana, který v něm hrál hlavní roli lovce upírů. (Campbell)