Zemřít po zásahu záchodového prkénka z kosmické stanice není nic, čím by se po smrti člověk chlubil, ale osmnáctiletá Georgia Lassová se už dávno smířila s tím, že osud se nedá změnit ani obelhat. Ostatně od své smrti pracuje jako smrtonoš, tj. ten, kdo zemřelým odjímá duši a vyprovází je na onen svět. Restaurace Der Waffle Haus, kde Georgia a další tři smrtonoši dostávali úkoly pro každý den, jednoho dne nečekaně vyhoří a čtveřice záhrobních kolegů dostane místo zodpovědného šéfa Rubea nového nadřízeného jménem Cameron Kane. Ten na rozdíl od Rubea nerozdává jména budoucích zemřelých na žlutých kancelářských přílepkách, nýbrž přidělí podřízeným zbrusu nové mobilní telefony a posílá jim úkoly v podobě esemesek. Na duších mrtvých lidí mu ani trochu nezáleži. Myslí si, že když smrtonoš svůj úkol zpacká, tak se vlastně nic nestane. Smrtonoši Daisy, Mason a Roxy začnou svou nečekanou volnost rychle využívat, ponejvíce k vlastnímu prospěchu. Ale jen dokud nezjistí, že porušení řádu života a smrti má velmi neblahé následky. Georgia je jediná, kdo se snaží dělat svou práci zodpovědně. Ovšem je to pro ni obzvlášť těžké, neboť mezi prvními dušemi, které má odvést do záhrobí, je milovaný kluk její mladší sestry... (oficiální text distributora)

gudaulin

Neřekl bych, že celovečerák rozvíjí svět stejnojmenného úspěšného seriálu, on na něm spíš tak trochu paratizuje. Proč na tom fenoménu nevydělat víc peněz, jenže scénář je nepřesvědčivý a připomíná spíš obsáhlejší seriálovou epizodu než ucelený celovečerní film, který by obhájil vlastní existenci. Navíc citelně chybí dva herci z původního obsazení a přijde mi to jako pouhý odvar. Celkový dojem: 45 %. ()

H34D

Není divu, že do tohoto "volného pokračování" nešli všichni herci. Bez Ruba zavládl chaos a to jak mezi postavami, tak ve scenáři. Děj nedává moc smysl, postavy si tak nějak dělají, co chtějí, je v tom zmatek. Charaktery se snaží zintenzivnit to, co pro ně bylo v seriálu význačné. Bohužel se to ubralo špatným směrem, takže Mason je ještě víc otravný čuráček a Daisy je vymatlaná píča, kterou navíc hraje neschopná herečka. George je ok, ale o 5 let starší, neudržovaná Ellen Muth vypadá jak pervitinová děvka. Nebýt procítěných chvil s Reggie, byl by film Dead Like Me téměř odpadní záležitostí. Její dějová linka je opravdu to jediné, co je na filmu povedené a zajímavé. 4/10 ()

Fr

KAŽDÝ UMŘE, TAK TO PROSTĚ JE..... /// Jsou mezi námi a berou naše duše. Smrťáčtí přátelé, kteří mají své smrťácké případy a teď mají i duši uvězněnou v utrpení – což je (prý) špatná smrťácká zpráva. (Na druhou stranu – moc je to nesere...). Smrt má jasný pravidla a když se poruší – následky jsou....nejasné? Kdo ví? Dokud je neporušíme... Není to ani ujetý ani moc vtipný. Trochu (občas) úsměvný, ale nejhorší na tom je příběh. Seriál neznám, ale tohle je podivná slátanina, která se snaží (asi) něco říct a nemá na to čas. Poselství? Popel rozprášit a neumírat zbytečně. A že potkávat smrťáky je normální. (Tohle vymyslet muselo dát zabrat!) Pro neznalce zbytečnej film a ztráta 85 minut. Snad mi to smrťák dá k dobru. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem fanda seriálu. 2.) Potřebuju objasnit záhadu smrti (na mrtvolu vedle sebe se to nevztahuje). 3.) Jsem fanda do hřbitovů. /// PŘÍBĚH ** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ * ()

JAn

Everything´s changing... To byl jednou jeden bůh a ten ve své neomezenosti stvořil pero. A to pero, kdo ví proč, svěřil do ruky člověku; bytosti, která ve své zvědavosti nezná konkurence, bytosti, která s perem mávala a kroutila tak dlouho, až se naučila psát. A protože každá akce más svou reakci, tohle psaní dalo vzniknout seriálu. Seriálu, který kypěl a zrál, až dospěl do své filmové podoby. Dead Like Me je zpět s (téměř) celou parádou, která k němu/ní patří. Humorného glosování a památných hlášek si sice tentokrát užijeme poskrovnu, ale vše vynahrazuje dokonalé rozjímání nad životem a životem a (po)smrtí. Sice zamrzí "nová" Daisy a Rube mi opravdu chyběl, nicméně, všechno ostatní je tam, kde má být a hlavně Ellen Muth je pořád k sežrání. Seriálem ´sem žil a tak je pro mě Life After Death dalším splněním vlhkého snu. A možná právě z toho pramení moje neobjektivita a zaujatost, ale já už mám svůj FILM pro rok 2009! A CHCI DALŠÍ! I am sooo fucked. ()

Tom Riddle

Pro mě, jakožto velkého fanouška seriálu, byl film dlouho očekávanou událostí. A verdikt zní..... Čekání se vyplatilo. Chyběly mi cynické hlášky pronášené hlasem George. Chybělo mi Masonovo perverzní flirtování pronášené britským přízvukem. Chyběl mi výbušný temperament Roxy. Chyběla mi Daisina přetvářka a její věčné sexapády. Chyběla mi vždycky optimistická Dolores a její přestárlý kocour Murray. A chyběly mi hluboké úvahy o životě pronášené nad bizarními způsoby smrti. Chyběla mi ta hořkosladká atmosféra. A všeho se mi dostalo měrou vrchovatou, navrch v milém příběhu. Film nijak seriál neukončuje, je prostě jen jeho pokračováním, a kromě délky se nijak neliší od jednotlivých dílů. A jako díl by se určitě zařadil mezi top 3. Jistě, výtky mám, a ta největší směřuje samozřejmě Daisy. Sarah Wynter byla silně nepřesvědčivá, a její přeobsazení mě mrzí... Ale když mi ve finále začalo příjemně mrazit v zádech, bylo mi to jedno. Silné čtyři hvězdičky. ()

• Natáčelo se v Montreal (Quebec, Kanada). (BMW12)
  • Laura Harris si nezopakovala roli Daisy, protože by jí kolidovalo natáčení jejího nového seriálu Women's Murder Club, a proto si ji ve filmu zahrála Sarah Wynter. Zajímavé je, že Laura a Sarah si spolu kdysi zahrály sestry v seriálu 24 hodin. (Tom Riddle)