Mrtví jako já

Dead Like Me: Life After Death

Komedie / Mysteriózní

USA, 2009, 87 min

• Fanita

U mňa taktiež veľké sklamanie, po úspešnom seriály som čakala viac, najviac ma zarazila nová Daisy Adair, podľa mňa najhoršia vec, čo môžu tvorcovia filmu, či seriálu urobiť je zmeniť herecké obsadie, na ktoré sme zvyknutý, to tam nemohli vložiť nejakú inú smrtku, musela to byť Daisy? Sarah Winter bola veľmi slabá, až sa mi chcelo od zlosti zakričať, nekriv tu hubu, netvár sa ako vymetenec, hraj! A aj celkovo ma sklamalo divné chovanie všetkých postáv, nejaké to celé bolo nedomyslené, ako keby napísali scenár a zabudli si ho prečítať nahlas. Jedna hviezdička, ale len kvôli úcte k seriálu...(10.11.2011)

Přišel jsem, bylo mi puštěno a nepochopil jsem. Nebo nevím, možná by se mi to líbilo víc, kdybych znal ten seriál, ale takhle jsem jen cosi shlédl a neviděl v tom žádné pozitiva. Každopádně zahrané je to dobře, dění taky odsýpá, prostě tam po filmové stránce špatně není nic. Jen mě to jednoduše nebavilo.(29.7.2011)

Pamätám sa, že po dopozeraní seriálu som veľmi dlhú dobu každý týždeň na nete kontroloval či už nevyšlo pokračovanie na ktoré som sa tak tešil. Po vyše roku som sa dočkal. A s ľútosťou musím konštatovať, že by bolo lepšie keby Life after death nikdy svetlo sveta neuzrelo. Začalo to vypálením Das Waffle Haus. To naserie, ale cez tento nehorázny a nevyprovokovaný útok scenáristov by som sa ešte preniesol:). Lenže oni pomenili aj kasting. A to naserie viac. Filozofa Ruba sypajúceho s plnými ústami životné múdrosti vymenili za Henry Ian "brotha" Cusica. Chlapec sa snaží ale jeho postava je ťažko nudná a zle napísaná. Lenže oni mi parchanti siahli aj na Daisy. Daisy Adair. Hraná mojou milovanou Laurou Harris. Herečkou ktorá všetky repliky o fajčení vtákov, lízaní gulí slávnych osobností a iné podobne ladené mňamôstky prednášala s ohromnou dávkou nonšalantosti a šarmu. Sarah Wynter jej nesiaha ani po kotníky (scéna kde predvádza na pódiu Shejkspíra je vrcholom trápnosti). Seriál ale zlyháva aj na ďalších frontoch. Príbeh je vyložene nudný a predvídateľný (nezahrávať sa s osudom lebo ten Vám to vráti dvojnásobne) a postavy sú až na George a jej sestru iba povrchne načrtnuté. Buď sa správajú inak ako v seriály (to že Roxy, ktorá Ruba milovala sa cez to preniesla slovami, že tam už viac nie je aby vytváral pravidlá neberiem), alebo sa vôbec, resp. v malej miere nadväzuje na veci ktoré boli v seriály načrtnuté ale nedokončené ako napr. začínajúci vzťah Masona a Daisy (opäť raz to že ju čaká po predstavení s kytičkou v ruke sa mi zdá málo). Tak jedinou zaujímavou časťou filmu je sledovať vývin George. Od momentu keď hajzlík z vesmíru ukončil jej životnú púť prešla dlhú cestu. Zmierila sa so životom (a smrťou), našla si priateľov ktorých počas života z vlastnej vôle nikdy nemala a prijala zodpovednosť za seba aj jej činy. Way to go George! Veľká škoda, že rozlúčka s mojím obľubeným seriálom pre mna osobne okrem vyššie uvedeného nemala čo ponúknuť. 6/10.(26.3.2009)

Prodloužená epizoda seriálu... Většina známých tváří se vrací v plné síle, podporováni výborným scénářem a navázáním na seriál... Po letech jsem si s nostalgií zavzpomínal na úžasný seriál a můžu se jen modlit, že se autoři někdy přemluví k natočení další série... Jinak nejslabší článek filmu se nová Daisy...(19.7.2009)

• Tom_Lachtan

87 minut které by se daly zcucnout do jedné slabší (co slabší, nejslabší!) epizody seriálů, v tomhle formátu dělá seriálu spíše (co spíše, určitě!) ostudu než reklamu, mne osobně také vadí že divákovy řekne všechno a nedává mu o čem přemýšlet (co přemýšlet... Prostě je to zhovadilost nejvyššího řádu, která v mejch očích nemá právo honosit se stejným názvem, jako seriál )(13.5.2012)

• Sarah Wynter

• - Laura Harris si nezopakovala roli Daisy, protože by jí kolidovalo natáčení jejího nového seriálu Women's Murder Club, a proto si ji ve filmu zahrála Sarah Wynter. Zajímavé je, že Laura a Sarah si spolu kdysi zahrály sestry v seriálu 24 hodin. (Tom Riddle)