Mrtví jako já

Dead Like Me: Life After Death

Komedie / Mysteriózní

USA, 2009, 87 min

Mělo to George, ale, to co tam udělali s Cameronem (myslím tím, že nahradil Rubea)... Byl jsem zvyklý na jistý standard, teď si s ním bohužel můžu vyčistit odpad umyvadla. Pro neznalce seriálu velice dobrý film, pro znalého buď průměr anebo katastrofa. Neshazoval bych to z útesu, ale malíček by mě svrběl.(8.4.2009)

• *Elfík*

Sentimentální a ubohý. Sestra Georgie má být malá a brejlatá, Rube by měl být přítomen celou dobu, herečka Daisy zmizela do neznáma, k vaflím vůbec nešli, je mi jedno, že restaurace vyhořela. Nevyhořela! Prostě se scénáristům nehodila do rozpočtu. Proto to zaměnili s rádoby luxusním podnikem, kde největší roli hrají děvky.... Sakra, Mason si má přeci užívat s mrtvolami a Roxy takovéhle auto nemá! A co je za příšerný překlad těch, hrobaříků?? Seriál je špičková věc, film byl nejhorší nápad, co je kdy napad!(18.11.2011)

• Fr

KAŽDÝ UMŘE, TAK TO PROSTĚ JE..... /// Jsou mezi námi a berou naše duše. Smrťáčtí přátelé, kteří mají své smrťácké případy a teď mají i duši uvězněnou v utrpení – což je (prý) špatná smrťácká zpráva. (Na druhou stranu – moc je to nesere...). Smrt má jasný pravidla a když se poruší – následky jsou....nejasné? Kdo ví? Dokud je neporušíme... Není to ani ujetý ani moc vtipný. Trochu (občas) úsměvný, ale nejhorší na tom je příběh. Seriál neznám, ale tohle je podivná slátanina, která se snaží (asi) něco říct a nemá na to čas. Poselství? Popel rozprášit a neumírat zbytečně. A že potkávat smrťáky je normální. (Tohle vymyslet muselo dát zabrat!) Pro neznalce zbytečnej film a ztráta 85 minut. Snad mi to smrťák dá k dobru. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem fanda seriálu. 2.) Potřebuju objasnit záhadu smrti (na mrtvolu vedle sebe se to nevztahuje). 3.) Jsem fanda do hřbitovů. /// PŘÍBĚH ** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ *(16.6.2011)

Chybí tomu atmosféra seriálu. Bylo to tak nějak prázdné. Postrádala jsem Rubyho, nová Daisy nebyla dostatečně roztomilá a všechny postavy se chovaly divně. Scénář byl takový nedotažený, jako by to byla jen klasická epizoda nastavená na délku filmu strašlivou vatou. Konec prapodivný, ale z úcty k seriálu dávám 3*.(11.7.2011)

Začátek ocení asi hlavně fanoušci seriálu, protože divák bez skušenosti se těžko ubrání pocitu, že mu tam něco schází a něco neví. Potom sledujeme dost nevyvážený děj, kdy graduje jediná dějová linie, ale za to famózně (ikdyž možná jen kvůli tomu plochému zbytku). Postavy možná mají kouzlo po shlédnutí seriálu, ale takhle je to jen docela ošklivá holka s chlapáckým hlasem a další tři dost bizardní postavy. Část příběhu o novém šéfovi mi přijde ucházející tak maximálně na 20ti minutový díl seriálu. Přese všechna ta negativa jsem si stejně našel svoje. Některé scény opravdu moc fajn. A docela rád bych dal i seriál.(10.2.2010)

• Sarah Wynter

• - Natáčelo se v Montreal (Quebec, Kanada). (BMW12)

• - Laura Harris si nezopakovala roli Daisy, protože by jí kolidovalo natáčení jejího nového seriálu Women's Murder Club, a proto si ji ve filmu zahrála Sarah Wynter. Zajímavé je, že Laura a Sarah si spolu kdysi zahrály sestry v seriálu 24 hodin. (Tom Riddle)