Mrtví jako já

Dead Like Me: Life After Death

Komedie / Mysteriózní

USA, 2009, 87 min

Film se povedl. Nevadil mi ani úvod, který uvedl do děje neznalé. Aspoň se pak mohl celý film rozvíjet děj, aniž by se objevily vysvětlující odbočky. Daisy mi neuvěřitelně vadila. Ta herečka se do její role opravdu nehodí, a navíc se mi vůbec vzhledově nelíbila, což se o seriálové Daisy rozhodně říct nedá. :-) Reggie to naopak hodně seklo. Málem jsem ji nepoznal kvůli tomu, jaká krásná mladá dáma z ní vyrostla. Potěšilo, že Daisy byla jediná postava, kterou hrál ve filmu někdo jiný než v seriálu, když nepočítám Ruba, který se ve filmu neobjevil vůbec. Film jsem si užil a beru ho jako další kvalitní a o něco delší díl mého oblíbeného seriálu. Když dnes vidím, jak těžko se převádí seriál do filmové podoby, aniž by se to projevilo poklesem kvality, jsem rád, že můžu prohlásit, že tento snímek svému seriálovému předchůdci ostudu rozhodně neudělal. Víc takhle povedených seriálo-filmových předělávek!(4.2.2009)

Přišel jsem, bylo mi puštěno a nepochopil jsem. Nebo nevím, možná by se mi to líbilo víc, kdybych znal ten seriál, ale takhle jsem jen cosi shlédl a neviděl v tom žádné pozitiva. Každopádně zahrané je to dobře, dění taky odsýpá, prostě tam po filmové stránce špatně není nic. Jen mě to jednoduše nebavilo.(29.7.2011)

Pro mě, jakožto velkého fanouška seriálu, byl film dlouho očekávanou událostí. A verdikt zní..... Čekání se vyplatilo. Chyběly mi cynické hlášky pronášené hlasem George. Chybělo mi Masonovo perverzní flirtování pronášené britským přízvukem. Chyběl mi výbušný temperament Roxy. Chyběla mi Daisina přetvářka a její věčné sexapády. Chyběla mi vždycky optimistická Dolores a její přestárlý kocour Murray. A chyběly mi hluboké úvahy o životě pronášené nad bizarními způsoby smrti. Chyběla mi ta hořkosladká atmosféra. A všeho se mi dostalo měrou vrchovatou, navrch v milém příběhu. Film nijak seriál neukončuje, je prostě jen jeho pokračováním, a kromě délky se nijak neliší od jednotlivých dílů. A jako díl by se určitě zařadil mezi top 3. Jistě, výtky mám, a ta největší směřuje samozřejmě Daisy. Sarah Wynter byla silně nepřesvědčivá, a její přeobsazení mě mrzí... Ale když mi ve finále začalo příjemně mrazit v zádech, bylo mi to jedno. Silné čtyři hvězdičky.(3.2.2009)

• rundmg

Seriál patří mezi mé oblíbené, ale film mě zklamal. Film mi přišel hodně mířen na diváka, který seriál nesledoval, takže se snaží bejt vtipnej za každou cenu a nacpat tam "best of" všeho, co už v seriálu bylo. Hrozně mě nebavila "nová" Daisy. Nejen, že neměla nic z toho, co původní kočka, tak její herecký výkon byl katastrofický. No a celá část s kolem nového šéfa mně přišla ubohá.(19.10.2009)

• Fr

KAŽDÝ UMŘE, TAK TO PROSTĚ JE..... /// Jsou mezi námi a berou naše duše. Smrťáčtí přátelé, kteří mají své smrťácké případy a teď mají i duši uvězněnou v utrpení – což je (prý) špatná smrťácká zpráva. (Na druhou stranu – moc je to nesere...). Smrt má jasný pravidla a když se poruší – následky jsou....nejasné? Kdo ví? Dokud je neporušíme... Není to ani ujetý ani moc vtipný. Trochu (občas) úsměvný, ale nejhorší na tom je příběh. Seriál neznám, ale tohle je podivná slátanina, která se snaží (asi) něco říct a nemá na to čas. Poselství? Popel rozprášit a neumírat zbytečně. A že potkávat smrťáky je normální. (Tohle vymyslet muselo dát zabrat!) Pro neznalce zbytečnej film a ztráta 85 minut. Snad mi to smrťák dá k dobru. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem fanda seriálu. 2.) Potřebuju objasnit záhadu smrti (na mrtvolu vedle sebe se to nevztahuje). 3.) Jsem fanda do hřbitovů. /// PŘÍBĚH ** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ *(16.6.2011)

• Sarah Wynter

• - Natáčelo se v Montreal (Quebec, Kanada). (BMW12)

• - Laura Harris si nezopakovala roli Daisy, protože by jí kolidovalo natáčení jejího nového seriálu Women's Murder Club, a proto si ji ve filmu zahrála Sarah Wynter. Zajímavé je, že Laura a Sarah si spolu kdysi zahrály sestry v seriálu 24 hodin. (Tom Riddle)