Mrtví jako já

Dead Like Me: Life After Death

Komedie / Mysteriózní

USA, 2009, 87 min

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Prostředí 8/10/// +na Ellen Muth už jsem si zvykl, film konečně uzavírá seriál, příběh filmu je zajímavý, poutavý a závěr je dojemný a silný, opět hudba, která zazní v závěrečných titulcích, výborné témpo, nejsou tu zbytečná místa vyplněná vatou -škoda že takové tempo neměl seriál, kam se poděl Rub? pořád platí, že vedlejší postavy moc sympatické nejsou/// Jestli že jsem původní seriál, který jsem kompletně dokoukal považoval za solidní nudu, zde jsem se solidně bavil. Výborné pro mě bylo, že jsem znal postavy, okolnosti děje a podobně. Jen jsem se vrátil po pěti letech do děje jako bych ho vůbec neopustil. Potěší, že se rodinná dějová linie ze seriálu tímto filmem uzavře a to dokonale. Hlavní příběh už tak podstatný není. Nastíní se tu Motýlí efekt, proberou se zase nějaké vztahy, ale nic významného. V každém případě já jsem s výsledkem velice spokojen./// Celkem 79%///(7.5.2011)

Jelikoz jsem na serial koukala a hodne se mi libil, tak pro me film byl ponekud zvlastni. Tvurci se odchylili od puvodniho cernyho humoru, kterej to vzdycky hrozne nadzvyhoval a priklonili se spise k "rodinnemu dramatu". Coz mi neprijde jako dobrej napad. Takze jestli cekate pokracovani serialu, tak vas moc nepotesi, ale jestli to berete jako nezavislej film, tak zklamani nebudete. Skoda, ze Daisy hraje jina herecka... Jinak 3***(30.5.2010)

Coby fanoušek seriálu nejsem nijak nadšen. To, že se Mandy Patinkin stejně jako v Myšlenkách zločince „vypaří“ mě nepotěšilo ovšem přeobsazení Daisy bych neváhal označit za tragédii. Zaznamenal jsem rovnež úbytek ironických hlášek a absenci nějaké zajímavější zápletky. Přechod z Der Waffle House do nóbl restaurace, rozvážka na „kosení“ v limuzíně a mejdánky poživačného šéfa na výsledném dojmu také zrovna nepřidaly. Přezevšechno jsem rád i takto okleštěnou partičku viděl. Jediným pozitivem je tedy prostor pro další dříve upozaděné postavy seriálu.(29.4.2009)

po shlédnutí seriálu jsem netrpělivě čekal s čím se tvůrci vytasí u filmu a musím říct, že celovečerák má oproti seriálu ještě co dohánět. Za prvé mi tu chyběly nějaké známé tváře (nová Daisy se opravdu nevyvedla, absence Reuba taky dost zamrzela) a za druhé se mi všechny postavy zdály nějaké umírněné, netrousili cynická moudra a vůbec nedělali takové výtržnosti jako za starých časů, akorát ke konci filmu se to trochu zlepšilo... Ale potěšila mě Crystal, ta je pořád stejná:).(7.5.2009)

Zdařilé pokračování seriálu. Z širšího hlediska spíš další, trochu delší epizoda ze seriálu (škoda, že ho zrušili). Cynická George, psycho Mason, aktivně agresivní Roxy. Dokonce ani nelituju, že se ve filmu neobjevil Rube a že prvních pár minut byla rekapitulace a zavedení do děje pro neznalé. Plně ale chápu, že by to některým die hard fanouškům mohlo vadit, zvlášť pokud Mandy hrál jejich oblíbenou postavu. Jediná další vada na kráse je podle mě přeobsazení Daisy. Ač postava jako vždy dobře napsaná, herečka je nejenže nezvyk, ale ani se pro tu roli nehodí. Vůbec by mi nevadilo kdyby bylo ještě Death after life after death nebo prostě nějaké pokračování. Rozjímání nad životem a smrtí v té nejlepší kvalitě, která se momentálně dá sehnat. Pokud člověk pomine seriál.(6.2.2009)

• Sarah Wynter

• - Laura Harris si nezopakovala roli Daisy, protože by jí kolidovalo natáčení jejího nového seriálu Women's Murder Club, a proto si ji ve filmu zahrála Sarah Wynter. Zajímavé je, že Laura a Sarah si spolu kdysi zahrály sestry v seriálu 24 hodin. (Tom Riddle)