poster

Flynn Carsen 3: Jidášův kalich (TV film)

 • Česko

  Flynn Carsen 3: Kletba Jidášova kalichu

 • USA

  Librarian: The Curse of the Judas Chalice, The

 • Slovensko

  Flynn Carsen: Kliatba Judášovho kalicha

Dobrodružný / Akční / Fantasy

USA, 2008, 87 min

 • Zevon
  odpad!

  Tak tohle je totální propadák se vším všudy. Ubohé přetvařování hereckých póz, laciná šmíra a nepochopitelná, zmatená a stupidní předloha, jak od poskládaných sms zpráv šestnáctileté středoškolačky. Kvalita je zhruba stejná, jak z produkce Stevena Segala, nesmysly jeden za druhým k poblití. Nejdříve jsem myslel, že už ty díly lezly všem na nervy, tudíž si dělali sami ze sebe prdel a točili Scary Movie, bohužel, po chvíli je jisté, že je to laciný opruz za pár kaček. U některých komentářů vyzdvihovaná Stana Katic je nežensky hrozná, vypadá jak zmalovaný transvestit, hrubé rysy, tuny líčidla, myslím, že s těmi hormony to bude tak půl na půl (brada jak Phil Marlowe :-) ještě zvýrazněná laciným líčením, brr).. Když jsem se ke své hrůze poučil, že Dracula byl čtyřista let mimo mísu proto, že se napil omylem dobytčí krve, infikované cholerou, letělo dvd do kouta.(20.9.2009)

 • Quendi
  **

  Flynn Carson se propadá z kategorie celkem příjemné, průměrné zábavy do kategorie silně béčkových a přitrapnělých televizních filmů. A to je škoda. Série o knihovníkovi nikdy nebyla dírou do světa. Přesto mě celkem bavila, stejně jako její hlavní hrdina. Tohle už ale hraničilo s przněním, dá li se takové slovo použít v případě, že i původní filmy byly lehkým przněním žánrové modly.(5.2.2009)

 • Antaeus
  ***

  Mám slabosť pre túto "trilógiu". A hoci je "kliatba" lepší počin, než predošlé "bane", kvality prvého Flynna nedosahuje. Narvať upírov všade, kde to má aspoň aký-taký význam je dnes moderné a tak bola viac-menej otázka času, kedy sa s nimi stretne aj Flynn. Každopádne sériu nezachránia ani oni. A aj keď nechať sa vysať do sucha upírkou Katic by nemuselo byť vyslovene nepríjemné, predsa len bude fajn nechať Flynna odpočívať na dovolenke a nevolať ho na záchranu sveta aj po štvrtý krát.(18.10.2013)

 • majxik
  **

  A třetí díl triologie o Knihovníkoj, alias Indi Mumie :-D. Bohužel v tomto dílu je inspirace v těchto dvou snímkách nejvíce zdát, dokonce místy zaznívá znělka která je hodně podobná té z indiana Jonese, což ruší docela hodně výsledný efekt. Bohužel ale ani příběh o hraběti drákuloj to nedokáže zachranít, a tak se tento díl spíše prodpadá do podprůměru jak v triologii, tak v celkovém obrazu.(16.9.2011)

 • GOREGASM
  **

  Krajně fantasmagorická televizní alternativa Indiana Jonese, ve které se tvůrci naštěstí nebojí přiznat hluboce béčkové kořeny, díky čemuž si užijete hromadu nelogičností, kterými tvůrci, ač to zní zvláštně, dokáží pobavit a vážnou tvář snímek odhodil již při prvních kamerových zkouškách. Hlavní postava s tváří Noaha Wyla je navíc vtipálek (místy nevědomě vtipný) bez bázně a hany, kterému nedělá problém tuhle nenáročnou bejkárnu utáhnout. 40%(12.3.2012)

 • - Vo filme sa na chvíľu objaví aj režisér Jonathan Frakes ako hráč na trombón. (Greenpeacak)

 • - Film uvádza, že zradca Judáš si za tridsať strieborných, ktoré dostal za zradu Ježiša Krista, zadovážil kalich. Nie je tomu však tak - v Biblii sa uvádza, že hneď ako si uvedomil, že Ježiša skutočne odsúdili, snažil sa peniaze vrátiť. Farizeji, ktorí ho predtým vyplatili, krvavé peniaze však odmietli. Judáš vhodil teda peniaze do chrámovej pokladnice a z výčitiek svedomia sa obesil. Po jeho smrti sa rozhodovalo, čo s peniazmi, a nakoniec boli použité na kúpu pozemku, nazývaného ako Hrnčiarovo pole na pochovávanie cudzincov. Neskôr sa pole premenovalo na Pole krvi a Biblia uvádza, že tak sa splnilo proroctvo proroka Jeremiáša. O všetkých týchto udalostiach sa možno dočítať v Evanjeliu podľa Matúša, 27. kapitola, verše 3 až 10. (unclejack)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace