Reklama

Reklama

Flynn Carsen 3: Jidášův kalich

(TV film)
  • Česko Flynn Carsen 3: Kletba Jidášova kalichu (více)

Flynn Carsen získá v Londýně pro knihovnu vzácnou vázu, v níž je ukryt legendární Kámen mudrců. Ještě v sídle aukční firmy však musí o kámen svést bitvu s dalším zájemcem. Sice ho ubrání, radost mu však pokazí zjištění, že ho kvůli pracovní zaneprázdněnosti opustila přítelkyně Katie. Naštvaný Flynn uvažuje, že už nechce být knihovníkem. Obětoval relikviím příliš mnoho a nic z toho nemá. Nakonec si vezme dovolenou a pod vlivem neobvyklého snu se vydá do New Orleans. A to ještě netuší, že se brzy zaplete do smrtelně nebezpečného dobrodružství. Skupina bývalých agentů KGB pod vedením Sergeje Kubicheka totiž hodlá vzkřísit slavného upíra Drákulu a s jeho pomocí stvořit armádu zombie, kterou by použili k ovládnutí světa. Upírovo tělo už mají, teď potřebují získat ještě Jidášův kalich, upírskou verzi svatého grálu, vytvořenou ze třiceti stříbrných, jež dostal Jidáš za zradu Ježíše. S hledáním kalichu jim má pomoci profesor historie Lazlo, kterého právě za tímto účelem unesou. Seznámí se s barovou zpěvačkou Simone, která tvrdí, že se s ním spojila přes jeho sny. Dřív, než mu však stačí vysvětlit, o co jde, jsou napadeni Sergejovými agenty... (TV Prima)

(více)

Recenze (203)

KarelR 

všechny recenze uživatele

A Flynn konečně dosáhl na poctivě vydřené tři hvězdy, čímž se mu podařilo překonat první dva filmy. Bravo! Librarian vs. Drákula totiž kromě obvyklých špatných triků, zoufalých akčních scén a šílených hereckých úletů nabízí i dostatečně zajímavý příběh a hlavně sexy Stanu Katic, na kterou se lze s klidem dívat i ve chvílích, kdy si začne z nepochopitelných důvodů hrát na Nightcrawlera. Její rumunský přízvuk je sice na pěst, ale romantická linka přesto funguje, a i když Flynnovu cestu opět lemuje pár neskutečně debilních zvratů a fikané vykrádání všeho možného od Dnes neumírej po 30 dní dlouhou noc, pořád je to slušná zábava, protože se tu nic nebere vážně. Doufám, že je "slíbená" čtyřka blízko. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Tam, kde dvojka celkem vyhořela, se trojce podařilo leccos napravit - ale fakt je, že nutnost vtěsnání celého příběhu do necelé hodiny a půl je tentokrát přece jen trochu moc viditelná. Ale hlavní zásluhu na pozitivním výsledku mají půvaby Stany Katic, to si zase nenalhávejme že ne;) Příběhově je to docela slabota a po vizuální stránce se ani tentokrát žádné orgie nekonají. Nutno ale říct, že jich není potřeba, protože režijnímu vedení Jonathana Frakese (a možná i ruce samotného Noaha Wylea držící šrajtofli) se daří slušně využívat prostředí New Orleans namísto exotických končin celého světa, a peníze zřejmě padly hlavně na efektní upírský boj. Úvod s Wyleovým hysterickým záchvatem byl asi nejlepší částí filmu, ale celkově je to důstojné zakončení svérázné trilogie dělající dlouhý nos na všechny Indiana Jonese a podobné frajery. Speciální ránu pěstí by si ovšem zasloužil překladatel textu do češtiny, protože "filozofův kámen" místo "kamene mudrců", "solidní zlatý polštář" místo "polštáře z ryzího zlata" a další "drobná přeslechnutí" jsou všeznalého Knihovníka opravdu nedůstojná. To nicméně nemůže změnit moje hodnocení - 70%, ale na rovinu říkám, že chápu všechna ta nižší. ()

Reklama

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Joseph LoDuca: 1. Main Title [2:14] ,2. Large Collection [1:18] ,3. Tiny Bubbles [1:04] ,4. En Guard [1:51] ,5. Dracul [1:06] ,6. Bucharest University [1:10] ,7. The Judas Chalice [1:37] ,8. Something New [1:00] ,9. Dream Song [1:04] ,10. Fat Tuesday [0:46] ,11. Simone's Song [4:02] ,12. The Russians Are Coming [2:09] ,13. Just Can't Help It [1:02] ,14. Kiss/Just Can't Help It Part 2 [1:46] ,15. The Tomb [1:57] ,16. It's a Mad, Mad Russian [3:55] ,17. Simone to the Rescue [2:06] ,18. Simone's Story [1:30] ,19. Up the River/Boat Ride/Comes the Night [3:11] ,20. Lafitte's Ship [1:36] ,21. Flynn's Second Law [2:14] ,22. Comin' Home [0:53] ,23. Bonne Chance [1:35] ,24. The Real Deal [1:17] ,25. Vlad is Back/Battle in the Bayou/Flynn vs Dracul [6:12] ,26. Sunrise [4:04] ,27. Yet To Come [3:14], ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Cca 50%. Po fiasku "dvojky" jsem raději nečekal nic a z tohoto pohledu to bylo docela pozitivní překvápko. Nicméně klasická klišé celé série se nevyhnula ani třetímu dílu, takže Carsen opět (nechtěně) rozesměje svou minuto-genialitou (kdy do minuty objasní cokoliv se mu zamane). No, aspoň že už těch harrypotterovských scének ubylo na úkor trochy pravé a nefalšované upířiny. Tedy, raději to upřesním - "pravé a nefalšované" jen ve srovnání s rádobymysterióznem předešlých dílů, jinak jsou to silná a nevhodně zvolená slova... Máte-li se 80 minut nudou kopat do zadku, klidně se na tohle podívejte místo onoho kopání. Jinak to moc nedoporučuji. Tak nějak celkově bych Carsena označil po vzoru kino-přístupnosti cedulkou "nad 12 let nevhodné"... ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Typicky flynncarsenovsky stupídne, so scenárom bohapusto vykrádajúcim iné filmy (dokonca aj tie zlé - tentoraz hlavne Dracula 2000), s dejovými zvratmi meniacimi mozog na kašu, druhotriednymi trikmi a extrémne ťarbavo natočenými akčnými scénami. A s ultrasympatickým Noahom Wyleom, ktorý dáva do pľacu jednu béčkovú hlášku za druhou a vy mu to žeriete a radi to s ním pretrpíte až do konca. Tým skôr, že tentoraz mu sekunduje pôvabná Stanka Katičová. *Poznámka pod čiarou: Slovenský dabing na Markíze sa mimoriadne vydaril. Preložiť vetu "A vampire passed his curse onto me..." ako "upír prešiel kurzom..." - hmmm... Bravo! Za toto nejaký kretén berie peniaze???!!!!* ()

Galerie (19)

Zajímavosti (3)

  • Natáčelo se v Louisianě. (Varan)
  • Vo filme sa na chvíľu objaví aj režisér Jonathan Frakes ako hráč na trombón. (Greenpeacak)
  • Film uvádza, že zradca Judáš si za tridsať strieborných, ktoré dostal za zradu Ježiša Krista, zadovážil kalich. Nie je tomu však tak - v Biblii sa uvádza, že hneď ako si uvedomil, že Ježiša skutočne odsúdili, snažil sa peniaze vrátiť. Farizeji, ktorí ho predtým vyplatili, krvavé peniaze však odmietli. Judáš vhodil teda peniaze do chrámovej pokladnice a z výčitiek svedomia sa obesil. Po jeho smrti sa rozhodovalo, čo s peniazmi, a nakoniec boli použité na kúpu pozemku, nazývaného ako Hrnčiarovo pole na pochovávanie cudzincov. Neskôr sa pole premenovalo na Pole krvi a Biblia uvádza, že tak sa splnilo proroctvo proroka Jeremiáša. O všetkých týchto udalostiach sa možno dočítať v Evanjeliu podľa Matúša, 27. kapitola, verše 3 až 10. (unclejack)

Reklama

Reklama