Flynn Carsen 3: Jidášův kalich (TV film)

• Česko

Flynn Carsen 3: Kletba Jidášova kalichu

Librarian: The Curse of the Judas Chalice, The

Flynn Carsen: Kliatba Judášovho kalicha

Dobrodružný / Akční / Fantasy

USA, 2008, 87 min

Přemýšlela jsem, kolik tomuhle filmu dám hvězdiček, 4 za Flynna a Simone, 3 za příběh. Těšila jsem se na tento film, předchozí filmy jsem viděla, tak jsem se nemusela bát, že to bude nuda. Jen mě tam trochu vytáčeli ty relikvie, jako je např. létající Excalibur. Naštěstí tam nepoletoval při celým filmu, ale strčit do muzea Noemovu archu, nalízt kámen mudrců. Celé je to přitažené za vlasy, ale dá se na to dívat.(10.11.2009)

Trochu se vytratil ten ztřeštěný humor a na scénu vstoupily víc emoce, ale i tak třetí díl nezklamal...Noah Wyle je prostě dobrej a úplně se na tuto roli hodí...příběh byl celou dobu zajímavý, jen poslední vyvrcholení bylo trochu slabší, že by se Drakula infikoval?..To asi ne:-)))...Stana Katic byla ďábelsky svůdná a mohla by se ukazovat ve větších rolích...(31.8.2009)

• Dever

Soundtrack Joseph LoDuca: 1. Main Title [2:14] ,2. Large Collection [1:18] ,3. Tiny Bubbles [1:04] ,4. En Guard [1:51] ,5. Dracul [1:06] ,6. Bucharest University [1:10] ,7. The Judas Chalice [1:37] ,8. Something New [1:00] ,9. Dream Song [1:04] ,10. Fat Tuesday [0:46] ,11. Simone's Song [4:02] ,12. The Russians Are Coming [2:09] ,13. Just Can't Help It [1:02] ,14. Kiss/Just Can't Help It Part 2 [1:46] ,15. The Tomb [1:57] ,16. It's a Mad, Mad Russian [3:55] ,17. Simone to the Rescue [2:06] ,18. Simone's Story [1:30] ,19. Up the River/Boat Ride/Comes the Night [3:11] ,20. Lafitte's Ship [1:36] ,21. Flynn's Second Law [2:14] ,22. Comin' Home [0:53] ,23. Bonne Chance [1:35] ,24. The Real Deal [1:17] ,25. Vlad is Back/Battle in the Bayou/Flynn vs Dracul [6:12] ,26. Sunrise [4:04] ,27. Yet To Come [3:14],(8.6.2011)

• Radyo

Cca 50%. Po fiasku "dvojky" jsem raději nečekal nic a z tohoto pohledu to bylo docela pozitivní překvápko. Nicméně klasická klišé celé série se nevyhnula ani třetímu dílu, takže Carsen opět (nechtěně) rozesměje svou minuto-genialitou (kdy do minuty objasní cokoliv se mu zamane). No, aspoň že už těch harrypotterovských scének ubylo na úkor trochy pravé a nefalšované upířiny. Tedy, raději to upřesním - "pravé a nefalšované" jen ve srovnání s rádobymysterióznem předešlých dílů, jinak jsou to silná a nevhodně zvolená slova... Máte-li se 80 minut nudou kopat do zadku, klidně se na tohle podívejte místo onoho kopání. Jinak to moc nedoporučuji. Tak nějak celkově bych Carsena označil po vzoru kino-přístupnosti cedulkou "nad 12 let nevhodné"...(5.10.2010)

A Flynn konečně dosáhl na poctivě vydřené tři hvězdy, čímž se mu podařilo překonat první dva filmy. Bravo! Librarian vs. Drákula totiž kromě obvyklých špatných triků, zoufalých akčních scén a šílených hereckých úletů nabízí i dostatečně zajímavý příběh a hlavně sexy Stanu Katic, na kterou se lze s klidem dívat i ve chvílích, kdy si začne z nepochopitelných důvodů hrát na Nightcrawlera. Její rumunský přízvuk je sice na pěst, ale romantická linka přesto funguje, a i když Flynnovu cestu opět lemuje pár neskutečně debilních zvratů a fikané vykrádání všeho možného od Dnes neumírej po 30 dní dlouhou noc, pořád je to slušná zábava, protože se tu nic nebere vážně. Doufám, že je "slíbená" čtyřka blízko.(6.1.2009)

• - Vo filme sa na chvíľu objaví aj režisér Jonathan Frakes ako hráč na trombón. (Greenpeacak)

• - Film uvádza, že zradca Judáš si za tridsať strieborných, ktoré dostal za zradu Ježiša Krista, zadovážil kalich. Nie je tomu však tak - v Biblii sa uvádza, že hneď ako si uvedomil, že Ježiša skutočne odsúdili, snažil sa peniaze vrátiť. Farizeji, ktorí ho predtým vyplatili, krvavé peniaze však odmietli. Judáš vhodil teda peniaze do chrámovej pokladnice a z výčitiek svedomia sa obesil. Po jeho smrti sa rozhodovalo, čo s peniazmi, a nakoniec boli použité na kúpu pozemku, nazývaného ako Hrnčiarovo pole na pochovávanie cudzincov. Neskôr sa pole premenovalo na Pole krvi a Biblia uvádza, že tak sa splnilo proroctvo proroka Jeremiáša. O všetkých týchto udalostiach sa možno dočítať v Evanjeliu podľa Matúša, 27. kapitola, verše 3 až 10. (unclejack)