Po sexu

After Sex

Po sexe

Komedie

USA, 2007, 73 min

Přemýšlela jsem nad 3* a 4* a nakonec jsem se přiklonila k lepší variantě. Osm různých dialogů (a skutečně jenom dialogů, v nichž nějaký komplikovaný děj nečekejte), sem tam filosofující, o lásce, o sexu, o životě, většinou s pěknou pointou. Humoru není příliš, což mi zase tolik nevadilo, ještě bych snad vytkla, jak zde již zmiňoval ve svém komentáři Endlessly, trochu klišoidní rozhovory mezi dvěma mladými gayi (nebo jedním určitě) a dívkou a chlapcem, co právě přišli o pannenství/panictví. Takže - chápu, že to někoho nemusí bavit, mě ano + všichni herci (pro mě mimochodem neznámí) své party sehráli sympaticky, přesvědčivě a dobře.(6.6.2008)

Snímek ukazující situace po sexu u osmi různých dvojic. První dvojice obyčejná a průměrná. Druhá dvojice je o dvou mladých klucích, to mě moc nebavilo. Třetí dvojice o klukovi a dívce, pro které to je pro oba poprvé, to bylo super. Čtvrtá dvojice je o dvou holkách, to docela ujde. Pátá dvojice je starší pár, nic extra. Šestá dvojice další homosexuální pár, tentokrát to byli dva rockeři. Sedmá dvojice se odehrává v motelu, kde se dva mladí po rozchodu spolu vyspí a pak se celou dobu hádají. Poslední dvojice se teprve představí až po sexu a navzájem se poznává, je to asi nejlepší část. "Ty si spala se strejdou?" "No, já myslela, že je to bratranec." Celkový dojem: Průměr.(2.2.2011)

Koncepčně to není špatné, bo tam jsou všichni (mladí i staří, hetero i homosexuálové - lesbičky jednou a gayové dvakrát a to pokaždé jinak), ale komedie tu často sklouzává k nezábavnosti a od tohoto typu filmu moudra rozhodně neberu (což se mi tady nejméně ve dvou povídkách snaží vnutit). Díky stopáží a rozdělením na povídky nedošlo k nudě.(25.11.2012)

Celkom milé. Ale ku koncu aj napriek krátkej stopáži trochu nudné. Najkrajší príbeh je hneď ten prvý, celkom veľavravný je aj ten o gayovi, ktorý nevie, že je gay.Sympatický je aj ten s lesbičkami (vlastne len jednou), kde hrala Zoe Saldana (z Avatara a Startreku) kvôli ktorej som si vlastne film aj pozrel. Napriek nie môjmu najlepšiu hodnoteniu je to dôkaz, že film sa dá celý postaviť len na krátkych dialógoch. Ale chcelo by to menej príbehov a hlbšie vtiahnutie diváka do ich príbehov. Toto je len koláž, bez vzájomnej interakcie, súzvuku, harmónie. Čakal som viac, hlavne po prvom príbehu, ktorý ma jediný chytil za srdce. 6/10(4.1.2010)

"Chceš to zkusit znovu? Možná jsi taťka..." Konverzační filmy mám rád, protože v nich zpravidla o něco jde. A tohle je přímo eruptivní. Možná jsem úchyl (pochybuji, že o tom někdo pochybuje), ale podobné filmy mě hrozně baví. Je v nich tolik pravdivého a ukazujícího, že některým lidem nic lidského není cizí a jiným, že řeší věci, po kterých jim je naprosté hovno. Všechny části jsou v podstatě výborné, nejlepší je však ta o postarších hipících. A Emmanuelle Chriqui v naprosto zabijácky úžasných kozačkách? To je jen příjemný bonus. Po dlouhé době konečně zase film, který je dlouhý jen tak, jak má. Lahůdka. "Myslela jsem si, že je to bratranec."(19.12.2014)

• - Celý film bol natočený v kalifornskom meste Los Angeles. (MikaelSVK)

• - Pre Erica Amadia znamenal tento film okrem režisérskeho aj producentský a scenáristický debut. (MikaelSVK)

• - V scéne, keď Jordy (Emmanuelle Chriqui) leží na posteli, si striedavo v záberoch podopiera hlavu iba jednou rukou, resp. oboma naraz. (MikaelSVK)