Vaši kamarádi hlodavci

• USA Your Friend the Rat (více)
Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Rodinný
USA, 2007, 11 min

Potkan Remy a jeho rovnako oduševnený brat Emil s nadšením vysvetľujú, prečo by ľudia a potkany mali vzájomne spolunažívať v krásnej symbióze. Svoje hypotézy odôvodňujú historicky a vedecky podloženými faktami. Remy nám pripomenie dejiny, kedy ľudia a potkany žili pokojne vedľa seba a zdieľali historické míľniky spoločného vývoja. Emil nám zároveň predloží niekoľko vtipných potkaních argumentov, prečo by si ľudia mali potkany väčšmi vážiť. Na záver Remy aj Emil odhodia všetky zábrany a zaspievajú pieseň, v ktorej opíšu svoju vysnívanú utópiu – víziu ideálneho vzájomného spolužitia ľudí a potkanov bez bariér, rasových či medzidruhových predsudkov, v úcte a láske, ktorá pretrvá až do konca sveta. (oficiální text distributora)

Galadriel

Krysí historie v podání známých z Ratatouille Remyho a Emilka, částečně 3D (vypravěči), částečně stárá dobrá, velmi stylizovaná plošná animace. Nijak objevné, ale milé, vtipné, prostě tradiční Pixarovský videokousek. ()

T2

Animačne pestro spracovaná história potkanov a ich pohybe a rozrastaniu po tejto planéte, samozrejme že sprostredkované vo veselej atmosfére. /90%/ __Krátkometrážna rozprávka "Your Friend the Rat " sa dá pozrieť na DVD disku rozprávky Ratatouille. ()

JohnnyD

Jeden z najlepších kraťasov od Pixaru. Úžasný scenár, chytré dialógy, chytľavá pesnička, zábavná animacia, výborný dabing - číra dokonalosť. PS: Chcem krysu! ()

Rosaviva

Naprosto úžasný krátkometrážní film o historii krys, uvádí Remy a Emilek. Aneb jak začít milovat krysy během 11 minut :) ()

swamp

Kombinace několika animací použitých k osvětě "hlodavčí" historie. :) Celkem příjemný průběh jejich historií. ()

PetrPan

Vcelku vydařený hlodavčí brífink s nějakými těmi vykutálenými vtípky, ale to "zazpívejme si" už šlo mimo mne. ()

Stanislaus

Co se animace týká, tak jde o velice nápaditou jednohubku k fenomenálnímu celovečeráku Ratatouille, ve které má divák možnost nahlédnout do krysí historie, přičemž je poukázáno na to, že krysy nejsou vlastně vůbec škůdci, a proto by si jich lidé mohli více vážit a nemuseli by je hned zabíjet. ()

Dr.film

Nečekaně příjemný bonus na DVD Ratatouille. Pixar nic neodflákne a i tahle drobotina nese kvality v podobě hutného informačního obsahu a skvělé plošné animace. ()

duklak2

Zábavná a poučná desetiminutovka. Dozvídáme se hodně informací ze světa krys. Vy jste věděli, že krysa norská je potkan? V dávných dobách lidé považovali přeběhnutí bílé krysy přes cestu za štěstí a černé za smůlu. Nemohu jinak, než za čtyři. ()

Z0oMb3E

Veľmi zaujímavo poňatá história ľudstva z pohľadu kolonizácie sveta potkanmi. Potkany mám veľmi rád, no skôr ako potravu pre terárijné zvieratá. Čo sa tíka animácie je vybraná geniálne 3D rozprávači a neotesaná 2D animácia príbehu. V tomto kraťase je spomenuté takmer všetko: vedecké názvy, oba druhy, pôvod, mor, medicína..., čiže filmík má aj veľmi poučný obsah. A navyše je vtipný a to je veľké plus. PIXAR vie čo robí. ()

ABLABLABLA

Jo místy to bylo vtipné, místy nudné, zajímavý pohled na historii krys a potkanů jejich pohledem.... ta píseň byla každopádně neskutečně trapná, ale závěrečné "varování" nemělo chybu. Průměrné 3*. ()

kaylin

Na tomhle kraťasu od Pixaru je vidět, že se tvůrci v tomhle studiu nebojí výzev. Střídají tady různé kresebné styly, hrají si s animací i s animovaným filmem jako takovým a vy sledujete takový malý klenot. Jsou zde skutečně použité různé a krásné výtvarné styly a vypadá to krásně. Příběh není zase tak zábavný, ale potěší. "Vaši kamarádi hlodavci" je vlastně takový animovaný mockumentary o tom, jak jsou krysy vlastně prospěšné. Proč ne? V tomhle podání jeto paráda. Animovaný kraťas nemusí být přece jen groteska. Ukazuje se alespoň jeho žánrová a umělecká šíře. ()