Hladová hra

USA, 2009, 101 min

Steven Hentges

L.D. Goffigan

• J*A*S*M

Po delší době zase jeden hororový Cube / Saw klon, který je možné sledovat bez jakékoli duševní újmy. Což ale neznamená, že bych jej nějak zvlášť doporučoval. Pětice lidí se probudí uvězněna v prostorách na dně hluboké studny pouze s několika sudy vody a "hodinami", které dávají tušit, že je zde neznámý hostitel bude hostit hodně dlouho. Bez jídla. Dále si film vystačí s jednoduchou otázkou: "Sežrat se, či nesežrat se?". Chtělo by to v prvé řadě lepší herce a vynalézavější scénář. Kratší stopáž by také nebyla na škodu. Silnější dvě hvězdy.(5.8.2010)

Rozpočet $625,000(21.7.2013)

Zatiaľ som jediný, kto dal tomuto filmu také vysoké hodnotenie, ale vôbec ma to netrápi :-) Vidím však, že je tu veľa ľudí, ktorých nemožno nazývať hororovými fanúšikmi. Toto bol film, ktorý mal skvelý námet a veľmi slušnú atmosféru. Bolo to temné, tiesnivé, nepríjemné, vlastne aj na zamyslenie - zabiť-nezabiť, vydržať-nevydržať? Krvavé scény boli tiež celkom slušné, a nízky rozpočet mi v takýchto béčkach nevadí. Niektoré hlášky ma dokonca pobavili, napr. "jej dudy budú chutiť oveľa lepšie ako jej priateľ". Jednu hviezdu strhávam vlastne len za záver, ktorý sa mi zdal kúsok suchý, čakal som tam nejaký zvrat alebo väčší súboj. Ináč nemám čo vytknúť. A hej, podobných filmov bolo natočených už dosť, ale žiaden sa priamo netýkal kanibalizmu (aspoň o nijakom momentálne neviem), takže to bolo aj vcelku originálne a zaujímavé. Určite si film nezaslúži také hodnotenia, aké má. A myslím, že užívateľ sochoking by mal radšej prejsť na rozprávky(20.8.2010)

• Bloody13

Ne že bych se nudil, ale na tak plytký děj se mi to zdálo delší, než bylo záhodno. Vyvstává tu totiž jediná otázka, a s tou si film vystačí až do svého hořkého závěru, který zase postrádá jakékoliv překvapení nebo alespoň zadostiučinění. I přesto je Hunger docela nepříjemnou podívanou, jelikož situace všech zúčastněných je vskutku pěkně na hovno.(29.4.2012)

• Dellamorte

Svojím hodnotením dávam najavo únavu a pocit totálnej diváckej depresie z toho nekonečného a vytrvalého prešlapávania na jednom mieste vo filmovom " trapped blood " trende , ktorého šablónu vymodeloval J. Wan. Bodík za to , že sa režisér pohral s Mojím vkusom a tiež za snahu prekonať mínusovú hodnotu podobných snímkov. Pomarančový " central rudovous " je asi výsledkom prísneho castingu , ktorý absolvoval len ON ! ( ten bodík Mi je režisér dľžny ! )(7.8.2010)

• MM_Ramone

Včera som si pozrel film s názvom "Hladová noc". Bol to dosť dobrý vamp horror. Dal som mu tri hviezdičky. Dnes som siahol po titule, ktorý debilní tuzemskí distribútori nazvali "Hladová noc". Pôsobilo to na mňa ako podivný hybrid filmov "Saw" a "Kocka". Komorný, sadistický, psycho horrorový kanibalský thriller. Nijak zvlášť ma to nezaujalo, takže dávam dve hviezdy. No a zdá sa, že týmito dvoma snímkami som svoj hlad po hladových horroroch na dosť dlhú dobu uhasil. **(25.7.2017)

• playboxguest

Ze začátku jsem se snažila překonat averzi vůči těžce béčkovým hercům s tím, že to scénárista třeba časem trochu vyzvedne. Od půlky už jsem se jen skoro doslova užírala naprostou nudou, která mě, ač jsem k filmu usedala svěží, více méně úspěšně uspávala. Nikdo tu nic teda nevyzvedl, jen mě málem vyzvedávala rychlá. 20%(18.7.2013)

• Pilda17

Na to, že tam hlavní herci (chlapi) byli přes 25 dní, tak jim nevyrostly ani o kousek vousy. To bylo hodně zvláštní, ale budiž. Vše je snadno předvídatelné, místy nudné až otravné, ale i tak celkově docela snesitelné. Není to žádný hororový skvost, ale na jedno zhlédnutí dostačující záležitost. Dle mého názoru mohli herci vypadat zničeněji, přeci jen tam byli měsíc a nějakých 25 dní bez jídla .. 4/10 = 42%(10.8.2013)

Hunger nejvíce utrpěl na rozjezdu. On se totiž rozjíždí polovinu filmu. Počáteční dojem navíc poškozují nesympatičtí herci, nerealistické prostředí a především nulový děj. Den za dnem ubíhá v podstatě beze změn a u večerního promítání má tak divák co dělat, aby během vynuceného klimbání neusnul úplně. Od nevyhnutelného zvratu, který na sebe nechává čekat nekonečnou hodinu, se ovšem celková kvalita posunuje o třídu výše. Nastává neuvěřitelné peklo. V temném, chladném prostředí podzemního komplexu se rozjíždí psychologická hra o přežití. Nikdo nikomu nemůže věřit, intriky, vznikající v pološílených a unavených hlavách přežívajících, se hromadí. Prostřihů do sídla únosce, který si slastně pomocí videokamer vychutnává každou vteřinu jejich utrpení je stále více a samotný závěr tak i mírně překvapí. Proto jsem tedy s ohledem na sexy hlavní hrdinku, celkový nápad, zdejší hodnocení a především druhou polovinu během udílení hvězd přimhouřil oko. Haters gonna hate. 70%(11.4.2013)

• sochoking

Prvých 15 minút sa deje v tme , ktorá mi neuveriteľne pila krv , ale kedˇ sa rozsvietilo , želal som si , aby sa opäť zhaslo ! Poklona Majstrovi ricci.s !(23.8.2010)

Rozhodne príjemné prekvapenie a čerstvý vietor do pomerne obohraného námetu. Opäť jeden z filmov, čo si podľa mňa tak nízke hodnotenie nezaslúži. Päť ľudí je zavretých v studni bez jedla iba so zásobami vody. Nevedia prečo, nevedia ako, časom im však dochádza jedna vec. Ten "niekto" ich len tak nepustí a pokiaľ chcú prežiť musia začať niečo jesť. Začnú sa vytvárať spojenectvá, najprv na základe sympatií, neskôr na základe rozumu, intríg....Od tohto momentu sa film stáva z pohľadu psychológie jednotlivých postáv veľmi zaujímavým. Hra o život sa môže začať.... Čo sa týka finále, bol som spokojný. Páčilo sa mi elegantné vyriešenie tejto situácie. Niekedy zdravý rozum víťazí nad všetkým a dokonca môže pomôcť človeku zachovať si svoju tvár. 80/100(13.3.2014)

• Campbell

Další variance na Saw/ Kostka a dalších 100 jim podobným filmům, a jak už to tak bývá nedosahuje tomu ani po kolena. Neuvěřitelně jsem bojoval abych filmu dal aspoň 3*, ale nakonec dám jenom 2*. Přeci jenom film je zbytečně dlouhý a než se tu objeví krev nebo nějaké známky akce tak je 1 hodina filmu pryč. Pak teprve začne psycho teror který jakž takž funguje. On by fungoval lépe kdyby tu byly lepší herci, sice hlavní hrdinka není vyloženě špatná ale zbytek je katastrofa. Co bych ale naopak chtěl pochválit je hudba která je povedená, co naopak ale není povedené jsou postavy které jsou buďto ploché že víte od začátku kdo je zlej a kdo hodnej a nebo u toho doktora přesně nevíme o co mu jako jde. Nebo jsem to aspoň nepochopil. Film je to podprůměrný na noční promítání na Nově.(5.10.2013)

Celkem drsný film s pěknými herečkami.(6.6.2014)

• moviesfan

Hunger byl pro mě nudný, zbytečně natahovaný, nikterak zajímavý snímek. Čekal jsem, co se z filmu vyklube, ale pro mě to byla ztráta času.(1.2.2012)

• peiton

Ako to vlastne vyzerá umrieť hladom?Dovolím si citovať pár viet použitých vo filme.Takže : ,,ako to vyzerá umrieť hladom.Má to 3 fázy..vaše telo žije s kalorií s doby kedy ste naposledy jedli.A tuk vo vašom tele mizne s tým ako ho váš organizmus spotrebováva...klesá vám krvný tlak a už poklesla i celková teplota vašeho tela..2 fáza môže trvať i niekoľko týždňov..ked sa spotrebuje tuk vaše telo začne spalovať svalovú hmotu,kôli nízkemu tlaku budete mať závrate so sklonmi k mdlobám..Mohli by ste trpieť bolesťami svalou,hlavy,citlivosťou na hluk,depresiami a hysteriou,..Nakoniec vaše telo hľadá výživu všade kde ju môže nájsť.V 3 fáze sa fungovanie vašeho organizmu postupne zastaví.Váš metabolizmus sa spomalí s tým ako vaše orgány začnú zmenšovať.Nakoniec sa všetky bunkové funkcie zastavia.Až vaše telo v podstate vysaje samo seba!" Aj o tomto pojednáva tento nie moc dych vyrážajúci thriller,ale rovnako i o problematike kanibalizmu čiže inak povedané >nechať sa zožrať,alebo nezožrať sa< Kto má chuť si pozrieť 100 minutovú prechádzku partie ľudí uväznených v priestoroch o rozmere 2×2 metre,nech sa páči.Na mňa ale hodne,ale hodne slabé.(9.5.2013)

• kaposlav

Chcel som pôvodne udeliť 3*, ale predsa niečo málo tomu ešte chýbalo. Možno reálnejšie zobrazenie, alebo lepšie herecke výkony. Isto viem, že 3* robia takú hranicu úspechu a oddeluju filmy, ktoré už nechcem isto vidieť. Možno sa dalo pohrať aj so scénarom.(26.9.2014)

• StrYke

Film sám o sobě nenudil, ale to že někdo vydrží 34 dní bez jídla bez jakékoliv známky pohubnutí nebo zhoršení celkového stavu jak fyzického tak psychického, se asi odpustit nedá.(7.1.2013)

Další psychárna, tentokrát v temné jeskyni či sklepě, je skupina lidi co je tam nechaná napospas, ale někdo se dívá a kouká jak se vzájemně požírají, Byt jediná vada na kráse, se nic nedozvíme z pozadí hry. Jinak ale podobný filmy mám rád. je zajímavé sledovat charaktery lidí, jak se různě mění.(9.3.2014)

Na tridsať dňový pobyt v "ničom" to malo veľmi, ale veľmi veľa chybičiek. A kde sa na plagátiku zobrala tá dievka z nahými nôžkami, to teda neviem. Ale nápad to nebol zlý, názov presne odpovedá príbehu a herci boli tiež sympatickí. Vydržať pri tom hodinku a pol bolo primerané, neunudilo, dokonca sa pri tom aj príjemne jedlo, keď už oni nemohli.(15.8.2016)

Napodobenina kostky? V podstatě téma vůbec špatné nebylo, zavřených 5 lidí v malých prostorách..Se spoustou vody, ale žádným jídlem..Začne boj o přežití, zabíjení..Herecké výkony nebyly nic moc .. Ale to jsem ani neočekávala..Absolutně trapný nehorázný konec filmu - taková patlanina. Nebýt toho byly by hvězdy 4.(2.5.2013)

<< předchozí 1 2 3