poster

Dlouhá kaše (studentský film)

Krátkometrážní / Romantický / Komedie

Česko, 2006, 12 min

Režie:

Jan Chramosta
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tom_Lachtan
  ***

  Takové malé hospodské nic. Podivný vizuál a nedobrý zvuk gentlemansky ignoruju, neb peněz na výbavu takový studentník cinefilný mít moc nebude, bohužel je ale děj poněkud nudně šedivý (o šedé nudě v komentářích píšu docela často, tady to ale opravdu sedne jako málo na co) a divnost těchto hospodských prototypů to nespasí, ale je pravda, že velmi sympatické obsazení ženské části osazení nikomu neublíží. Hodnoceno cosi, co samo sebe zovalo Directors cut (má to osm minut, oproti zde uváděným dvanácti), viděno zde.(21.2.2014)

 • Vančura
  *****

  "Dlouhá kaše" mě nadchla a vyvolala několik spontánních záchvatů smíchu. Repliky jak z nějaké příručky o balení - kapitola "Jak to nedělat" :) Černobílý vizuál sem skvěle sedne a dává vzpomenout nejen na zmiňovaný Jarmuschův snímek "Kafe a cigára" z r. 2003, ale i Passerovo "Fádní odpoledne" z r. 1964. A hlavně - hlavně Veronika Kubařová! Jeden vykřičník málo :) Tleskám vestoje.(24.5.2011)

 • Vejrrr
  ***

  Tenhle snímeček chvílemi i velice věrně popisuje jak si s námi ten život zahrává, jak lidé hledají spřízněné duše a jak je celej ten kolotoč, kterýmu říkáme život, někdy strašně divnej. Film hodnotím jakožto film studentský... A jakožto studentský film se mi zdál přinejmenším nadprůměrný. Dobrá práce Kloboučku :)(9.1.2009)

 • Natabar
  *

  Vcelku nic moc - spíš nic než moc. Do očí bijící příšerné herecké "výkony" bych i přešel s nadhledem (přece jen jde o studentský film), mnohem tristněji na diváka však dolehne naprostá nesmyslnost a nelogičnost reakcí předepsaných scénářem jednotlivým postavám. Opravdu chci vidět někoho, kdo by se v reálném životě zachoval jako některá z postav těch magorů.(22.9.2008)

 • Deimos
  ***

  Net/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Efekty 4/10/// +potěší Kubařová, Hofmann, dobrá hudba, příjemný dojem -určitě by se mi víc líbilo, kdyby to bylo barevné/// Tak jsem se konečně dostal k dlouho vyhlížené prvotině režiséra Jana Chramosty a ač jsem se původně obával, že budu muset nadsazovat, není tomu tak. Jsem spokojen a udělalo to na mě dojem. Celkem zajímavý pocit z toho jak vzájemné sympatie/ nesympatie a okolnosti mohou sehrát roli při seznamování./// Celkem 67%///(16.9.2009)