Resident Evil: Rozklad

Resident Evil: Degeneration

Animovaný / Akční / Horor / Sci-Fi

Japonsko, 2008, 96 min

Makoto Kamija

Ako neznalcovi hry a divákovi, ktorý pozná iba hranú trilógiu, je mi tu súdené spomenúť len pomerne vydarenú animačku (ináč mačkoidné pohyby si obzvlášť pochvaľoval náš kocúr) a miestami dobre zvládnutý slow motion. Samotný príbeh ma oslovil o čosi viac ako predavač Nota Bene, či obchodník s antidekubitnýmí matracmi a keby bol hraný, mal by som kvôli dementným dialógom problém to celé dopozerať. Film má od poriadneho hororu smiešne ďaleko a celé to divadlo môže slúžiť akurát tak Japoncom, aby sa mohli búchať do pŕs, ako vedia pekne kresliť. Tri slepé myši.(9.12.2008)

Milióny barevných pixelů, zákeřné viry a příběh, odehrávající se někdy mezi druhým a třetím hraným filmem. Je to dost anebo málo pro celovečerní animovaný film pro dospělého diváka? Přestože jsem hru nikdy nehrál a asi ani nikdy nebudu, atmosféra je navozená i díky ponurému barevnému tónování a spoustě zombíků temně a ponuře. Fanoušek znalý herní předlohy bude nadšený, méně však nadšený bude divák filmové trilogie. Tak či tak zajímavý počin.(23.1.2009)

Je to dosť dobrý animovaný akčný zombie film, ktorý bol natočený samotnými tvorcami hernej série. Má celkom dobrý príbeh o skupine ľudí, ktorá musí na letisku čeliť útoku zombií a následne musia v sídle organizácie, ktorá to má na svedomí zistiť pravdu. Spracovanie síce mohlo dopadnúť aj lepšie, ale aj s touto verziou som spokojný a rozhodne som sa bavil aj v častiach, kedy sa nič moc dôležité nedeje. Akcie tu nie je až tak moc, ale jej kvalita je na vysokej úrovni. Je výborne natočená, s dostatkom skvelých spomaľovačiek a vo veľmi dobre zvolenom prostredí. Akcia je prakticky len v úvode a v závere, ale zase tieto akčné scény sú aspoň dosť dlhé a hlavne na celý akčný záver je skutočne radosť pozerať. Vizuálna stránka je perfektná, presne tento typ animácie mám veľmi rád, kde hlavne predmety sú často na nerozoznanie od skutočnosti a postavy zase majú ten typický japonský vizuál. Ale postavy mi sadli aj celkovo, pričom u mňa vedie policajtka. Záporné tvory ako zombie alebo záverečný mutant sú na tom tiež výborne. Na tento film sa nepozerám ako na diel zo série Resident Evil, kedže s touto sériou s Millou Jovovich to nemá moc spoločného, ale ako na japonský animovaný akčný film, ktoré rád pozerávam. Síce som už videl aj lepšie, ale aj tak som nadmieru spokojný. Objektívna kvalita filmu- 72%, film sa páči mne na 75%.(29.10.2010)

• devNull

V podstatě jsem se na shlédnutí Resident Evil: Degeneration velmi těšil. U serie Resident Evil mám nejradši první díl, ale byl jsem zvědavý i na zpracovaní v ComputerGraphic stylu, navíc s původními postavami z PS hry. Byl jsem zvědav, jak se tvůrci poperou s hororovou, ale zároveň lidskou stránkou filmu. Bohužel už první půl hodina mi řekla, že jednoduché dialogy a předvidatelné chování "aktérů" nebude nic víc, než další slabší film. A to je škoda, protože v takovémto zpracování se potýkáme hlavně s pohádkami a "seriózní" filmy dopadají mnohem hůře. Film mě nijak nepřekvapil a chvílema i trochu nudil, i když se snaží být hodně svižný. Dívá se na to krásně, některé scény jsou k nerozeznání od reality.. a oheň je zpracovaný vskutku nádherně. Přesto to ale na větší hodnocení nevidím. Přišlo mi, že herci často "hrají" to samé. Po několikáté už mě nudily dramatické pohledy na vojáky a čekání na hlášku, kterou jsem stejně čekal. Co mě bavilo, byla jedna z prvních akčních scén na letišti. Mutace hlavního záporňáka mi přišla dobře ztvárněný nápad, ale toho známe už ze hry.. Odpočinkové pokoukání, u kterého bych stihl dělat i jinou práci.(13.12.2008)

• -Ravee-

Jako fanoušek herní série jsem při sledování jakékoli filmové adaptace RE trpěl.. A zde to platilo dvojnásob.. Příšerná animace (na rok 2008), neskutečně debilní scénář a vykrádání prvků z RE 2.. Plusem jsou tak jedině známé a oblíbené postavy z herního světa, ale ani ty tuhle správně nazvanou "degeneraci" nezachrání..(24.6.2010)

• - Úplně první – kompletně počítačem generované – celovečerní „Skryté zlo“, jehož děj se odehrává rok po událostech ve hře Biohazard 4 (2005) pro Nintendo GC. (Benjamin-L)

• - Claire Redfieldová, jíž namluvila Alyson Court, si vezme deštník (anglicky umbrella), který má tutéž barevnou kombinaci jako logo společnosti Umbrella – předchůdce farmaceutické WilPharmy. (Benjamin-L)

• - Spoiler: Dr. Curtis Miller, jehož namluvil Roger C. Smith, vypadá – po vpíchnutí G-Viru – podobně jako vědec ze hry Biohazard 2 (1998) pro PS. (Benjamin-L)