Resident Evil: Rozklad

Resident Evil: Degeneration

Animovaný / Akční / Horor / Sci-Fi

Japonsko, 2008, 96 min

Makoto Kamija

V celom filmovom Resident Evil vidím obyčajný priemer. A toto dielko nie je výnimkou. Animácia vyzeralo akoby využívala herný engine a pri akčných scénach ste sa len obzerali, kam ste zapatrošili joyistick. Ľudia sa tam celkom podobajú na zombiekov(hlavne umelými ksichtami). Keď sú tam keci tak to moc nezaujme, ale akcia stojí za videnie.(11.9.2009)

• devNull

V podstatě jsem se na shlédnutí Resident Evil: Degeneration velmi těšil. U serie Resident Evil mám nejradši první díl, ale byl jsem zvědavý i na zpracovaní v ComputerGraphic stylu, navíc s původními postavami z PS hry. Byl jsem zvědav, jak se tvůrci poperou s hororovou, ale zároveň lidskou stránkou filmu. Bohužel už první půl hodina mi řekla, že jednoduché dialogy a předvidatelné chování "aktérů" nebude nic víc, než další slabší film. A to je škoda, protože v takovémto zpracování se potýkáme hlavně s pohádkami a "seriózní" filmy dopadají mnohem hůře. Film mě nijak nepřekvapil a chvílema i trochu nudil, i když se snaží být hodně svižný. Dívá se na to krásně, některé scény jsou k nerozeznání od reality.. a oheň je zpracovaný vskutku nádherně. Přesto to ale na větší hodnocení nevidím. Přišlo mi, že herci často "hrají" to samé. Po několikáté už mě nudily dramatické pohledy na vojáky a čekání na hlášku, kterou jsem stejně čekal. Co mě bavilo, byla jedna z prvních akčních scén na letišti. Mutace hlavního záporňáka mi přišla dobře ztvárněný nápad, ale toho známe už ze hry.. Odpočinkové pokoukání, u kterého bych stihl dělat i jinou práci.(13.12.2008)

Velmi dobrá animace, akce, spousta zombíků a sexy bossák. Zpomalovačky, nejefektivnější zpracování počítačového ohně a výbuchů, silné jméno... dalo by se toho ještě spousta napsat. Kromě o něco delší stopáže (i když nuda nehrozí, ale stejně) nemám výtek. Spíš mě to ještě více donutilo přemýšlet o tom blu-rayi za tři stovky..!(5.8.2011)

Co nedokázaly filmy hrané (nebo přinejmenším první dva díly), to dokázal film animovaný. Nedokážu si rozumně vysvětlit, proč mě právě tahle forma předělávky slavné PC hry vzala takovým způsobem u srdce. A upřímně ani já jsem nevěřil, že by mi mohla tahle hororová série ještě něco dát. Přitom stačilo přesedlat na atraktivní počítačovou animaci, která přímo evokuje herní prostředí, nastrojit na ni příběh, nad kterým nemusíte každých pět minut kroutit hlavou a naanimovat sympatické hrdinky a hrdiny. Zapomeňte na Millu Jovovich, zapomeňte na nudné a nezábavné vyvražďovačky v podobě prvních dvou hraných dílů. Série Resident Evil má nového krále: Degeneration. 90%(25.10.2009)

• Raven0

Residenty, jak herní tak filmové, mám vcelku rád. Animák je už ale moc i na mě. Scénář je vystaven na klasických herních klišé, což u hry zase tolik nevadí. Ve hrách jde o to, že příběh si tak nějak vytváříte samy, jste součástí děje... U filmu je podobný scénář dost na překážku. Divák pouze pasivně sleduje a nevěřícně kroutí hlavou nad naivní zápletkou. A to, spolu s občas haprující animací, je kámen úrazu tohoto filmu.(8.2.2009)

• - Claire Redfieldová, jíž namluvila Alyson Court, si vezme deštník (anglicky umbrella), který má tutéž barevnou kombinaci jako logo společnosti Umbrella – předchůdce farmaceutické WilPharmy. (Benjamin-L)

• - Úplně první – kompletně počítačem generované – celovečerní „Skryté zlo“, jehož děj se odehrává rok po událostech ve hře Biohazard 4 (2005) pro Nintendo GC. (Benjamin-L)

• - Claire Refield, Leon Kennedy a Ingrid Hunnigan sú jediné postavy, ktoré sú v hre i vo filme nahovorené rovnakými hercami. (beso74)