Zombie zaútočily na letiště v Harvardville a uvrhly ho v chaos. Leon S. Kennedy a Claire Redfieldová, kteří před sedmi lety během tragédie v Raccoon City bojovali proti zločinné společnosti Umbrella, jsou zpátky. Podobně jako v předchozích snímcích série Resident Evil, i nyní jsou připraveni utkat se se zlem. Jejich protivníkem je tentokrát ničemný válečník, který poté, co přišel o celou rodinu v Raccoon City, touží po odplatě. Smrtelný G-Virus se začíná šířit a nová zmutovaná monstra se pouští do zběsilého řádění. Dokáže Claire s Leonem zastavit virus dřív, než se bude historie znovu opakovat? (oficiální text distributora)

Němi

Další promarněná šance. Ano, je to ten RESIDENT EVIL o řády víc než akčňáky s Millou, ale především příběh je pěkná nuda. I to lehce týmové pojetí nebyl dobrý nápad a myšlenka "po Racoon city" byla dopředu minimálně divná. Samotné zombie uvidíte asi ve třech scénách, jinak je tu pořád jakýs panáček Mrkáček. Animace je podprůměrná a ztvárnění lidí téměř hnusné, všichni se pohybují jak loutky na provázkách, o nějaké fyzice nemůže být řeč. Bohužel ani scénář nic nezachrání a klišé proslovy by působily trapně i ve hře. Ty tři hvězdy jsou z nostalgie, občasné citace pro zasvěcené a i přes obrovské nedostatky za určitou zábavnost filmu. ()

oLí

Když se před nějakými osmi-devíti lety začalo poprvé šuškat, že se chystá filmová verze kultovní věci mezi PSX hrami, představoval jsem si ji spíše takto, než jak nám to poprvé naservíroval Paul Anderson. Od Japonců jsem čekal pořádnej strike-back americké trilogii, ale dostal sem houby z trouby. Příběh nic moc, strach žádnej... mmmm kdyby se příběh tohoto filmu odehrával v době první hry RE, v tom starym baráku a tvůrci by nešetřili pořádnou řezničinou a temnotou, jak je nám známo z původních herních dílů, použili by shodnou hudbu, neviděl bych problém. [4.5/10 březen 2009] ()

Prometheus69

Myslím že distributor udělal chybu v názvu.... nemá tam být rozklad, nýbrž ROZPAD. Tedy degenerace... Bohužel víc než na cokoliv jiného se hodí spíše ODPAD. Naprostá ztráta času, nesmyslný neuvěřitelně utahaný příběh.... až na finálních asi 20 minut... za což dávám alespoň jednu hvězdu. Natož ta animace! Je z obdivem že něco takového vzniklo zrovna na scenáristickém stolu CAPCOMU. Tedy že to vůbec někdo zaplatil a vydal. Kdyby tohle byla hra... tedy 5RE už by jsme o 6 nejspíš nikdy neslyšeli. No a +jednu za joke z dešníkem. :D Kdo nepochopil, tak ať si přeloží název organizace Umbrella a dojde mu to. :) ()

MATADOR

In-game grafika je to jediné, co Vás překvapí. Ale jinak se to sentimentálními řečičkami a zbytečnými politickými prupovídkami jen hemží. Tohle prostě není Resident Evil, ten má nabídnout pořádnou akci a ne zbytečně zahozených 90minut při sledování. Resident Evil s minimem akce, ale politika je to, co tu překypuje. ()

Dubro

Ako neznalcovi hry a divákovi, ktorý pozná iba hranú trilógiu, je mi tu súdené spomenúť len pomerne vydarenú animačku (ináč mačkoidné pohyby si obzvlášť pochvaľoval náš kocúr) a miestami dobre zvládnutý slow motion. Samotný príbeh ma oslovil o čosi viac ako predavač Nota Bene, či obchodník s antidekubitnýmí matracmi a keby bol hraný, mal by som kvôli dementným dialógom problém to celé dopozerať. Film má od poriadneho hororu smiešne ďaleko a celé to divadlo môže slúžiť akurát tak Japoncom, aby sa mohli búchať do pŕs, ako vedia pekne kresliť. Tri slepé myši. ()

• Úplně první – kompletně počítačem generované – celovečerní „Skryté zlo“, jehož děj se odehrává rok po událostech ve hře Biohazard 4 (2005) pro Nintendo GC. (Benjamin-L)
  • Claire Refield, Leon Kennedy a Ingrid Hunnigan sú jediné postavy, ktoré sú v hre i vo filme nahovorené rovnakými hercami. (beso74)
  • Claire Redfieldová, jíž namluvila Alyson Court, si vezme deštník (anglicky umbrella), který má tutéž barevnou kombinaci jako logo společnosti Umbrella – předchůdce farmaceutické WilPharmy. (Benjamin-L)