Resident Evil: Rozklad

Japonsko, 2008, 96 min

Makoto Kamija

Šótaró Suga
  • predators

Další z mnoha počítačových adaptací veleúspěšné hororové akce Resident Evil. Oproti herní předloze se co do audiovizuální stránky nic nezměnilo, což je pro mě spíše než chyba, zklamání. Při všech dnešních grafických vymoženostech jsem očekával mnohem více. Především neakční scény, mimika postav a některé jejich pohyby by snesli menší úpravy. Po příběhové stránce taky žádná slava. Z animáků patří tento k těm slabším... 35%(20.12.2008)

,,Konečně!“ Výsknul si každý fanoušek dnes již kultovní herní série. Po několik filmových zpracovanáních, které neměli s hrou společného snad jen bezduché kymácející se protivníky, přichází příběh, který přímo navazuje na hru. Jakpak by ne, když ho produkuje společnost, která stojí i za jeho herním bratříčky. Ovšem vznikla obava, zvládne herní společnost stříbné plátno? Nebude film působit moc plasticky? Začneme od začátku. Ději nechybí akce, humor, láska, nenávist, mrtvoly(stejně jako v každé telenovele). Leon S. Kennedy je stejný jak si ho hráči pamatují, s drsným hlasem a dsným pohledem. Claire je krásnější, než když ji ve druhém RE honily hromady umrnců. Příběhu nechybí humor, slizský záporák(Ten je zastoupen hned v několika druzích sliznatosti), překvapení, malé holčičky a hlavně hory zombií. Nepříjdete, ani o Claire bránící se jim pouhým deštníkem v barvách Umbrelly.Pravým bombónkem je část, kde jsou lidí, převlečení za zombie, mezi pravími zombie.Příběhu nejde nic vytknout, je tam vše co si divák žádá.Pro člověka co nezná mitologii RE je to průměr, ovšem pro fanouška splněný sen.(11.1.2010)

Tento film je mi mnohem milejší než celá trilogie hranejch filmů s Milou...Je to prostě mnohem víc zaměřeno na fandy starýho dobrýho Residentu, což jsem samozřejmě já....Co já jsem se jako kluk probděl bezesnejch nocí právě kvůli RE. Jinak k samotnému filmu. Grafika je velmi pěkná, není mnohdy oslnivá, ale zajímavá je určite. Postavy jsou povětšinou ploché, nic jim nevěříte..je to prostě hromada polygonů. Pravda je že v závěrečné scéně, kdy stojí Leon, Claire a Angela na náhorní plošině....tak moje oči směřovali pouze na určitou hromádku polygonů slečny An....ta se tvůrcům moc povedla :D kdo viděl, ví co myslím...Příběh taky není zrovna oslnivý, ale dejchlo to na mě atmosférou 90 let a survival hororu jako takového, a to se cení. I když , kdyby natočili remake nějakého z prvních dílů, konče Veronikou X, tak bych byl mnohem nadšenejší. Hail Resident Evil, hra jako taková nebude nikdy překonaná...(7.10.2009)

Bavím se tím, že tu někdo píše, jaká je to sračka ve srovnání s druhým nebo třetím dílem hrané serie :) Je to něco uplně jiného a díky bohu, není to taková píčovina jako zmíněné dva díly. Pro fanoušky hry může jít o zajímavé spestření příběhu, který znají a který si zahráli. Pro nás ostatní je tu skvělá animace (efekty, požáry, výbuchy, příroda, voda, světla, postavy jsou bohužel hodně slabě animované) a ke konci i slušně zamotaný a zajímavý vývoj děje. Pro fandy hry 4*(4.1.2009)

Jedinej filmovej Resident evil kterej uznavam narozdil od trapacky serie z Hovnovichovou tak v tomhle animaku najdeme jednak postavy ze hry i ten pribeh tu je velmi verne vykreslen podle hry diky cemuz si to drzi tu pravou Residentovskou atmosferu kterou proste znalec a fanaticky fanousek hry jako ja musi ocenit(29.8.2013)

• - Spoiler: Dr. Curtis Miller, jehož namluvil Roger C. Smith, vypadá – po vpíchnutí G-Viru – podobně jako vědec ze hry Biohazard 2 (1998) pro PS. (Benjamin-L)

• - Jediný film série produkovaný firmou Capcom, ktorá je zároveň tvorcom aj hernej série "Resident Evil". Filmové adaptácie majú na svedomí produkčné firmy Screen Gems a Sony Pictures. (beso74)

• - Claire Refield, Leon Kennedy a Ingrid Hunnigan sú jediné postavy, ktoré sú v hre i vo filme nahovorené rovnakými hercami. (beso74)