Zombie zaútočily na letiště v Harvardville a uvrhly ho v chaos. Leon S. Kennedy a Claire Redfieldová, kteří před sedmi lety během tragédie v Raccoon City bojovali proti zločinné společnosti Umbrella, jsou zpátky. Podobně jako v předchozích snímcích série Resident Evil, i nyní jsou připraveni utkat se se zlem. Jejich protivníkem je tentokrát ničemný válečník, který poté, co přišel o celou rodinu v Raccoon City, touží po odplatě. Smrtelný G-Virus se začíná šířit a nová zmutovaná monstra se pouští do zběsilého řádění. Dokáže Claire s Leonem zastavit virus dřív, než se bude historie znovu opakovat? (oficiální text distributora)

devNull

V podstatě jsem se na shlédnutí Resident Evil: Degeneration velmi těšil. U serie Resident Evil mám nejradši první díl, ale byl jsem zvědavý i na zpracovaní v ComputerGraphic stylu, navíc s původními postavami z PS hry. Byl jsem zvědav, jak se tvůrci poperou s hororovou, ale zároveň lidskou stránkou filmu. Bohužel už první půl hodina mi řekla, že jednoduché dialogy a předvidatelné chování "aktérů" nebude nic víc, než další slabší film. A to je škoda, protože v takovémto zpracování se potýkáme hlavně s pohádkami a "seriózní" filmy dopadají mnohem hůře. Film mě nijak nepřekvapil a chvílema i trochu nudil, i když se snaží být hodně svižný. Dívá se na to krásně, některé scény jsou k nerozeznání od reality.. a oheň je zpracovaný vskutku nádherně. Přesto to ale na větší hodnocení nevidím. Přišlo mi, že herci často "hrají" to samé. Po několikáté už mě nudily dramatické pohledy na vojáky a čekání na hlášku, kterou jsem stejně čekal. Co mě bavilo, byla jedna z prvních akčních scén na letišti. Mutace hlavního záporňáka mi přišla dobře ztvárněný nápad, ale toho známe už ze hry.. Odpočinkové pokoukání, u kterého bych stihl dělat i jinou práci. ()

Wacoslav1

Jedinej filmovej Resident evil kterej uznavam narozdil od trapacky serie z Hovnovichovou tak v tomhle animaku najdeme jednak postavy ze hry i ten pribeh tu je velmi verne vykreslen podle hry diky cemuz si to drzi tu pravou Residentovskou atmosferu kterou proste znalec a fanaticky fanousek hry jako ja musi ocenit ()

Z0oMb3E

Resident Evil- Rozklad má spoločný s hranou sériou resident evil iba námet. V prvom rade upozorním, že nemám rád fantasy. Film sa vezie na úspechu hranej minisérie. K plusu patrí to že Japonci aspoň nespravili hraný film ako to býva vo zvyku pri pričleňovaní sa k slávnejším filmom. Mínusom je už spomínaný jav, že je to všetko animované a tak divák stráca nejaké to stotožňovanie sa. Akčné scény vyzerajú dosť úboho. Celé mi to pripadalo ako nejaká RPG hra v tretej osobe ktorú by som asi po pár leveloch odinštaloval. Film sa mohol uberať smerom tak ako Animatrix ktorý objasňoval niektoré veci medzi hranými dielmi, no v tomto prípade si animátori vybrali cestu vlastného príbehu čo sa mi nezdá byť dobrý nápad. ()

Dubro

Ako neznalcovi hry a divákovi, ktorý pozná iba hranú trilógiu, je mi tu súdené spomenúť len pomerne vydarenú animačku (ináč mačkoidné pohyby si obzvlášť pochvaľoval náš kocúr) a miestami dobre zvládnutý slow motion. Samotný príbeh ma oslovil o čosi viac ako predavač Nota Bene, či obchodník s antidekubitnýmí matracmi a keby bol hraný, mal by som kvôli dementným dialógom problém to celé dopozerať. Film má od poriadneho hororu smiešne ďaleko a celé to divadlo môže slúžiť akurát tak Japoncom, aby sa mohli búchať do pŕs, ako vedia pekne kresliť. Tri slepé myši. ()

Lucasion

Animovaný Resident je jedna velká nuda. Dialogy a příběh je opravdu fádní. To co stojí za zmínku jsou známé postavy ze hry a velmi dobré vizuální zpracování. Vizuální zpracování je totiž úchvatné a jediné co vás bude trápit je fakt, že je film dost tmavý. Ano tady taky přichází jeden z velkých negativů filmu. Film se odehrává spoustu času ve tmě a tak největší plus se vlastně stává záporem. Film ocení především fandové, pro ty je to vlastně určené. Protože nový příchozí divák spoustu věcí nepochopí a tak kouzlo tohoto filmu pro něj nebude mít význam. ( 30 procent ) ()

• Úplně první – kompletně počítačem generované – celovečerní „Skryté zlo“, jehož děj se odehrává rok po událostech ve hře Biohazard 4 (2005) pro Nintendo GC. (Benjamin-L)
  • Claire Redfieldová, jíž namluvila Alyson Court, si vezme deštník (anglicky umbrella), který má tutéž barevnou kombinaci jako logo společnosti Umbrella – předchůdce farmaceutické WilPharmy. (Benjamin-L)
  • Jediný film série produkovaný firmou Capcom, ktorá je zároveň tvorcom aj hernej série "Resident Evil". Filmové adaptácie majú na svedomí produkčné firmy Screen Gems a Sony Pictures. (beso74)