Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Po propuštění z armády se Brian Flanagan vrací do rodného Queensu. Je to velmi ambiciózní mladík, který sní o úspěšné kariéře a rychle nabytém bohatství. Po slibném začátku však přijde studená sprcha. Je nucen přijmout práci jako barman v jednom z newyorských klubů. Jeho zručnosti si brzy všimne kolega Doug a přesvědčí ho, že i míchání koktejlů se může stát zlatým dolem. Naučí ho nejen míchat nápoje jako žonglér a tím okouzlovat ženy u barových pultů, ale také mu předá svou cynickou životní filozofii, podle níž je cílem oženit se s bohatou ženou, a dosáhnout tak pohodlného života bez nutnosti tvrdě pracovat. S Dougovou pomocí se Brian zanedlouho stane koktejlovým králem a hvězdou řady klubů. Časem zatouží po vlastním podniku a vydá se na Jamajku. Jednoho dne se tu setká se sympatickou nezávislou umělkyní Jordan, zamilují se do sebe a láska začne pomalu měnit hodnoty do sebe zahleděného barmana. Jenže potom Brian šlápne vedle, stane se milencem starší velmi bohaté manažerky. Brzy si však uvědomí, že udělal obrovskou chybu. Jenže získat Jordan zpět nebude snadné. (TV Nova)

(více)

Recenze (113)

tron 

všechny recenze uživatele

KOKTEJL je typická americká rozprávka zo súčasnosti o krásnej, nevinnej a čisto úprimnej dievčine, ktorá v exotickom prostredí podľahne šarmu miestneho bezstarostného playboya (Tom Cruise) a naivne verí, že je to jej princ na bielom koni. Keď sa presvedčí, že je to stále len kvalitný chlípnik, odíde, ale playboy odrazu začne mať pocit, že mu v nenaplnenom živote niečo podstatné chýba a tak cez množstvo problémov dostane dievča znova na svoju stranu, oplodní ju a založí si úspešný bar plný dobrých kamarátov. A ja musím povedať, že to nie je až také zlé, ako to znie. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Osmdesátková romantika jak prasečí prdel, ale nic ve zlým. Tomík se nám tady promenáduje s rozeplou plážovou košilkou, básní nám tam, zamiluje se, zahrají mu k tomu Bechboys svoje Kokomo a vůbec kýč jak bič, ale všechno je to tak upřimně naivní, že tomu člověk má chuť dát pusinku a objednat si nějakej ten míchanej blázinec. ()

Reklama

Psema 

všechny recenze uživatele

Bar je otevřen!!!! Film, který jsem svého času žral jako máloco (my kluci od barů holt držíme při sobě, i když makáme jen nárazově) a bylo mi úplně jedno, že je to vlastně hodně plytký mix dramatu a romance, přičemž první, uvolněná polovina jasně převyšuje tu druhou, zachmuřenější, kde Bryan Flanagan konečně zjistí, co je jeho opravdovým snem. Dneska už to Donaldsonovi tolik nebaštím, ale pokaždé, když navštívím jeden z pražských Fridays a dostanu před sebe s láskou umíchaný drink s prvotřídní ozdobou a dlouhatánským brčkem, vzpomenu si právě na Koktejl a Toma ve slušivé černé košili. ()

Tsunami_X 

všechny recenze uživatele

Parodie na dravost osmdesátých let se všemi faktickými nedostatky této doby, našroubovaná na neuvěřitelně bezradný příběh. Směs ekonomických pouček aplikovatelných v číšnické praxi a demýtizace amerického večerního školství. Mýtus snu a přetransformovaná pohádka o popelce vykreslující sociální rozdíly. Ubohé herecké výkony s puncem růžově svítících neonů. Bohužel bez hlavního elementu, kterým kokain bezpochyby je, to opravdu nejde. Zjizvená tvář říká „The world is yours“......bohužel těžko nacpete jizvy na zubícího se amerického floutka se srdcem na správném místě a podnikatelskou příručkou pod barem. ()

movie 

všechny recenze uživatele

Tom Cruise je tu často hodnocený jako klenot filmu. OK, hraje dobře a má charisma, ale mě přeci jen víc zaujal sympatický Bryan Brown. Jednoduchý příběh zabalený do typické "USA 80. léta" strouhanky se vším všudy. Nenadchne, neurazí a když bude čas a chuť, určitě se na něj rád podívám znovu a s flaškou po ruce :) ()

Galerie (40)

Zajímavosti (7)

  • Koktejl s názvem Red Eye, který Brian Flanagan (Tom Cruise) ve filmu pije, se skládá z 1 cl vodky, 6 cl rajčatového džusu, plechovky piva a jednoho vejce. (Ruuzha)
  • Film získal dvě ceny Golden Raspberry Award, jednu za Nejhorší snímek, druhou za Nejhorší scénář, a Tom Cruise byl nominován jako Nejhorší herec. (PußyMagnet)
  • V závěrečných scénách se různě mění délka Brianových (Tom Cruise) vlasů. Například ve scéně, kdy stojí poprvé před dveřmi do bytu Jordaniných (Elisabeth Shue) rodičů, má vlasy delší, ale když vejde dovnitř, jsou zase kratší. (anezzik)

Reklama

Reklama