poster

Koktejl

 • USA

  Cocktail

 • Slovensko

  Koktail

 • Slovensko

  Koktejl

Romantický / Drama / Komedie

USA, 1988, 104 min

 • Freefinger
  **

  Pokud vyhledáváte bary, kde si můžete objednat panáka zelený a čekat, než vám ho z šejku nalejou dva synchronizovaní barmani, kteří předchozích deset minut žonglují s lahvemi, kroutí zadkem a přitom flirtují s vaší přítelkyní, tak tohle je film přímo pro vás. Mladý Tom Cruise je samozřejmě k sežrání, ale jen do té doby, než začne ždímat pot z ponožky a skládat pseudoverše, které s českým dabingem nabírají na nestravitelnosti...(14.7.2015)

 • Tsunami_X
  *

  Parodie na dravost osmdesátých let se všemi faktickými nedostatky této doby, našroubovaná na neuvěřitelně bezradný příběh. Směs ekonomických pouček aplikovatelných v číšnické praxi a demýtizace amerického večerního školství. Mýtus snu a přetransformovaná pohádka o popelce vykreslující sociální rozdíly. Ubohé herecké výkony s puncem růžově svítících neonů. Bohužel bez hlavního elementu, kterým kokain bezpochyby je, to opravdu nejde. Zjizvená tvář říká „The world is yours“......bohužel těžko nacpete jizvy na zubícího se amerického floutka se srdcem na správném místě a podnikatelskou příručkou pod barem.(20.1.2005)

 • peetriss
  **

  Film, který vznikl pouze proto, aby "kul železo, dokud je horké" - tedy, aby dokázal kasovně využít popularity Toma Cruise, která se po úspěchu Top Gunu dosahovala jedno ze svých vrcholů. Jinak je Koktejl naprosto slabá romantika, snoubící se s ještě slabším nefungujícím dramatem, kde mi osudy postav byly naprosto lhostejné. Jediným pozitivem byla Elizabeth Shue, která je překrásná - ale to bychom všichni věděli, i kdyby tento film nevznikl!(2.9.2018)

 • tron
  ***

  KOKTEJL je typická americká rozprávka zo súčasnosti o krásnej, nevinnej a čisto úprimnej dievčine, ktorá v exotickom prostredí podľahne šarmu miestneho bezstarostného playboya (Tom Cruise) a naivne verí, že je to jej princ na bielom koni. Keď sa presvedčí, že je to stále len kvalitný chlípnik, odíde, ale playboy odrazu začne mať pocit, že mu v nenaplnenom živote niečo podstatné chýba a tak cez množstvo problémov dostane dievča znova na svoju stranu, oplodní ju a založí si úspešný bar plný dobrých kamarátov. A ja musím povedať, že to nie je až také zlé, ako to znie.(8.2.2007)

 • merigieren
  ***

  na začátku z neznámých důvodů opouští armádu, hledá práci, nikde ho nechtějí dostane se do baru, kde se ho ujme docela vtipnej filozof, přitom chodí na vejšku, kde pochopí o čem to vlastně je. No a v půlce filmu se to trochu zlomí, když se pohádají o holku. Pak už to zvážní najde lásku, udělá zcela nelogickou věc s bohatou paničkou a odtud to začíná být nezáživné, jak se nechává vydržovat a pak přihloupě bojuje o svou bývalou těhotnou přítelkyni...(27.7.2014)

 • - V závěrečných scénách se různě mění délka Brianových (Tom Cruise) vlasů. Například ve scéně, kdy stojí poprvé před dveřmi do bytu Jordaniných (Elisabeth Shue) rodičů, má vlasy delší, ale když vejde dovnitř, jsou zase kratší. (anezzik)

 • - Koktejl s názvem Red Eye, který Brian Flanagan (Tom Cruise) ve filmu pije, se skládá z 1 cl vodky, 6 cl rajčatového džusu, plechovky piva a jednoho vejce. (Ruuzha)

 • - Film je zaveden mezi 100 nejhoršími filmy v knize Johna Wilsona (zakladatel olden Raspberry Award) zvané THE OFFICIAL RAZZIE® MOVIE GUIDE. (PußyMagnet)