Koktejl

• slovenský

Koktejl

Romantický / Drama / Komedie

USA, 1988, 104 min

Kazdy chlap vi, ze pred "doternym zivotem" se da nejlip schovat na baru. Je to misto kde muze clovek na chvili slozit ruce, vypnout a restartovat se. A prave z tohoto krasneho prostredi je tento snimek. Koktejl je vlastne prozatim jeden ze dvou filmu ve kterych se me cruise libil. Naprosto bezbolestne me spolu se sympatakem bryanem brownem provedl stylovou atmosferou doznivajicich osmdesatek a pobavil perfektnimi dialogy. Film je to take trochu o tom jak lide dospivaji a meni sve hodnoty. Jooo zivot je bonbonera :)(5.4.2006)

Průměrný snímek o tom, kterak klučík s pěkným úsměvem a ambiciózním plánem na životní úspěch k lásce přišel. Sice trošku po cestě za úspěchem škobrtá, ale nakonec všechno dobře dopadne. Tom Cruise v jedné ze svých prvních rolích září jako neonová světla barů. Je roztomilý a jeho, v té době ještě křivý, úsměv, srdečnost a jistá naivita otevírají náruč nejedné ženštiny. Příběhem bohužel dosti nevýrazná romantika všechno herecké (nejen Tomovo) snažení pohřbívá. Z hlubin tak vyplouvá pouze průměrný film na páteční propršený večer.(6.6.2012)

Po Top Gunovi další frajerský film, ve kterém se objevuje Tom Cruise s jeho úsměvem, který dokáže zlomit každou ženu na světě. Docela zajímavý snímek o tom, jak velmi sebevědomého mladíka dokáže zkrotit nádherná slečna! Jenže jmenuje se to Koktejl, takže bych předpokládal, že tam bude více barmanských kousků. Je jich tam opravdu málo. Na druho stranu je to hodně dobré, když už tam jsou. Pro mně osobně je to velké umění vyhodit flašku a poté ji chytnout třeba za zády. Fakt dost COOL! Je to opravdu spíš romantický film s prvky dramatu, tudíž nechápu, proč je zde napsán žánr komedie. Nic až tak vtipného mi zde nepřišlo, aby toho byla komedie. A konec mně docela hodně šokoval a vyvrátil mi jakákoliv tvrzení, že jde alespoň o mírnou komedii. Když už jsem u konce, tak ten se mi docela hodně libíl. V hlavní se roli se objevil Tom Cruise a je fakt, že za barem mu to vyloženě sedlo a navíc je na něm vidět, jak moc si tuto roli užívá! Velkým překvapením pro mně byl Bryan Brown. Tohoto herce jsem doposud neviděl hrát a o to víc jsem byl překvapen jaký výkon podal. A v poslední řadě 25 letá Elisabeth Shue. Naprosto nádherná!!! Ať koukám na všechna pozitiva a negativa, tak je to čistý průměr!(6.12.2008)

Koktejl je pro mě odpočinkový film, u kterého nemusím přemýšlet. Příběh je dobrý, i když je vážně předvídatelný. Poslední hodina mi připomínala si tak dvacet jiných filmů a bylo mi jasné, jak to dopadne. Ale jako film na večer, kdy nechcete vůbec nic řešit a chcete si odpočinout je dobrý. Mladý a okouzlující Tom Cruise nemá chybu a i díky němu jsem dala tomuto filmu 4*.(22.8.2018)

Osmdesátková romantika jak prasečí prdel, ale nic ve zlým. Tomík se nám tady promenáduje s rozeplou plážovou košilkou, básní nám tam, zamiluje se, zahrají mu k tomu Bechboys svoje Kokomo a vůbec kýč jak bič, ale všechno je to tak upřimně naivní, že tomu člověk má chuť dát pusinku a objednat si nějakej ten míchanej blázinec.(31.12.2014)

• - Film získal dvě ceny Golden Raspberry Award, jednu za Nejhorší snímek, druhou za Nejhorší scénář, a Tom Cruise byl nominován jako Nejhorší herec. (PußyMagnet)

• - Barmanské dovednosti Douga a Briana se nazývají "flair bartending". Toma Cruise tyto triky učil John Bandy. (PußyMagnet)

• - Koktejl s názvem Red Eye, který Brian Flanagan (Tom Cruise) ve filmu pije, se skládá z 1 cl vodky, 6 cl rajčatového džusu, plechovky piva a jednoho vejce. (Ruuzha)