Koktejl

• slovenský

Koktejl

Romantický / Drama / Komedie

USA, 1988, 104 min

Tom Cruise jako barman, který si užívá života plnými doušky. Příběhově ničím zvláštní film, klasický děj, které se v osmdesátých letech točily jak na běžícím pásu. Žádné herecké supervýkony, i když Tom teprve začínal. Nicméně barové prostředí se mi velice líbilo, a všechny ty vychytávky se sklenicema a tak. Taky jsem to chtěl umět a pokoušel se o to, ale časem jsem to zabalil, protože těch sklenic rozbitých. Jéééé. 65%.(9.3.2010)

Tom Cruise je tu často hodnocený jako klenot filmu. OK, hraje dobře a má charisma, ale mě přeci jen víc zaujal sympatický Bryan Brown. Jednoduchý příběh zabalený do typické "USA 80. léta" strouhanky se vším všudy. Nenadchne, neurazí a když bude čas a chuť, určitě se na něj rád podívám znovu a s flaškou po ruce :)(9.3.2005)

• Chrustyn

Tom Cruise v začátcích své filmové kariéry využíval převážně image než herectví a natočil spoustu snímků kde si zahrál sympatického fešáka, který láme dívčí srdce. Ať už jako pilot, řidič závoďáku, bratr autisty a nebo v tomto případě barman. Podle mě se jedná o jeden z nejslabších Cruisových filmů, který sice viděl skoro každý ale nikdo si ho nepamatuje.(4.10.2008)

Pro mě jeden z mála filmů éry 80's, kdy mladý Cruise projevuje své herecké přednosti budoucí kariéry, film je pro mě příjemné odreagování během pátečního večeru, drinky, pěkné ženy, kouzelný Karibik i šílený Wall street co chce na každém rohu diplom. V tomhle filmu si roli barmana Tom náležitě užíval. Není to žádný kasovní trhák, ale ten příběh mi přišel obyčejný ale i v obyčejnosti lze vidět krásu, proto hodně přestřelím s hodnocením ! Kdo by nechtěl po takové strasti plné cestě takovou krásnou nevěstu ?(11.2.2012)

Ukázkové stvrzení faktu, že Tom Cruise dokáže i z filmu, kde se 104 minut prakticky nic neděje, udělat relativně zábavnou podívanou. I po letech pobaví přinejmenším jeho synchronizované barmanské eskapády s Bryanem Brownem, znalce rozhodně zaujme i James Eckhouse alias Jim Walsh (prudérní otec dvojčat Brendy a Brandona z kultovního teenagerovského seriálu Beverly Hills 902 10, zde v jedné z bezvýznamných vedlejších rolí :) a oko potěší skutečně hooodně mladá Elisabeth Shue. Bohužel, občas snímek opravdu působí jak mimoděčná parodie sama sebe a především, znovu to opakuji: po dobu 104 minut se vlastně nic neděje. S odstupem času mírně vyčpělých 50 %.(6.7.2008)

• - Film je zaveden mezi 100 nejhoršími filmy v knize Johna Wilsona (zakladatel olden Raspberry Award) zvané THE OFFICIAL RAZZIE® MOVIE GUIDE. (PußyMagnet)

• - Film získal dvě ceny Golden Raspberry Award, jednu za Nejhorší snímek, druhou za Nejhorší scénář, a Tom Cruise byl nominován jako Nejhorší herec. (PußyMagnet)

• - Barmanské dovednosti Douga a Briana se nazývají "flair bartending". Toma Cruise tyto triky učil John Bandy. (PußyMagnet)