Koktejl

• slovenský

Koktejl

Romantický / Drama / Komedie

USA, 1988, 104 min

KOKTEJL je typická americká rozprávka zo súčasnosti o krásnej, nevinnej a čisto úprimnej dievčine, ktorá v exotickom prostredí podľahne šarmu miestneho bezstarostného playboya (Tom Cruise) a naivne verí, že je to jej princ na bielom koni. Keď sa presvedčí, že je to stále len kvalitný chlípnik, odíde, ale playboy odrazu začne mať pocit, že mu v nenaplnenom živote niečo podstatné chýba a tak cez množstvo problémov dostane dievča znova na svoju stranu, oplodní ju a založí si úspešný bar plný dobrých kamarátov. A ja musím povedať, že to nie je až také zlé, ako to znie.(8.2.2007)

Po Top Gunovi další frajerský film, ve kterém se objevuje Tom Cruise s jeho úsměvem, který dokáže zlomit každou ženu na světě. Docela zajímavý snímek o tom, jak velmi sebevědomého mladíka dokáže zkrotit nádherná slečna! Jenže jmenuje se to Koktejl, takže bych předpokládal, že tam bude více barmanských kousků. Je jich tam opravdu málo. Na druho stranu je to hodně dobré, když už tam jsou. Pro mně osobně je to velké umění vyhodit flašku a poté ji chytnout třeba za zády. Fakt dost COOL! Je to opravdu spíš romantický film s prvky dramatu, tudíž nechápu, proč je zde napsán žánr komedie. Nic až tak vtipného mi zde nepřišlo, aby toho byla komedie. A konec mně docela hodně šokoval a vyvrátil mi jakákoliv tvrzení, že jde alespoň o mírnou komedii. Když už jsem u konce, tak ten se mi docela hodně libíl. V hlavní se roli se objevil Tom Cruise a je fakt, že za barem mu to vyloženě sedlo a navíc je na něm vidět, jak moc si tuto roli užívá! Velkým překvapením pro mně byl Bryan Brown. Tohoto herce jsem doposud neviděl hrát a o to víc jsem byl překvapen jaký výkon podal. A v poslední řadě 25 letá Elisabeth Shue. Naprosto nádherná!!! Ať koukám na všechna pozitiva a negativa, tak je to čistý průměr!(6.12.2008)

• peetriss

Film, který vznikl pouze proto, aby "kul železo, dokud je horké" - tedy, aby dokázal kasovně využít popularity Toma Cruise, která se po úspěchu Top Gunu dosahovala jedno ze svých vrcholů. Jinak je Koktejl naprosto slabá romantika, snoubící se s ještě slabším nefungujícím dramatem, kde mi osudy postav byly naprosto lhostejné. Jediným pozitivem byla Elizabeth Shue, která je překrásná - ale to bychom všichni věděli, i kdyby tento film nevznikl!(2.9.2018)

Tom Cruise je tu často hodnocený jako klenot filmu. OK, hraje dobře a má charisma, ale mě přeci jen víc zaujal sympatický Bryan Brown. Jednoduchý příběh zabalený do typické "USA 80. léta" strouhanky se vším všudy. Nenadchne, neurazí a když bude čas a chuť, určitě se na něj rád podívám znovu a s flaškou po ruce :)(9.3.2005)

• eileen

Na film jsem se podívala po mnoha letech, v paměti s nejasnou vzpomínkou slušného romantického filmu, ale celé téměř dvě hodiny jsem čekala marně na nějaký zázrak. Tom Cruise mě nikdy jako herec příliš nezaujal, tímto filmem se mé mínění o něm jen potvrdilo, děj nudný, film nemá tah, jediné, co je na tomto filmu pozitivní a působí věrohodně, je výkon Bryana Browna. A to je trochu málo...(8.2.2007)

• - V závěrečných scénách se různě mění délka Brianových (Tom Cruise) vlasů. Například ve scéně, kdy stojí poprvé před dveřmi do bytu Jordaniných (Elisabeth Shue) rodičů, má vlasy delší, ale když vejde dovnitř, jsou zase kratší. (anezzik)

• - Koktejl s názvem Red Eye, který Brian Flanagan (Tom Cruise) ve filmu pije, se skládá z 1 cl vodky, 6 cl rajčatového džusu, plechovky piva a jednoho vejce. (Ruuzha)

• - Barmanské dovednosti Douga a Briana se nazývají "flair bartending". Toma Cruise tyto triky učil John Bandy. (PußyMagnet)