Pan Tau jde do práce (TV film)

Rodinný / Dobrodružný / Komedie / Fantasy

Československo, 1975, 30 min

Jeden den bez buřinky a co to všechno způsobí..a není to poprvé, co pan Tau o buřinku přijde..ale jinak velice příjemná a veselá epizoda.(16.2.2016)

• NinadeL

Konfrontace pana Tau a reality čs. roku 1975 pokračuje. Učíme se anglicky a italsky, Bek předvádí dalšího velkohubého kravaťáka v továrně na čoko-čoko a já si jenom zoufám. Kde je ten "báječný" vklad Oty Hofmana? Kde je ta odlišnost od tvorby Macourka/Vorlíčka? Pohádky prosím pohádkové, satiru satirickou.(20.4.2011)

Motiv dvojnictví pana Tau a Alfonse je opravdu výborný. Příběh si zachovává poetiku i komiku (mizející párky) a nevadí, že děj se posunuje dopředu pomaleji. Alfons: ""Ta buřinka je sice fajn, ale lidi nevyčaruje." A pracující pan Tau - podobně "úspěšný" jako král Hyacint v Arabele:-)(14.5.2010)

Využití motivu dvojníků mělo být asi vtipné. Ale mě to takové nepřišlo. Prostě se jenom prohodili, nic víc a nic míň. Nejvíce se mi líbil Vladimír Menšík v roli starostlivého tatínka a pak také František Filipovský co by dědeček.(22.5.2012)

• Jacinda

Nemám ráda pana Tau v žádné jeho podobě(31.1.2009)

• - Natáčeno v Olomouci. (M.B)