Pan Tau a pět hrušek a tři jablka (TV film)

Rodinný / Dobrodružný / Komedie / Fantasy

Československo, 1975, 30 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (11)

• NinadeL

To mi řekněte, co je komického na výchozí situaci "rodina sice miluje svého bratra, ale protože ho celý týden vyhazují ze zaměstnání, zamýšlejí, že ho nechají zavřít v blázinci"? Tenhle boj s asociálností Tauova alterega Alfonze začíná být notně zvrhlý až nechutný.(20.4.2011)

• Jacinda

Nemám ráda pana Tau v žádné jeho podobě(31.1.2009)

Celou sérii s Urbanovými v úvodu shrnuje Karel Höger předchozí děj. V tomto dílu zaujme "němohra" v divadle - snaha pana Tau usadit pozdě příchozí (Raul Schránil a Nelly Gaierová) vrcholí skoro požárem. Podstatnou část pak tvoří dokonalé zmatení psychiatra - doktora Kaliny (Josef Somr).(16.5.2010)

• Terva

Zcela jednoznačně nejhorší příběh z edice Pan Tau.(23.3.2012)

• blackrain

Tenhle díl mi bohužel nepřišel tak vtipný jako ty předešlé. Začínám ho taky považovat za celkem zbytečný.(28.5.2012)

Sedmý díl druhé série. Alfons i Pan Tau jsou stále v rodině Urbanů, Alfons shání práci a vůbec se mu nedaří. Kde je, tam vznikne kalamita. Rodina se i proto rozhodne Alfonse nechat vyšetřit u psychiatra Kaliny. I přes snahu Alfonse se ještě před tím s panem Tau rozloučit, se Tau opět objevuje na scéně a chudák psychiatr dostává pořádně zabrat. Alfons pak před rodinou utíká přes zahradu, kde potká dva kluky hrající si na vojáky. Průměrný díl, který však obsahuje geniální scénu s psychiatrem, Alfonsem a Panem Tau - "Voni jsou dva, velkej a maličkej!"(3.8.2017)

Takhle dělat z pana Somra blbce...:-) ale jinak opět velmi úsměvná a veselá epizoda a padat do hnoje před bejkem umí tímhle způsobem jen pan Menšík..:-)(16.2.2016)

"Voni byli dva a jeden takhle malinkej".(29.7.2016)

No kdyby Alfons nakonec v tom blázinci skončil, nebylo by to možná pro další vývoj seriálu vůbec špatné.(10.7.2012)

Že je Pan Tau jednička nic nezmění spamování některých místních duševních omezenců. Naši filmaři před 89r než je zkurvil nejslavnější ožrala a špinavec a další pakáž, byli jedničky ve vesmíru.(27.12.2014)

• fimler

Asi nejslabší díl pana taua.Měl jsem ho vždycky rád, ale tohle je strašné!(30.12.2014)