poster

Pan Tau a pět hrušek a tři jablka (TV film)

Rodinný / Dobrodružný / Komedie / Fantasy

Československo, 1975, 30 min

 • otík
  ***

  Sedmý díl druhé série. Alfons i Pan Tau jsou stále v rodině Urbanů, Alfons shání práci a vůbec se mu nedaří. Kde je, tam vznikne kalamita. Rodina se i proto rozhodne Alfonse nechat vyšetřit u psychiatra Kaliny. I přes snahu Alfonse se ještě před tím s panem Tau rozloučit, se Tau opět objevuje na scéně a chudák psychiatr dostává pořádně zabrat. Alfons pak před rodinou utíká přes zahradu, kde potká dva kluky hrající si na vojáky. Průměrný díl, který však obsahuje geniální scénu s psychiatrem, Alfonsem a Panem Tau - "Voni jsou dva, velkej a maličkej!"(3.8.2017)

 • Terva
  *

  Zcela jednoznačně nejhorší příběh z edice Pan Tau.(23.3.2012)

 • NinadeL
  **

  To mi řekněte, co je komického na výchozí situaci "rodina sice miluje svého bratra, ale protože ho celý týden vyhazují ze zaměstnání, zamýšlejí, že ho nechají zavřít v blázinci"? Tenhle boj s asociálností Tauova alterega Alfonze začíná být notně zvrhlý až nechutný.(20.4.2011)

 • triatlet
  *****

  Celou sérii s Urbanovými v úvodu shrnuje Karel Höger předchozí děj. V tomto dílu zaujme "němohra" v divadle - snaha pana Tau usadit pozdě příchozí (Raul Schránil a Nelly Gaierová) vrcholí skoro požárem. Podstatnou část pak tvoří dokonalé zmatení psychiatra - doktora Kaliny (Josef Somr).(16.5.2010)

 • Jacinda
  **

  Nemám ráda pana Tau v žádné jeho podobě(31.1.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace