Pan Tau a černý deštník (TV film)

Rodinný / Dobrodružný / Komedie / Fantasy

Československo, 1975, 30 min

Všechny supermoderní počítače se můžou jít vycpat, protože teď máme rosničku Jůlinku, která takové mašiny strčí hravě do kapsy. Takovou žabku bych také chtěla mít, poslední dobou totiž meteorologové na jeden den dokáží vyjmenovat všechny druhy meteorologických jevů, tedy od sluníčka až po déšť. Takže si nemůžeme být ničím jistí. Deštník nosím v baťohu preventivně pořád. Také už konečně vím, jak že to vlastně bylo s adopcí chlapců.(4.6.2012)

• NinadeL

Alfonz a Tau padělateli dokladů o adopci, Tau jako nákupčí školou povinných žáků, Alfonz a Jůlinka v láhvi od okurek meteorologickou senzací.(20.4.2011)

"Celá naše rodina má fluidum," dí Alfonsův bratr (Vladimír Menšík). Sám sleduje nejen Alfonsovu meteorologickou předpověď, ale i jeho jazykové schopnosti. Škoda, že bratrovi nevěřil, když Alfons předpověděl, že v 15.32 bude pršet, tak bude pršet... Budoucnost není v počítačích, ale v rosničce Julince.(23.5.2010)

• Jacinda

Nemám ráda pana Tau v žádné jeho podobě(31.1.2009)

Osmý díl druhé série. Alfons si chvíli hraje s dvěma kluky z dětského domova. A napadne ho, že by jim mohl udělat radost. Tak poprosí Pana Tau o poslední kouzlo. Alfons tedy přivádí dva kluky z dětského domova k rodině Urbanů a "adoptuje je". Zároveň Alfons získává práci - předpovídá počasí pomocí žáby Jůlinky. A bratr Menšík na konci zjistí, že jeho dcera Kateřina má přítele. Díl, který ničím zásadním nevyniká nad průměr.(3.8.2017)