Pan Tau a Aladinova lampa (TV film)

Rodinný / Dobrodružný / Komedie / Fantasy

Československo, 1975, 30 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (11)

• NinadeL

Sociální kritika pokračuje sporem otce s dcerou a mezitím pobíhají adoptovaní kluci a přestavuje se Alfonzova pracovna. Cože?(20.4.2011)

• Jacinda

Nemám ráda pana Tau v žádné jeho podobě a v tomhle díle je navíc jenjedna vtipná hláška(31.1.2009)

"Tatínek je v květáku." Vladímír Menšík uměl tatínkovské role v českých seriálech (Arabela, Létající Čestmír) dokonale.(20.6.2010)

O největší legraci se stará Vladimír Menšík, který se v tomto díle učí řídit auto a nakonec díky všem rodinným zmatkům skončil v květáku. Role tatínků mu padly jako ulité. V takových jsem měla vždycky hrozně ráda. S Jiřinou Bahdalovou tady vytvořili perfektní rodiče. Byla to taková typicky česká rodinka.(25.6.2012)

Děj seriálu pokračuje krásně dál a pan Tau mizí na dovolenou a chudák Alfonz musí zvládnout přestavbu baráku sám..bude to mít těžké, ale pan Tau včas zasáhne..:-)(16.2.2016)

"Vidíš tati, další aladin. Rokokově červenej a dutej."(5.8.2008)

• Paity

Te smíchat pana Tau s Aladinovou lampou, to chtělo opravdu hodně odvahy, kterou nakonec filmaři našli.(10.7.2012)

Tenhle pohádkový pán s buřinkou nebyl nikdy mým favoritem. Jsou to sice příběhy plné fantazie a dětské hravosti, ale není to úplně můj šálek kávy. Konkrétně tahle epizoda ale určitě patří mezi ty lepší.(5.8.2016)

• Yarwen

Druhá série je holt spíše o dění v Urbanově rodině než o panu Tau. Otto Šimánek si možná zahraje za Alfonsa, ale samotný Tau získává málo prostoru. Tento díl má poněkud zavádějící název, mohl by aspirovat na mírný nadprůměr, ale ta Katčina cigareta v posteli byla naprosto tragická. Chápu, že to bylo točeno v sedmdesátém pátém, kdy se kouřilo o sto šest (jakkoliv již byly negativní důsledky známy), ale tohle do dětského snímku určitě nepatří.(29.8.2018)

• Saesulkun

Nepříliš povedená série, která zde opět bůhvíproč není uvedená jako seriál ale jako 13 samostatných TV filmů.(17.5.2011)

Legendární Pan Tau a jeho příběhy. Prostě naši filmaři před 89r. byli jedničky ve vesmíru. A že to tu nějaké duševní chudáčky nebaví? Není divu, je to nádherný film a seriál a né žádná kriplovská uchylárna s nagelovanými totálně dementními metrouši a drůbežími barbínami s létajícími vnitřnostmi a souložícími dětmi či dalšími výchovnými prvky.(27.12.2014)