Pan Tau a zlatý kufr (TV film)

Rodinný / Dobrodružný / Komedie / Fantasy

Československo, 1975, 30 min

• Jacinda

Nemám ráda pana Tau v žádné jeho podobě(31.1.2009)

"Pověsíme ho (figurku pana Tau/Alfonze) vedle Rumcajse." Při cestě na povedenou třítýdenní dovolenou Urbanovi několikrát krouží kolem cedule Petrov a Vladimír Menšík zmiňuje i své rodné Ivančice. "Jen jeďte, já vás doběhnu... ... teda doplavu."(20.6.2010)

Krásná a úsměvná epizoda a vypadá to, že Alfonz se nám zamiloval a po adoptivních dětech bude mít i svou lásku. Mezitím rodina Urbanova prožívá řadu komických situací a díky plovoucímu automobilu se ocitá na ostrově.(17.2.2016)

• NinadeL

Kolik asi tak stojí figurka pana Tau, když vobyčejnej Rumcajs z filcu je za 15 Kčs? Alfonz jako Harold Lloyd, to tu ještě nebylo, chyběl už jenom tanec na pohyblivých traverzách. Ale vyplatilo se, jak Bohdal oblíkla po letech zase jedny šaty z Dámy na kolejích, akorát k nim byly došitý rukávy a byla k nim vymyšlená historka, že patří její dceři.(20.4.2011)

Musím bohužel konstatovat, ač velmi nerada, že u nás výprava na rodinnou dovolenou vypadá na chlup stejně. Akorát ještě ke všem těm zmatkům někam založím klíče od auta, takže mám s sebou v tašce přibaleny ještě náhradní. Pak ty klíče na štěstí někde najdu. Kolikrát jsem si už říkala, že kdyby nás někdo točil skrytou kamerou, takže by z toho byla parádní komedie.(2.7.2012)