Dokaž to!

• USA Make It Happen (více)
všechny plakáty
Trailer

Mladá Lauryn (Mary Elizabeth Winstead) pomáhá po předčasné smrti svých rodičů bratrovi Joelovi (John Reardon) s provozem autoservisu, který jejich rodina provozovala. Současně ale trénuje na zkoušky do taneční školy v Chicagu. Když je ale na zkoušce odmítnuta, nedokáže se vrátit zpátky domů. Dana (Tessa Thompson), se kterou se seznámí, jí nabídne možnost ubytování a sežene jí práci účetní v místním tanečním klubu.
Jednoho dne po zavření klubu, nedokáže Lauryn odolat pokušení a zkusí si zatančit na prázdném podiu. Místní DJ Russ (Riley Smith) ji při tanci uvidí a zjistí, že je dost dobrá. Zanedlouho se mu podaří prosadit, aby Lauryn dostala šanci naostro, ta po krátkém zaváhání souhlasí. Cesta za sny ale obvykle nebývá tak jednoduchá... (oficiální text distributora)

Trailer

dr.horrible

Tanečné filmy sa delia na dva druhy. Buď tam hrá Julia Stiles a má to scenár, alebo je hlavná postava megasexi modelka (čím by bol Flashdance bez Jennifer Beals, že?), má to na chlp rovnaký príbeh a postavy, a mužské party hrajú nejakí neznámi hezouni. A v tomto prípade ešte strašnú hudbu a podpriemernú choreografiu. Takže jednou vetou: Mary Elizabeth v elasťákoch. ()

Psema

"Padesát" s odřenýma ušima, pozadím a přerostlou ofinkou Mary Elizabeth Winstead, aneb začínám věřit zvěstím, že má každý producent doma v garáži hi-tech počítač, jenž mu po zadání několika slov vygeneruje scénář přesně podle šablony. Klišé střídá klišé, originalitu byste nenašli, ani kdybyste stáli centimetr od plátna a zvraty odhadnete půl hodiny dopředu. Proč teda ten snesitelný průměr? Prostě proto, že se na taneční čísla dobře kouká, že je stopáž příjemně krátká a celé to běží takříkajíc na setrvačník, přičemž si z filmu můžete dělat srandu nebo se válet po přítelkyni. Na první rande ideální (chlapy se pokochají, ženské zaslzí.) Cajk. ()

Renton

Scénář: Duane Adler, Nicole Avril .. Co vám budu nalhávat, těch relevantních 50% zaokrouhluji nahoru za úžasně roztomilou a především pohyblivou Mary Elizabeth Winstead. Jednorázovka podle nejzaručenější filmové šablony, přesto i proto mlask. ()

Deimos

Net/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 9/10 Choreografie 9/10/// +moderní taneční hudba, Mary Elizabeth Winstead skutečně vynikne, výborná choreografie, hezký příběh -mohlo být klidně delší, mělo tu být ještě víc tanečních čísel a příběh je z těch jednodušších/// U Dokaž to! jsem se příjemně bavil. První co mi asi prolítne hlavou je vzpomínka na film Divoké kočky, který byl taky cestou jedné mladé dívky za svým snem. Tentokrát tu sice hlavní postava nemá svého otce, má tu však svého bratra, do toho lásku, starosti s tím kde složit hlavu a snahu o to se dostat na školu. Holka má štěstí a podaří se jí zakotvit v jednom tanečním klubu a já si opět vybavuji Divoké kočky. To ale rozhodně není mínus. Stejně tak jako se dokážu na zmíněný film dívat stále dokola, tak stejně tak se dokážu na podobný příbeh dívat znova a znova. Tento typ filmů je prostě kouzelný, s příjemnou hudbou, sympatickou hlavní hrdinkou (tentokrát s dcerou Johna McClanea) a přitom je tak jednoduchý a naivní, že dokáže vždy pohladit, zabavit a po stránce hudební kvalitně uspokojit. Chtěl jsem na to jít do kina. To sice nevyšlo, ale tenhle film ano, ten se povedl./// Celkem 80%/// ()

kingik

Provokativní a velmi sexy. Ačkoliv film působí dojmem neexistujícího scénáře tak je to snad poprvé co mně to ani trochu nevadilo. A proč to nevadilo? Chybějící scénář tu nahradila talentovaná a do rytmu skladby Just dance od excentrické Lady Gaga vilně vlnící se kráska Mary Elizabeth Winstead. Tohle mě dostalo. ()

• Ve filmu si zahrála jednu z hlavních tanečnic Ashley Roberts, dřívější členka skupiny Pussycat dolls, která byla známa právě svou choreografií. (Aknah)