poster

Kirikou v divočině

 • francouzský

  Kirikou et les bêtes sauvages

 • anglický

  Kirikou and the Wild Beasts

Animovaný / Komedie / Rodinný

Francie, 2005, 75 min

 • lumi3r3
  *****

  Snáď ešte krajšie a farebnejšie ako prvý diel. Kirikou je naproti zachmúrenej Karabe veselý, dobrosrdečný a myslí mu to. Najviac sa nám páčili "kulturálno-regionálne detaily" á la proces pálenia hlinených džbánov. Rozprávky od Ocelota rozveseľujú, majú silný morálny odkaz (bez gýčov a cliché) a upevňujú v dieťati i rodičovi tie správne hodnoty.(19.5.2011)

 • Saprofag
  *

  Takže malý chlapec pobral chytrosti za dva (tucty lidí :) obzvlášť v tomto kmeni je to běžné. Genitálie tu ukazuje opravdu každý a to ještě nevíte, že znepřátelená čarodějnice vládne kmeni Fetyšů. To je co? No to ještě nic není, protože Fetyšové otraví Kirikouvově matce a dalším "ženám" jejich pivo, které pijí pořád. Tak dál už psát nebudu. Nedávejte si to :).(9.8.2012)

 • lucastej
  ****

  Velmi dobrý animovaný film pro děti, koukatelný i pro dospělé. Dávám čtyři hvězdičky místo pěti, protože: 1) celý film jsou v podstatě poznámky pod čarou k jedničce, 2) jako celek to nemá děj, jsou to čtyři na sobě nezávislé epizody, 2) jednička je lepší, a té jsem dal hvězdiček pět. Nechápu, že mu tady ostatní vyčítají infantilní zápletky - je to přece pohádka pro děti, to je jako hodnotit kvalitu zápletek večerníčků.(26.11.2011)

 • Big Bear
  ***

  Jedničku jsem neviděl, takže mne lehce netradiční zpracování této animované pohádky spíše mile překvapilo. Jen díky tomu, že to bylo zase trochu něco jiného dávám třin hvězdičky. Samozřejmě je tohle záležitost hlavně pro děti a synkovi se to líbilo. Milé byly i jednoduché písničky v tradiční africkém hávu. * * *(26.2.2012)

 • liberita
  ***

  Myslím si, že Kirikou je milá rozprávka, animácia plná farieb dokumentuje krásy a divy Afriky a jednotlivé menšie, dielšie príbehy v sebe spájajú niečo z Ezopových bájok ako i zo zvieracích príbehov Rudyarda Kiplinga ale aj povery a mágiu čierneho kontinentu. Považujem ho za príjemné spestrenie tvorby pre deti popri všetkých Disneyovkách, Pixarovkách a Dreamworkách.(2.10.2011)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace