poster

Vysněný dům pana Blandingse

 • USA

  Mr. Blandings Builds His Dream House

Komedie / Romantický

USA, 1948, 94 min

 • Blofeld
  *****

  Naprosto úžasná komedie o tom, jak si rodina staví dům v Connecticutu. Vedle ústředního páru, jehož spolupráce se tentokrát vydařila více než u předchozího Bachelor and the bobby-soxer, tu je hlavní předností kupa skvělých hlášek: "Nehodlám riskovat zdraví svých dcer v domě s méně než čtyřmi koupelnami."(2.6.2006)

 • Radek99
  ****

  Takhle si představuji klasický Hollywood! Americký sen ještě fungoval bez sebemenšího zaskřípění (modelový příběh mladého úspěšného muže zaměstnaného v reklamním průmyslu, který si doslova hravě pomůže k domu - jak příznačně - hypotékou...), válka znamenala za oceánem ekonomický boom, takže se může vesele stavět - to přináší i některá nadčasová témata, především prvky sociální satiry ve vztahu k práci řemeslníků...(ta je asi všude a v každé době stejná...) Cary Grant coby skutečná hollywoodská star. Oproti třeba Leopardí ženě mne ale jeho role oslovila podstatně více - jsem rád, že se během války z mainstreamového filmu vytratily prvky crazy komedie (odkazující ještě k éře němé grotesky) a obsahově je tu cítit příklon k většímu sepětí s realitou, navíc herci se mohou spolehnout na dobrý a kvalitní scénář (byť příběh samotný je docela prostoduchý). To všechno přináší tahle hodně povedená černobílá komedie, které by asi nejlépe slušel přídomek rodinná...(5.10.2008)

 • EdaS
  ***

  Jen silné tři hvězdičky kvůli pomalému rozjezdu a zbytečné podzápletce s žárlivostí hlavního hrdiny, jinak jde o velmi slušnou komedii s nadčasovým tématem problémů, které se nakupí při stavbě domu. Grant je standardně fajn, ale měl taky mnohem šťavnatější komediální role. Potěší krátký výstup "Old Shatterhanda".(18.11.2007)

 • Tyny
  ***

  ,, Slečna Stallwangová říká, že inzerce je parazitická profese. Říká, že nutí lidi, kteří si to nemohou dovolit kupovat věci, které nechtějí za peníze, které nemají. " Pohodový film s dobrými úvahami, ale ani ne tak romantická komedie jak to zprvu vypadalo. Průměrný film, který rozhodně není špatný, ale nějak to není můj šálek kávy.(15.1.2014)

 • Wiliem
  ****

  Čtyřčlenná rodinka žijící v malém bytečku v New Yorku se rozhodne koupit značně schátralý rodinný dům nedaleko za městem. Natěšeni představou vlastního místečka a možností přetvořit si dům dle vlastních představ, nerozvážně souhlasí s koupí i když vlastně neví v jakém stavu dům je. Inteligentní a vtipná rodinná komedie. 75%(5.10.2008)

 • - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného bestselleru Erika Hodginse. (Pavlínka9)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace