Vysněný dům pana Blandingse

Mr. Blandings Builds His Dream House

Komedie / Romantický

USA, 1948, 94 min

Naprosto úžasná komedie o tom, jak si rodina staví dům v Connecticutu. Vedle ústředního páru, jehož spolupráce se tentokrát vydařila více než u předchozího Bachelor and the bobby-soxer, tu je hlavní předností kupa skvělých hlášek: "Nehodlám riskovat zdraví svých dcer v domě s méně než čtyřmi koupelnami."(2.6.2006)

Takhle si představuji klasický Hollywood! Americký sen ještě fungoval bez sebemenšího zaskřípění (modelový příběh mladého úspěšného muže zaměstnaného v reklamním průmyslu, který si doslova hravě pomůže k domu - jak příznačně - hypotékou...), válka znamenala za oceánem ekonomický boom, takže se může vesele stavět - to přináší i některá nadčasová témata, především prvky sociální satiry ve vztahu k práci řemeslníků...(ta je asi všude a v každé době stejná...) Cary Grant coby skutečná hollywoodská star. Oproti třeba Leopardí ženě mne ale jeho role oslovila podstatně více - jsem rád, že se během války z mainstreamového filmu vytratily prvky crazy komedie (odkazující ještě k éře němé grotesky) a obsahově je tu cítit příklon k většímu sepětí s realitou, navíc herci se mohou spolehnout na dobrý a kvalitní scénář (byť příběh samotný je docela prostoduchý). To všechno přináší tahle hodně povedená černobílá komedie, které by asi nejlépe slušel přídomek rodinná...(5.10.2008)

Jen silné tři hvězdičky kvůli pomalému rozjezdu a zbytečné podzápletce s žárlivostí hlavního hrdiny, jinak jde o velmi slušnou komedii s nadčasovým tématem problémů, které se nakupí při stavbě domu. Grant je standardně fajn, ale měl taky mnohem šťavnatější komediální role. Potěší krátký výstup "Old Shatterhanda".(18.11.2007)

,, Slečna Stallwangová říká, že inzerce je parazitická profese. Říká, že nutí lidi, kteří si to nemohou dovolit kupovat věci, které nechtějí za peníze, které nemají. " Pohodový film s dobrými úvahami, ale ani ne tak romantická komedie jak to zprvu vypadalo. Průměrný film, který rozhodně není špatný, ale nějak to není můj šálek kávy.(15.1.2014)

Čtyřčlenná rodinka žijící v malém bytečku v New Yorku se rozhodne koupit značně schátralý rodinný dům nedaleko za městem. Natěšeni představou vlastního místečka a možností přetvořit si dům dle vlastních představ, nerozvážně souhlasí s koupí i když vlastně neví v jakém stavu dům je. Inteligentní a vtipná rodinná komedie. 75%(5.10.2008)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného bestselleru Erika Hodginse. (Pavlínka9)