Vulkanolog Harry v minulosti zažil výbuch sopky, při kterém zahynula jeho partnerka. Po 15 letech přijíždí na kontrolu do Dante´s Peak, v jehož bezprostřední blízkosti se nachází sopka, která jeví nepatrné, přesto ale znepokojující známky aktivity. Z městečka se mezitím stalo poklidné prosperující místo, těžící z turistického ruchu. Harry provede několik měření a zjistí, že ze země začíná unikat nezvyklé množství kysličníku uhličitého, který způsobí udušení dvou lidí při koupání v termálních pramenech. Je přesvědčen, že je potřeba lidi připravit na případnou evakuaci. Když to sdělí představitelům města, narazí na velký odpor, protože se tím nabourávají všechny jejich ekonomické i politické plány. Jediný, kdo mu uvěří a bere věc vážně, je starostka Rachel. Nebezpečí se brzy ukáže jako mnohem větší, než si i Harry původně myslel? (TV Nova)

pakobylka

Víte ... kdysi jsem pracovala v plzeňské Škodovce - a navzdory striktnímu zákazu jsem chodívala přes dílny tamnějších kováren ... kolem pecí ... i kolem žhavých ingotů. Sálal z nich PŘEVELICE silný žár ... a to i poté, co jejich povrch zcela zčernal. Taky jsem párkrát viděla odpich pece v hutích ----- MOŽNÝ SPOILER !!! ----- a nějak si v reálu nedovedu představit, že by se jakýkoli běžně prodávaný automobil jen tak beze všeho proháněl po spalujícím povrchu tekuté lávy ... a že by to "odnesly" jen pneumatiky. (K pozoruhodnému způsobu přepravy přes jezero naplněné díky erupci poněkud netradiční kapalinou se pro jistotu nebudu vyjadřovat.) Taky se nemůžu rozhodnout, jestli mám akceptovat, že nikdo ze zúčastněných (včetně vulkanologa !) nezaznamenal mohutný lávový proud přibližující se slušnou rychlostí k dřevěnému srubu, v němž se právě všichni nalézali. Ale jelikož se jednalo o nadmíru vypjatou situaci ve značně nestandardních podmínkách - a nadto nejsem žádný odborník, nehodlám takovou z filmařského hlediska nepodstatnou maličkost nějak zvlášť rozebírat. Takže abych to shrnula: Značně obehraný, nicméně divácky stále atraktivní námět ... zfilmovaný sice vcelku svižně, leč zároveň těžce schematicky, což se v některých scénkách negativně odráží i na replikách jednotlivých protagonistů v reakci na překotně ubíhající události. Zkrátka a dobře ... žádnou viditelnou invenci ve zpracování zápletky nehledejte. Slabé 3*. ()

Siegmund

Nemůžu si pomoct, ale nejsem schopen ohodnotit tento prakticky úplně zbytečně natočený film lépe. A ta jedna hvězdička je za pěknou přírodu a standardní herecké výkony. Jinak je děj filmu od samého začátku jasný. Kromě toho, že film je zaplněn technickými nesmysly mi na něm vadí neustálé bláhové a nesmyslné utěšování a chlácholení, jak se nám nic nestane, jak to zvládneme, jak to dokážeme atp. (Neděle 16.05.2010) ()

pan Hnědý

Jsou filmy, které můžeme sledovat každý rok (díky Tv programu) a stejně mu zůstaneme věrní. A právě ROZPOUTANÉ PEKLO je jeden z těch filmů. Krásná příroda, městečko podobné Twin Peaksu, skvělý Brosnan, příjemný příběh a na svůj rozpočet perfektní efekty! Radši dám dvakrát po sobě tenhle kousek než Jacksonovo Volcano. ()

Wacoslav1

Tenhle spektákl se moc nepovedl. Mám rád Brosnana mám rád katastrofické filmy, ale tenhle mě nikdy moc nebavil. Furt se to jenom rozjíždí a rozjíždí. Pak si nějakou tu akci se slušnými efekty užijeme, ale závěrečný finále filmu je zase takový nijaký. No a kromě Brosnana (kterej teda tady taky nehraje nic extra) mi byli ostatní postavy ukradený nepomohla ani Sára Connorová její děti byli vyloženě otravný, plus ještě navrch jedna otravná staromódní baba. Prostě tuna klišé, žádnej překvapivej zvrat nebo moment kterej by tomu filmu pomohl. Takže dám 2* asi jenom za těch pár efektů. Jinak dost prázdnej a nudnej film o ničem. Škoda.40% ()

campix

Malebné americké městečko Dante's Peak se zdá být skoro dokonalé, nebýt stejnojmenné sopky,která ční nad městečkem a výrazně naruší poklidný život všech obyvatel. Zachráncem by měl být geolog Pierce Brosnan. Klasický příběh, kdy dává příroda lidem totálně nafrak, Pierce má pravdu,ale nikdo mu nevěří a pak je již na vše pozdě. Naprosto průměrný thriller. ()

• Aj keď je pravda, že sopečná činnosť môže ovplyvniť kyslosť jazier a iných vodných plôch okolo sopky, ale kyselina by neprepálila loď tak rýchlo, ako je to znázornené vo filme. (Pat.Ko)
  • Pierce Brosnan keď zacítil oxid siričitý, povedal, že zacítil to isté, keď bol na Filipínach, keď vybuchla sopka Pinatubo. Sopka vybuchla 15.6.1991. (Pat.Ko)
  • Priehrada, cez ktorú sa rozlieva bahno Lahar (čas cca 1 h 20 min), sa stavala štyri mesiace. (Pat.Ko)