Mno tohle je prostě pěknej film. Kevin James není komik první třídy a já teda nevím vůbec proč?! Rozhodně dokáže pobavit daleko víc, než mnohem známější, ale o to víc ubožejší Will Ferrell. Zatím kde všude hrál tento chlápek, tak to stálo za to. A hlavně - je to komedie ne jenom na papíře, ale je to komedie, kde se opravdu zasmějete. A že režisér nestojí zrovna za moc? to nevadí, je tam Kevin a ten je fakt dobrej.(26.5.2009)

• zdepapepa

Je to skoro jako pohádka. Kterak hloupý Honza zachránil království a dostal princeznu za ženu. Akorát místo hloupého Honzy máme Sandlerovitého Kevina Jamese, místo království je tu nákupní centrum a místo princezny princeznovská Jayma Mays. Problém byl asi v tom, že film chce, abych v jednu chvíli bral film vážně a v druhé chvíli je Paul Blart reinkarnovaný Rambo nebo John McClane, ovšem nekrvácí, vše je řešeno G-rated slapstick zábavou. Celý film jsem chytal flashbacky na Nicka Frosta v Hot Fuzz. Hezká exhibice extrémních sportů a klasická pohádka o tom, jak zlo bylo potrestáno a hrdina odměněn. Což bych ale mohl napsat i u některých svých oblíbených filmů, tudíž nelze jít níž.(14.5.2017)

Neznámá komedie, která ikdyž se naprosto vyhla kinům je přakvapivě kvalitní. Jméno režiséra sice není zárukou dobré podívané ale film má obrovský trumf v hlavním představiteli. Kevin James je vtipný už jen díky svým tělesným proporcím, které z něj dělají neohrabaného ňoumu a k tomu má ještě komediální talent, díky kterému táhne celý film sám. Příběh není nikterak objevný a ze začátku se jedná o typickou komedii, kdy pozorujeme život hlavního hrdiny, který dělá hlídače v obchodním domě. Jelikož by tohle na celovečerní film bylo málo vše se po půlhodině mění na akční parodii ve stylu "Smrtonosné pasti" a jiných žánrově podobných filmů, ve kterých neohrožený hrdina likviduje padouchy a zachraňuje rukojmí. Není to žádná bomba ale uteče to hodně rychle a některé scény jsou skvělý. Kdyby se tvůrci vyvarovali některým otravným klišé mohlo být o hvězdu více. I tak překvapivě vtipná podívaná. Když se podívám na režisérovu filmografii můžu s klidem říct, že natočil svůj nejlepší film.(25.5.2009)

• Rssa

Nudná komedie. Samotná postava hlavního hrdiny je možná jediný důvod proč dát aspoň 1 hvězdičku této nenápadité a otravné taškařici. Jestli jsem se za celý film pousmál třikrát, tak to je možná moc. Akční sekvence na nic, logika děje také nulová. Ve srovnání s Růžovým panterem 2 je ale lepší, takže odpad to být nemůže. 35 %(29.10.2009)

Příjemná komedie, ve které tlouštík Kevin James hraje ňoumovitého dobráckého "losera", kterým by byl pravděpodobně navždy, nebýt toho, že právě přepadli obchodní centrum, ve kterém je hlídačem. A dál už to znáte. Po vzoru Smrtonosné pasti a všech podobných filmů se padouchům postaví neohroženě na odpor, zlikviduje jejich početnou skupinu a získá si i srdce milované Amy (Jayma Mays). Nechybělo by mnoho a mohlo by se to zvrtnout v pěkný trapas, ale Kevin James to ustál. Najdou se i scény originální, a těch vyloženě trapných je minimálně, ačkoliv se jedná o akční komedii z produkční dílny Adama Sandlera, je to celkem umírněná až seriozně podávaná komedie. Zkrátka nuda se tím dá zabít spolehlivě. 50%(15.6.2010)

• - Jako prvnímu v roce 2009 se filmu podařilo dosáhnout v amerických kinech výdělku 100 milionů dolarů. (HellFire)

• - V jedné scéně podá Paul Blart dítěti tašku s nákupem. Jeho matka i sourozenec jsou rodinou Kevina Jamese. (Janko666)

• - Gary Valentine, který se ve snímku objevil v roli zpěváka karaoke, je bratr Kevina Jamese. (prokda)