• Xmilden

Film začíná jako komedie o nešikovném policajtovi, který má v životě trošku smůly a teď momentálně řeší lásku v obchodním centru, kde pracuje jako ochranka. Tímto k první půlhodině snímku. Další část už nápadně připomíná Smrtonosnou past. Osobně Kevina Jamese moc nemusím. Jeho hlášky jdou dost mimo mě. Tady hraje sympaťáka, kterému člověk upřímně fandit musí. Mé hodnocení se zaseklo na dvou hvězdičkách a celkově mě nejvíce potěšila hlavní píseň, která je mimořádně chytlavá. "I Can't Hold Back" - skupina Survivor, která má na svědomí největší hity z Rockyho. Ta hitovost je znát! 45%(28.6.2009)

Velmi příjemná odlehčená oddechovka se sympatickým humorem, který nic nehrotí do extrémů. Hlavní postavou je nešika Paul Blart pracující pro ochranku v obchodním domě. Svou práci bere smrtelně vážně, a proto je kolegům a ostatním zaměstnancům k smíchu. Neustále se snaží dostat k policii, ale hypoglikémie mu to neumožňuje. Kevin James zvládl svou roli skvěle a celý film stojí na něm, jako nešika a ňouma Paul byl roztomilý.(1.12.2009)

• ladko

Ako to mohlo toľko zarobiť v kinách mi zostane navždy záhadou, lebo Paul Blart proste neprináša nič originálne, všetko už tu bolo stokrát(a lepšie...). Väčšinou slapstickový humor tomu na kvalite nepridáva, a aj keď som sa pár krát pousmial("No one wins with a headbutt."), žiadne hysterické záchvaty smiechu sa nekonali. Snáď si Observe and Report bude viesť lepšie...(26.4.2009)

Nehrát Paul Blarta Kevin James, jeho dívku snů Jayma Mays a hlavního padoucha Keir O´Donnell, šlo by o jen těžko stravitelný průser, kde by trapnost triumfovala ve všech ohledech a nesnesitelnost a hloupost by gejzírem tryskala z každého záběru, z každého slova, každého činu. Skutečně, už dlouho ale nepamatuji, že by opravdu jen casting tak vytrhl trn z prdele zbytku filmu, který by byl jinak vážně čistým odpadem. Ústřední sympatické trio ale působí naštěstí skutečně tak příjemným a zábavným dojmem, že jsem dokázal ten mizerný zbytek jednoduše ignorovat a častokrát přivřít oči i nad takovýma kokotinama, až jsem sám sebe překvapoval, co ještě všechno dokážu snést a tolerovat. Takže zápletka tuctová, mdlá, nenápaditá, prostředí o ničem, ovšem ze všeho nejhůř dopadl samotný humor, kdy vychází na jednu úsměvnou scénu pět nudných a pět vyloženě trapných, a o nějakou vyloženě zábavnou tu nemá divák pak šanci ani zavadit. Celé mi to navíc přišlo úplně šíleně naivní, a poslední třetina je pak už jen doslova bezednou studnicí nesoudnosti a nefunkční praštěnosti. Přes všechny ty opravdu silná negativa ve mně ale zároveň vystrkují růžky i jisté pocity spokojenosti a uvolněnosti, ikdyž tedy nevím, jak toho tvůrci dosáhli, já jsem z toho celého filmu ale prostě jednoduše v rozpacích, a vůbec nevím jak ho mám hodnotit. Asi tedy ale jako průměrnou, sympatickou idiotinu.(20.7.2015)

Aktivní blbec byl vždy horší než třídní nepřítel a takový Paul Blart by u policie jistě udělal zářnou kariéru pochůzkáře. Tedy kdyby vážil o metrák méně, kdyby nebyl přesvědčen o své neomylnosti a kdyby dokázal správně odpovědět na otázku, jakou barvu má bílý kůň. Takhle hrdě nosí uniformu bezpečnostní služby a všem v obchoďáku dává jasně najevo, kdo je tady šerif. Já jsem se u toho pobavil o něco méně, než by se z daného tématu dalo vytřískat, ale sebevražedná aktivita hlavního hrdiny byla místy hodně zábavná.(19.8.2015)

• - Kevin James se obešel bez kaskadéra. (HellFire)

• - Gary Valentine, který se ve snímku objevil v roli zpěváka karaoke, je bratr Kevina Jamese. (prokda)

• - Kevin James a predstaviteľ policajného veliteľa na začiatku filmu, Bas Rutten, neskôr spolupracovali aj pri natáčaní filmu Profesor v ringu (2012). (KajsiKE)