S nekonečným elánem, stále kručícím žaludkem a slibem sobě samotnému, že tenhle rajón ochrání, se představuje Paul Blart – Policajt ze sámošky. Dobrotivý Paul Blart (Kevin James - Dva z Queensu) vždycky snil o tom, že se stane policistou. Místo toho pracuje jako ochranka v místním nákupním centru. Se svým úzce střiženým knírkem, osobním vozítkem a nakažlivým nadšením se zdá být tím jediným, kdo svou práci bere vážně. Všechno se ale mění, když obchod obsadí banda lupičů a zajme rukojmí. Blart - bez výcviku, beze zbraně a svou velikostí ideální terč - usuzuje, že nastal pravý čas ukázat ostatním, že je tím největším policajtem v celém nákupním centru. (oficiální text distributora)

Trailer

B!shop

Samozrejme je to kravovina, nic jinyho jsem ani necekal, ale pobavit to dokaze, hlavne diky Kevinu Jamesovi. Ten sice nepatri mezi komedialni elitu, ale je tlustej jak dobytek a ve spouste foru mu to pomaha. Prvni pulku je film vicemene o nicem, pouze saskujici James, kterej kazdou chvily neco posere a snazi se sbalit kocku z obchodaku. A je to paradni zabava. Druha polovina filmu uz je o prepadeni obchodaku a parodii na Smrtonosnou past. A tady film lehce ztraci, sice se tu furt najdou paradni fory, ale obcas taky nejaky to hluchy misto a jakmile se zacnou brat pri nejaky akci tvurci trochu vazne, tak uz to neni ono. Ale jako takova blbina se sympatakem v hlavni roli na jedno skouknuti to poslouzi dobre a slusne pobavi. Lepsi 3*. ()

T2

Rozpočet $26miliónovTržby USA $146,336,178Tržby Celosvetovo $185,904,750Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,735,533 //počet predaných kusov ?Tržby za predaj DVD v USA $56,774,124 //počet predaných kusov 3,429,821║ Do prázdna vykonštruované scenáristické vákuum nedovoľuje filmu dať viac než niekoľko zábavných scén, ináč to je čistý paškvíl, fakt jediné šťastie že sa niekoľko scén vydarilo. /55%/ ()

TheMaker

Chtěl jsem dát jen 3 ***, ale nemohu, měl bych pak výčitky. Je pravda, že je to průmerná komedie na jedno podívání, ale já jsem si jí užil a příjemně jsem se u ní pobavil.Taky mám radost, že byl film komerčně úspěšný. Jde vidět, že i dnes může uspět film, který se de-facto odehrává na jednom místě, a takové filmy já mám prostě rád, (viz. třeba Gauneři, Telefonní budka, Sniper, Smrtonostná past nebo Flákači). Stačí prostě jen aspoň trochu kvalitní scénář. Dávám 4 **** i když vím, že už se na film asi podruhé nepodívám, ale rád si dám premiéru v TV. ()

Slasher

Paul Blart má skvělý rozjezd, ale pak bohužel sklouzne do průměrný zábavy. I v tý jsem se ale párkrát dobře zasmál. Kevin James je jako tenhle obtloustlý dobrácký snažílek opravdu výtečný a sympatický, jen mu dát k dispozici záživnější scénář. (P.S. lupič vousáč, to je sama legenda skateboardingu Mike Vallely) ()

Malarkey

Tenhle fízl ze sámošky byl vypatlanej jak štoudef. A nejhorší je, že svojí demencí byl občas i vtipnej. Celkově ale přemýšlím, jak je možný, že Adamovi Sandlerovi tyhle komedie jdou na odbyt, protože na nich není skoro nic dobrýho kromě toho, že nějaké soukromé televize vyplní pár hodin nezajímavýho času zrovna takovými kravinami. Nenechte se zmást, Sandlera mám rád. Jen úplně nerozumím té jeho myšlence produkovat dobré, průměrné a špatné filmy. A co víc mě zaráží, že mu tyhle průměrné komedie ještě k tomu vydělají.. ()

• Jako prvnímu v roce 2009 se filmu podařilo dosáhnout v amerických kinech výdělku 100 milionů dolarů. (HellFire)
  • V jedné scéně podá Paul Blart dítěti tašku s nákupem. Jeho matka i sourozenec jsou rodinou Kevina Jamese. (Janko666)
  • Gary Valentine, který se ve snímku objevil v roli zpěváka karaoke, je bratr Kevina Jamese. (prokda)

Související novinky

Lekce páření od zvířat v zoo

Lekce páření od zvířat v zoo

25.05.2009

Možná to zní bulvárně, ale přesně tohle bude námětem romantické komedie The Zookeeper, kterou se Kevin James pokusí navázat na svůj nečekaný úspěch s Policajtem ze sámošky (ten si nakonec nenašel…

Will Smith na lovu strašidel

Will Smith na lovu strašidel

19.02.2009

Už koncem roku 2007 se mluvilo o rodinné hororové komedii Monster Hunter, k níž napsali scénář Robert Baird a Daniel Gerson (Auta, Příšerky s.r.o.) a jejíž hrdinou bude dětský psycholog s neobvyklým…