Pohodová komedie, u který si divák dobře odpočine. Čeká vás hodně akce, film tak trošku paroduje filmy typu " Smrtonosných pastí a jiných přepadení, ať už jsou kdekoliv. Nechybí, ale ani prvky romantiky. Sympatický " Kevin James " se hlavní role chopil velmi dobře a zároveň udělal dobrou reklamu vozítkám " Segway ".(26.1.2011)

Ale jo. Nečekala jsem žádnou slávu a dostala jsem docela milou komedii. Co na tom, že je půlka věcí nelogických a stupidních. Na dvě hvězdičky ten film má, jedna navíc je za pár dobrých vtipů a za to, že se film dokázal vyhnout fekálnímu humoru a jiným nechutnostem. A lochneska jako tetování nad zadkem? Tak to se opravdu povedlo. 58%(11.3.2010)

• Bauer

Solidní kravina tenhle film! Kdo vymyslel takhle blbý scénář? Kevin James a Nick Bakay. Tak tito dva panové mají místo mozku piliny. Měla to být komedie? Pokud ano, tak už jen ten fakt, že to měla být komedie je dost vtipný a naivní. Komedii si představuju, že se budu v nějakém interválu (alespoň každé 2-3 minuty) smát. Tady je ten intervál jednou za 25 minut. A to je vážně slabý. Ze začátku to vypadalo, že půjde o dobrou komedii. Pak se to ale zvrtlo v nehoráznou blbost. Po 40 minutách jsem to vypnul. Pak jsem si to však rozmyslel a koukal jsem. Dostal jsem se na hodinu a opět jsem to vypnul. Jenže byla nuda, takže jsem to zapnul znovu a těch zbytek už jsem dokoukal. Asi jsem se měl zastavit na těch 40 minutách a konec. Nikdy víc!!! Ke konci filmu jsem měl obočí nahoře a ptal jsem se sám sebe, kdo mně za co trestá. Kevin James se mi líbil ve filmu Když si Chuck bral Larryho, ale tady se mi úplně zhnusil a pokud bude hrát v dalších podobných filmech, tak to nikam nedotáhne. A padouch? To bylo co jako zač? Koukal se jak dement. Vlastně on ani nekoukal, ale spíš čuměl. To nejhorší na tom ovšem je, že se to snaží parodovat mojí oblíbenou Smrtonosnou past a to už je přespříliš!!!(6.6.2009)

• Xmilden

Film začíná jako komedie o nešikovném policajtovi, který má v životě trošku smůly a teď momentálně řeší lásku v obchodním centru, kde pracuje jako ochranka. Tímto k první půlhodině snímku. Další část už nápadně připomíná Smrtonosnou past. Osobně Kevina Jamese moc nemusím. Jeho hlášky jdou dost mimo mě. Tady hraje sympaťáka, kterému člověk upřímně fandit musí. Mé hodnocení se zaseklo na dvou hvězdičkách a celkově mě nejvíce potěšila hlavní píseň, která je mimořádně chytlavá. "I Can't Hold Back" - skupina Survivor, která má na svědomí největší hity z Rockyho. Ta hitovost je znát! 45%(28.6.2009)

Je nefér chtít od Paula Blarta více než jednoduchou řachandu, jednohubku co druhý den zapomenete. Kevin James sympaťák je a s klidem hlavní roli zvládá. Je to trochu i návrat ke starým poctivým sandlerovkám (přece jenom Blarta produkují lidé z Happy Madison, kterou založil Adam Sandler), proto se Blart nekorektně popere s velkou tlusťoškou či "roztomile" přejede psa. Celkem příjemně strávené odpoledne s tímhle tlouštíkem. 50 %(6.5.2009)

• - V jedné scéně podá Paul Blart dítěti tašku s nákupem. Jeho matka i sourozenec jsou rodinou Kevina Jamese. (Janko666)

• - Jako prvnímu v roce 2009 se filmu podařilo dosáhnout v amerických kinech výdělku 100 milionů dolarů. (HellFire)

• - Kevin James a predstaviteľ policajného veliteľa na začiatku filmu, Bas Rutten, neskôr spolupracovali aj pri natáčaní filmu Profesor v ringu (2012). (KajsiKE)