Pavouk (festivalový název)

Austrálie, 2007, 9 min

Nash Edgerton

Greig Fraser

Ben Lee

Profesionálně natočený „kraťas.“ První půlka- zdánlivě nudná- je nezbytná, aby vedle ní náležitě vyzněla brutalita druhé. Klip na téma, že škodolibost se nevyplácí. PS: Pavouky mám ráda. PPS: Když jsem to viděla poprvé, jen jsem zírala na obrazovku. Podruhé o několik minut později (když jsem to pouštěla ségře) už jsem se u scény s okem smála jako blázen :) Sledováno in english.(23.2.2011)

• Jazzzz

To mě jako mělo pobavit? Nebo to sebou nese nějaké poselství? Nebo co? Já myslím, že ne... Jde pouze o kraťoučky filmek, který se snaží bez hlubší myšlenky šokovat svoji nahodilou brutalitou. První nehoda mě zaskočila a dával tušit jisté hlubší poslání - snad litost nad naprosto supidním vtípkem, snad jisté poučení z toho, že takovéhle žerty se někdy můžou opravdu zle nevyplatit, ale druhá nehoda filmek degraduje... Tu jednu hvězdu za to poučení že žertovat se někdy nevyplácí... A druhou za to, že za volantem je třeba být opatrný a předvídat nepředvídatelné...(21.12.2008)

Tak tohle bylo super, nemůžu se přestat smát. Doufal jsem, že citát na začátku bude mít nějaký velký význam ve filmu a také na něj došlo. Poslední tři minuty mě dostaly, ten předchozí děj nebyl nijak zvláštní, spíše jen na uvedení do situace. Ale skvěle jsem se pobavil, kdyby se to stalo mě, dopadl bych stejně. Ne -li hůř.(24.7.2013)

"It's all fun and games until someone loses an eye." - Mum - // Krátkometrážny / Akčný / Dráma / Thriller? Hmmm, z počiatku som sa nemálo divil, čo na tom vidia ostatní, ale, hoci sa budem opakovať, za tie dva čiernočierne momenty zvyšujem hodnotenie. Život je sviňa a... škodoradosť sa nevypláca.(16.3.2008)

Těchto 9 minut dramatu mě dostalo víc než kdejakých mitut 180. Ze začátku to vypadalo na ohromnou nudu, ale scéna v obchodě mě probrala. Je až neuvěřitelné, co dokáže "sranda" a strach z malého zvířátka. Musím také uznat, že úplný konec jsem opravdu nečekala a u titulků jsem seděla s otevřenou pusou. Pecka kraťas!(18.3.2013)