• Brandon7
  *

  Další zahozená příležitost - zápletka zajímavá, mohl to být velmi povedený dobrodružný snímek pro děti. Výsledek je opačný - bezbřehá nuda. Ševče (Jandourku), drž se svého kopyta (dokumentárních pořadů pro dospělé). Když někdo neumí natáčet filmy pro dětské diváky, neměl by se o to znovu a znovu pokoušet, jsou to vyhozené peníze.(29.12.2010)

 • Kama12
  ***

  Protože jsem přišla k tv a nevěděla, o co go, jevilo se to jako poměrně dobrá pohádka o nějaké záhadě v Praze. S postupem času jsem se ale začínala nudit a místy mi to přišlo, jako kdyby se Pavel Jandourek pokoušel udělat z naposto obyčejných věcí nějaké záhadné, ale moc mu to nešlo. Ty zvuky, které zněly jako nějaké nesmyslné šeptání a bzučení my dost lezly na nervy. Nevím proč, ale dost na mě zapůsobila ta situace těsně před povodní. Na druhou stranu to ale zas tak strašné nebylo... :)(1.6.2010)

 • honajz
  *****

  Tajemná kniha Via Lucis má být objevena dětmi v našem století v Praze a pomoci zabránit jakési blíže nespecifikované katastrofě. Zajímavý pokus o rodinný dobrodružný film, který má vynikající kameru i hudbu, ale zcela mizerný a nedotažený scénář, včetně neuvěřitelně hloupých dialogů i často amatérských hereckých výkonů. Seriálová verze na rozdíl od filmu dává více nápověd a lépe funguje.(16.3.2012)

 • ostravak30
  **

  Téma dobré. Osobně se divím, že potenciálu staré Prahy a jejích záhad filmaři nevyužívají více...takových možností jim Praha nabízí. No škoda. Každopádně tady budu stručný. Hodnotit budu totiž film až jej shlédnu celý. Hodnotit seriál, který notabene nikdá nebyl natočen, nelze. Ano, seriál se nikdy nenatočil. Vznikl jen rozstříháním filmu. Podobně vznikli i Snowboarďáci. Podle mě by se ČT měla stydět, když tímhle způsobem nechává vzniknout seriály a zaplňuje tím čas. Je to dost trapný způsob. Samotný seriál je na můj vkus špatně sestříhaný. Některé scény se měly střihnout dříve, jiné později. Celé to působí dost směšně a nekvalitně. Navíc nechápu, proč se titulky a celý úvod odehrává někde v mořské hlubině? Odkaz na záplavy a poslední scény filmu? V tom případě ještě trapnější. A vůbec nejhorší je, že vypravěč na začátku každého dílu převypráví nejen to, co se stalo v díle posledním, ale co se stalo ve všech. Takže vlastně ani sledovat všechny díly nemusíte, oni vám to už na ČT v tom posledním řeknou. No hrůza a děs. Snad tyhle pokusy nebude ČT dělat často.(5.10.2015)

 • C0r0ner
  **

  Už film nebyl nic extra, ale na českou produkci pořád ještě snesitelné. Nejde mi ale do hlavy, proč se někdo rozhodl původní dílo prodloužit o dalších dvacet minut (totálně zbytečných) a rozkouskovat ho na pět částí. Výsledek je příšerný, nesourodý guláš, který ztrácí byť to minimální kouzlo, které film ještě měl. 30%(28.11.2016)

 • - Antikvariát Schwarz, ve kterém zemře jeho majitel Josef Somr, je skutečným antikvariátem v Praze na Betlémském náměstí. Také název antikvariátu (Schwarz) se shoduje se skutečností. (navabaca)

 • - Točilo se na Orlické přehradě pod Zvíkovem, Podolském mostě na Orlíku, v Praze na Karlově mostě a Betlémském náměstí. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace