poster

Setrvačník (TV film)

 • USA

  Flywheel

Drama / Rodinný

USA, 2003, 120 min

Režie:

Alex Kendrick

Hudba:

Mark Willard

Střih:

Mark Mitchell
(další profese)
 • augustin43
  *****

  tento film je bezpochyby nízkorozpočtový. Opravdu nízko. Nemá smysl psát o hereckých výkonech, režii, scénáři, výpravě apod. protože je to celé o něčem zcela jiném. Nejdříve mě to moc nebavilo, ale tak od půlky filmu jsem slzel až dokonce. Asi mi něco spadlo do oka. Nevěřící ale zřejmě neosloví. Je to taková křesťanská pohádka. Kdo věří v takové pohádky a inspiruje se jimi ve svém životě, žije jako v pohádce. A kdo žije v takové pohádce, získává skutečný život. Kdo nevěří a neinspiruje se, nemá nic.(9.2.2010)

 • RetroMan
  ****

  Krásně dojemný příběh založený na víře hodný následování a přání, aby alespoň většina lidí byla jako Jay Austin. Inspirující film, který pobízí k altruismu a oddanosti a bezpodmínečné lásky k Bohu. České titulky zde http://uloz.to/xNA413bD/flywheel-cz-titulky-by-retroman-srt(29.3.2015)

 • KrestanFilms
  *****

  Tento film má přinést poselství. Zprvu se mi zdál trochu moc přehnaný - pohádkový. Do jednoho, byť dvouhodinového filmu je toho napráskáno až příliš... Teprve až když si člověk uvědomí, že na začátku filmu madam neměla bříško, takže v podstatě jsou to zachyceny jen podstatné okamžiky z cca půl roku... začne to hned znít reálně... Prostě - skoukni to taky a vytvoř si vlastní názor. Mě to svým způsobem i nakoplo... TIPseznam dalších křesťanských filmů.(1.5.2012)

 • Angel7
  *****

  veľmi súhlasím s augustin43 Tento film som chcel preklikať pretože som nebol presvedčený, že či chcem niečo podobné vidieť. Stalo sa niečo na čo som nebol pripravený. Nielen že som sa rýchlo vrátil na začiatok filmu, ale pozeral som ho až do konca, a tiež zo slzami v očiach - keď som telefonoval s mojou životnou láskou, tak sa ma 2x pýtala či sa mi niečo nestalo. A stalo sa. Bol som hlboko oslovený a podobne ako to už niekto komentoval - musel som sa aj ja pozrieť na svoj život ešte z inej perspektívy. Áno krásna rozprávka, ktorú chcem žiť aj ja!!! Kto nezažil ťažké chvíle v živote, tak si myslím, že nepochopí...(21.10.2012)

 • TheDarKnig
  ****

  Vlastně skoro zcela souhlasím s augustinem, je to taková pohádka, je to amatérské (narozdíl od kendrickových dalších filmů tu opravdu jde poznat, že je to děláno na koleně :) a působí to jako agitka. Vše je strašně zrychlené, všichni se mění jako mávnutím proutku, ale když člověk pochopí, o co autorovi jde, a to ukázat, že víra hory přenáší. I když ne vždy takto lehce, ale kdo bude opravdu věřit, dostane se mu záchrany. Sice jsem na závěr určitě neměl ani trochu chut brečet (jediný rozdíl od augustina), líbilo se mi to. Ale na druhou stranu, rozhodně na pět jít nemůžu. Takže 4(18.4.2012)

 • - Alex Kendrick film napsal, zrežíroval, produkoval a navíc ztvárnil jednu z hlavních rolí. (Amper01)