Piráti na vlnách

Piráti na vlnách

Pirate Radio

Komedie / Drama / Hudební / Romantický

Velká Británie / Německo / Francie, 2009, 130 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 160)

Film, kde jde mnohem spíš než o vyprávění příběhu o vykreslení uvolněné atmosféry 60. let s příchodem rokenrolu, sexuální revoluce a liberální společnosti. Doplácí ale na to, že přes přítomnost řady špičkových a populárních komediálních herců z Británie i ze zámoří nedokáže scénář vykřesat z aktérů plnohodnotné postavy a prodat divákovi všechny členy posádky. Řada z nich je prostě trestuhodně nevyužitá. Piráti na vlnách jsou spíš slepencem zábavných scén, mezi nimiž se nachází bohužel i nemálo vaty ve stylu sexuchtivých fanynek, bujarých večírků apod. Zároveň si myslím, že i hlavní hrdina mohl být obsazen nějakým charismatičtějším hercem a scénář mu mohl dát víc prostoru. Snad nejlepší z celého filmu jsou momentky s ministrem, který je vylíčený je karikatura tradičního britského konzervativismu a puritánství. Celkový dojem: 65 %.(17.8.2013)

90%(24.8.2009)

Pecka!!! Curtis umi!(26.8.2009)

O.K.- Přinejmenším za pozitivní energii z filmu. 4* už jen kvůli tomu a nejenom tomu. Plus i za soundtrack a výkon herců. Takový fajn film na odlehčenou.(26.8.2009)

Bláznivá komedie na specifické téma se mi líbila. Spousta bomba scének, neotřelých vtipů kombinovaných s nedůstojnými vtipy dávají filmu zajímavý šmrnc, který stojí za shlédnutí. Herci se do této komedie také hodí, každý je skoro jiný a něco filmu dává. Opravdu Richard Curtis po nádherné romantice Láska Nebeská si dal záležel na tomto díle a musím uznat, že se mu to povedlo - 80%.(1.9.2009)

I přes velice přízníve hodnocení, mě tento film vůbec nenadchnul. Vtípky, jež se ve filmu objevují, mi nepřišly moc vtipné a nebýt docela dobrého finále, hodnotil bych tento film jenom dvěmi hvězdičkami.(2.9.2009)

Sakra...proč točí Curtis tak málo filmů???(11.9.2009)

Já mám prostě z tohohle filmu opravdovou radost. Nic víc, nic míň. Není to žádnej velkofilm, člověku neotvírá oči, ani tělesný otvory, není milníkem filosofů. Jen nenápadně připomíná, že některý svobody tu nemáme odjakživa a že politici se pořád bojí, aby se jim voliči neutrhli z řetězu. Ať žijou šedesátý léta a rock'n'roll. Dávám 90% a zaokrouhluju.(14.9.2009)

• redalert21

Nuda v brně ( na lodi ) tak ok, par svetlych momentu tam bylo...ale to je na film pres 2 hodiny priserne malo !!!(10.10.2009)

Místy moc "americké", každopádně pohoda a výborná hudba!(14.10.2009)

po dlouhé debě jsem nucen napsaát k filmu komenář. Já vím Curits umí, ale to co předvedl v tomhle fimlu,, naprostá páráda.(18.11.2009)

Jako příznivcovy rockové hudby, se mi film naprosto libíl a každá postava má jedinečné kouzlo a vsechny spojuje láska k hudbě.(25.12.2009)

Parta rockerov,sex,drogy,rock and roll. A na opačnej strane konzervatívne myslenie britskej vlády a neúspešný boj proti pirátskym rádiam. To museli byť roky.B.Nighy ako riaditeľ rádia ako vždy nenapodobiteľný,P.S.Hoffman zaujal hlavne v scéne na stožiaroch,a dobrý bol aj Nick Frost hlavne v postelnych scénach.Fakt príjemný film,pohodovka 7/10(10.1.2010)

len a len kvoli hudbe(18.1.2010)

• Šándor

Mnoho povyku pro nic(25.1.2010)

Film, který dokáže opravdu zlepšit náladu. Brtitské komedie, i když tahle byla poněkud netradiční, fakt miluju. Kombinace skvělé hudby, příjemných lidí fakt člověku vyvolá úsměv na tváři. Film jsem si užil od začátku do koncea s hlavními hrdiny prožíval naprosto vše. supr podívaná. Pro fanoušky dobré muziky a brotského humoru věc naprosto povinná. ROCK´N´ROOOOL(3.2.2010)

• pankotchka

A takové měli parádní oblečení.(25.3.2010)

Rozhodně nefandim mezi fanoušky rokové muziky, ale tendle film si mě prostě získal.Jednoduchá, příčemž originální zápletka. Rock n Roll.. Sex, muzika.. ale i láska. Perfektně zvolené postavy a herci je hrající, hezký holky. Hezky, sladkokysele podané.(14.4.2010)

Účast tolika skvělých britských komiků (Billem Nighym počínaje a Chrisem O'Dowdem rozhodně nekonče) slibovala od tohoto snímku hodně a pro mne to splnila do puntíku, a navrch se přidal úžasný britský rock, který užásně podtrhoval atmosféru na lodi, kde se nedalo trpět ponorkovou nemocí... A jak říká klasik:"Ať už Radio Rock bylo, nebo nebylo, vymyšleno bylo perfektně."(24.7.2010)

Moc pěkný film, u kterého mě nejvíc potěšilo, že jsem až do poslední chvíle nevěděla, jak to s nimi dopadne.(17.8.2010)

Nádhera. Škoda jen že to není o půl hodiny delší....(2.9.2010)