Královské výstupy (neoficiální název)

King Lines

Dobrodružný / Sportovní / Dokumentární

USA / Kanada, 2007, 64 min

Chris Sharma

Čekal jsem zajímavější exteriéry, větší propojení s divákem = lepší atmosféru + adrenalin v žilách. Dostal jsem v rámci žánru jen průměrnou podívanou, kterou doprovázelo celých 64 minut plných hekání a řvaní... Chápu, že je horolezectví náročné, ale pokud to jedni zvládnou bez podobných akustických výlevů, pak věřím tomu, že i ti druzí by to zvládli také. Tato věc byla na filmu dosti rušivá, ale i přesto se mi podařilo usnout.(18.5.2014)

Společně s Pádem do ticha je to nejlepší film s lezeckou tématikou, co jsem doposud viděl. Chris je neskutečnej borec a velkej sympaťák. Obdivuhodná je především ta vůle a mentální síla neustále se pokoušet o zdolání cesty, ze které snad milionkrát spadnul. Ale trpělivost ovoce přináší, chce to jen MUCHO TIEMPO :-).(28.12.2009)

Destinace a skutečná místa, která se "dají" vylézt nám Chrise Sharma krásně popsal a předvedl na nich svoji jedinečnost a pořádný úm. Ukázal že je opravdová jednička v tomto sportu. Nejvíc mě zaujalo kolikrát lezl na skalní oblouk aby se jednou mohl dostat na jeho vrchol. NIc nezdá, dokud tam prostě nevyleze. Jeho umění bych dal plný počet, ale dokument mi nepřišel úplně bezchybně udělaný a tudíž dávám jen tři hvězdy - 60%.(30.3.2013)

Hodně se klaním, hodně zírám a trochu si ťukám na čelo. Dokument jsem zhlédla hlavně kvůli tomu, že se natáčel na mé milované Mallorce. V horolezectví si nijak nelibuji, ale ráda koukám na nové věci a ráda obdivuji to, co bych já nejspíš nikdy nedokázala. Líbí se mi s jakým zapálením do toho Chris Sharma jde. Z filmu bych řekla, že to má v hlavě opravdu srovnané, ikdyž některé kousky vypadaly opravdu nebezpečně...je to borec!(4.8.2011)

Velmi poučný dokument, kde vidíte, kam to člověk může dotáhnout s dobrou pílí a nějakým tím smyslem pro akci, a kde my lezci ztrácíme naději, že bysme někdy mohli dosáhnout takové třídy jako Chris. První polovinu filmu jsem jen nevěřícně kroutil hlavou a sledoval, jak se tenhle chlapík snaží dosáhnout svých cílů nekonečným opakováním určitých tras, se kterými prostě nepřestane, dokud je nezdolá a jestli sháníte něco, co vás nakopne k cvičení, tak jste určitě narazili na ten správný filmek. Škoda jen, že netrvá déle :-). 100%.(6.8.2011)

• - Film vyhrál Grand Prize a Best Climbing Film na třech festivalech. (Saku)