Hon na kance

Adam Kane

Graham Willcox

Scénografie:

Geoffrey Kirkland

Scénář bratranců Anderosonovic ožívá v groteskním satirickopolitickém hávu, jehož předností není gigantický divočák hogzilla, nýbrž pekelně nabitá story střední třídy, která v sobě nese všechny atributy buranského filmu a ještě mnohem víc. S dravostí sedmdesátých let a za rozmanitého doprovodu šílených nápadů, poctivého gore a animatoniky, Pig Hunt ždíme rovinu zábavnosti téměř do poslední kapky. Škoda jen, že nevyšlo i obsazení O.J. Simpsona, hned bychom se tu bavili o úplně jiném rozměru. Po téhle zdatné porci vepřového ´sem dostal chuť na další. Číšníku, Pig Hunt II: The Bayou, prosím!(22.2.2010)

Tak čekal jsem tedy rozhodně něco jiného, čekal jsem béčko jako od Syfy channelu, namísto toho jsem dostal buranský horor kde se objevý kanec až na konci filmu. Nicméně i když jsem si říkal kde sakra je ten kanec, tak jsem se moc nenudil, a film sem tam i překvapil, je to sice obyčejné a ne moc zajímavé béčko ale na jedno zkouknutí to rozhodně jde. Škoda že Isaac už není mezi náma, i když se mu to víceméně jeho filmy nepovedly tak je měl aspoň poměrně originální.(26.7.2013)

Parta mladých lidí si jede zalovit a cestou nás začínají přesvědčovat, jaký že to jsou idioti. Tak že, když dojedou na " ranč ", už je nemám rád a jen tipuju, v jakém pořadí zemřou. To je taková moje hra a pokud se zapojíte, bude vás film bavit. V opačném případě to vypněte, je to kravina. DIALOG : Jak je to ještě daleko ? Myslím, že jsme někde u levý bradavky. Ne, už jsme dole u ochlupení.......... Brzy zjistíte, že v tom filmu je to samej debil. Kde to sebrali ? Kanec je borec, není vidět, funí jak hroch, chrčí jak nevyčůranej tygr a žere hlavně dlouhé vepřové. První mrtvolu jsem trefil, ale zemřela úplně jinak, než jsem očekával. Víc mrtvol ve filmu nadělaj lidský bestie než kanec. Černoch mezi těma hipísačkama je skvělej a ta hudba, to prostě dojme. ( Baby boys ). Bahenní lázeň je úsměvná, leč kanec je trikově naprosto nezvládnutej. Tak, že z jistotou mohu říci, že film má jediný klad - hudba -. Celkově je dobrá a veselá. Dělal ji Les Claypool. Je to velký klad, pro tak zbytečný film. CITÁT - Jaký je to pocit, nacházet se tak nízko na potravním řetězci ?......... Kanzilla, která přijde na konci snímku je možná obrovská, ale je vidět jen hlava. Film končí citátem George Orwella z příběhu Farma zvířat ..... ale nebylo už možné rozlišit, která tvář patří člověku a která praseti..........(31.8.2011)

• J*A*S*M

Možná, že se scenáristé Pig Huntu báli, že kdyby vyprávěl pouze o zabijáckém divokém praseti, diváci by na něj nebyli zvědaví, popřípadě by je nebavil. Proto napsali něco, v čem jde o prase až někde v posledním plánu. Deset minut před koncem už jsem skoro ani nedoufal, že se nějaký čuník vůbec objeví. No nakonec se přecijen ukázal (a vypadal moc povedeně!) a rázem se stal nejsympatičtější "postavou" celého filmu. Až na ten závěr jsem se opravdu pekelně nudil.(16.9.2009)

Na začátku máte pocit, že sledujete další díl predátora v džungli. Slušivý les má ode mne hned dvě hvězdy! Stromy porostlé mechem, kapradiny, tráva, paprsky se prodírají záclonou z mlhy a na každém kroku je něco roztrhaného a vzduch je nasáklý chladnoucí krví. Jak jsem postupně pochopil, finta Vetřelec či Čelisti (potvoru neukážeme, ať se divák více bojí) byla zvolena z nedostatku peněz a ne jako umělecký záměr. Na druhou stranu tleskám, že v roce 2008 není potvora pixelová, nýbrž poctivě mechanická (i když chvílemi vzbuzovala místo hrůzy úsměv). Druhá půlka ale pěkně odsýpala, mrtvoly se vršily, vlastně většina nechutných buranů zařvala, takže standardní spokojenost. Jo a hippiesácké šťabajzny maj tu třetí hvězdu.(29.10.2013)

• - Ve filmu jsou použity písně Lese Claypoola, který ve filmu ztvárnil kazatele. (Terva)

• - Natáčelo se v Kalifornii a San Franciscu. (Terva)