Hon na kance

Adam Kane

Graham Willcox

Scénografie:

Geoffrey Kirkland

Tak čekal jsem tedy rozhodně něco jiného, čekal jsem béčko jako od Syfy channelu, namísto toho jsem dostal buranský horor kde se objevý kanec až na konci filmu. Nicméně i když jsem si říkal kde sakra je ten kanec, tak jsem se moc nenudil, a film sem tam i překvapil, je to sice obyčejné a ne moc zajímavé béčko ale na jedno zkouknutí to rozhodně jde. Škoda že Isaac už není mezi náma, i když se mu to víceméně jeho filmy nepovedly tak je měl aspoň poměrně originální.(26.7.2013)

Je pozoruhodné, že pokud v nějakém filmu hraje větší roli prase, pak lze zpravidla výsledek primárně divácky označit jako „haluz“. Ať už jako příklad vezmeme australskou fyzickou iniciaci "Razorback", korejský genre-bender "Chaw" či právě "Pig Hunt", ve všech případech na diváky čeká podívaná dalece vzdálená běžným kategoriím. Jedinou jistotu představuje lineární vyprávění, ale to vždy zabíhá do nečekaných stylových zákrut v bytostně bizarním světě. V zásadě každý motiv, který se v "Pig Hunt" objeví představuje žánrové schéma, ale zde i již tisíckrát ohraná postava vševědoucího dědy na poslední čerpací stanici před začátkem nehostinné divočiny nabývá mrazivě groteskní podobu. Postavy i prostředí totiž tvůrci stylizovali do podoby, kterou sami trefně označují jako „dirthead gothic“. V překvapivě sourodém špinavém mixu punku, postapokalypsy, buranova, etna, gothu a gore ožívá unikátní realita. Z hlediska žánrů a prvků vyprávění film mísí exploataci, horor a dynamickou akci. To vše je podané naprosto klasickým stylem, kamera se nezaměřuje na detaily a nikdo nic nevysvětluje – stačí prostě říct „There’s a lot of crazy shit in these woods“. Právě kontrast nevídaně bizarního obsahu a jakoby každodennost přehlížejícího zpracování dotváří neuchopitelnost díla, z jehož nitra sálá divoká energie. "Pig Hunt" je náramně uhrančivý a dynamický brak. 9/10(4.11.2009)

Parta mladých lidí si jede zalovit a cestou nás začínají přesvědčovat, jaký že to jsou idioti. Tak že, když dojedou na " ranč ", už je nemám rád a jen tipuju, v jakém pořadí zemřou. To je taková moje hra a pokud se zapojíte, bude vás film bavit. V opačném případě to vypněte, je to kravina. DIALOG : Jak je to ještě daleko ? Myslím, že jsme někde u levý bradavky. Ne, už jsme dole u ochlupení.......... Brzy zjistíte, že v tom filmu je to samej debil. Kde to sebrali ? Kanec je borec, není vidět, funí jak hroch, chrčí jak nevyčůranej tygr a žere hlavně dlouhé vepřové. První mrtvolu jsem trefil, ale zemřela úplně jinak, než jsem očekával. Víc mrtvol ve filmu nadělaj lidský bestie než kanec. Černoch mezi těma hipísačkama je skvělej a ta hudba, to prostě dojme. ( Baby boys ). Bahenní lázeň je úsměvná, leč kanec je trikově naprosto nezvládnutej. Tak, že z jistotou mohu říci, že film má jediný klad - hudba -. Celkově je dobrá a veselá. Dělal ji Les Claypool. Je to velký klad, pro tak zbytečný film. CITÁT - Jaký je to pocit, nacházet se tak nízko na potravním řetězci ?......... Kanzilla, která přijde na konci snímku je možná obrovská, ale je vidět jen hlava. Film končí citátem George Orwella z příběhu Farma zvířat ..... ale nebylo už možné rozlišit, která tvář patří člověku a která praseti..........(31.8.2011)

Jméno režiséra Isaaca mi není cizí, znám od něj filmy Jason X a Skinwalkers. Takže jsem byl velice zvědavý, jak se mu povedlo natočit zvířecí (kančí) horor. Brzy jsem však pochopil, že divočák zde sice hraje podstatnou roli, ale nikoliv tu nejdůležitější. Ve své podstatě jde spíše o takový hororový mix zvířecího a buranského žánru, který se tvůrcům povedlo docela slušně zkombinovat. Divák se jen nesmí nechat odradit první polovinou, která spíše připomíná jakousi dobrodružnou komedii, ve které nebudou chybět hlášky, humorné situace a do jisté míry i trocha trapnosti. Naštěstí jsem se u toho díky některým postavám nenudil, ale lhal bych, kdybych nepřiznal, že jsem čekal trochu větší prostor pro obřího kance. Nu kdo si počká, ten se dočká – závěr mne vůbec nezklamal. Režisér se nehodlal spokojit pouze s klasickou „naháněčkou“ po lesích, kdy skupinka amatérských lovců (měšťáků) loví prase, to pak chvíli honí je a nakonec všechno dobře dopadne. Teda až na to, že někdo musí pochopitelně umřít. Ne, on pro lepší vytvoření atmosféry dosadil ještě rodinku buranů, která měla přinést trochu té surovosti (oba bratři byli prvotřídní retardi) a napětí, které pro vytvoření dobré atmosféry potřebujete jako sůl. K jistému odlehčení (no spíše pestrosti) tu jsou hippiesáci (je přece potřeba přidat trochu té erotiky) a příběh ještě trochu zamotat (obohatit). Jen je potřeba to ukočírovat, aby z toho nevznikl nepřehledný guláš.(28.5.2013)

Na začátku máte pocit, že sledujete další díl predátora v džungli. Slušivý les má ode mne hned dvě hvězdy! Stromy porostlé mechem, kapradiny, tráva, paprsky se prodírají záclonou z mlhy a na každém kroku je něco roztrhaného a vzduch je nasáklý chladnoucí krví. Jak jsem postupně pochopil, finta Vetřelec či Čelisti (potvoru neukážeme, ať se divák více bojí) byla zvolena z nedostatku peněz a ne jako umělecký záměr. Na druhou stranu tleskám, že v roce 2008 není potvora pixelová, nýbrž poctivě mechanická (i když chvílemi vzbuzovala místo hrůzy úsměv). Druhá půlka ale pěkně odsýpala, mrtvoly se vršily, vlastně většina nechutných buranů zařvala, takže standardní spokojenost. Jo a hippiesácké šťabajzny maj tu třetí hvězdu.(29.10.2013)

• - Ve filmu jsou použity písně Lese Claypoola, který ve filmu ztvárnil kazatele. (Terva)

• - Natáčelo se v Kalifornii a San Franciscu. (Terva)