Hon na kance

Adam Kane

Graham Willcox

Scénografie:

Geoffrey Kirkland

Je pozoruhodné, že pokud v nějakém filmu hraje větší roli prase, pak lze zpravidla výsledek primárně divácky označit jako „haluz“. Ať už jako příklad vezmeme australskou fyzickou iniciaci "Razorback", korejský genre-bender "Chaw" či právě "Pig Hunt", ve všech případech na diváky čeká podívaná dalece vzdálená běžným kategoriím. Jedinou jistotu představuje lineární vyprávění, ale to vždy zabíhá do nečekaných stylových zákrut v bytostně bizarním světě. V zásadě každý motiv, který se v "Pig Hunt" objeví představuje žánrové schéma, ale zde i již tisíckrát ohraná postava vševědoucího dědy na poslední čerpací stanici před začátkem nehostinné divočiny nabývá mrazivě groteskní podobu. Postavy i prostředí totiž tvůrci stylizovali do podoby, kterou sami trefně označují jako „dirthead gothic“. V překvapivě sourodém špinavém mixu punku, postapokalypsy, buranova, etna, gothu a gore ožívá unikátní realita. Z hlediska žánrů a prvků vyprávění film mísí exploataci, horor a dynamickou akci. To vše je podané naprosto klasickým stylem, kamera se nezaměřuje na detaily a nikdo nic nevysvětluje – stačí prostě říct „There’s a lot of crazy shit in these woods“. Právě kontrast nevídaně bizarního obsahu a jakoby každodennost přehlížejícího zpracování dotváří neuchopitelnost díla, z jehož nitra sálá divoká energie. "Pig Hunt" je náramně uhrančivý a dynamický brak. 9/10(4.11.2009)

• tron

Tento film klame. Má 100 minút, no vražedný diviak sa mihne len na 20 sekúnd v úvode a potom v scénke s koňom. Inak skoro nič. Takže žiadne „diviačie Čeľuste v lese“. Naplno začne zviera plátnu dominovať až vo finále, ani vtedy z neho však nevidíme viac, než detaily hlavy a nie celé telo. Oproti „zvyšku“ filmu sú to ale hotové vizuálne diviačie orgie. Čudný zvrat strieda ešte čudnejší, postavy konajú v rozpore so svojou povahou, úmrtia sú čoraz zbytočnejšie. Keď do finále nabehol Afroameričan s katanou, vlastne ma to ani neprekvapilo. Skôr by ma prekvapilo, ak by nenabehol.(19.3.2017)

Přiměřeně béčkový mix zvířecího, buranského a sektářského hororu. Pár věcí mě pobavilo (hlavně v začátku - mapa, krvavej smajl, ranní kávička, pak ještě hillbilly kněz), celkově to ale mohla být větší prdel. Prostředek mě vyloženě nudil, hlavní prasečí trumf přijde až na úplný závěr.. Býval bych si přál víc akce a aby to nakonec nezapůsobila tak rozházeným dojmem. Žádný zázrak, žádný průser, prostě průměr. Ani uhrančivost, ani 'mnohem víc' jsem v tom nenašel.(23.2.2010)

Scénář bratranců Anderosonovic ožívá v groteskním satirickopolitickém hávu, jehož předností není gigantický divočák hogzilla, nýbrž pekelně nabitá story střední třídy, která v sobě nese všechny atributy buranského filmu a ještě mnohem víc. S dravostí sedmdesátých let a za rozmanitého doprovodu šílených nápadů, poctivého gore a animatoniky, Pig Hunt ždíme rovinu zábavnosti téměř do poslední kapky. Škoda jen, že nevyšlo i obsazení O.J. Simpsona, hned bychom se tu bavili o úplně jiném rozměru. Po téhle zdatné porci vepřového ´sem dostal chuť na další. Číšníku, Pig Hunt II: The Bayou, prosím!(22.2.2010)

Parta mladých lidí si jede zalovit a cestou nás začínají přesvědčovat, jaký že to jsou idioti. Tak že, když dojedou na " ranč ", už je nemám rád a jen tipuju, v jakém pořadí zemřou. To je taková moje hra a pokud se zapojíte, bude vás film bavit. V opačném případě to vypněte, je to kravina. DIALOG : Jak je to ještě daleko ? Myslím, že jsme někde u levý bradavky. Ne, už jsme dole u ochlupení.......... Brzy zjistíte, že v tom filmu je to samej debil. Kde to sebrali ? Kanec je borec, není vidět, funí jak hroch, chrčí jak nevyčůranej tygr a žere hlavně dlouhé vepřové. První mrtvolu jsem trefil, ale zemřela úplně jinak, než jsem očekával. Víc mrtvol ve filmu nadělaj lidský bestie než kanec. Černoch mezi těma hipísačkama je skvělej a ta hudba, to prostě dojme. ( Baby boys ). Bahenní lázeň je úsměvná, leč kanec je trikově naprosto nezvládnutej. Tak, že z jistotou mohu říci, že film má jediný klad - hudba -. Celkově je dobrá a veselá. Dělal ji Les Claypool. Je to velký klad, pro tak zbytečný film. CITÁT - Jaký je to pocit, nacházet se tak nízko na potravním řetězci ?......... Kanzilla, která přijde na konci snímku je možná obrovská, ale je vidět jen hlava. Film končí citátem George Orwella z příběhu Farma zvířat ..... ale nebylo už možné rozlišit, která tvář patří člověku a která praseti..........(31.8.2011)

• - Natáčelo se v Kalifornii a San Franciscu. (Terva)

• - Ve filmu jsou použity písně Lese Claypoola, který ve filmu ztvárnil kazatele. (Terva)