Hon na kance

Adam Kane

Graham Willcox

Scénografie:

Geoffrey Kirkland

Pig Hunt nesedne každýmu, proto moje hodnocení berte s rezervou. Mě ale poslední Isaacův počin pobavil i přesto, že kanec hraje až druhý housle. Možná dokonce třetí. Partu mladých lovců doplní duo magorů, kteří začnou dělat dusno. Pak se tam násilně přisere skupina rednecků, díky nimž se thriller změní v akčňák. A do toho všeho se v lesích objeví hippies sekta s nahýma bábovkama. Nelze se pak divit, že při téhle špičce přispěchá náš přežraný divočák na scénu až deset minut před koncem. Tahle absence je však zcela odpuštěna, jelikož zvíře je plně animatronický, žádný posraný CGI. Dále čekejte docela fajn hudbu v buranskym módu, trochu gore a v poslední třetině slušnou vybíjenou. Já si chrochtal, co vy?(6.6.2016)

Tak čekal jsem tedy rozhodně něco jiného, čekal jsem béčko jako od Syfy channelu, namísto toho jsem dostal buranský horor kde se objevý kanec až na konci filmu. Nicméně i když jsem si říkal kde sakra je ten kanec, tak jsem se moc nenudil, a film sem tam i překvapil, je to sice obyčejné a ne moc zajímavé béčko ale na jedno zkouknutí to rozhodně jde. Škoda že Isaac už není mezi náma, i když se mu to víceméně jeho filmy nepovedly tak je měl aspoň poměrně originální.(26.7.2013)

Na začátku máte pocit, že sledujete další díl predátora v džungli. Slušivý les má ode mne hned dvě hvězdy! Stromy porostlé mechem, kapradiny, tráva, paprsky se prodírají záclonou z mlhy a na každém kroku je něco roztrhaného a vzduch je nasáklý chladnoucí krví. Jak jsem postupně pochopil, finta Vetřelec či Čelisti (potvoru neukážeme, ať se divák více bojí) byla zvolena z nedostatku peněz a ne jako umělecký záměr. Na druhou stranu tleskám, že v roce 2008 není potvora pixelová, nýbrž poctivě mechanická (i když chvílemi vzbuzovala místo hrůzy úsměv). Druhá půlka ale pěkně odsýpala, mrtvoly se vršily, vlastně většina nechutných buranů zařvala, takže standardní spokojenost. Jo a hippiesácké šťabajzny maj tu třetí hvězdu.(29.10.2013)

• J*A*S*M

Možná, že se scenáristé Pig Huntu báli, že kdyby vyprávěl pouze o zabijáckém divokém praseti, diváci by na něj nebyli zvědaví, popřípadě by je nebavil. Proto napsali něco, v čem jde o prase až někde v posledním plánu. Deset minut před koncem už jsem skoro ani nedoufal, že se nějaký čuník vůbec objeví. No nakonec se přecijen ukázal (a vypadal moc povedeně!) a rázem se stal nejsympatičtější "postavou" celého filmu. Až na ten závěr jsem se opravdu pekelně nudil.(16.9.2009)

Přiměřeně béčkový mix zvířecího, buranského a sektářského hororu. Pár věcí mě pobavilo (hlavně v začátku - mapa, krvavej smajl, ranní kávička, pak ještě hillbilly kněz), celkově to ale mohla být větší prdel. Prostředek mě vyloženě nudil, hlavní prasečí trumf přijde až na úplný závěr.. Býval bych si přál víc akce a aby to nakonec nezapůsobila tak rozházeným dojmem. Žádný zázrak, žádný průser, prostě průměr. Ani uhrančivost, ani 'mnohem víc' jsem v tom nenašel.(23.2.2010)

• - Ve filmu jsou použity písně Lese Claypoola, který ve filmu ztvárnil kazatele. (Terva)

• - Natáčelo se v Kalifornii a San Franciscu. (Terva)