Druaga no Tō: the Sword of URUK (TV seriál)

Tower of Druaga: the Sword of Uruk, The

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy / Romantický

Japonsko, 2009, 12x25 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (3)

Je to opravdu lepší než první série? V mnoha ohledech ano, třeba charaktery zde dostávají mnohem víc prostoru a předvádějí daleko širší paletu emocí a rozhodnutí, které jim dávají oproti první sérii onu potřebnou hloubku, aby je dokázal divák mít rád. No a docela to funguje, protože si třeba dokážete i oblíbit velitele Gilgameshovi expediční jednotky, který díky seznámení se s robo lolitkou dosáhne nakonec v každém srdci vykoupení... Navíc je zde příběh v podstatě řádně zakončen a tak divák dostává svojí satisfakci, které se mu v první polovině prostě nedostalo. Tedy můžete konečně prožít tu spokojenost nad tím, že osudy vašich hrdinů jsou uzavřené a většinou to opravdu ladí s tím, co si někdo jako já pro postavy přeje - až na jednu velkou výjimku, s kterou ale ve výsledku a s ohledem na to co se dělo v první sérii dokážu žít... Co se děje týká, tak je to o něco víc zamotanější než první série, což by měla být vzhledem k faktu, že jsem tam přímočarost kritizoval asi výhoda, ale pravda je taková, že já si na rozdíl od ostatních ten "mišmaš" ani moc neužíval. Ze začátku mě to ještě i docela bavilo a třeba ve třetí episodě jsem uvítal všechny ty filmové odkazy (odpočítávání jak ve 24 hodin, Landovská zrada jak ze Star Wars a plán útěku z vězení jak v Shawshanku...), ale pak se objevili roboti zabijáci a já si říkal, že mi tam tohle prostě moc nesedí stejně tak, jako třeba závěrečná přestřelka s bohyní. Jistě znám fantasy, kde se podobné prvky vyskytují, třeba mnou v předchozí sérii zmíněná herní série Might and Magic (kde v MaM VI zjistíme, že jedna z pyramid ukrývá vesmírnou loď...), ale ne vždy mě tahle kombinace baví a tady to na mě působilo spíš divně a nevhodně. Stejně tak ta celá hlavní dějová linka, to co představuje Věž fantasie a jak je to všechno propojené se skutečností a bohy a jednotlivými postavami - nevím, nejspíš mě to mělo překvapovat, dostávat na kolena a zajímat, ale já byl celou dobu jen v takovém tom poklidném stavu, který bych popsal slovy "ale tak OK". Zpět na začátek a k otázce - je to lepší než první řada? Když si to shrnu tak odpověď zní ano. Ale hned si musím přidat další otázku - Bavilo mě to víc než první řada? A tady se dostávám jen k tomu, že ano, ale ne o moc... 6,4/10(18.6.2018)

Parodie bohužel prakticky vymizela a pokračování se zaměřuje čistě na příběh. Ten se dále rozvíjí a dostává i typicky japonské rysy - tedy rozsáhlost a pošukanost. Je obdivuhodné, jakým způsobem dokázali tvůrci do pouhých 12 části nastrkat takové množství postav a událostí, ale na přehlednosti to zrovna nepřidá. Není totiž vůbec vyjímkou, že v jedné části probíhájí třeba 4 příběhové linie zároveň. Zběsilé tempo však na druhou stranu zaručilo, že během těch zhruba 4 hodin sledování nebyla ani minuta, kterou jsem měl chuť přeskočit, což považuji za výrazný klad. Měli-li jste rádi předchozí sérii, není důvod se pokračování vyhýbat. 4*(23.4.2011)

První série nebyla špatná, ale zanechala ve mne takový "nic moc" dojem. Naopak série druhá mě skoro posadila na prdel. Postavy vyzráli a jsou mnohem uvěřitelnější. Příběh je akčnější a pořád se něco děje. Hluché pasáže téměř vymizeli a skoro ani nemohu uvěřit, kolik se toho stalo v pouhých dvanácti epizodách. Původně jsem chtěl dát 4*, ale nakonec jsem se rozhodl pro plný počet, protože popravdě už se dlouho nestalo, aby ve mne zůstal tak silný pocit, po dokoukání nějakého anime a hlavně za postavu Fatiny, která se mi v druhé sérce nehorázně zalíbila a stala mou asi nejoblíbenější postavou. 5*(5.9.2015)