Devatenácté století a tehdy ještě francouzská Lousiana. Gilberte Brigard (Luise Rainer) je šestnáctiletá dívka ze šlechtické rodiny, která se vrací z Francie, kde byla vychována, do rodného domu u bavlníkové plantáže. S sebou si nese přezdívku „Frou Frou“ a ne příliš seriozní přístup k životu, chce se prostě bavit a užívat si. Koketuje napravo nalevo a nedělá si z ničeho hlavu. Její sestra Louise (Barbara O'Neil) je naopak vážná a seriozní a zasnoubená s Georgem Sartorisem (Melvyn Douglas). Ten se ale s chutí nechá okouzlit a pak svést Gilbertou a ožení se s ní. Pak se diví, že nemá seriózní paní domu a matku syna, ale pořád mladou nezodpovědnou ženu, která se chce hlavně bavit, není dost přísná na otroky, málo se stará o syna i domácnost. George dokonce požádá Louisu, aby jim vedla domácnost a dům. Gilbertě to nesmírně vyhovuje a volnější režim využije k tomu, aby hrála divadlo a aby si našla milence André Vallaira (Robert Young). S tím uteče, ale v New Yorku je nic moc dobrého nečeká (on je stejně nezodpovědný jako ona) a vše se schyluje k tragickému rozuzlení. Film podle francouzské divadelní hry. (Peabody)