Ve vesničce Kleinshloss dochází k vraždám, jejichž oběti vykazují známky napadení upírem. Vesničané se domnívají, že vrahem je místní prosťáček Herman Gleib. Policejní inspektor Karl nehodlá přijmout teorii o vampýrech a tak se spojí s doktorem Newmanem, se kterým se pustí po stopách záhadného zabijáka. Po Gleibově zmizení ovšem vraždy neustávají a pátrání se dostává do slepé uličky. (Holina)

MM_Ramone

Tak toto je skutočne veľmi, veľmi starý film. Pre súčastnú generáciu filmových konzumentov (nemyslím to ironicky) úplne zbytočný a zaslúžene zabudnutý produkt. On ale asi ani v dobe svojho vzniku moc vody okolo seba nezamútil. "Vampire Bat" je spráchnivelá hodinová nuda so spústou prihlúplych dialógov. * ()

kaylin

Je skoro s podivem, že ve stejné době mohly vznikat filmy jako „Dracula“ nebo „Frankenstein“, které přece jen v sobě měly hodně dobrého, i když i ony dnes vypadají zastarale. Ale špatné filmy se holt točily vždycky, i v době, kdy jich ještě nebylo tolik, nebyly barevné a horor měl ještě podobu celkem mírumilovnou, alespoň ve srovnání s tím, co přišlo pak. ()

Silas

První 2 minuty se to tváří jako horor, zbytek je jakási detektivka, s velmi "překvapivým" závěrem, který divák nemá šanci ani odhadnout. Hlavní záporák se zřejmě záměrně podobá B. Lugosimu (je tak i snímán) a v závěru prozradí, proč vše dělal - samozřejmě přivést k životu mrtvé lidi. Postavy jsou ukecané až běda a k nějakým převratným závěrům nedocházejí (např. se od rozhovoru o vlkodlakovi dostanou k tomu, jak manželka jedno chlápka umí skvělé kafe). Nesmí chybět laboratoř s kádinkama a hadičkama, kde neustále něco bublá. Zkrátka pouze nezajímavý film těžící z úspěchů tehdejších hororů, kterým nesahá ani po kolena. ()

liquido26

Tento komentář se bude asi velmi podobat tomu, který jsem psal před několika dny k filmu Monster Walks. Zkrátka ničím nepřekvapující béčková podívaná se svými typickými atributy (tentokrát je to šílený vědec, natvrdlý klaďas a obligátní dáma v nesnázích na konci). Monster Walks jsem rozdělil na dvě půl hodiny - 1. kde se nic neděje a druhá, kde se taky nic neděje. To samý platí u tohodle filmu. Tady se teda občas něco děje, ale je toho hrozně málo a spíš se kecá. Herci mi přišli docela v pohodě. V hlavní roli Lionel Atwill, jinak nekorunovaný král vedlejších rolí ve třicátých a čtyřicátých letech, který opravdu docela připomíná Lugosiho (hlavně při těch telepatických scénách), Fay Wray, která tam je sice více méně na ozdobu, ale funkci ozdoby plní se ctí, no a další herec slavných vedlejších rolí Dwight Frye, kterému role bláznů sedí jako ulité. ()

Oktavianus

Nenechte se zmást, zdejší podhodnocení je skutečně nezasloužené. Tajemná atmosféra strachu ve vesnici Kleinschloss kdesi v německy mluvící zemi (mělo by to být Německo, ale na zdi visí portrét až podezřele podobný Franzi Josefovi) nezmizí po celou dobu filmu. Možná je to jen proto, ale že je tak krátký, ale já se bavil velice dobře. A snad kromě finále není Vampire Bat ani nijak naivní. K tomu tam vystupují hororové špičky béčkových produkcí té doby - frajerský Melvyn Douglas, překrásná ozdoba Fay Wrayová a další duševně vyšinutý šílenec mého oblíbeného Dwighta Fryeho. Jen škoda, že doktora Newmana nehraje někdo démoničtější, ale Atwillův civilní projev zase nebudí podezření, jako by tomu bylo v případě Lugosiho nebo Karloffa - to by divák od začátku tušil, odkud vítr vane. Podtrženo a sečteno: velmi zábavná jednohubka, na kterou se za čas opět rád podívám. Klasických strašidelných příběhů není nikdy dost. ()