Ve vesničce Kleinshloss dochází k vraždám, jejichž oběti vykazují známky napadení upírem. Vesničané se domnívají, že vrahem je místní prosťáček Herman Gleib. Policejní inspektor Karl nehodlá přijmout teorii o vampýrech a tak se spojí s doktorem Newmanem, se kterým se pustí po stopách záhadného zabijáka. Po Gleibově zmizení ovšem vraždy neustávají a pátrání se dostává do slepé uličky. (Holina)

Pitryx

Sci-fi jo? No, budiž, ten prvek tam náznakově snad je. Ale spíše jde o takovou detektivku s hororovým nádechem. NA můj vkus pomalé tempo a hodně ukecané. Přesto tu dvacítku dám za ty hezké kulisy, občasné napětí a překvapení v závěru. ()

MM_Ramone

Tak toto je skutočne veľmi, veľmi starý film. Pre súčastnú generáciu filmových konzumentov (nemyslím to ironicky) úplne zbytočný a zaslúžene zabudnutý produkt. On ale asi ani v dobe svojho vzniku moc vody okolo seba nezamútil. "Vampire Bat" je spráchnivelá hodinová nuda so spústou prihlúplych dialógov. * ()

darkrobyk

Mix Draculy, Kabinetu doktora Caligariho a Frankensteina je napínavý a zábavný současně. Vesnice je zmítána pověrami o upírech. Když dojde k šesté vraždě, kdy oběť má prokousnuté hrdlo a vysátou krev, jsou vesničané ochotni prvního podezřelého chytit, useknout mu hlavu a proklát srdce kůlem. A kupodivu i vážený doktor Niemann začne opatrně podporovat teorii o upírech. Neohrožený inspektor Karl Brettschneider (proč já si vzpomněl na Švejka?) je odhodlán odhalit vraha za každou cenu a současně i stále více přesvědčen, že za mordy bude člověk, nikoliv démon. Nechybí živí netopýři, o humorné vložky se stará cáklá tetička. Osobně mám tyhle film rád, páč jsou mnohdy lepší, než řada současných rádoby hororů. Doporučit lze samozřejmě nejspíš skalním fandům a já děkuji za tip kolegovi pornogrind. ()

Silas

První 2 minuty se to tváří jako horor, zbytek je jakási detektivka, s velmi "překvapivým" závěrem, který divák nemá šanci ani odhadnout. Hlavní záporák se zřejmě záměrně podobá B. Lugosimu (je tak i snímán) a v závěru prozradí, proč vše dělal - samozřejmě přivést k životu mrtvé lidi. Postavy jsou ukecané až běda a k nějakým převratným závěrům nedocházejí (např. se od rozhovoru o vlkodlakovi dostanou k tomu, jak manželka jedno chlápka umí skvělé kafe). Nesmí chybět laboratoř s kádinkama a hadičkama, kde neustále něco bublá. Zkrátka pouze nezajímavý film těžící z úspěchů tehdejších hororů, kterým nesahá ani po kolena. ()

pornogrind

Podle zdejšího hodnocení jsem si toho od filmu moc nesliboval ale o to větší mě čekalo překvapení. A tudíž musím konstatovat, že za mě je to tady těžce podhodnocenej film. Něco do sebe rozhodně má. Ačkoliv příběhově jde o takovou tu klasiku a většině dnešních diváků už víceméně takovej film nic neřekne. Vesnička Kleinshloss pod rouškou strachu z páchaných vražd vidí viníka samozřejmě v tom nejpodivnějším stvoření široko daleko. Což je Herman Gleib. Kterýho mimochodem perfektně zahrál Dwight Frye mistr těchto podivínských rolí kterej má v tomto filmu rád netopýry a zavraždění shodou okolností mají na krku dva vpichy(jakoby od zubů) a proto ho lidé z vesnice považují za upíra. Vše vyšetřuje inspektor Karl kterej na povídačky o upírech nevěří. Vesničané ale mají jasno. Své k tomu řekne i doktor Newman a fešná Roth(Fay Wray)-pro diváky známá především z King Konga(1933). Mě osobně hodně bavila i postavička tetičky Gussie která filmu dodávala humornou vložku. Kde byla ona tam byla prdel. Ten její léčivej koktejl nebo ty její sebediagnózy, scéna se psem🤣. Takže jde vlastně o takovej žánrovej mix hororu, detektivky a díky Gussie i komedie. Klidně dám 4hvězdy. ()

Oktavianus

Nenechte se zmást, zdejší podhodnocení je skutečně nezasloužené. Tajemná atmosféra strachu ve vesnici Kleinschloss kdesi v německy mluvící zemi (mělo by to být Německo, ale na zdi visí portrét až podezřele podobný Franzi Josefovi) nezmizí po celou dobu filmu. Možná je to jen proto, ale že je tak krátký, ale já se bavil velice dobře. A snad kromě finále není Vampire Bat ani nijak naivní. K tomu tam vystupují hororové špičky béčkových produkcí té doby - frajerský Melvyn Douglas, překrásná ozdoba Fay Wrayová a další duševně vyšinutý šílenec mého oblíbeného Dwighta Fryeho. Jen škoda, že doktora Newmana nehraje někdo démoničtější, ale Atwillův civilní projev zase nebudí podezření, jako by tomu bylo v případě Lugosiho nebo Karloffa - to by divák od začátku tušil, odkud vítr vane. Podtrženo a sečteno: velmi zábavná jednohubka, na kterou se za čas opět rád podívám. Klasických strašidelných příběhů není nikdy dost. ()

Flego

Slabučký odvar kriminálneho príbehu s prvkami horroru, kde sa tvorcovia evidentne snažili naskočiť na vlnu vtedy úspešných horrorov. Nevyšlo im to. www.jonhs.net/freemovies ()

liquido26

Tento komentář se bude asi velmi podobat tomu, který jsem psal před několika dny k filmu Monster Walks. Zkrátka ničím nepřekvapující béčková podívaná se svými typickými atributy (tentokrát je to šílený vědec, natvrdlý klaďas a obligátní dáma v nesnázích na konci). Monster Walks jsem rozdělil na dvě půl hodiny - 1. kde se nic neděje a druhá, kde se taky nic neděje. To samý platí u tohodle filmu. Tady se teda občas něco děje, ale je toho hrozně málo a spíš se kecá. Herci mi přišli docela v pohodě. V hlavní roli Lionel Atwill, jinak nekorunovaný král vedlejších rolí ve třicátých a čtyřicátých letech, který opravdu docela připomíná Lugosiho (hlavně při těch telepatických scénách), Fay Wray, která tam je sice více méně na ozdobu, ale funkci ozdoby plní se ctí, no a další herec slavných vedlejších rolí Dwight Frye, kterému role bláznů sedí jako ulité. ()

corpsy

Občas to má aj atmosféru, ale tu vytvára skôr výprava ako réžia, o ktorej si tu môžme nechať len zdať a ktorá vôbec nevie rozprávať už i tak naivný príbeh. A okrem toho je tu kecov viac ako na tržnici. ()

kaylin

Je skoro s podivem, že ve stejné době mohly vznikat filmy jako „Dracula“ nebo „Frankenstein“, které přece jen v sobě měly hodně dobrého, i když i ony dnes vypadají zastarale. Ale špatné filmy se holt točily vždycky, i v době, kdy jich ještě nebylo tolik, nebyly barevné a horor měl ještě podobu celkem mírumilovnou, alespoň ve srovnání s tím, co přišlo pak. ()

Jimmi

Na to ze to ma cez 70 rokov je to celkom prijemne dielko.V prvych 15 tych minutach sa film javy ako horor s celkom fajn atmosferou(na tie roky) a neskor sa film zmeni na detektivku s prvkami klasickeho hororu.Za zmienku este stoji predstavitelka Roth(Fay Wray) ktora hrala aj v klasickom KingKongovi. ()

vitekpe

Srandovni studiovka, ktera pobavi snad jen svoji naivitou... Mym zajmem zde byla pouze ucast Fay, nic vic jsem necekal. A ani nedostal. ()

Lovely.Bones

Tenhle film jsem si sehnal z důvodů, které mi jsou dnes již záhadou :D A potřeboval jsem se ho zbavit, tak jsem si ho v časové mezeře jedné hodiny pustil. No, co myslíte? Nestálo to za nic. A neříkám to jenom, protože je film 83 let starý. Je krásně vidět, že natáčecí techniky se od té doby zas tak rapidně nezměnily. Ale jak může být film, který má 59 minut tak nudný?!? Neskutečné. Nezajímavý scénář s naprosto předvídatelnou zápletkou. Ten za to může ;-) ()

rivah

Klasický strašidelný příběh situovaný kdesi do starého Rakouska je pojednán s trochou nadsázky. Detektivka s trochou hororu. (50%) ()

brasek

Pokus o nového Frankensteina? Aj na rok natočenia slabé... a videl som aj staršie filmy, ktoré mali to čo tento snímok postráda. ()