The House on Tombstone Hill

USA, 1989, 95 min

James Riffel

James Riffel

Melisse Lewis

Kvalitný horor. Skupinka teenagerov sa vyberie opraviť starý dom, ale urobia hlúposť hneď na začiatku, keď rozbijú náhrobný kameň a vzkriesia vraždiacu babičku. Tá chodila len o paličke, ale keď už mala niekoho zabiť, tak bola neskutočne vitálna. Chválim originalitu, pretože videli ste už v nejakom horore babičku s mačetou alebo cirkulárkou? Ja ešte nie. Škoda len, že nenatočili scénku, kde s tou cirkulárkou rozrezáva teenagera, lebo to by som šiel určite s hodnotením naplno. Je to mimochodom kombinácia slasheru a zombie hororu, pretože každý, koho babka odrovná, sa zmení na zombíka. Masky boli fajn, ale aj tak by som bol radšej, keby sa jednalo o čistý slasher, trochu to totiž hororu ubralo na vážnosti. Zase na druhej strane mohli byť hlavní hrdinovia zmasakrovaní viac ako raz, čo je fajn. Gore kvalitné, a za parádne vyvrcholenie pridám ešte jednu (neplánovanú) hviezdu.(21.6.2011)

Parádne praktické gore efekty, jednoduchý, ale super príbeh, dom "in the middle of nowhere", trocha cheese sem a tam a vynikajúce finále- niekedy mi viac netreba.(10.2.2020)