Americký ninja 4

Americký ninja 4

Akční / Drama

USA, 1990, 99 min

• Vonter

Ninja, ten tvrdej chleba má. A nejen chleba. A Majkl Dudlíkoff ho má taky tvrdej. Ten chleba. A taky Dejvid Zábradly ho má tvrdej. Bejt ninja, na to musíš mít gule. Musíš si na sebe hodit hadry. Barevný hadry. Černý, ale i žlutý, zelený a červený. Abys byl nenápadnej, chápeš. Musíš se umět prát. Asi jako kluci před základkou, to bohatě stačí na to, aby si sundal pár desítek jinejch ninjů. Stejně tvrdejch. Ale ty si tvrdší, tak vyhraješ. Máš ho tvrdšího. Jako pohled, chápeš. A musíš metat otočky. Správnej ninja metá otočky. A až dobojuješ a půjdeš si vodfrknout někam do lokálu, hoď na sebe bílý triko a těsný džíny. A do těch džín si dej jitrnici. Na to letěj holky. Jo a když vylezeš na nějakou velkou a kolmou skálu, tak se nepoť. Je to trapný. Ninjové se nepotí. No fakt, nekoukaj tak na mě. Nekoukej a pamatuj si jednu věc. Ninja ten to má tvrdý. Ninja to má moc tvrdý.(16.4.2015)

paráda,návrat dudikoffa byla ta nejlepší možnost jak oživit tuhle díky třetímu shitskýmu dílu mrtvou kultovku.oproti komické dvojce a debilní korunou smrdící trojce fakt paráda,není stoho cejtit takováta stupidita třetího dílu.dudikoff tomu dodává šmrnc a chuť toho pravýho americkýho ninji jako z jedničky.zápletka je sice trošku padlá na hlavičku a režie sundstroma je tragická.ale je to prostě fajn béčko jako řemen.(19.1.2008)

• otík

Michael Dudikoff se naposled vrátil jako ninja, aby zachránil svého přítele, dalšího ninju ,Davida Bradleyho, ze spárů maniakálního teroristy a jednoho američana, který neměl rád američany. Totálně uvalený akční film, na kterém není snad nic dobrého. Bradley měl sice hezké tělo a Dudikoff si zase pěkně zakopal, ale jinak je zde jedna hloupá scéna za druhou, zcela nevěřitelné chování hrdinů a naprosto ubohý scénář.(11.11.2005)

• eraserhead666

Váš vytříbený a citlivý smysl pro logiku dostane pěkně přes prdel. Ale vypnete-li zcela mozek a přísně si zakážete jej při filmu používat, může vás tato komedie alespoň trošičku pobavit. Přenesete-li přes srdce, že v ní chybí ta nejlepší a nejzábavnější postava předešlých tří pokračování (Steve James). Návrat Dudikoffa není tak velká záchrana jak si tvůrci zřejmě mysleli (Bradley je na tom po vizuální stránce při soubojích pořád lépe). Ale já se pořád bavil.(2.10.2011)

Ne, že by to byl kvalitní akční film, to rozhodně netvrdím, ale splňuje většinu požadavků na kvalitní trashovej kousek. Po pravdě i když jsem jako hltač vhs nosičů v té požehnané době viděl lecos, tak série Americký ninja mi unikla, proto nemůže o nějaký nostalgii bejt u mě řeč. A tak se stalo, že čtyřka mě ze všech dílů baví nejvíc. Duo ultimátních neherců (Dudikoff, Bradley) se do toho opřelo společně a všechno podpořil Sam Firstenberg a jeho (ne) režie a výsledek stojí za to. Směšný a blbý? Rozhodně! Zábavný? Tak to každopádně!! 55%(24.11.2014)

• - Jediný film, v ktorom sa stretnú obaja predstavitelia hlavných úloh z minulých častí, Michael Dudikoff a David Bradley. (m.a.t.o.)

• - Posledný film, v ktorom si zahrala Robin Stille. (m.a.t.o.)

• - Spoiler: Sean Davidson (Michael Dudikoff) v tomto snímku zabije 10 protivníků. (Epistemolog)