Americký ninja 4

Americký ninja 4

Akční / Drama

USA, 1990, 99 min

• Gemini

Všem dvanáctiletým klukům, kterým se Ninja 3 (první s Davidem Bradleym) nelíbil tak jako první dva "špičkové kusy", se producenti pokusili zvednout náladu opětovnou účastí Michaela Dudikoffa. Ale nějak to nevyšlo...a objektivně vzato, není se co divit...efektní závěrečné souboje z Ninji 1 a 2 jsou definitivně zapomenuty....(29.5.2003)

Ne, že by to byl kvalitní akční film, to rozhodně netvrdím, ale splňuje většinu požadavků na kvalitní trashovej kousek. Po pravdě i když jsem jako hltač vhs nosičů v té požehnané době viděl lecos, tak série Americký ninja mi unikla, proto nemůže o nějaký nostalgii bejt u mě řeč. A tak se stalo, že čtyřka mě ze všech dílů baví nejvíc. Duo ultimátních neherců (Dudikoff, Bradley) se do toho opřelo společně a všechno podpořil Sam Firstenberg a jeho (ne) režie a výsledek stojí za to. Směšný a blbý? Rozhodně! Zábavný? Tak to každopádně!! 55%(24.11.2014)

• otík

Michael Dudikoff se naposled vrátil jako ninja, aby zachránil svého přítele, dalšího ninju ,Davida Bradleyho, ze spárů maniakálního teroristy a jednoho američana, který neměl rád američany. Totálně uvalený akční film, na kterém není snad nic dobrého. Bradley měl sice hezké tělo a Dudikoff si zase pěkně zakopal, ale jinak je zde jedna hloupá scéna za druhou, zcela nevěřitelné chování hrdinů a naprosto ubohý scénář.(11.11.2005)

• Xmilden

Tak ninjové nám zbyli i do 4. dílu. Nebudu vás napínat i tento díl je velmi kravský. Celkově mě ve všech dílech neskutečně srala hudební složka, která jasně ukazuje jak by se tohle řemeslo nemělo dělat. Začínám rekapitulovat, protože nenacházím v sobě už sílu abych si pustil poslední díl. Celá série je neskutečně slabá, že si obyčejný divák ani neumí představit co vše se dá natočit.(2.1.2014)

• Flipnic

Tak tohle byl strašnej průser. Nezachránila to ani účast dvojice Dudikoff a Bradley. Otřesný děj, namíchané do sebe co se dalo, nesmyslný akce a šarády. A hlavně příšerné souboje a akční sekvence, strašná kamera, která kolikrát zabírá jen část postav, postavy jen z poloviny, atd. Dále otřesný střih, který úplně kazí dojem ze soubojů a člověk vůbec neví, kdo co komu dělá ... Debilní dialogy, otřesné herecké výkony (i to málo co se mohlo po hercích chtít ...). Nukleární bomba, arabskej šejk, banda ninjů, postapokalyptická jednotka, všechno zplácaný dohromady. Skoro žádný hudební doprovod. Navíc šíílená nuda, fakt tohle byla ubohost už ve své době a dnes se na tohle nedá vůbec koukat ... Do toho mi pak navíc vůbec neseděla ta všudypřítomná brutalita, násilí, mučení, upalování atd., který sem vůbec nesedělo a nemělo žádný smysl a význam... Proti prvním dvoum dílům naprostá ubohost ...(24.4.2009)

• - Spoiler: Sean Davidson (Michael Dudikoff) v tomto snímku zabije 10 protivníků. (Epistemolog)

• - Posledný film, v ktorom si zahrala Robin Stille. (m.a.t.o.)

• - Jediný film, v ktorom sa stretnú obaja predstavitelia hlavných úloh z minulých častí, Michael Dudikoff a David Bradley. (m.a.t.o.)