Americký ninja 4

Americký ninja 4

Akční / Drama

USA, 1990, 99 min

• Xmilden

Tak ninjové nám zbyli i do 4. dílu. Nebudu vás napínat i tento díl je velmi kravský. Celkově mě ve všech dílech neskutečně srala hudební složka, která jasně ukazuje jak by se tohle řemeslo nemělo dělat. Začínám rekapitulovat, protože nenacházím v sobě už sílu abych si pustil poslední díl. Celá série je neskutečně slabá, že si obyčejný divák ani neumí představit co vše se dá natočit.(2.1.2014)

Asi dvakrát lepší než předchozí zásek Amerického ninji. Cannon napravoval vše co mohl, aby sérii zachránil: je tu lepší výprava, mnohem lepší, sadistický, záporák, hodně soubojů s ninji a nakonec, asi v půli filmu, návrat Joe Armstronga (Dudikoff), možná nejlepšího filmového ninji filmové historie. "Hloupé" je to pořád, ale to je prostě součást kouzla téhle série, která existuje jen proto, aby se člověk mohl podívat na opravdu zábavný akčňák s hromadou ninjů a mohl při tom vypnout mozek. Čtvrtý díl rozhodně špatný není. Pokud vás tedy zhrozilo místní hodnocení, a přemýšlíte, zda jít do takhle špatně hodnoceného filmu, na vašem místě bych mu šanci dal. Akce je víceméně slušná - s nástupem Dudikoffa více než to -, odehrává se to v zajímavém prostředí a hrdinové mají pořádnou motivaci k poslání co nejvíce ninjů zpátky do Japonska: hrozí popravení amerického komanda.(26.8.2015)

• Lateef

... no a tady se už sjížděl koks ve velkým, začíná se totiž kouzlit. Kouzla, čáry, magie poprvé: podařilo se sehnat oba hlavní představitele předcházejících dílů, takže tu jsou málomluvný Joe v podání Dudikoffa, i čestný Sean alá Bradley. James učinkování v další bezbřehé břečce odmítnul, což je škoda, protože byl vždy tím nejzábavnějším prvkem ve filmech. Takže oba mistři dodržují kodex bušidó, ctí zákon a udílejí nesčetně ran a kopů do černých opláštěnců, které znovu hrají totální lůzři. Jako podstoupit celoživotní výcvik a předvádět takový pohybový antitalent, to vskutku neumí kdekdo. Kouzla, čáry, magie podruhé: vyhýbání se kulkám a chytání šípů. Srandovněji než to předvádí zdejší checht-nindžové, to snad nešlo. Kulce se vyhnou jedním trhnutím těla do strany, to bych blil ty vole, fakt. Když se pak ještě začnou lapat vystřelené šípy do ruky a do pusy!, mám pocit, že si scénárista snad v kouřové pauze při natáčení zapálil půlmetrovej crossjoint. Celkově se jedná o tragický béčkový ninja výplach, kde se na nějaké fyzikální zákony a pohyb v prostoru vůbec nehraje, pořádného záporáka jsem naposledy viděl v prvním díle, i když je fakt, že s tímhle Žižkou skoncoval Dudikoff poměrně drsně, side kick, jednu bouchací kuličky a bum prásk. No a Bradley se rozhodl, že se ztrapní ještě jednou a natočil díl pátý... vzhůru na něj...(18.2.2012)

Střet ninji z třetí pokračování Bradleyho a pravého americkýho ninji Dudikoffa. Příběh je opět hloupý a bojové scény nejsou, tak vymakané jako v předchozích dílech. Nicméně vidět znovu Michaela Dudikoffa v ninja munduru a sledovat jak řeže protivníky - mne potěšilo. "Moc toho nenamluví ale vždy udělá správnou věc." Velmi oceňuji toto béčko. - 80%.(26.10.2017)

• kaylin

Snímek je natočen v podstatě jako tribut postavě Michaela Dudikoffa, která byla hlavním hrdinou prvního a druhého dílu, což je taky to jediné, proč stojí za to dát filmu nějaké body k dobru. Příběh je hloupý, postavy jsou hloupé, a co se týká akce, tak ani ta není na nějak moc dobré úrovni. Zatím nejhorší díl série.(6.6.2016)

• - Jediný film, v ktorom sa stretnú obaja predstavitelia hlavných úloh z minulých častí, Michael Dudikoff a David Bradley. (m.a.t.o.)

• - Spoiler: Sean Davidson (Michael Dudikoff) v tomto snímku zabije 10 protivníků. (Epistemolog)

• - Posledný film, v ktorom si zahrala Robin Stille. (m.a.t.o.)