Americký ninja 4

Americký ninja 4

Akční / Drama

USA, 1990, 99 min

• eraserhead666

Váš vytříbený a citlivý smysl pro logiku dostane pěkně přes prdel. Ale vypnete-li zcela mozek a přísně si zakážete jej při filmu používat, může vás tato komedie alespoň trošičku pobavit. Přenesete-li přes srdce, že v ní chybí ta nejlepší a nejzábavnější postava předešlých tří pokračování (Steve James). Návrat Dudikoffa není tak velká záchrana jak si tvůrci zřejmě mysleli (Bradley je na tom po vizuální stránce při soubojích pořád lépe). Ale já se pořád bavil.(2.10.2011)

• otík

Michael Dudikoff se naposled vrátil jako ninja, aby zachránil svého přítele, dalšího ninju ,Davida Bradleyho, ze spárů maniakálního teroristy a jednoho američana, který neměl rád američany. Totálně uvalený akční film, na kterém není snad nic dobrého. Bradley měl sice hezké tělo a Dudikoff si zase pěkně zakopal, ale jinak je zde jedna hloupá scéna za druhou, zcela nevěřitelné chování hrdinů a naprosto ubohý scénář.(11.11.2005)

• JiV

V podstatě to byl velmi zábavný snímek. Na takhle špatných filmech je něco až magicky přitažlivého, co vám zabrání to nedokoukat(viděno v TV na Cool). Opravdu nevím, co vytknouti dříve. Ať už jde o obsazení s hereckým talentem čtrnáct dní mrtvého vorvaně či o jednotlivé charaktery, kterým dal scénář do vínku sex appeal a společenskou grácii filcky, nebo o celkově špatnou výpravu, choreografii soubojů a v neposlední řadě technicky tragický český dabing. Jednotlivé detaily jako chytání šípu do zubů, naleštěný meč po naporcování několika kilogramů ninjů, kteří po celoživotním výcviku mají pohybový projev paraplegika, až po nepoužití střelných zbraní(lepší je si počkat, až vás Dudlíkov postupně zmlátí kopem s otočkou, který viditelně končí asi půl metru před vaším obličejem) jsou prostě už jen takový kaviár pro filmové fajnšmekry. Netuším, kolik mohla stát licence tohoto hitu, ale odhadoval bych to na něco okolo ceny velkého rodinného balení toaletního papíru v Lídlu.(5.5.2017)

• Xmilden

Tak ninjové nám zbyli i do 4. dílu. Nebudu vás napínat i tento díl je velmi kravský. Celkově mě ve všech dílech neskutečně srala hudební složka, která jasně ukazuje jak by se tohle řemeslo nemělo dělat. Začínám rekapitulovat, protože nenacházím v sobě už sílu abych si pustil poslední díl. Celá série je neskutečně slabá, že si obyčejný divák ani neumí představit co vše se dá natočit.(2.1.2014)

• Gemini

Všem dvanáctiletým klukům, kterým se Ninja 3 (první s Davidem Bradleym) nelíbil tak jako první dva "špičkové kusy", se producenti pokusili zvednout náladu opětovnou účastí Michaela Dudikoffa. Ale nějak to nevyšlo...a objektivně vzato, není se co divit...efektní závěrečné souboje z Ninji 1 a 2 jsou definitivně zapomenuty....(29.5.2003)

• - Jediný film, v ktorom sa stretnú obaja predstavitelia hlavných úloh z minulých častí, Michael Dudikoff a David Bradley. (m.a.t.o.)

• - Spoiler: Sean Davidson (Michael Dudikoff) v tomto snímku zabije 10 protivníků. (Epistemolog)

• - Posledný film, v ktorom si zahrala Robin Stille. (m.a.t.o.)