Americký ninja 4

Americký ninja 4

Akční / Drama

USA, 1990, 99 min

• Vonter

Ninja, ten tvrdej chleba má. A nejen chleba. A Majkl Dudlíkoff ho má taky tvrdej. Ten chleba. A taky Dejvid Zábradly ho má tvrdej. Bejt ninja, na to musíš mít gule. Musíš si na sebe hodit hadry. Barevný hadry. Černý, ale i žlutý, zelený a červený. Abys byl nenápadnej, chápeš. Musíš se umět prát. Asi jako kluci před základkou, to bohatě stačí na to, aby si sundal pár desítek jinejch ninjů. Stejně tvrdejch. Ale ty si tvrdší, tak vyhraješ. Máš ho tvrdšího. Jako pohled, chápeš. A musíš metat otočky. Správnej ninja metá otočky. A až dobojuješ a půjdeš si vodfrknout někam do lokálu, hoď na sebe bílý triko a těsný džíny. A do těch džín si dej jitrnici. Na to letěj holky. Jo a když vylezeš na nějakou velkou a kolmou skálu, tak se nepoť. Je to trapný. Ninjové se nepotí. No fakt, nekoukaj tak na mě. Nekoukej a pamatuj si jednu věc. Ninja ten to má tvrdý. Ninja to má moc tvrdý.(16.4.2015)

• Humans

nesmyslné dialogy, nesmyslný děj vycucaný z paty, trapné zápletky a každopádně tam nesmí chybět nějaká vnadná žena ve vedlejší roli, do které se zamiluje jeden z hlavních hrdinů a pak ji tahá bezdůvodně s sebou. Trapná americká oddanost že musí odejít ze svatby, ještě tam chyběla vlajka a hymna. Slátanina, nerad dávám "odpad!" tak aspon * z lítosti a za, no snahu?(30.5.2018)

Oproti předchozímu filmu měl Americký ninja 4 menší tempo a menší spád. Velkou chybou to ale nebylo. Hudba příjemná. Příběh lehce zájímavý, ale jednoduchý. Líbílo se mi, že první půlku slabou zde hrál David Bradley, kterého pak zajali. Na scéně se objevil Dudikoff, který Bradleyho ihned osvobozoval. Akce je tu dost, ale je rozmanitá, ničím není zvláštní. Záporáci o stupínek lepší než v předchozím dílu. Ninjů je tu dost. Film mi přijde ze všech dílů nejdrsnější a proto se mi celkem líbí, že je ze všech nejreálnější. Hodnotím na 65% = ***(18.10.2012)

Je zvláštní, jak to dokáže na člověka zapůsobit ,ale tento film jsem dostal od tety v originále na VHS o Vánocích pod stromeček jako dítě. Nedokážu přesně určit svůj tehdejší věk (10-13 ???), ale pustil jsem si to snad 20x a žral to jak nic jiného.. O to větší zážitek jsem měl teď v roce 2017, kdy jsem na "ninju" narazil v tv, pustil ho a každá započatá scéna se mi vybavila dopředu do detailu... (škoda jiného dabingu, ale i tak). Vím že je to kravina, ale dětství dokáže divy...(5.5.2017)

• Xmilden

Tak ninjové nám zbyli i do 4. dílu. Nebudu vás napínat i tento díl je velmi kravský. Celkově mě ve všech dílech neskutečně srala hudební složka, která jasně ukazuje jak by se tohle řemeslo nemělo dělat. Začínám rekapitulovat, protože nenacházím v sobě už sílu abych si pustil poslední díl. Celá série je neskutečně slabá, že si obyčejný divák ani neumí představit co vše se dá natočit.(2.1.2014)

• - Jediný film, v ktorom sa stretnú obaja predstavitelia hlavných úloh z minulých častí, Michael Dudikoff a David Bradley. (m.a.t.o.)

• - Spoiler: Sean Davidson (Michael Dudikoff) v tomto snímku zabije 10 protivníků. (Epistemolog)

• - Posledný film, v ktorom si zahrala Robin Stille. (m.a.t.o.)