poster

Co nikdo neví (festivalový název)

 • Dánsko

  Det som ingen ved

 • Švédsko

  Det som ingen ved

 • anglický

  What No One Knows

 • Slovensko

  Čo nikto nevie

  (festivalový název)

Thriller

Dánsko / Švédsko, 2008, 99 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $1,982,109(29.8.2010)

 • Fosgo
  ****

  Odhalit pravdu o svých rodičích je důležité, dosažení spravedlnosti se však nekoná. Není možné bez následků amatérsky pátrat po tajemstvích mocných. Vyznění filmu je pesimistické - vyhrát nad mocí tajných služeb je skoro nemožné, lze snad s nimi jen v neznalosti žít. Předností dánského thrilleru je, že neopakuje schémata o potrestání zločinů, síle jedince vítězícího proti moci, o fungující spravedlnosti a podobné moderní pohádky – je spíše natočen s důrazem na vývoj postav, jejich zrání a poznání, že přežít se dá jen, když jedinec pochopí... Hrdinství prostě naráží na své meze.. Převedu-li do reálného světa (dle novinových i internetových informací) to, jak vzrůstá moc tajných služeb se zvyšováním kontroly nás obyčejných občanů, lze film brát jako varování.(28.3.2009)

 • jhrasko
  ***

  Stratiť pôdu pod nohami, stratiť hlavu, stratiť súdnosť, stratiť akýkoľvek pud sebazáchovy. WHAT NO ONE KNOWS (better than Danish). Atmósferické, ale scénaristicky hooodne deravé. Podobne nesebazáchovné ako Nikoláj-ofky Morke či Uchádzač.(10.12.2010)

 • Rudovous
  *****

  Netypicky thriller s netypickym hlavnim hrdinou (po skolach pro deti vystupujici loutkoherec a zpevak). Musim rict, ze jsem byl celkem hodne nadsen. Film si drzi sve tempo a ume balancuje od spionazne - detektivniho napinaku az po rodinne drama. To vse v tradici skandinavskeho pojeti jednotlivych zanru. Hitchcock po sedesati letech v silnem postdogmatickem kabate.(13.5.2009)

 • rudess
  *****

  "Veľký brat" sa pozerá... Po zhliadnutí tohto filmu som si fakt celkom vážne uvedomil, pod akým drobnohľadom dnes žijeme - čím ďalej tým viac - a ani si to vôbec neuvedomujeme... Najviac sa mi páčilo, že to vôbec nebolo naivné... A asi by sme sa mali zamyslieť, čo všetko je nutné pre to, aby sa udržal v krajine poriadok... Pre mňa skvelé prekvapenie MFF Bratislava 2008...(1.12.2008)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace