Americké vojenské letectvo testuje prototyp nové stíhačky, která je neviditelná nejen pro radary, ale i pro lidské oko a satelity. Jenže letoun ukradne ziskuchtivý odpadlík a dodá ho libyjské vojenské teroristické organizaci. Americké letectvo do akce povolává svého nejlepšího pilota. Hrdina s americkou vlajkou na srdci musí navzdory zástupům nepřátel zachránit svého uvězněného parťáka, navrátit ukradenou stíhačku do správných rukou a během toho mimochodem zachránit Evropu od hrozivého teroristického útoku, vlastnoručně zlikvidovat teroristickou organizaci, pomoci libyjskému hnutí odporu a získat si srdce tamní pohledné disidentky. (oficiální text distributora)

5150

Na vzniku tohoto akčního béčka se podílel prakticky stejný tým okolo Ricka Jacobsona, který rok předtím natočil AKČNÍ KOMANDO a výsledek je navlas stejný. Znovu se jedná o únos letadla, teroristy, hrozbu v podobě smrti spousty lidí a znovu je tu Michael Dudikoff v roli zachránce a Richard Norton v roli záporáka. ()

DaliX

Z môjho pohľadu ide o jeden z najväčších vrcholov trápnosti aký sa kedy v akčných filmoch objavil. To, že jeden americký hero bojuje sám (ako inak) proti celému teroristickému komandu je úplne v poriadku za predpokladu, že na voľnom priestranstve a to opakujem, na voľnom priestranstve zabije asi desať vojakov vyzbrojených automatickými zbraňami len pištoľou ráže 9 milimetrov. Normálne som žasol, to aj Matrix je uveriteľnejší. Tak takto som si záverečnú prestrelku teda nepredstavoval. Niečo podobné sa môže stať akurát tak hráčovi pri hraní FPS strielačky na úrovni easy ale nie v akčnom filme, ktorý by mal aspoň trochu nabudiť atmosféru reality. Nebol som ani sklamaný ale šokovaný. ()

Slavomír

Čierny hrom patrí do mojej top 10 najobľúbenejších béčkových filmov. O herectve tu nemôže byť ani reč a tým myslím aj Catherine Bell. Dudikoff tým pádom predvádza štandardný výkon. Letecké súboje zostrihané a pokradnuté z iných filmov, no sú zostrihané tak dobre že chvíľami pôsobia aj ako celok vierohodne, lietadlá sú celkom fajn aj motív (hoci značne hlúpučký ) s neviditeľným Kfirom. Hlavne za nostalgiu 40% ()

cheyene

Celkem slušná podívaná, ale béčková a to dost...Některé hlášky jsou i dobré (Ratchere, učil jsi mě, učil jsi Jannicka, ale zapomněls učit sám sebe!). Z filmů M. Dudikoffa od r. 1990 je možná nejlepší, ale samozřejmě k Americkému ninjovi nebo Pomstě z let 1985 - 86 se nedá přirovnat. zkrátka opakuji, je to béčko, ale koukatelné. ()

xaver

Když hodnotím většinu filmů s Michaelem Dudikoffem, tak bych mohl tato hodnocení psát přes kopírák. Dalši bezduchý film, podle kterého je ukrást nejmodernější a nejstřeženější americkou stihačku ta nejjednodušší věc na světě. To si ti reřiséři myslí, že divák je skutečně tak blbý? Anebo je blbost autora vetší než jeho víra v duchaplnost diváka? ()

• Neviditelný letoun si zahrála stíhačka IAI Kfir (v Americe označená jako F-21 Lion). Stejný letoun si zahrál i ve filmu Železný orel (1986), odkud byly rovněž převzaty některé letové záběry. (Foxhound#1)