Krvavé narozeniny

(pracovní název)

Horor

USA, 1981, 85 min

• pornogrind

Začátkem svýho hodnocení musím dodat, že nechápu tak vysoký hodnocení, protože těch 85 minut bylo neskutečně dlouhejch a nudnejch. Jediný co můžu hodnotit kladně je počet vražd, kterých bylo fakt hodně. Jenže chybělo gore, krev a ty vraždy nebyly vůbec originální a většinou mimo záběr. K tomu navíc bez lekaček a jakýkoliv atmosféry. Po herecké stránce to byla taky jedna velká hrůza a to i včetně malých killerů, kteří na mě působyli spíš směšně. Výsledek? Hodně špatnej "horor" a zbytečně promarněnej čas(15.11.2015)

Tři rozkošné děti - holčička Debbie, hnusná jako zadek, a Steven s Curtisem, co vypadají jako z ústavu pro mentálně postižené. Jedno zatmění měsíce (aha, okultismus či stříbrná magie?) a spousty mrtvol. Děťátka vraždí s úsměvem a bez zábran. Je to samozřejmě film, páč v reálu by je dávno někdo sejmul. Tedy objektivně mezi dvěma a třemi hvězdami, anžto hovadské chování postav nemá obdoby. Jelikož jsem se ale docela bavil, místy nechybělo napětí a vše šťastně skončilo, dám tedy i z nostalgie upocené čtyři. A nechyběl ani klasický osmdesátkový sex.(30.5.2017)

• POMO

Vizuál osemdesiatkového amerického mesteč ako od Spielberga, hudba vykradnutá od všelikadial počnúc Psychom a končiac Čelusťami. Ale námetom je Bloody Birthday iné kafe. Trojica detí vraždí dospelákov. Nie z nadprirodzených dôvodov (Village of the Damned), ale preto, lebo ich to baví a su zlé. Nikoho nenapadne že by za vraždami mohli byť roztomilé dietka, takže v deji nie je priestor ani pre vyšetrovanie a fagani môžu vystrájať bez obmedzenia. Bizarný film, ktorý má pocitovo dve hodiny a motajúc sa celú druhú polovicu okolo rovnakých postáv, začne nudiť. Výkonmi trojice detských zloduchov pôsobí miestami komicky. Väčšina stopáže sa odohráva za svetla, lakačky nefunkčné. Nejde ani tak o horor, ako o kuriozitu pre fandov žánrového guilty-pleasure.(26.3.2015)

Snímek „Krvavé narozeniny“ má velkou výhodu v to, že děti zahrály své role skutečně skvěle. A navíc jsou jejich způsoby zabíjení velmi vynalézavé. O to je sledování jednotlivých scén ještě nepříjemnější. Ano, jsou zde nějaké nedostatky, pokud se týká zpracování jednotlivých vraždících scén, ale vynahrazuje to celková atmosféra filmu, stejně jako jeho vyústění.(8.2.2018)

Počas zatmenia mesiaca sa narodili tri deti, a o 10 rokov neskôr zisťujeme, že sú kúsok iné ako ostatné a začínajú len tak pre zábavu zabíjať každého, kto ich niečim naserie. A môžu si to dovoliť, lebo ich pochopiteľne nikto nepodozrieva. Takéto horory nikdy neodmietnem a potešilo ma to. Napätie tu určite bolo, herecké výkony ušli, ale predovšetkým musím pochváliť slušný počet mŕtvol a výbornú hudbu, ktorú už v súčasných hororoch márne budeme hľadať. Keby to bolo krvavejšie, dal by som aj plný počet.(22.11.2010)