poster

Krvavé narozeniny

 • USA

  Bloody Birthday

 • USA

  Creeps

  (pracovní název)

Horor

USA, 1981, 85 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • pornogrind
  *

  Začátkem svýho hodnocení musím dodat, že nechápu tak vysoký hodnocení, protože těch 85 minut bylo neskutečně dlouhejch a nudnejch. Jediný co můžu hodnotit kladně je počet vražd, kterých bylo fakt hodně. Jenže chybělo gore, krev a ty vraždy nebyly vůbec originální a většinou mimo záběr. K tomu navíc bez lekaček a jakýkoliv atmosféry. Po herecké stránce to byla taky jedna velká hrůza a to i včetně malých killerů, kteří na mě působyli spíš směšně. Výsledek? Hodně špatnej "horor" a zbytečně promarněnej čas(15.11.2015)

 • darkrobyk
  ****

  Tři rozkošné děti - holčička Debbie, hnusná jako zadek, a Steven s Curtisem, co vypadají jako z ústavu pro mentálně postižené. Jedno zatmění měsíce (aha, okultismus či stříbrná magie?) a spousty mrtvol. Děťátka vraždí s úsměvem a bez zábran. Je to samozřejmě film, páč v reálu by je dávno někdo sejmul. Tedy objektivně mezi dvěma a třemi hvězdami, anžto hovadské chování postav nemá obdoby. Jelikož jsem se ale docela bavil, místy nechybělo napětí a vše šťastně skončilo, dám tedy i z nostalgie upocené čtyři. A nechyběl ani klasický osmdesátkový sex.(30.5.2017)

 • POMO
  **

  Vizuál osemdesiatkového amerického mesteč ako od Spielberga, hudba vykradnutá od všelikadial počnúc Psychom a končiac Čelusťami. Ale námetom je Bloody Birthday iné kafe. Trojica detí vraždí dospelákov. Nie z nadprirodzených dôvodov (Village of the Damned), ale preto, lebo ich to baví a su zlé. Nikoho nenapadne že by za vraždami mohli byť roztomilé dietka, takže v deji nie je priestor ani pre vyšetrovanie a fagani môžu vystrájať bez obmedzenia. Bizarný film, ktorý má pocitovo dve hodiny a motajúc sa celú druhú polovicu okolo rovnakých postáv, začne nudiť. Výkonmi trojice detských zloduchov pôsobí miestami komicky. Väčšina stopáže sa odohráva za svetla, lakačky nefunkčné. Nejde ani tak o horor, ako o kuriozitu pre fandov žánrového guilty-pleasure.(26.3.2015)

 • kaylin
  ****

  Snímek „Krvavé narozeniny“ má velkou výhodu v to, že děti zahrály své role skutečně skvěle. A navíc jsou jejich způsoby zabíjení velmi vynalézavé. O to je sledování jednotlivých scén ještě nepříjemnější. Ano, jsou zde nějaké nedostatky, pokud se týká zpracování jednotlivých vraždících scén, ale vynahrazuje to celková atmosféra filmu, stejně jako jeho vyústění.(8.2.2018)

 • ricci.s
  ****

  Počas zatmenia mesiaca sa narodili tri deti, a o 10 rokov neskôr zisťujeme, že sú kúsok iné ako ostatné a začínajú len tak pre zábavu zabíjať každého, kto ich niečim naserie. A môžu si to dovoliť, lebo ich pochopiteľne nikto nepodozrieva. Takéto horory nikdy neodmietnem a potešilo ma to. Napätie tu určite bolo, herecké výkony ušli, ale predovšetkým musím pochváliť slušný počet mŕtvol a výbornú hudbu, ktorú už v súčasných hororoch márne budeme hľadať. Keby to bolo krvavejšie, dal by som aj plný počet.(22.11.2010)