Amateur Porn Star Killer

Krimi / Horor

USA, 2007, 71 min

Shane Ryan

Shane Ryan

Takový experiment na téma snuff movie. Jedná se prakticky o one man projekt jakéhosi Shane Ryana a celý je to záměrně dělaný jako největší amatéřina, točená snad ani ne pomocí handcam, ale nějakou bezpečnostní kamerou. Zápletka se dá shrnout do jedný věty. Týpek si vyhlídne mladou holku na ulici a odveze si jí na hotelový pokoj, kde se jí různě vyptává na blbosti, ale postupně je jasný, že u těch řečí to nezůstane... (krom toho děj doprovázejí ještě prostřihy z nějakýho amatérskýho péčka) Hodně záleží na tom, co od toho filmu čekáte, případně jak jste schopni svoje očekávání pozměnit v jeho průběhu. Jasný je to, že název slouží vyloženě k upoutání pozornosti (což se povedlo) - nečekejte žádnou vyvražďovačku pornohereček amatérek. Půlku mě drželo nad vodou očekávání nějaký kuchačky, poté mi došlo že nic takovýho nejspíš nebude a to mě uvedlo v menší rozpaky, no ale nakonec mi to celý dalo smysl a shledal jsem to zajímavým. Částečnou inspirací byl taky Ted Bundy, a jo - dalo by se to brát i jako menší sonda do vrahova aktu. "That kinda looks like a little girl's body." (screeny)(19.10.2008)

• javak810i

Snuff horor, který si zakládá na "realičnosti" díky ruční kameře a (podle řežiséra asi) uvěřitelným "hereckým výkonům". Na rozdíl od dalších dvou dílů, zde se moc sexu nedočkáme. A možná je to dobře, alespoň pro celkovou kvalitu filmu. 2*(4.6.2013)

• kaylin

S hlediska fake snuff je tenhle snímek hodně slabý, i když se musí nechat, že díky barevnému schématu a celkovému protahování je hodně znepokojivý. Nakonec přece jen dojde na to, co očekáváte, ale skoro si říkáte, jestli Shane Ryan jen nezkoušel, jaké jsou možnosti. Vzhledem k dalším pokračováním, která jsou na světě, je to nejspíš pravda. Prostě si ta lehce a levně oťukával terén.(23.11.2015)

• Vishnar

95% Amateur, 0% Porn, 5% Killer. Aneb jak rychle a levně natočit film, dát mu pěkný název a čekat na pár penízků. Když už člověk kouká na hodinu třesoucí se obraz se záběru někam do pravého ramene nebo do kouta místnosti, tak už k závěru čeká alespoň nějaké brilantní ukončení. Ale se spoilerem (který v tomto případě snad ani není spoilerem) mohu říct, že ničeho takového se nedočkáme.(21.11.2016)

• mira007

Tak to teda nevím co to jako mělo bejt. Roztřesené záběry točené jak na vhs videokazetu v osmdesátémtřetím.(21.11.2015)