Útok na ponorku

Crash Dive

Útok na ponorku

Akční / Thriller / Drama

USA, 1997, 87 min

Průměrný televizní snímek od režiséra sračiček. Od Stevense jsem viděl o něco horší filmy, takže jsem byl poměrně i překvapen. A naopak od pokračování(pravda to jen Češi si z toho udělaly pokračování ty dva filmy ač si jsou podobné nejsou prakticky ničím vázané, stejně tak jako film Rogue a Black water), nicméně od zmíněného pokračování od kterýho jsem čekal pro změnu víc jsem dostal méně. Od tohohle filmu jsem čekal podprůměrné béčko s Dudikoffem které se bude táhnout stejně jako jeho režisérův Smrtící boj. Opak je ale pravdou ten film je poměrně zábavnej a rychle uteče, jen se od něj nesmí čekat zázraky.(co taky od Dudikoffa čekat, že?) Největší výtku mám ale asi ke kameře která(jak je to u ponorkářských béček zvykem viz. naprosto příšerný Stinger) ta kamera prostě nestíhala a plno akcí není pořádně vidět. A největší plus dávám prostě zábavě. Já se prostě dokonale bavil.(13.2.2011)

• otík

Také Michael Dudikoff (a stejně i Dolph Lundgren - Mise pomsty) má své přepadení ponorky a i když v dobách své největší slávy by možná byl oříškem i pro Stevena Seagala, tímto filmem Seagalovu Přepadení nesahá ani po zadní šroub ponorky. Ale na druhou stranu - Dudikoff kromě svých tří ninjů nehrával žádné nezranitelné bojovníky a jeho hrdinové jsou většinou spíše odvážným a rozhodných chlapem, který se rvát umí, ale vždy také dostane nakopáno. Přitom ale hláškuje a umí pobavit svým naivním hraním nadšence starých dobrých béček. V mnoha jeho filmech to tak funguje, často dokonce vyhraje i díky náhodě a nejinak je tomu i zde. Jako bývalý expert námořnictva James Carter (a ne Zach Silver jak to tvrdí obsah) navrhl ponorku Odysseus, kterou však přepadnou teroristé (opět nic nemají společného s Irákem, jak tvrdí obsah, ale je to samostatná jednotka z Balkánu) a s její pomocí chtějí vyslat na Ameriku jadernou hlavici a zničit ji. Carter se však na ponorku dostane a získá (jak jinak) pod svou kontrolu, přičemž mu scénárista předepsal i nějaký ten boj z oči v oči, střelbu a dokonce nechat sestřelit jednou raketou vršek Empire State Building - za což by se nemuseli stydět ani trikaři ze 30.let minulého století!!! Jde o zcela standartní dudikoffku, ve které je vše tak, jak jsme v těchto typech filmu zvyklí. Kořením (a to chutným) jsou snad jen erotická scéna teroristky a námořníka a fešná Catherine Bellová, která si snad i v námořnické uniformě odskočila z natáčení JAGu. PS: za "nejlepší" scénu považuji tu, ve které námořník oznámí Dudikoffovi, aby si hlídal záda a následně jej zezadu podřeže teroristka. Scénárista měl opravdu smysl pro černý humor. Hudba: David & Eric Wurst(15.2.2009)

• bruceman7

WTF oficiální text distributora? Se asi někdo spletl bo co. Ale k filmu: Bývalý SEAL (jak děj ukáže, velmi nepřesvědčivé tvrzení), o volném čase konstruktér jaderných ponorek...zřejmě přísně tajná akce probíraná po telefonu s desetiletým klukem...teroristé skloňovaní ve všech pádech a to jedenácté září nebylo ani za dveřmi...prazvláštní manévrování s ponorkou (moc by mě zajímalo, za kolik vteřin se dokáže takovej kolos otočit devadesát stupňů)...v závěru odpalování zablokovaných dveří pomocí C4 ..ok no. Nejhorší ale stejně bylo, jak ten synek, co přišel o matku (jak vyplynulo z děje) téměř s brekem přesvědčuje svého otce, aby určitě šel do boje... a vůbec, jeho role je tak příšerně iritující, to se nedá (ikdyž ty dialogy všeobecně byly dost tragické). Takže 3/10 a to za standardně značně šukézní Bellovou, která hlavnímu hrdinovi za odměnu dá, přestože se předtím setkali dvakrát. Proč ne.(17.6.2011)

• DejnaDee

Akční filmy mám celkem ráda. Tento mě však nenadchl, pravda je, že ani neurazil, ale opravdu nijak zvlášť neoslovil. Film byl takový zvláštně poskládaný, fadní, místy hluchý a hlavně silně po americku uvědomělý - "tati oni Tvou pomoc potřebují, nemůžeš říci ne!" Při tomhle jsem šla do kolen, toto prohlásí osmiletý kluk, který právě přišel o matku?! No to mě podrž, to mi hlava nebere. V tomto filmu jsem byla zvědavá hlavně na M. Dudikoffa, ale je zřejmé, že jeho hvězdná sláva je ta tam.(26.9.2014)

Co se akcnich becek z ponorek tyce je toto predloha vsech predloh nic extra vyjimecneho ale filmy co prisli potom uz jeli v linii tohoto celkove shrnuto jeste prumernej akcnak z doby kdy se Dudikator uz postupne propadal do mocalu ale tady sou aspon puvodni zabery pobavi to svou stupiditou a ja se osobne nejvic zasmal zde prezentovanemu typickemu emerickemu ignoranstvi kdy nevedi amici aspon teda ti co tvori takovyto zetka o evrope vubec nic proste mne rozsekalo cituji Gunter Newton slovan narozen v dubrovniku to je teda fakt slovansky jmeno jak hovado! co k tomu dodati? bavte se jak muzete ja Dudikoffa zrovna dvakrat nemusim ale tady by mi jeste nevadil zkratka kousek co neurazi ani nenadchne(10.12.2011)