Nenarození

The Unborn

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2009, 85 min

• stration

Nevěřil jsem, že je to tak špatný, jak se tady píše. Bohužel všem musím dát zapravdu. Klidně jsem u toho telefonoval, dělal si večeři, četl noviny a vůbec to nevadilo. Je to totiž hrozná nuda. Film má navíc jeden z nejhorších point za poslední dobu. Předvídatelnost a blbost. Jediné, co film trochu zachraňuje jsou celkem zdařilé triky a zahalení celého filmu do zimní modro-bílé barvy. Ale to je sakra málo, aby se člověk bál, nebo aspoň bavil.(23.6.2009)

• Pepinec

Letos byl prý na Wimbledonu nějaký problém s barevností spodního prádla tenistů. Tradice je tradice, to se dá pochopit, proto si myslím, že by příští rok ve finále měli hrát Bruce Willis v tílku a Odette Yutsman v kalhotkách. A aby z toho diváci nespadli do Nevědomí, koučovat by to mohl Tom Cruise. P.S: Co se dělo od pasu nahoru?(3.8.2014)

Obsadit Odette Yustman do hlavní role zlem pronásledované dívky se ukázalo jako velmi dobrý tah. Je neokoukaná a dobře se na ni dívá. První polovina hororu je lepší a divákova pozornot ochabne ve chvíli kdy se dozví odkud zlo pramení. Pak přijde solidní scéna vymítání a závěr není zrovna přesvědčivý, ale naštěstí nás tvůrci ušetřili nějakého zásadního závěrečného zvratu. Horší je to, že snímek moc v ničem nepřekvapí, i když režie byla dobrá, spíše to vázlo po scénáristicé stránce.(1.10.2009)

• heyda

Ke kameře a zvukům nemám jedinou výtku, ale jinak je to přehlídka neschopnosti, a to nejen herecké, ale i scénáristické a vůbec hororové celkově. Nejen, že všechny ty žánrové klišé táhnou tenhle horor dolů, ale především ten děj, který nemá hlavu ani patu a závěrečné rozuzlení tomu ještě nasadí korunu. K tomu si přičtěte i poměrně solidní nudu, pokud nepočítám závěr, tak je jasné, že nemůžu dát víc jak 2 hvězdičky. A je to škoda, protože kameraman i zvukař umí, zbytek filmařského ansámblu jim to ale mrví.(5.7.2011)

• iamek

Film, který je tak dobrý rovnou na DVD a ne do kina. Sice musím ocenit, že Nenarození je nový námět a žádný remake, ale film nemá nic co dobrý horor mít musí. To znamená atmosféru, aspoň slušné výkony a v případě duchařského hororu pořadné lekačky. Bohužel ve snímku uhadnete každou lekačku a příběh ničím nepřekvapí. 2* za nový námět a pekelně krásnou Odette Yustman.(20.3.2009)

• - Během natáčení jedné scény zastihlo šokovaný štáb menší zemětřesení. Jelikož je to v Chicagu velmi výjimečný jev, nemohli se filmaři ubránit myšlence, jestli to byla matka příroda, speciální efekty nebo zásah nadpřirozené síly. (venus)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 21. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)

• - Tento horor je z produkce Michaela Baye, film vznikl podle původního scénáře, a odkazuje na horory typu Přichází Satan! a Vymítač Ďábla. (Pumiiix)