Nenarození

Nenarodení

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2009, 85 min

• sochoking

Rád by som sa podelil s takou divnou situáciou, ktorá sa udiala pri sledovaní tohto filmu , ktorý som si pustil bezprostredne po vzhliadnutí The Book Of Eli. Sledujem, sledujem a zrazu sa objavila babka s čaganom, aký mal Gary Oldman v tom filme. Ale to mi len tak hlavou preblyslo a kde tu zrazu sa objavil Gary ako rabín a to ma skoro jeblo, lebo to som už vôbec nečakal! Ale top všetkého bolo, že ten chlapík na vozíku, čo sa posieral, lebo bol ochrnutý, tak ten sa volal Eli ! Kurva, o čo tu ide ??!(8.1.2011)

Je jasné, že kdyby v hlavní roli hrála nějaká neznámá pidlovoká zrzavá vošklivá brejlatá Douchová a ne sexy Odette Annable, nejspíš by Unborn neměl ani současných 47%. Já si naopak myslím, že pokud jste fanouškem duchařin a už jste jich tedy x desítek viděli, musíte uznat, že Nenarození by byl i bez atraktivní herečky v hlavní roli povedený horor. Nejvíce bych ocenil fakt, že jako v jednom z mála hororů se pořádně dozvíme, kde se to zlo (duch) vzal, proč tedy hlavní postavu pronásleduje. Dále pár dobrých lekaček, přijatelná délka a na věc se jde opravdu od prvních vteřin. Pro mě velmi příjemné překvapení, kdy mohu po dlouhé době ohodnotit horor 4 hvězdičkami. 72%(20.10.2014)

• Terva

Víte co je to - Sefer ha - marot? To je kniha zrcadel. Dá se to zabít? Mrtvé už to je, nikam to nepatří. Všechno v tomto filmu už tady bylo, nic nového pod sluncem. Spojte Noční můry v Elm street, Zrcadla, Nenávist a Šestý smysl a máte Nenarození. Při tomto filmu mně napadla jedna otázka. Proč musí kvůli jedné osobě zemřít tolik lidí? Nebylo by lepší tu dotyčnou osobu hned na začátku zabít? Ušetří se spousta dalších životů.(4.7.2009)

• obitus

Karcinogenní Michael Bay se vrací s dalším nádorem. Tentokrát jde o duchařinu, vedle které vypadají Mirrors jako veledílo. Mladá dívka začne vídat podivné přízraky, nejčastěji malého chlapce a postupně zjišťuje, proč vlastně právě ona, jak s tím souvisí její divně barevné oči a jaktože herec formátu Garyho Oldmana má potřebu brát role v takových sračkách. Ne, pardon, to nezjišťuje ona, to je jen otázka, kterou jsem si kladl celý film. Mimochodem, ta mladá holka je poměrně kus,ale v prádle tam pobíhá trestuhodně krátkou dobu a hraní ji jinak (rozuměj, když je oblečená) moc nejde. Už se "těším" na remake NOES.(3.3.2009)

• luka4615

Naprosto zbytečná a nudná záležitost. Předvídatelné rádoby "lekačky", zcela rozsypaný děj a sice pěkná, ale nesympatická hlavní postava, Při posledních cca 20 minutách filmu jsem jen neveřícně kroutil hlavou. Nedokázal jsem totiž pochopit, jaké myšlenkové pochody se honili v hlavách Garyho Oldmana a Idrise Elby, když se rozhodli, že v této slátanině budou hrát.(28.6.2014)

• - Kvůli scéně, ve které běží Eli po čytřech s obrácenou hlavou, si Goyer zavolal na pomoc hadího muže, kterému byla pomocí speciálních efektů "nasazena" Eliho tvář. (venus)

• - Tento horor je z produkce Michaela Baye, film vznikl podle původního scénáře, a odkazuje na horory typu Přichází Satan! a Vymítač Ďábla. (Pumiiix)

• - V kanceláři rabína Sendaka lze vidět cedulku s nápisem "When God made Man, She was Only Joking!" („Když Bůh stvořil člověka, pouze žertovala!“). (HellFire)