Nenarození

The Unborn

Nenarodení

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2009, 85 min

Rozpočet $16miliónovTržby USA $42,670,410Tržby Celosvetovo $77,208,315Tržby za predaj DVD v USA $11,737,262 //počet predaných kusov 684,850║ Len béčková vyvarená spleť absúrdnych situácii bez napätia a atmosféry, povrchne natočené bez kúska snahy tvoriť niečo konštruktívnejšie, Odette Annable v hlavnej úlohe je na smiech čisto amatérsky prejav. David S. Goyer by radšej už nemal točiť filmy. /20%/(23.4.2010)

• Jamal

Odette Yustman, které to tady v kalhotkách opravdu sluší (taky ji proto z reklamního hlediska dali na plakát), hraje Casey Beldonovou, která je postihnuta stejným osudem jako její matka, která se zabila, když ji pronásledovali různé halucinace v čele s dybukem, který na Zem přináší veškeré zlo, a který může kohokoliv zabít. Vše začalo u její babičky -židovky, která byla v Osvětimi se svým bratrem - dvojčetem a byli na nich prováděny pokusy. Pak se jejího bratra zmocnil dybuk. Za zmínku stojí ještě rabín Sendak, kterého hraje Gary Oldman a na kterého se jako jediného dá herecky dívat. David S. Goyer zklamal na plné čáře, i když popravdě co jsme od tohoto filmu čekali.... Moc se mi nelíbilo jak se z Casey Beldon stala během jednoho dne pobožná židovka, poté co zjistila, že její babička je také. No nic, přišel jsem, viděl jsem a rád jsem odešel. (( ::(22.3.2009)

• heyda

Ke kameře a zvukům nemám jedinou výtku, ale jinak je to přehlídka neschopnosti, a to nejen herecké, ale i scénáristické a vůbec hororové celkově. Nejen, že všechny ty žánrové klišé táhnou tenhle horor dolů, ale především ten děj, který nemá hlavu ani patu a závěrečné rozuzlení tomu ještě nasadí korunu. K tomu si přičtěte i poměrně solidní nudu, pokud nepočítám závěr, tak je jasné, že nemůžu dát víc jak 2 hvězdičky. A je to škoda, protože kameraman i zvukař umí, zbytek filmařského ansámblu jim to ale mrví.(5.7.2011)

• petero

Čím viac hororov máte napozeraných, tým horšie. Známe scény prepojené nudným príbehom, ktorý Goyer „obohatil“ nezáživnou réžiou.(5.3.2009)

• Tetsuo

Je to bohužel horší než libovolný remake asijského hororu. Spojuje to v sobě vzácnou tupost laciných výrazových prostředků a přehnaných ambicí (holocaust, genetika, kabala..). Na syžetu je přitom vidět, že muselo nastat nějaké brutální prostříhání, protože mnohé scény na sebe nenavazují.(13.3.2009)

• - Tento horor je z produkce Michaela Baye, film vznikl podle původního scénáře, a odkazuje na horory typu Přichází Satan! a Vymítač Ďábla. (Pumiiix)

• - Pro Odette Yustman bylo natáčení exorcismu novou výzvou, neboť to znamenalo 10 dní intenzivního jekotu. “Mojí hlavní inspirací byly skutečné obřady vymítání, které jsem sledovala na YouTube.” “Lidi reagují různě. Někteří nedělají nic a někteří se zblázní. Je jedno, kolik jste o tom přečetli knih nebo kolik jste viděli videí, funguje jen, když se do toho zcela vžijete.” (venus)

• - V kanceláři rabína Sendaka lze vidět cedulku s nápisem "When God made Man, She was Only Joking!" („Když Bůh stvořil člověka, pouze žertovala!“). (HellFire)