Reklama

Reklama

Nenarození

  • USA The Unborn (více)
Trailer 1

Casey Beldonová (Odette Yustman) je vysokoškolačka v rozpuku, kterou trápí snad jen dávná vzpomínka na matčinu sebevraždu. Záhy se kolem ní ale začnou dít podivné věci, které nabývají čím dál zlověstnější charakter. Sny se prolínají s realitou, Casey se začne měnit barva očí, zdánlivě bez příčiny umírá kojenec, kterého hlídala… Na konci děsivé spirály, která ji přivede na samou hranici šílenství, Casey pochopí, proč její matka spáchala sebevraždu. Na rozdíl od ní se ale nepoddá a rozhodne se s temnými silami, které ji chtějí ovládnout, svést nerovný souboj. Pomáhat jí budou přátelé a hlavně židovský rabín Sendak (Gary Oldman), který jako jediný ví, jak dybuka zastavit. Nebo se tak alespoň tváří. (Bontonfilm)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (367)

larelay 

všechny recenze uživatele

Predpokladam, ze so mnou nebudu viaceri, ak nie vacsina pseudo-profi-amaterskych odbornikov na kinematografiu suhlasit, ale mna to bavilo. Nie casto zabludim k danemu zanru, ale ked uz, tak si vyberam. Malo to presne smrncovnu atmosferu, lakacie sceny, peknych mladych ludi, vtipnu kamosku hlavnej hrdinky, ktora si nedava servitku pred usta a dokonca aj Garyho Oldmana :D Takze mne sa to pacilo, vyborne som si oddychla... ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Tuctovka ako všetko od Platinum Dunes. Otrepané "Goyer je obstojný scenárista, ale mizerný režisér" tentoraz neplatí. Goyer - režisér sa snaží zo všetkých síl a film má celkom atmosféru, chvíľami zavanie napätie a nájde se aj zopár tučných ľakačiek. Triky sú tiež prekvapivo kvalitné. Žiaľ, Goyer - scenárista sa tentoraz celkom vymkol kontrole. Pozliepal strašidelné detváky, obesené matky, židovské mátohy, nacistické rituály, kabalu, exorcizmus a janeviemčoešte, ale nevyliezol mu z toho sofistikovaný horor udivujúci zaujímavými súvislosťami, ale instatný blábol, v ktorom je plno zaujímavých ingrediencií, ale výsledná zmes aj tak chutí umelo (tá súvislosť medzi zrkadlami a dvojčatami - WTF?). Hlavnú predstaviteľku čaká s tou riťkou, ktorú predvádza na plagátoch, určite veľká hollywoodska budúcnosť, ale hrať teda nevie. Ani trochu. Nezáživný záver, ktorému nepomohol ani Gary Oldman (aj vy ste mali dojem, že scénu v liečebni dotáčali, keď už nemali žiadne prachy?) to definitívne poslal do podpriemeru. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $16miliónovTržby USA $42,670,410Tržby Celosvetovo $77,208,315Tržby za predaj DVD v USA $11,737,262 //počet predaných kusov 684,850║ Len béčková vyvarená spleť absúrdnych situácii bez napätia a atmosféry, povrchne natočené bez kúska snahy tvoriť niečo konštruktívnejšie, Odette Annable v hlavnej úlohe je na smiech čisto amatérsky prejav. David S. Goyer by radšej už nemal točiť filmy. /20%/ ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Ono je to vcelku dobře natočené, což o to. Rozhodně mi běhal mráz po zádech a to je základní příznak kvalitního hororu, nebo také dost možná odporného hororu, i když tady by teda vedla ta kvalita. Popravdě bych ale nechtěl přehánět, protože technická stránka filmu je to jediné hezké, co na tomhle filmu je. Páni scénáristi to totiž brutálně posrali s příběhem. Natočit stylově takovou kravinu už chce kdejaký kumšt a jím se to povedlo na výbornou, a ještě to vyslali do kin. Nenarození jsou totiž příběhově někde úplně dole, pod vrstvou pryže, za kterou se skrývá průměr, ale kdyby jenom průměr. Nebudu hledět na příběhové nedodělky, protože tady už to fakt nejde. Když sleduju tenhle film a najednou se mi před očima odvýjí dost dementní duchařskej příběh, kde se převrací veškeré mysteriózní myšlení a duchaplné duchovní názory, tak je jasný, že tady si mě s tímhle filmem nezískaj. Dost dobře nechápu, proč to vůbec točili. To jim to jako nebylo jasné? Nebo zkoušeli co divák vydrží? Někdy stačí ohledně podobných filmů vcelku jednoduchá zápletka a pak už záleží na rozuzlení, jenže když se v rozuzlení stane něco naprosto dementně nesmyslnýho.....ale co.....u tohodle filmu je to vlastně NORMÁLKA. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Bayova továrna na hororové rychlokvašky vychrlila svůj další pásový produkt, který se od těch předchozích liší pouze tím, že to tentokrát není přímo remake, ale obyčejná vykrádačka blíže nespecifikovatelného množství filmů. Slušně natočené, bídně zahrané, špatně napsané a celkově sterilní a bez atmosféry. Pokud bych měl uvést nějaký klad, pak určitě a jedině to, že Unborn víceméně nenudí. Vzhledem k nadupanému traileru zklamání, ale po prvních negativních reakcích ještě slušný odpočinkový snímek. 5/10 ()

Galerie (59)

Zajímavosti (10)

  • Během natáčení jedné scény zastihlo šokovaný štáb menší zemětřesení. Jelikož je to v Chicagu velmi výjimečný jev, nemohli se filmaři ubránit myšlence, jestli to byla matka příroda, speciální efekty nebo zásah nadpřirozené síly. (venus)
  • Pro Odette Yustman bylo natáčení exorcismu novou výzvou, neboť to znamenalo 10 dní intenzivního jekotu. “Mojí hlavní inspirací byly skutečné obřady vymítání, které jsem sledovala na YouTube.” “Lidi reagují různě. Někteří nedělají nic a někteří se zblázní. Je jedno, kolik jste o tom přečetli knih nebo kolik jste viděli videí, funguje jen, když se do toho zcela vžijete.” (venus)

Související novinky

Goyerův sci-fi Cliffhanger

Goyerův sci-fi Cliffhanger

05.02.2014

Producent, scenárista a režisér David S. Goyer v současnosti patří mezi nejžádanější hollywoodské tvůrce. Připravoval Batmany Christophera Nolana nebo Muže z oceli Zacka Snydera, sám potom natočil…

Reklama

Reklama