Nenarození

Nenarodení

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2009, 85 min

• heyda

Ke kameře a zvukům nemám jedinou výtku, ale jinak je to přehlídka neschopnosti, a to nejen herecké, ale i scénáristické a vůbec hororové celkově. Nejen, že všechny ty žánrové klišé táhnou tenhle horor dolů, ale především ten děj, který nemá hlavu ani patu a závěrečné rozuzlení tomu ještě nasadí korunu. K tomu si přičtěte i poměrně solidní nudu, pokud nepočítám závěr, tak je jasné, že nemůžu dát víc jak 2 hvězdičky. A je to škoda, protože kameraman i zvukař umí, zbytek filmařského ansámblu jim to ale mrví.(5.7.2011)

• tron

„Dá sa to zabiť?“ – „Ale ono to už JE mŕtve.“ I keď NENARODENÍ z traileru vo mne vyvolali pocit, že by sa radi stali modernou satanskou klasikou typu VYHÁŇAČA DIABLA, po prvých desiatich minútach im i mne došlo, aká je to naivná predstava. Hoci počítačové triky v hororoch nemám rád, práve tých zopár pixelov je paradoxne tým najlepším, čo mizerná vymetačská snímka z produkcie Michaela Baya ponúka (dôchodca-pavúk). Inak bieda, rutina, klišé, strata času, trápne ľakačky, žiadny štýl, žiadna duša, žiadne srdiečko, ani milimeter snahy urobiť to trocha inak, po svojom, provokatívne, dráždivo, zaujímavo, originálne, kontroverzne, pôsobivo. Pokiaľ ste videli staré satanské okultné kulty a máte ich radi, určite sa vám to nebude páčiť (a Gary Oldman sa objaví až 20 minút pred koncom).(10.1.2011)

Neustále se pohybující kamera se plíží záběr po záběru tajemnými interiéry i sněhovou krajinou, hudba věstí strašlivé hrůzy úplně všude, pejsci s podezřele otočenými hlavami nebo lidskými maskami si vykračují přírodou a Casey Beldonová ještě netuší, že si po ranním joggingu užije několik perných dní s modrýma očima, zlými dětmi a démonem, který jí chce vlézt do těla. Ať už to zlý duch chce udělat skrze ty bílé kalhotky nebo zrcadlo je nejspíš úplně jedno, ale člověk musí být připravený na necelých 90 minut vcelku zábavné blbinky, nad kterou není radno zbytečně uvažovat. Když tomu odpustíte pár nelogičností, nepřesvědčivou Odette Yustman a počertu málo prostoru pro Gary Oldmana (který film v těch pár minutách celkem pozvedne), vyjde vám poklidně plynoucí nepříliš originální horror s několika dobrými scénami. 50%(19.3.2009)

• stration

Nevěřil jsem, že je to tak špatný, jak se tady píše. Bohužel všem musím dát zapravdu. Klidně jsem u toho telefonoval, dělal si večeři, četl noviny a vůbec to nevadilo. Je to totiž hrozná nuda. Film má navíc jeden z nejhorších point za poslední dobu. Předvídatelnost a blbost. Jediné, co film trochu zachraňuje jsou celkem zdařilé triky a zahalení celého filmu do zimní modro-bílé barvy. Ale to je sakra málo, aby se člověk bál, nebo aspoň bavil.(23.6.2009)

• teutates

Rieši sa tu tzv. veľký tresk, holokaust, snaha o exorcizmus, dvojčata, zrkadlá, avšak v svojej podstate sa Unborn nepodaril... ďalší snímok čo pojednáva o všetkom a v konečnom dôsledku o ničom. Oveľa viac ma zaujala podobnosť hlavnej narodenej s Megan Fox a následne jej pózovanie v spodnej bielezni - aká nehanebnosť!? :D 4/10(3.3.2009)

• - Jméno Sendak je odkaz na Maurice Sendaka, autora hororové klasiky „Where the Wild Things Are“. (HellFire)

• - Pro Odette Yustman bylo natáčení exorcismu novou výzvou, neboť to znamenalo 10 dní intenzivního jekotu. “Mojí hlavní inspirací byly skutečné obřady vymítání, které jsem sledovala na YouTube.” “Lidi reagují různě. Někteří nedělají nic a někteří se zblázní. Je jedno, kolik jste o tom přečetli knih nebo kolik jste viděli videí, funguje jen, když se do toho zcela vžijete.” (venus)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 21. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)