Nenarození

Nenarodení

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2009, 85 min

• Cervenak

Tuctovka ako všetko od Platinum Dunes. Otrepané "Goyer je obstojný scenárista, ale mizerný režisér" tentoraz neplatí. Goyer - režisér sa snaží zo všetkých síl a film má celkom atmosféru, chvíľami zavanie napätie a nájde se aj zopár tučných ľakačiek. Triky sú tiež prekvapivo kvalitné. Žiaľ, Goyer - scenárista sa tentoraz celkom vymkol kontrole. Pozliepal strašidelné detváky, obesené matky, židovské mátohy, nacistické rituály, kabalu, exorcizmus a janeviemčoešte, ale nevyliezol mu z toho sofistikovaný horor udivujúci zaujímavými súvislosťami, ale instatný blábol, v ktorom je plno zaujímavých ingrediencií, ale výsledná zmes aj tak chutí umelo (tá súvislosť medzi zrkadlami a dvojčatami - WTF?). Hlavnú predstaviteľku čaká s tou riťkou, ktorú predvádza na plagátoch, určite veľká hollywoodska budúcnosť, ale hrať teda nevie. Ani trochu. Nezáživný záver, ktorému nepomohol ani Gary Oldman (aj vy ste mali dojem, že scénu v liečebni dotáčali, keď už nemali žiadne prachy?) to definitívne poslal do podpriemeru.(4.3.2009)

• Freemind

Ve zkratce - strašné béčko s áčkovou kamerou. Polovina herců průměrná, polovina příšerná, hudba dobrý standard, střih špatný až hodně špatný, scénář jedno velké klišé a blábol (pokaždé, když scénárista v horroru najede do nácků, je vymalováno), lekačky směšné, masky a efekty naprosto trapné. Omlouvám se, že se tak soustřeďuju na technickou stránku, ale o čem jiném jsem měl přemýšlet během 90 minut strašlivé nudy? Ještě, že tam byla ta mizerná herečka, ale švarná frajárka a (chudák) Oldman, jinak bych se na to vykašlal hned.(4.3.2009)

Já jsem byl na konci docela překvapený. Podle špatných ohlasů jsem očekával totální srajdu, ale kupodivu jsem se jí nedočkal. Kopírování snad pěti filmů jde vidět hned na první pohled, ale tentokrát mi to zas až tolik nevadilo. Pěkná herečka, místy docela vydařená atmosféra a postižený na vozíku mi z toho udělali slabší průměr, který určitě nezavrhnu, ale ani ho nebudu často vyhledávat pro další projekci.(3.2.2010)

• Pepinec

Letos byl prý na Wimbledonu nějaký problém s barevností spodního prádla tenistů. Tradice je tradice, to se dá pochopit, proto si myslím, že by příští rok ve finále měli hrát Bruce Willis v tílku a Odette Yutsman v kalhotkách. A aby z toho diváci nespadli do Nevědomí, koučovat by to mohl Tom Cruise. P.S: Co se dělo od pasu nahoru?(3.8.2014)

Ať se snažím jak se snažím. Nemohu prostě po shlédnutí The Unborn pochopit zdejší hodnocení filmu a komentáře kolegů z ČSFD. Ten film prostě pro mě nebyl průměrný, nebyl nadprůměrný, ale byl moc moc dobrý. A nemyslím si, že jsem "nenáročný fanoušek jasájící nad vším". Moc se mi líbil děj. Tak dobré zpracování tématu o démonu/zlému duchu Dybukovi (psáno též dybbuk nebo dibbuk) jsem nečekal. A co víc. Dávalo to logiku a celé to mělo reálný základ (myšlen démon, ne děj filmu). Ve filmu moc nebyla tradiční klišé. Postavy měly tendenci si rozsvítit apod. Líbilo se mi okamžité odmontování zrcadla a další "maličkosti". Můžeme se hádat o některých tricích, někomu mohli přijít nic moc, ale mě osobně nevadili. Atmosféra postupem filmu krásně houstla a houstla, až mě i pohltila. Odette Yustman se mi v hlavní roli dosti líbila, zahrála to dobře. Celkově mě prostě film velice potěšil! A víte co? "Jumby wants to be born now!"(28.3.2013)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 21. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias".

• - Během natáčení jedné scény zastihlo šokovaný štáb menší zemětřesení. Jelikož je to v Chicagu velmi výjimečný jev, nemohli se filmaři ubránit myšlence, jestli to byla matka příroda, speciální efekty nebo zásah nadpřirozené síly. (venus)

• - Odette Yustman označila za nejnáročnější scénu u očního lékaře, kde si kvůli prohlídce musela dát do oka zrcátko. (venus)