Nenarození

Nenarodení

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2009, 85 min

• Shit

No tohle neni žádnej pořádnej horor, když pominu, že jediný čeho sem se při sledování bál bylo, abych se v některých pasážích neunudil k smrti, tak mi zbyde dost otřepanej a nudnej příběh s mizerným vyvrcholením, i když trošku napínavým a Odette Yustman, která je sice suverénně nejvíc sexy kočkou filmu, ale mohla by do příště trochu potrénovat vyděšenej výraz, moc sem jí ten děs ve tváři nevěřil. Nechápu jak se na tohle mohl nechat naverbovat Gary Oldman a ještě na tak malou roli(4.3.2009)

• eraserhead666

Já tak nějak tušil, že nejlepší na celém filmu bude ten jeho plakát, na němž stojí Odette (která má, mimochodem, v tomhle filmu mnohem více šťávy, než Megan Fox v kterémkoliv svém) před zrcadlem zády k fotografovi. A následné zjištění, že má ve filmu prsty Michael Bay to všechno vysvětluje. Dva tři dobré okamžiky by se našly, ale scénář je tupý jako zlomená tužka, že krade, kde se dá, by se i dalo přejít, ale ono tak nějak moc negraduje a hlavně - diváka to moc nezajímá. Vtíravé samoúčelné lekačky po chvíli už lezou na nervy a nakonec to celé vyšumí, jako případné čtrnácté pokračování Noční můry... Je to prostě suché, naprosto nevyužitý potenciál jak zajímavé zápletky (aspoň si o vymýtání a genezi židovského dybbuka mohli páni něco přečíst), tak i hereckého obsazení (Goldman potřeboval zaplatit vypálení kuřího oka?), protože nakonec to alespoň trochu zachraňuje právě jen ta Odette, a to nepředvádí zrovna nic moc.(6.3.2014)

• AppleCore

WARNING: je možné považovat úvodní větu za spoiler (u tohohle díla by to ale nemělo vadit). Běží si takhle dáma po nějaký stezce a tu náhle vidí rukavici, jenž si leží v prostřed cestičky. Ta pani k ní přistoupí s pohledem tak nepochopitelně tajemnym, jakoby jí ta rukavice chtěla sežrat a tato událost rozpoutá opravdové peklo. Jak tak nad tím přemýšlím tak jsem právě viděl film s nejhoršim dějem a scénářem za posledních pět let. Ono to nedává žádnej smysl, ono to neni ani dobře natočení, nemá to žádný herecký výkony a během úvodních deseti minut je tam víc klišé scén, než ve všech debilních hororech dohromady. Předvídavost je nekončící a vlastně si hned při úvodu můžete říct, jak to dopadne a klidně film vypnout . Jediný lákadlo, který mě donutilo se na to kouknout je Gary Oldman, kterej sice hraje, ale bohužel tím nic nezachraňuje a tak nemám jinou možnost než udělit filmu titul Odpad roku, jenž je teprv v půlce, ale nic horšího už asi nepřijde .(23.6.2009)

• Xmilden

Chvilku se člověk kouká na Ďáblova advokáta, The Grudge, Exorcistu, Kruh a všecky ty duchařské horůrky posledních 5 let. Dohromady to vlastně vypadá směšně a závěrečné vyvrcholení pro mě ani nebylo vyvrcholení, protože mi bylo jasné už asi v 5 minutě a i asi podle plakátu filmu že hlavní hrdinka bude stejně těhotná a od toho se celé ty její potíže budou odvíjet. Prosím tedy lidi co se neradi nudí u hororů aby se tomuto nezdařilému "mutantovi" vyhnuli obloukem.(5.5.2009)

• luka4615

Naprosto zbytečná a nudná záležitost. Předvídatelné rádoby "lekačky", zcela rozsypaný děj a sice pěkná, ale nesympatická hlavní postava, Při posledních cca 20 minutách filmu jsem jen neveřícně kroutil hlavou. Nedokázal jsem totiž pochopit, jaké myšlenkové pochody se honili v hlavách Garyho Oldmana a Idrise Elby, když se rozhodli, že v této slátanině budou hrát.(28.6.2014)

• - Tento horor je z produkce Michaela Baye, film vznikl podle původního scénáře, a odkazuje na horory typu Přichází Satan! a Vymítač Ďábla. (Pumiiix)

• - Pro Odette Yustman bylo natáčení exorcismu novou výzvou, neboť to znamenalo 10 dní intenzivního jekotu. “Mojí hlavní inspirací byly skutečné obřady vymítání, které jsem sledovala na YouTube.” “Lidi reagují různě. Někteří nedělají nic a někteří se zblázní. Je jedno, kolik jste o tom přečetli knih nebo kolik jste viděli videí, funguje jen, když se do toho zcela vžijete.” (venus)

• - Ve scéně, kdy se snaží rabín vyhnat z Casey temné síly, musí Oldman recitovat dlouhé verše židovské modlitby. “Nejsem Žid ani nemluvím hebrejsky, takže jsem musel spolupracovat s někým, kdo mi poradil s významem a výslovností. Díky tomu jsem své postavě lépe porozuměl. Když jsem dostal ta slova z úst, všechno ostatní už pak šlo samo.” (venus)