poster

Úder svobody

 • USA

  Freedom Strike

 • Slovensko

  Úder slobody

Drama / Akční / Thriller

USA, 1998, 90 min

Režie:

Jerry P. Jacobs

Scénář:

Tony Giglio

Kamera:

Ken Blakey

Střih:

Vanick Moradian

Scénografie:

Nava

Kostýmy:

Marissa Borsetto
(další profese)
 • ABCD Marta
  **

  Úder svobody není tak špatný akční film a býval bych mu dal i vyšší hodnocení, jenže to by tu nesmělo být jedno velké ALE. Tím ALE je fakt, či spíše moje přesvědčení, abych uvedl na pravou míru, že Úder svobody vznikl na objednávku americké vlády. Netvrďte mi přece, že prezident USA je osoba, jež se dokáže vždy správně rozhodnout, a že americká armáda je vždy ta hodná a do ,,nepřátelských" zemí jezdí tvořit demokracii a upevňovat bezpečnost celého světa. To je, myslím si, naivní představa, není-liž pravda?(2.4.2008)

 • Rodriguez
  ***

  Slušný akční snímek s Michaelem Dudokoffem v hl.roli. Nebýt však trapných efektů, když sestřelovali nepřátelské letadla dalo by se to hodnotit daleko víš, bohužel. Kolikrát se někomu může zdát o vykrádání jiných snímků, ale takto to zase neberu, je to prostě další film s letadly a záchranou rukojmích, kde je americká armáda a prezident nejlepší.(16.9.2008)

 • mzss1
  ***

  Opět jeden z vojenských filmů, které je neuvěřitelné množství. Stejná hudba, stejně či podobně natočené scény. Příběh jednoduchý, akčních scén je tu dost, chvílema film trochu nudí. Dudikoff se tu předvede docela dost. I nějaký souboj se tu najde, hudba ucházející. Škoda, že tento film + jeho podobné filmy nemají větší rozpočet a nápady. Hodnotím na 50% = ***(27.10.2012)

 • cheyene
  **

  Tento komentář píši s hodně velkým časovým odstupem, Úder svobody jsem viděl před několika lety a musím se přiznat, že si z něj téměř nic nepamatuji...snad jedinou scénu, kdy Michael jde po schodech s puškou v ruce na střechu nějakého domu (takový ten typický z východního světa), má oblečenou jakousi bílou nebo šedou košili...je to skutečně jen útržkovité...líbí se mi ten samotný název, který slibuje dobrou podívanou, která se bohužel nekoná...(31.12.2006)

 • andy60
  **

  Snaha o hodně akce by tu byla, ale doslova mě bilo do očí, jak hloupě jsou zde vykresleni Syřané. Přímo si nabíhají před americké samopaly, nejsou schopni se trefit ani z několika kroků, své základny mají hlídány způsobem, že si tam Amíci můžou udělat mejdan a oni nic nezjistí. Naproti tomu jsou celkem povedené záběry ve vzduchu.(25.11.2014)

 • - Režisér Allan A. Goldstein opustil tesne pred natáčaním tento projekt a jeho miesto zaujal Jerry P. Jacobs. Jeho meno však aj tak ostalo na oficiálnych plagátoch a obale DVD, kde sa uvádzal ako režisér, scenárista a koproducent. (beso74)