Temná krajina

Thomas Jane

Tab Murphy

Geoff Boyle

Eric Lewis

Nízkorozpočtová záležitosť, s príjemne štylizovaným vizuálom, muzikou a postupne hustnúcou atmosférou, ktorá vám dá zabudnúť, že vlastne čumíte na klasické thrillerové klišé, okorenené citáciami z iných filmov. V poslednej cca štvrťhodinke sa však pomerne predvídateľná schéma zmení na solídny mindfuck - čo niektorí možno nerozchodia, iným (ako mne) to naopak zdvihne odhodlanie fuknúť o jednu hviezdičku viac. P. S. Malé odporučenie: ak ste sa na konci filmu stratili, pustite si film od začiatku a započúvajte sa do vnútroného monológu rozprávača z úvodných sekvencií. Možno vám to docvakne.(29.1.2010)

• bourec

Jen zvědavost jak si povede T.Jane za kamerou mě navedla na tenhle film.Je smutný že se takováhle pitomost dostane do kin,a spousta už natočenejch filmů se solidnim hodnocenim se maximálně dostane na některou debilní tv stanici,což nesnášim.Tady dvacet minut nudy přivádí člověka k pohrávání si s myšlenkou,že vypnout to bude nejlepší řešení.Pak se Jane ptá svý nadržený ženy,jestli sou normální,a já za něj odpověděl,že ne,protože jen debil může mrhat časem na něco tak zbytečnýho.Film sem možná pochopil,ale přišlo mi to dost slabý.20%.(1.1.2012)

• uiu

Přiřadit tento film k Podobným k Lynchovému Lost Highway? Jen díky tomuto "doporučení" jsem se na film podívala a očekávala od něj atmosféru Lynchových filmů. Jenže to celé začíná jako obyčejné béčko o dvou novomanželích, kteří v poušti naleznou zraněného muže. Hlavní dvojka pořád cukruje jak nadržení puberťáci a po půl hodině zjistíte, že se vlastně ještě nic pořádně nestalo. Ke konci filmu se vytasí s nějakým rádoby šokujícím twistem, který ovšem s těmi Lynchovými nemá nic společného. Udělat v příběhu časovou smyčku dokáže i nadějný osmiletý spisovatel. Jeden z těch filmů, u kterých vám je líto, že jste se na ně dívali a neustále čekali, kdy se už stane něco, co vás přirazí do křesla a ono nic.(16.9.2012)

• PauloZ

Že to bude až tak, to jsem opravdu nečekal. Béčko (jestli vůbec) každým coulem! Co záběr, to jiné nasvícení scény a kinematografický bug, takže když se na to pak díváte, tak to vypadá, jak starý film natočený před plátnem. O postprodukci se nebudem bavit. To už já bych tam zvládl nalupat vkusnější pozadíčka. Dějově to zas taková bída není a od scény na odpočivadle se to celkem rozjede. Já jsem si to v rámci možností a na úkor toho nespočtu laciných, ale velmi laciných záběrů vcelku užil a nejednou se zasmál. Takže zas taková nuda to neni. Napětí se nějaké taky najde a konec probere mozkové závity, ale nevyznávám konce bez konce. Jazzová hudba je dobrá a dává znát, že to Thomas Jane nemyslel až tak vážně. Proč se do toho nechal ukecat Ron ovšem nechápu, ale potěšil mě. 3D totálně zbytečné, chvílema je ho až moc a taky by mě zajímalo na kolik tahle laciná sranda mohla vyjít. Tipuju, že plus mínus kotrmelec.(3.3.2012)

• Campbell

A sakra tohle Janeovy nějak moc nevyšlo. Je sice fajn že se snažil spojit několik žánrových subžánrů, ale celý jako celek to moc nefunguje. Navíc celý prostředí díky těm efektům je neobyčejně hnusné. A plno scén byly naprosto tragické(prstění za volantem). Jediné co stojí za zmínku je právě Jane kterej je charismatickej a umí hrát a Perlman kterej je prostě řízek. Ale bohužel film spíše zklamal, nevím jestli tím že je až moc levnej a hraje si navíc, nebo prostě tím že je jinej. Nic moc.(15.2.2012)

• - Thomas Jane v tomto filmu debutoval jako režisér. (Pumiiix)

• - Po rozsáhlém průzkumu, který zahrnoval Kalifornii, Nevadu a Arizonu, bylo vybráno pro natáčení Nové Mexiko. Natáčení trvalo 25 dní. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Mezi filmy, kterými se Thomas Jane inspiroval, byl například The Hitch-Hiker (1953), Raw Deal (1948) či Zátah na Jižní ulici (1953). (Zdroj: ČSFD.cz)