poster

Bez východiska

 • USA

  No Way Out

 • slovenský

  Bez východiska

Akční / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1987, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Faidra
  **

  Díky No Way Out jsem si ujasnila několik věcí: 1/ Kevinovi Costnerovi bílá námořnická uniforma proklatě sluší nebo mu aspoň slušela před dvaceti lety, 2/ u milostné scény v taxíku je třeba počítat s tím, že vám ji dříve či později někdo zparoduje, 3/ začít si s ministrovou milenkou a myslet si, že se z toho už nějak vykecáte, je omyl, 4/ pokud něco vymňouknete, je vždycky možné hodit vinu na agenta cizí mocnosti, 5/ přinejmenším během psaní závěrečné scény by se před scénáristy měl zamykat alkohol.(2.10.2007)

 • lennyd
  ***

  Důstojník Tom Farrell (Kevin Costner) po svém hrdinství ve válce dostává místo u tajemníka ministra obrany Davida Briceho (Gene Hackman). Zde také potkává svoji dávnou milenku Susan, a znovu se s ní dá dohromady. Ta je ale zároveň i milenkou Briceho. Susan se rozhodne zůstat s Tomem, a s Bricem se rozejít - při hádce ale do ní Brice strčí a Susan umírá. Briceho pobočník Scott Prichard (Will Patton) dostává nápad - Susaninu vraždu svedou na tajného agenta KGB, a pověří Farrella by jej našel. Ten ale ví, že všechny nalezené stopy u Susan vedou právě k němu... Takže - skoro se mi chce říct, že toto byl dokonale průměrný film. Ani chvilku jsem se sice nenudil, ale že bych si nějak potěšeně chrochtal blahem, to taky ne. Po herecké stránce dobré (nejvíc se mi asi líbil ulízaný Will Patton), ale taky nic výjimečného. Příběh byl vcelku zajímavý, i když chvilkama až příliš překombinovaný. Určitě musím dát palec nahoru za samotný závěr, ten mně fakt překvapil - většinou alespoň nějaké nitky k rozuzlení vedou, ale tady to přišlo hodně překvapivě..(18.11.2012)

 • nascendi
  **

  Vypnite mozog a pozerajte. Zažijete erotiku, akčnosť, napätie, vybaví sa vám Gene Hackman, ktorý v Absolútnej moci postúpil z ministra obrany na prezidenta a všetko skončí prekvapujúco, takže budete spokojní. Ja som mozog zabudol vypnúť, pravdepodobne aj scenárista pri písaní krkolomného scenára a výsledkom sú dve hviezdičky.(7.2.2017)

 • T2
  ****

  Rozpočet $15miliónovTržby USA $35,509,515Tržby Celosvetovo $36,300,000Kevin Costner už na začiatku svojej kariéry dokázal herecky naplno zaujať a v tomto gradujúcom thrillery to len potvrdzuje, napätie a hustá atmosféra veru nechýbajú, taktiež protivníci z vlastných radov z Pentagónu v podobe Gene Hackmana a démonického neoblomného Willa Pattona, miestamy nechýba ani úzkosť vďaka nadobudnutej rovine o zbesilej hre o ubiehajúci čas, vyvodení kvôli dôkazom na oboch stranách tajných milencov zavraždenej milenky. Naháňačky sú takpovediac skoro len po chodbách tejto najväčšej budovy ale aj tak majú svoju váhu, ...a na koniec vypätého dramatu nás čaká obrat aký by nikto nečakal. "Tajný agent KGB Jurij nie je nakoniec len imaginárnosť ale reálnosť v podobe skutočného Jevgenija!" U širokého publika neznámy režisér Roger Donaldson je skoro nenápadný na tomto poste medzi svojimi kolegami ale keď ma dobrý námet tak ho vie aj zákonite dobre spracovať. "Studená vojna zo zákulisia Pentagonu sa môže začať! Konečne film z obdobia 80.rokov bez povrchného pátosu!" /80%/(30.12.2007)

 • Gilmour93
  ****

  Kevine, máš ty vůbec představu, kolik dá práce vyčistit koženou sedačku limuzíny od zaschlého ejakulátu..? Costner jako "Insider" nejen v klíně S.Young lítá po budově Pentagonu jako hadr na holi, hraje si tam s kolegy na schovávanou a nechá si tisknout haldy papírů podobně jako Ing.Zachariáš variace Hubero Kororo v Rumburakovi. Podle toho, co jsem napsal, to asi bude znít divně, ale Donaldsonův No Way Out je docela obstojný thriller dle pravidel staré školy a stahováním smyčky kolem hlavního hrdiny předvádí zdatnou práci se stupňováním napětí. Samotný závěr sice svádí třeba Faidru k myšlence, že se měl před scénáristou zamykat alkohol, ale já si naopak myslím, že to byl právě zavřený bar a abstinenční příznaky po rodné Stolichnaje, co vedlo jeho psací brk tímhle směrem. Mimochodem, dvojice náměstek Hackman a 4% poradce Patton mi velmi připomínala duo správců springfieldského jádra Burns & Smithers, kdy ten druhý jmenovaný má rozpracovaného šéfa na 50%, tzn., že on ho chce a Monty ho ne..(7.6.2011)

 • - Metro zo scény, kde naháňali Farrella (Kevin Costner), je Metro Line v Balitmore. (beso74)

 • - Filmovanie prebiehalo v Annapolise, Marylande, Arlingtone, Virginii, Baltimore, Washingtone DC a v Aucklande na Novom Zélande. (beso74)

 • - Kevin Costner (Tom Farrell) na väčšinu nebezpečných scén nepotreboval dabléra. Na zdesenie poisťovne, u ktorej boli predstavitelia poistení, Costner natáčal scény, pri ktorých šoféroval, bez predpísaných okuliarov. (beso74)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace