Bez východiska

Bez východiska

Akční / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1987, 114 min

• Maq

Kriminální thriller. Ne až tak špatný, drží to vcelku pohromadě a pointa by mohla být i pozoruhodná, pokud by hlavní charaktery byly lépe promyšlené. --- Zajímavé je srovnání s velmi podobnou postavou ve velmi podobné situaci, kterou o deset let později Gene Hackman zahrál mnohem lépe v mnohem lepším Absolute Power.(8.9.2010)

Rozpočet $15miliónovTržby USA $35,509,515Tržby Celosvetovo $36,300,000Kevin Costner už na začiatku svojej kariéry dokázal herecky naplno zaujať a v tomto gradujúcom thrillery to len potvrdzuje, napätie a hustá atmosféra veru nechýbajú, taktiež protivníci z vlastných radov z Pentagónu v podobe Gene Hackmana a démonického neoblomného Willa Pattona, miestamy nechýba ani úzkosť vďaka nadobudnutej rovine o zbesilej hre o ubiehajúci čas, vyvodení kvôli dôkazom na oboch stranách tajných milencov zavraždenej milenky. Naháňačky sú takpovediac skoro len po chodbách tejto najväčšej budovy ale aj tak majú svoju váhu, ...a na koniec vypätého dramatu nás čaká obrat aký by nikto nečakal. "Tajný agent KGB Jurij nie je nakoniec len imaginárnosť ale reálnosť v podobe skutočného Jevgenija!" U širokého publika neznámy režisér Roger Donaldson je skoro nenápadný na tomto poste medzi svojimi kolegami ale keď ma dobrý námet tak ho vie aj zákonite dobre spracovať. "Studená vojna zo zákulisia Pentagonu sa môže začať! Konečne film z obdobia 80.rokov bez povrchného pátosu!" /80%/(30.12.2007)

"Jestli hledáme sovětského špiona bez FBI a CIA, bude bengál." Až jednou budu vrahem pověřen, abych vypátral vraha, kterým jsem a nejsem já, tak si ještě jednou pustím film Bez východiska. Ten se mi sice pokusil nabídnout nějaké řešení, ale spíše mi to připomínalo politováníhodné nedopatření, ke kterému dochází maximálně jednou za deset let. Já bych se zkrátka odhalil, dopadl, odsoudil a popravil s vědomím, že kapitán Farrell alias Tom alias Jurij alias Jevgenij tuto hru sehrál lépe, napínavěji a s poměrně nepřesvědčivou koncovkou.(8.3.2018)

Na malém prostoru překvapivě dobře konstruovaný thriller, který se sice z počátku tváři jako nudná milostná story, ale postupem času se opasek utahuje a Kevin Costner v hlavní roli čelí nepříjemnému spiknutí přímo v budově pentagonu, která se každou další minutou mění v past, ve které se nahání kočka s myší. Sean Young je velice charizmatická dáma a Costner s Hackmanem podávájí svůj standart. Konec mohl být možná mírnější, ale v polovině filmu byly některé situace přímo infarktové. Donaldson je dobrý řemeslník a ačkoliv není film ničím vyjmečný, pokoukání je to kvalitní. Především se tomu nedá upřít fakt, že to má hlavu a patu, což je v dnešní době stále méně vídaný prvek.(23.5.2009)

Velice slušný thriller s Kevinem Costnerem, kterému nechybí zajímavá zápletka, napětí a dobré herecké výkony ( mj. Sean Young coby moderní osudová žena Susan nebo Will Patton v roli padoušského ministrova pobočníka ). Jen se nezbavím dojmu, že ten úplný závěr, si tvůrci už mohli docela dobře odpustit.(23.1.2006)

• - Filmovanie prebiehalo v Annapolise, Marylande, Arlingtone, Virginii, Baltimore, Washingtone DC a v Aucklande na Novom Zélande. (beso74)

• - Filmári nedostali povolenie natáčať vo vnútri Pentagónu, ale len vo vstupnej hale a aj to pod podmienkou, že to bude natočené rýchlo. Preto sa na zábere Tom Farrell (Kevin Costner) tak veľmi ponáhľa. (beso74)

• - Metro zo scény, kde naháňali Farrella (Kevin Costner), je Metro Line v Balitmore. (beso74)