poster

Bez východiska

 • USA

  No Way Out

 • Slovensko

  Bez východiska

Akční / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1987, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • nash.
  ****

  Krimi thriller šmrcnutý špionážní zápletkou, který se rozjíždí možná až příliš pomalu, vzhledem k tomu, že během prvních pětačtyřicet minut se nestane téměř nic, co by nešlo rozehrát během úvodních pěti minut. Pak se ovšem Tom Farrell dostane do úzkých a jak se mu čas krátí a smyčka se kolem něj stahuje, nabírá vyprávění příjemně na obrátkách, napětí houstne a tempo tvrdě graduje až k nečekané parádní pointě. Až na ten dlouhý vzlet tedy zručně vystavěné vyprávění s řadou skutečně napínavých momentů, nečekaných zvratů a infarktově stupňovaných komplikací, z nichž mnohé si o patnáct let později zopakoval Denzel Washington v podobně vystavěné Presumpci viny. Kladem jsou bezpochyby také sympaťák Kevin Costner a zejména pak skvělý padouch Will Patton.(18.9.2011)

 • T2
  ****

  Rozpočet $15miliónovTržby USA $35,509,515Tržby Celosvetovo $36,300,000Kevin Costner už na začiatku svojej kariéry dokázal herecky naplno zaujať a v tomto gradujúcom thrillery to len potvrdzuje, napätie a hustá atmosféra veru nechýbajú, taktiež protivníci z vlastných radov z Pentagónu v podobe Gene Hackmana a démonického neoblomného Willa Pattona, miestamy nechýba ani úzkosť vďaka nadobudnutej rovine o zbesilej hre o ubiehajúci čas, vyvodení kvôli dôkazom na oboch stranách tajných milencov zavraždenej milenky. Naháňačky sú takpovediac skoro len po chodbách tejto najväčšej budovy ale aj tak majú svoju váhu, ...a na koniec vypätého dramatu nás čaká obrat aký by nikto nečakal. "Tajný agent KGB Jurij nie je nakoniec len imaginárnosť ale reálnosť v podobe skutočného Jevgenija!" U širokého publika neznámy režisér Roger Donaldson je skoro nenápadný na tomto poste medzi svojimi kolegami ale keď ma dobrý námet tak ho vie aj zákonite dobre spracovať. "Studená vojna zo zákulisia Pentagonu sa môže začať! Konečne film z obdobia 80.rokov bez povrchného pátosu!" /80%/(30.12.2007)

 • dopitak
  *****

  Jako ten úplný konec kdyby nebyl tak je to asi fuk, ale jinak moc pěkně vymyšlená zápletka gradující do fajn dusné atmosféry, kde ten pomalu se zasouvající poklop ventilace tlačíte očima! Kevin vypadá jako Tom Cruise a klátí tu sexy Sean Young která pro nahotu nejde daleko. Tom (tak se totiž filmová postava ztvárněná Kevinem jmenuje) má ale smolíka, blondýnku s citem pro finance totiž brousí i ministr obrany, a tak v Pentagonu je najednou poněkud těsno (což v Tomových kalhotech taky, haha). Osmdesátkový look je spíš devadesátkový, ale mně to celé dost sedlo, takové filmy když nejsou zbytečně natahované a příliš domotané, já můžu.(25.4.2020)

 • Gilmour93
  ****

  Kevine, máš ty vůbec představu, kolik dá práce vyčistit koženou sedačku limuzíny od zaschlého ejakulátu..? Costner jako "Insider" nejen v klíně S.Young lítá po budově Pentagonu jako hadr na holi, hraje si tam s kolegy na schovávanou a nechá si tisknout haldy papírů podobně jako Ing.Zachariáš variace Hubero Kororo v Rumburakovi. Podle toho, co jsem napsal, to asi bude znít divně, ale Donaldsonův No Way Out je docela obstojný thriller dle pravidel staré školy a stahováním smyčky kolem hlavního hrdiny předvádí zdatnou práci se stupňováním napětí. Samotný závěr sice svádí třeba Faidru k myšlence, že se měl před scénáristou zamykat alkohol, ale já si naopak myslím, že to byl právě zavřený bar a abstinenční příznaky po rodné Stolichnaje, co vedlo jeho psací brk tímhle směrem. Mimochodem, dvojice náměstek Hackman a 4% poradce Patton mi velmi připomínala duo správců springfieldského jádra Burns & Smithers, kdy ten druhý jmenovaný má rozpracovaného šéfa na 50%, tzn., že on ho chce a Monty ho ne..(7.6.2011)

 • 5150
  ****

  Velice slušný thriller s Kevinem Costnerem, kterému nechybí zajímavá zápletka, napětí a dobré herecké výkony ( mj. Sean Young coby moderní osudová žena Susan nebo Will Patton v roli padoušského ministrova pobočníka ). Jen se nezbavím dojmu, že ten úplný závěr, si tvůrci už mohli docela dobře odpustit.(23.1.2006)

 • - Metro zo scény, kde naháňali Farrella (Kevin Costner), je Metro Line v Balitmore. (beso74)

 • - Filmári nedostali povolenie natáčať vo vnútri Pentagónu, ale len vo vstupnej hale a aj to pod podmienkou, že to bude natočené rýchlo. Preto sa na zábere Tom Farrell (Kevin Costner) tak veľmi ponáhľa. (beso74)

 • - Kevin Costner (Tom Farrell) na väčšinu nebezpečných scén nepotreboval dabléra. Na zdesenie poisťovne, u ktorej boli predstavitelia poistení, Costner natáčal scény, pri ktorých šoféroval, bez predpísaných okuliarov. (beso74)