poster

Bez východiska

 • USA

  No Way Out

 • slovenský

  Bez východiska

Akční / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 1987, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • petaspur
  ****

  Tom Farrell si se Susan Atwellovou vyměnil nějaké tělesné tekutiny při postelovém skotačení a po pozdějším násilném ukončení jejího života dostal za úkol odhalit totožnost neznámého pachatele. Tom je jistě schopný vyšetřovatel, ale situaci mu trochu komplikuje drobnost, že pravé i falešné stopy neomylně směřují k jeho osobě a s tím bude potřeba něco udělat. Sledovat Toma, jak se popere s koncovkou špatně rozehrané partie, rozhodně není ztrátou času, neboť mezi provařenými klišé se skrývá i několik zajímavých originalit.(6.12.2008)

 • Maq
  *

  Kriminální thriller. Ne až tak špatný, drží to vcelku pohromadě a pointa by mohla být i pozoruhodná, pokud by hlavní charaktery byly lépe promyšlené. --- Zajímavé je srovnání s velmi podobnou postavou ve velmi podobné situaci, kterou o deset let později Gene Hackman zahrál mnohem lépe v mnohem lepším Absolute Power.(8.9.2010)

 • nash.
  ****

  Krimi thriller šmrcnutý špionážní zápletkou, který se rozjíždí možná až příliš pomalu, vzhledem k tomu, že během prvních pětačtyřicet minut se nestane téměř nic, co by nešlo rozehrát během úvodních pěti minut. Pak se ovšem Tom Farrell dostane do úzkých a jak se mu čas krátí a smyčka se kolem něj stahuje, nabírá vyprávění příjemně na obrátkách, napětí houstne a tempo tvrdě graduje až k nečekané parádní pointě. Až na ten dlouhý vzlet tedy zručně vystavěné vyprávění s řadou skutečně napínavých momentů, nečekaných zvratů a infarktově stupňovaných komplikací, z nichž mnohé si o patnáct let později zopakoval Denzel Washington v podobně vystavěné Presumpci viny. Kladem jsou bezpochyby také sympaťák Kevin Costner a zejména pak skvělý padouch Will Patton.(18.9.2011)

 • Martin741
  ***

  Cevin Kostner v roli agenta KGB Jurija Jevgenija vo filme No Way Out. Reziser Roger Donaldson /neskor natocil V Zajeti rychlosti s Hopkinsom a November Man s Brosnanom/ natocil vsak len priemerny film, ktoreho vacsia cast sa odohrava v Pentagone. Film ma dobre a slusne tempo a dej, takze sa divak rozhodne nebude nudit, naopak, stale sa najde nejaky ten strhujucejsi moment a nuda rozhodne nehrozi. Hlavne, ked si pripomenieme hercov ako Gene Hackman /Francouzska Spojka, Superman, Rozhovor/, a Willa Pattona /Po Zavírací Dobe/. Nahanacky su len po chodbach Pentagonu, ale to az tak nevadi, lebo su dobre natocene. Ovsem, Cevin Kostner mal za rok 1987 este lepsi film na konte, a to Neuplatni s istym Seanom Connerym. 66 %(24.3.2015)

 • Kaka
  ***

  Na malém prostoru překvapivě dobře konstruovaný thriller, který se sice z počátku tváři jako nudná milostná story, ale postupem času se opasek utahuje a Kevin Costner v hlavní roli čelí nepříjemnému spiknutí přímo v budově pentagonu, která se každou další minutou mění v past, ve které se nahání kočka s myší. Sean Young je velice charizmatická dáma a Costner s Hackmanem podávájí svůj standart. Konec mohl být možná mírnější, ale v polovině filmu byly některé situace přímo infarktové. Donaldson je dobrý řemeslník a ačkoliv není film ničím vyjmečný, pokoukání je to kvalitní. Především se tomu nedá upřít fakt, že to má hlavu a patu, což je v dnešní době stále méně vídaný prvek.(23.5.2009)

 • - Kevin Costner (Tom Farrell) na väčšinu nebezpečných scén nepotreboval dabléra. Na zdesenie poisťovne, u ktorej boli predstavitelia poistení, Costner natáčal scény, pri ktorých šoféroval, bez predpísaných okuliarov. (beso74)

 • - Filmovanie prebiehalo v Annapolise, Marylande, Arlingtone, Virginii, Baltimore, Washingtone DC a v Aucklande na Novom Zélande. (beso74)

 • - Metro zo scény, kde naháňali Farrella (Kevin Costner), je Metro Line v Balitmore. (beso74)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace