Cesta samuraje

Scénografie:

Dan Hennah

Kostýmy:

James Acheson

prazvláštní,přesto koukatelný a v konečném součtu poměrně zábavný hybrid,který disponuje dobrými herci (je celkem s podivem v čem všem se může objevit Geoffrey Rush) a hlavně povedenou vizuální stránkou.Od lepšího hodnocení bohužel zrazuje poměrně okoukaný příběh (což by až tolik nevadilo),který se navíc nevyhne několika hluchým místům.Jako béčková jednohubka je tedy Warriors way dostačující,ale pokud bych měl v budoucnu potřebu sáhnout po podobném druhu filmu,zvolím raději Ninja Assasina...65%(4.5.2011)

Nemastný, neslaný, divný a tichý je tento film. Ve stylu Tarantina zde tečou litry krve, což je v dnešní době děsně "kůl", ale krom celkem ucházejících bojových scén divák nenalézá zhola nic zajímavého. Zapnul jsem to, dokoukal a pak jsem si říkal, že to vlastně tak špatné nebylo. Jen o ničem. Osamocený mstitel, který stál proti hordám nepřátel, to už jsme tu měli nesčetněkrát. Označil bych to za nízkorozpočtovou komorní karikaturu a směs Tenkrát na východě a Kill Billa. Neurazí, nenadchne, nic nevypoví, ale přesto skrovně pobaví. Minimálně pár opileckých scén Geoffreyho Rushe je k pousmání. 55%(23.10.2014)

Bože to je KÝČ! Už samotný příběh je úsměvně přitažený za vlasy, ale tak v rámci žánru (akční fantasy) jsme si na to už zvykli. Hned úvodní scéna plná nabroušených katan se nese v obdobném duchu, přičemž vizuální stylizace těchto scén připomíná pestrobarevné malířovo plátno, na kterém se umělec, nemaje vkus, vyřádil dosytosti. Pak nám hrdina vezme roha do Ameriky, čímž tempo zvolna opadne, ovšem to divákovi vynahradí velmi sličná Kate Bosworth, které to v těch westernových hadrech moc sluší. Velmi pěknou roli má ve filmu také Geoffrey Rush, který hraje místního opilce a zároveň vypravěče. Ovšem to nejlepší má teprve přijít. Závěrečná bitva s bandity je prostě úžasná a jakmile se do toho připletou ninjové (nebo co to je), člověk nestačí mrkat a spokojeně se tetelí. Na tomto zážitku nemůže nic pokazit ani opětovně velmi kýčovitý závěr, kterýžto přívlastek k tomuto filmu prostě patří. Celkově to ale zase taková kravina není a dívat se na to dá, pokud člověk malinko sníží laťku toho, co považuje za vkusné.(27.3.2011)

akčně komediální fantasy western je zajimavá kombinace, která docela překvapila. Některé dvouprojekce mě opravdu lezly krkem a nevypadaly vůbec hezky, ale skvělé zpracování mě potěšilo. Hlavní hrdina toho sice moc nenakecá, ale zato natrousí katanou hodně bordelu kolem sebe a to já rád. Špinavý rush s odstřelovačkou a la Back To The Future III toho moc nepředvedl, ale zato umí kempit na ruském kole. Průměrný film s notnou dávkou nadsázky pod taktovkou korejského režiséra si vyslouží 3*...(29.6.2011)

Někdy to vypadá, že Yang je tak kurevsky dobrý jen proto, že jeho soupeři jsou jak paňáci na tréninkovém kolbišti. Člověk si hned vybaví sparťanskou kosičku, přesto počínání krále Leonida vypadalo i přes veškerou tu stylizaci daleko přirozeněji. Dejme tomu, že prdím na přirozenost (a originalitu, a smysluplnost, a...), je ale film aspoň zábavný? Ano, celkem je. 60%(4.10.2015)

• - V průběhu boje mezi obyvateli městečka a plukovníkovými muži si lze povšimnout Ronalda (Geoffrey Rush), jak svoji výstavní kulovnici láduje náboji holým palcem, kdežto v záběru následujícím bezprostředně poté, kde pálí jednu ránu za druhou, se na jeho rukou nacházejí černé kožené rukavice. (Conspi)

• - Zatímco obyvatelé městečka očekávají příjezd plukovníka a jeho mužů, můžete si povšimnout jejich vybraných oděvů, kostýmů a pitoreskních doplňků, a právě zde lze objevit černý šátek obvázáný kolem Ronova (Geoffrey Rush) krku, který z jeho krku v následném boji záhadně zmizí. (Conspi)

• - Ryba, která je na samotném konci filmu násilně vbodnuta do oka jednoho z nájemných vrahů, se nazývá garfish, half-beaks nebo ballyhoo a pochází z rodu Hemiramphus, který se vyskytuje pouze v teplých vodách a ne v chladných regionech polárního kruhu, jak lze vidět ve filmu. (Conspi)