Cesta samuraje

Scénografie:

Dan Hennah

Kostýmy:

James Acheson

Mnohem zábavnější mečovanda než u Sucker Punch... navíc je to velice povedený debut režiséra, kde jsou zpomalovačky a cool záběry na správných místech... Když se postavy mezi sebou nemordujou na kousíčky, tak se stále jedná o nenudící se podívanou, odlehčenou několika funny momenty… navíc k tomu připočtu výtečně hvězdné obasazní s roztomilou Kate Bosworth a závěrečný masakr, tak nemohu hodnotit jinak než 4 hvězdičky…(8.4.2011)

• iampatrik

45% Hloupý příběh, herci taky nic světoborného nepředvedli, ale když ani ten hlavní prvek tohoto filmu - akce - není v pořádku, tak to nemůže dopadnout dobře. Nezáživné souboje ve velmi špatné digitální úpravě v tak odpudivém digitálním westernovém městečku... Ani škatulka béčková oddechovka Warrior's Way nezachrání.(31.3.2011)

Někdy to vypadá, že Yang je tak kurevsky dobrý jen proto, že jeho soupeři jsou jak paňáci na tréninkovém kolbišti. Člověk si hned vybaví sparťanskou kosičku, přesto počínání krále Leonida vypadalo i přes veškerou tu stylizaci daleko přirozeněji. Dejme tomu, že prdím na přirozenost (a originalitu, a smysluplnost, a...), je ale film aspoň zábavný? Ano, celkem je. 60%(4.10.2015)

• Pecival

Nevuěřitelná hovadina, s lítajícíma ninjama (tohle už není ani klasické wire-fu, oni prostě přistanou na střeše jak holubi), kterou jsem protrpěl od začátku dokonce. První půlka je absolutně bez akce, takže přežít ji je opravdu výkon. Aby to nebylo tak hrozné, obšťastňuje film diváka Kate Bosworth, jejíž herecký um je snad srovnatelný s dnes již legendárními kvalitami "nejhoršího herce v dějinách" Orlanda Blooma. Abych nebyl nefér, ke konci už se cosi děje, ale můj mozek už byl rozleptanej, takže ikdyby se tam natřásala Amy Smart nahoře bez, stejně by to nepomohlo. A co tam dělal Rush to je mi záhada, asi mu došli love. Vyhnout se obloukem.(12.4.2011)

Meče, dýky, revolvery, brokovnice, western fantasy, mýtičtí assassini, asijští "afro samurajové", američtí desperáti... Legendární šermíř kráčející krajinou, zlověstně skřípajíc špičkou svého meče o kameny... Malebný souboj válečníků při západu slunce, ladně se pohybujících v osudovém zápase mezi tisíci poletujícími okvětními lístky... Scény úžasu, vizuální kinematografický skvost, režisérský majstrštyk a splnění klukovských snů o bojovnících, renegátech, hrdinech... Moderní slátanina všeho co upoutá oči a uši se špetkou východního mudrování/západní agresivity - ying/yang a hlavně s famózním začátkem a pompézní závěrečnou půl hodinou. Střed filmu lehce přibržďuje na podívané a akci, ale režisér si je vědom, že finální bitva smete divákovu klesající nadšenost. Jižní Korea opět blíž západu ve filmu na jaký jsem dlouho čekal! Herecké obsazení je velmi charismatické a vstřícné. Chci pokračování a víc soubojů jako byl ten se Saddest Flute! Pro podobně ujetě zaměřené diváky takřka geniální film.(7.4.2011)

• - V průběhu boje mezi obyvateli městečka a plukovníkovými muži si lze povšimnout Ronalda (Geoffrey Rush), jak svoji výstavní kulovnici láduje náboji holým palcem, kdežto v záběru následujícím bezprostředně poté, kde pálí jednu ránu za druhou, se na jeho rukou nacházejí černé kožené rukavice. (Conspi)

• - Ryba, která je na samotném konci filmu násilně vbodnuta do oka jednoho z nájemných vrahů, se nazývá garfish, half-beaks nebo ballyhoo a pochází z rodu Hemiramphus, který se vyskytuje pouze v teplých vodách a ne v chladných regionech polárního kruhu, jak lze vidět ve filmu. (Conspi)

• - Zatímco obyvatelé městečka očekávají příjezd plukovníka a jeho mužů, můžete si povšimnout jejich vybraných oděvů, kostýmů a pitoreskních doplňků, a právě zde lze objevit černý šátek obvázáný kolem Ronova (Geoffrey Rush) krku, který z jeho krku v následném boji záhadně zmizí. (Conspi)