Cesta samuraje

Scénografie:

Dan Hennah

Kostýmy:

James Acheson

V dnešní době to už začíná být moderní. S hodně dobrou myšlenkou, kvalitním obsazením, povedenou hudbou, většinou originálním příběhem a solidními kostými se teď točí prostě B-čka. Strašná, ale strašná škoda! Je to krátké, má to často předvídatelný děj a končí to dobře. The Warrior's way se mi líbilo fakt hodně. Ale stejně se s tímto nápadem dalo lépe naložit. Konec mohl být asi trochu lepší, myslím úplný konec. Ale budiš. Souboje s meči ve stylu 300 fakt na úrovni! Aniž bych chtěl kohokoliv urazit, já se rozhodně nenudil!(23.1.2011)

• Tsukikage

Bylo to hrozné. Nemám rád míchání japonské a americké kultůry na půdě ameriky. Nejvíce jsem asi strhnul za ty souboje. Bojovali jako naprostí začátečníci, kteří poprvé drží meč v ruce. S takovouhle technikou není možné dosáhnout takové rychlosti. A ten starouš, co s ním bojoval před koncem, by měl po souboji tak tupej meč, že by s ním mohl řezat leda tak máslo. Šermířské schopnosti nulové, jak u hl. hrdiny, tak u jeho protivníků, tam byly ještě zhoršeny, aby je mohl snáze zabíjet. Jedná hvězda snad jen za tu smrt toho dustojnickýho hajzla.(28.5.2013)

akčně komediální fantasy western je zajimavá kombinace, která docela překvapila. Některé dvouprojekce mě opravdu lezly krkem a nevypadaly vůbec hezky, ale skvělé zpracování mě potěšilo. Hlavní hrdina toho sice moc nenakecá, ale zato natrousí katanou hodně bordelu kolem sebe a to já rád. Špinavý rush s odstřelovačkou a la Back To The Future III toho moc nepředvedl, ale zato umí kempit na ruském kole. Průměrný film s notnou dávkou nadsázky pod taktovkou korejského režiséra si vyslouží 3*...(29.6.2011)

• kalap

No, taká trápna, trapošina, kde neuvidíte nejaké skvelé súboje, ale lietajúceho samuraje, ktorý tancuje v lufte a jednou otačkou skosí naraz dvadsať byvalých kamošou a zachraňuje dieťa a tancuje a kosí ďalej, až kým ho smrť nerozdelí. A tak si spolu zaspievajme: tank, tank , tachachaank, na východe vyšla hviezda narodil sa Mao Cetung z malej chýži vyšiel z ryži sám náš vodca Mao cetung, rozbili sme okno a dostali sme šek, musel ho zaplatiť sám Čankajšek, tank tachaaank.(27.11.2011)

The Ultimate Guilty Pleasure - teda aspoň pre mňa. Skvele som sa bavil a už si ani nepamätám kedy som si takto dobre oddýchol pri filme. Nech si ludia nadávajú koľko chcú... "Laundry Warrior" je milá a sympatická "blbina". A aby som nezabudol Kate Bosworth je s tými ryšavými vlasmi na zjedenie. P.S.: V tom mestešku po záverečnej bitke by som určite nechcel kopať hroby.(3.4.2011)

• - Zatímco obyvatelé městečka očekávají příjezd plukovníka a jeho mužů, můžete si povšimnout jejich vybraných oděvů, kostýmů a pitoreskních doplňků, a právě zde lze objevit černý šátek obvázáný kolem Ronova (Geoffrey Rush) krku, který z jeho krku v následném boji záhadně zmizí. (Conspi)

• - V průběhu boje mezi obyvateli městečka a plukovníkovými muži si lze povšimnout Ronalda (Geoffrey Rush), jak svoji výstavní kulovnici láduje náboji holým palcem, kdežto v záběru následujícím bezprostředně poté, kde pálí jednu ránu za druhou, se na jeho rukou nacházejí černé kožené rukavice. (Conspi)

• - Ryba, která je na samotném konci filmu násilně vbodnuta do oka jednoho z nájemných vrahů, se nazývá garfish, half-beaks nebo ballyhoo a pochází z rodu Hemiramphus, který se vyskytuje pouze v teplých vodách a ne v chladných regionech polárního kruhu, jak lze vidět ve filmu. (Conspi)