Cesta samuraje

Scénografie:

Dan Hennah

Kostýmy:

James Acheson

Samurajský western inspirující se ve starých japonských klasikách jako Lone Wolf and Cub, v italských westernových spageťárnách a v CGI stylizaci ala americká 300. Ano, je to béčko jak řemen, ale zábavné, příjemně plynoucí, s mlčenlivým zabijákem, roztomilou Kate Bosworth, výborným opilcem Rushem a pěkným závěrečným masakrem. Bitky jsou jen na začátku a pak jedna mega na konci, ale mě to nevadilo. Škoda že nebylo víc peněz na triky a i ty omalovánky na pozadí jsou trochu nevyvážené. Nejvíc ale zamrzí jednoduchá choreografie soubojů, v podstatě zde není jediný pořádný souboj s výměnou útoků a krytů, vždycky se tasí, sekne a šmitec, jde se na dalšího protivníka, přesto je to příjemná oddychovka.(6.4.2011)

Uklidněte se a poslouchejte. Toto je příběh o smutný flétně, smějícímu se dítěti a plačícím meči. CITÁT - Jsi pomalejší než melasa v lednu.......... Vizuálně krásné prostředí, souboje, čest, zrada a pomsta. To je příběh válečníka, který se stal nejlepším šermířem v historii a pak přišel na to, že to možná bylo zbytečné. Sbalil dítě a odjel na západ. Zde se začal učit, to co už měl dávno umět. CITÁT - Je lepší vidět něco růst, než to kosit........ Tanec nožů ve 35 minutě je nádherný a obsahuje i mou oblíbenou kamerovou scénu. Kamera se zde otáčí okolo ústřední dvojice až se z toho divákovi motá hlava. CITÁT - Už se ti zastavilo srdce?........ Zápletka okolo 44 minuty se mi osobně moc nelíbila. Připadala mi zbytečná. Akorát probudila "plačící meč", což vlastně byl jediný účel této scény. Příběh by tak totiž nemohl pokračovat. Pak se vkrade i fenomén zvaný láska. CITÁT - Udělala jsi to, co jsi udělat musela........ No a od té scény ve 44 minutě ztratil děj příběhu tempo a začal být chvilkama i nudný. Ve své třetí části se však vrací ten původní rytmus a vše se zase rozjede. V 66 minutě si můžeme vychutnat jakousi parodii na Japonské stínové divadlo, což je nepochybně krásná scéna. Také je boží průchod nejlepšího šermíře v historii městem. Příběh má několik finálních soubojů. Povedená je hudba, kterou dělal Jovier Navarrete a v neposlední řadě i kamera - Woo Hyung Kim.(31.3.2013)

Seung-mu Lee o sobě dává vědět prvotinou The Warriors Way, která se pyšní dechberoucí kamerou, fantasticky do detailu dotaženým stříhem a samurajem Dong-gun Jangem, který za zvuku mysteriózně zvládnuté hudby, v doprovodu velkolepé výpravy a ruku v ruce jdoucí sexy K.Bosworth vládne mečem tak, jako nikdo před ním!!!(16.4.2011)

• LuciusWlk

Mám rád tyto filmy, hodně rád. A tak vcelku natěšený jsem s filmem začal a celkem dost zklamaný s ním skončil. Tady pan režisér, pravděpodobně obrovský fanda Snydera, přivede nejlepšího bojovníka všech dob do vesnice retardovaných, pravděpodobně navzájem se rozmnožující rodiny, aby se zde zamiloval do pravděpodobně nejméně retardované ženy. Nemá cenu zde zmiňovat všechno, to člověk musí vidět. Ale tento film na mě působí ať chci nebo ne, pouze jako levná kopije, Made in China! V tomto případě tedy Korea.(11.12.2011)

• Pecival

Nevuěřitelná hovadina, s lítajícíma ninjama (tohle už není ani klasické wire-fu, oni prostě přistanou na střeše jak holubi), kterou jsem protrpěl od začátku dokonce. První půlka je absolutně bez akce, takže přežít ji je opravdu výkon. Aby to nebylo tak hrozné, obšťastňuje film diváka Kate Bosworth, jejíž herecký um je snad srovnatelný s dnes již legendárními kvalitami "nejhoršího herce v dějinách" Orlanda Blooma. Abych nebyl nefér, ke konci už se cosi děje, ale můj mozek už byl rozleptanej, takže ikdyby se tam natřásala Amy Smart nahoře bez, stejně by to nepomohlo. A co tam dělal Rush to je mi záhada, asi mu došli love. Vyhnout se obloukem.(12.4.2011)

• - Zatímco obyvatelé městečka očekávají příjezd plukovníka a jeho mužů, můžete si povšimnout jejich vybraných oděvů, kostýmů a pitoreskních doplňků, a právě zde lze objevit černý šátek obvázáný kolem Ronova (Geoffrey Rush) krku, který z jeho krku v následném boji záhadně zmizí. (Conspi)

• - Je možné všimnout si, že malba na stěně salónu je parodií obrazu francouzského malíře Edouarda Maneta "Dejeuner Sur L'Herbe", kterou tvůrci filmu upravili k obrazu svému. (Conspi)

• - Ryba, která je na samotném konci filmu násilně vbodnuta do oka jednoho z nájemných vrahů, se nazývá garfish, half-beaks nebo ballyhoo a pochází z rodu Hemiramphus, který se vyskytuje pouze v teplých vodách a ne v chladných regionech polárního kruhu, jak lze vidět ve filmu. (Conspi)