Cesta samuraje

Western / Akční / Fantasy
Nový Zéland / Jižní Korea / USA, 2010, 96 min

Samuraj Yang je v Číně legendou, válečníkem zrozeným na bitevním poli. Má za úkol vyvraždit poslední členy nepřátelského klanu. Úkol splní až na malou drobnost. Ponechá naživu malé dítě. Spolu s ním utíká z Číny, aby našel útočiště kdesi na Divokém západě. Rozzuření spolubojovníci jsou mu v patách. Yang nachází nový domov v malém westernovém městečku. V drsném prostředí ostrých pistolníků a jiných vyvržených existencí potkává místního opilce Ronalda (Geoffrey Rush) a tajemnou vrhačku nožů Lynne (Kate Bosworth). Podivná trojice se musí postavit nelítostnému střetu dvou světů a ochránit život dítěte… (oficiální text distributora)

Shit

To je tak těžký udělat obyčejný drsný béčko s řezníkem v hlavní roli? já myslim, že to tak těžký nebude, v 80tých, 90tých letech by z tohohle udělali řežbu, kterou bych si se všim všudy užil, i když by to bylo stupidní třeba, dneska je to bohužel jen vcelku nudná kravina, kde si člověk užije trochu akce na začátku, to je asi to nej, co lze za celej film vidět a pak se z hlavního maséra stane pradlena a chůva a pořádný akce se dočkáme až na konci, kde sice pochcípá hromada lidí,ale člověka spíš zajímá jak je možný, že do boje jde 50 lidí, pochcípá jich 100 a ještě 50 zbyde než jak ta celá akce vypadá. Bohužel navíc musim opět konstatovat, že to vypadá jako Jonah Hex, což je průser, navíc Rush je tady k ničemu a Bosworth jen na pokoukáníčko, což je fajn, ale využitelnost ve filmu taky celkem nic moc a hlavní záporák nudnej pedofilní klaun. ()

tombac

Překvapivě koukatelný oddechový hybrid, pro mě atraktivní výraznou korejskou účastí. V poslední třetině atakuje kombinací Geoffreye Rushe, solidního záporáka, hezkých obrázků a efektní akce 4 hvězdy. Škoda užití přemíry lacině vypadajícího CGI a faktu, že Jang Dong-gun není v úloze mlčenlivého swordsmana tak výrazný jako v některých svých starších korejských rolích... 6-7/10 ()

T2

Rozpočet $42miliónovTržby USA $5,666,340Tržby Celosvetovo $11,700,000Tržby za predaj DVD v USA $3,094,097 //počet predaných kusov 179,779║ taká akčná vychytávka s pestrím vizuálom a slušnou výpravou, ktorá v celku pobaví, pripomenie Ninja Assasin a zaženie pachuť po Jonah Hex-ovi, nenudil som sa, len sa čudujem kto do tohto projektu dokázal zainvestovať také slušné peniaze /60%/ ()

Cervenak

Príjemné prekvapenie. Namiesto blbej, otravnej a nudnej zlátaniny som dostal blbú, sympatickú a zábavnú zlátaninu. Všetci herci si to užívajú, najmä tí, u ktorých si pomyslíte, že do tohto béčka zablúdili nejakou nešťastnou náhodou. Danny Huston si tu dokonca strihol najlepšieho zloducha svojej kariéry. Záverečná polhodina, v ktorej mečom, dynamitom, guľometom, žehličkou a zamrznutou rybou zdochne asi 100 ľudí, je ohromná zábava. Prvé tohtoročné guilty, ktoré si príbuzného Ninja Assassina dáva na raňajky. 7/10 ()

Fr

TOTO JE PŘÍBĚH SMUTNÉ FLÉTNY, USMĚVAVÉHO DĚCKA A PLAČÍCÍHO MEČE...../// Pohleďte na westernový příběh s hromadou Korejců spadnoucích (do závěrečné řežby) z nebe. Užijte si podívanou plnou kýčovitých obrázků, super zvuku a vážného hudebního doprovodu. Zábava pro slabomyslné. Asi proto jsem se tak výborně bavil!!!! MEČ JE ZAPEČETĚN, ABY NEBYL SLYŠET PLÁČ DUŠÍ, KTERÉ ZABIL - já tyhle ,,kydy“ miluju! Komiksový výraz, zajímavý prostředí, zvláštní atmosféra, efekty, který stojí za hovno, barevnost střídající se s temnotou – tady je všechno to co mi chybělo v Jonah Hex(ovi). Pohádka pro dospělé o muži s tělem zabijáka a srdcem kněze. Ještě...JEŠTĚ!!! POKRAČUJ PÍSEČNÝ MUŽI. Já prostě doufám, že je to teprve začátek! (Pozor: TRON a festivalové filmy se promítají jinde!) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, jakou strategickou výhodu může poskytnout Ruské kolo. 2.) Už jsem unavanej z vojíždění festivalovejch filmů. 3.) Zjistím, že logoped může umět taky dobře střílet. 4.) 300? Tolik jich tu není, ale ke štěstí mi stačí i míň mrtvejch. 5.) ,,UVIDÍME SE V PEKLE HOLČIČKO. OBLEČ SI NĚCO SPROSTÝHO“ - no není to k sežrání? /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ * ()

• Ryba, která je na samotném konci filmu násilně vbodnuta do oka jednoho z nájemných vrahů, se nazývá garfish, half-beaks nebo ballyhoo a pochází z rodu Hemiramphus, který se vyskytuje pouze v teplých vodách a ne v chladných regionech polárního kruhu, jak lze vidět ve filmu. (Conspi)
  • Zatímco obyvatelé městečka očekávají příjezd plukovníka a jeho mužů, můžete si povšimnout jejich vybraných oděvů, kostýmů a pitoreskních doplňků, a právě zde lze objevit černý šátek obvázáný kolem Ronova (Geoffrey Rush) krku, který z jeho krku v následném boji záhadně zmizí. (Conspi)
  • Je možné všimnout si, že malba na stěně salónu je parodií obrazu francouzského malíře Edouarda Maneta "Dejeuner Sur L'Herbe", kterou tvůrci filmu upravili k obrazu svému. (Conspi)