Cesta samuraje

Scénografie:

Dan Hennah

Kostýmy:

James Acheson

Příjemné překvapení, které hravě strká do kapsy nepovedeného Jonaha Hexe. První půlka je vypravěčská a lehce meditační, zato druhá je vysloveně nabitá akcí, zpomalovačkami a CGI efekty. Nelze opomenout ani pestré herecké obsazení od korejce Janga, přes sniperského opilce Rushe, pedofilního záporáka Hustona až po nádhernou Kate Bosworth. Warrior's Way je zábavná a oddychová multižánrovka, která vyváženě balancuje na hraně klasických asijských kung-fu filmů a hollywoodských westernů. 70%(5.5.2011)

Někdy to vypadá, že Yang je tak kurevsky dobrý jen proto, že jeho soupeři jsou jak paňáci na tréninkovém kolbišti. Člověk si hned vybaví sparťanskou kosičku, přesto počínání krále Leonida vypadalo i přes veškerou tu stylizaci daleko přirozeněji. Dejme tomu, že prdím na přirozenost (a originalitu, a smysluplnost, a...), je ale film aspoň zábavný? Ano, celkem je. 60%(4.10.2015)

• Fíla

Cesta samuraje, možná tak cestou v jeho myšlenkách na minulost, protože, že by nějak moc putoval po pouštích, pláních nebo lesích se říct nedá. Je to jen jedno malé městečko, které má 500 obyvatel. To je vše... Skoro mi to připadalo jako skvělý zážitek, který se po 45.minutách vytratil, protože se jakoby děj zastavil a více se nerozvíjel, ale zůstal tam kde skončil. Pro mě zklamání i když jsem nečekal nic. Nevyrovnanost děje, o tom se mluvit nedá, jelikož jak říkám, nic moc se nedělo. Hlavní hrdina se také moc neukázal. Emoce? Kde? .. Násilí? Ano, ale bez emocí a nic víc nám to nenabídne. Nemám představu o tom, jak by to mělo vypadat, ale takhle určitě ne prosím. Sem tam nějaký záblesk, toť vše. 40-45% ..(16.5.2013)

Samurajský western inspirující se ve starých japonských klasikách jako Lone Wolf and Cub, v italských westernových spageťárnách a v CGI stylizaci ala americká 300. Ano, je to béčko jak řemen, ale zábavné, příjemně plynoucí, s mlčenlivým zabijákem, roztomilou Kate Bosworth, výborným opilcem Rushem a pěkným závěrečným masakrem. Bitky jsou jen na začátku a pak jedna mega na konci, ale mě to nevadilo. Škoda že nebylo víc peněz na triky a i ty omalovánky na pozadí jsou trochu nevyvážené. Nejvíc ale zamrzí jednoduchá choreografie soubojů, v podstatě zde není jediný pořádný souboj s výměnou útoků a krytů, vždycky se tasí, sekne a šmitec, jde se na dalšího protivníka, přesto je to příjemná oddychovka.(6.4.2011)

• Lacike

Triky roztomile, stylizacia miestami zabavna, ale sama film neutiahne. Herecke vykony mrtvolne. Azisjki herci sa hlavne snazili, aby im bolo rozumiet a na nejaky vykon im uz sily nezostali. Huston ako zaporak iba tuctovy. Geoffrey Rush je celkom zabavny, ale vela priestoru nema. Jedine velke plus je Kate Bosworth s cervenym prelivom vlasov, vdaka ktoremu vyzera sakramentsky sexi a len kvoli nej som film dopozeral do konca.(3.4.2011)

• - Zatímco obyvatelé městečka očekávají příjezd plukovníka a jeho mužů, můžete si povšimnout jejich vybraných oděvů, kostýmů a pitoreskních doplňků, a právě zde lze objevit černý šátek obvázáný kolem Ronova (Geoffrey Rush) krku, který z jeho krku v následném boji záhadně zmizí. (Conspi)

• - V průběhu boje mezi obyvateli městečka a plukovníkovými muži si lze povšimnout Ronalda (Geoffrey Rush), jak svoji výstavní kulovnici láduje náboji holým palcem, kdežto v záběru následujícím bezprostředně poté, kde pálí jednu ránu za druhou, se na jeho rukou nacházejí černé kožené rukavice. (Conspi)

• - Ryba, která je na samotném konci filmu násilně vbodnuta do oka jednoho z nájemných vrahů, se nazývá garfish, half-beaks nebo ballyhoo a pochází z rodu Hemiramphus, který se vyskytuje pouze v teplých vodách a ne v chladných regionech polárního kruhu, jak lze vidět ve filmu. (Conspi)