Chemical Wedding

Thriller / Horor

Velká Británie, 2008, 109 min

Bruce Dickinson je nejen skvělým frontmanem IRON MAIDEN,ale zdá se,že obdivuje i okultizmus a jejího velkého mága Aleistera Crowleyho.Není to moc dobře natočeno.Mám rád takový mysteriózní záležitosti,ale zde je nám to podáno v takové sterilní podobě.Chtělo to více vzruchu,nebylo se skoro čeho bát.Přesto k mému oblíbenci z heavy metalu budu shovívavý a hodnotím lehce nadprůměrně.(11.11.2010)

• paascha

Většina lidí netuší, kdo byl Crowley, a pro ty tenhle film bude jen jakousi zmatenou sci-fi detektivkou bez hlavy a paty. Ti, kteří to vědí, ale moc ho neznají, stejně jako ti, kteří jsou jeho obdivovatelé z řad rádoby magiků, tak ti budou asi u vytržení. A těch pár ostatních, ke kterým řadím i sebe, tedy ti, kteří vědí, znají a nežerou, se asi pobaví. Film ujde, ale nesmí se brát vážně(3.4.2009)

• Tormentor665

Bruce Dickinson možná umí zpívat, skládat, pilotovat a šermovat, ale jako scénárista je mimo. Chemical Wedding je totálně přeplácané nic, které zachraňuje jen Callow v roli Crowleyho, jehož je skutečně plná obrazovka. Sice mraky nápadů, anglicky suchých hlášek, magických témat, nic z toho ale nepasuje tak, jak mělo. Hudba Iron Maiden se navíc dle mého soudu vůbec nehodí do filmů. I pokud máte pod bundou Iron Maiden mikinu Iron Maiden, tričko Iron Maiden a tetování Iron Maiden, když tohle vynecháte, o nic nepřijdete.(31.10.2014)

Vcelku náročné na pochopení. Myslím, že tvůrci si pro převtělení Crowleyho nemuseli zrovna vybrat kybernetiku, které podle mě moc lidí zas tak dobře nerozumí. Dále se film postupně stále více zvrhává do kliše sex a okultismus. Přitom začátek byl slušný a herec Simon Callow vypadal démonicky. Avšak do té doby než ukázal své vypasené břicho:-)(22.4.2009)

"Dělej, co ty chceš, ať je zákon! Láska je zákon, láska pod vůlí!" Příběh o Bestii, která je i několik let po své smrti stále živá. To já jsem jsem byl filmem o Crowlym příjemně překvapen. Dobré zpracování, spousty a spousty citátů a teorií... neříkám, že jsem se ve všem orientoval hned napoprvé, ale rozhodně si film pustím ještě jednou (zvlášť kvůli závěru). Chce to alespoň vědět, kdože to Crowley byl a čím se zabýval. Jinak horroru tam moc nenajdete, pár kapek krve, oběšenou studentku a sexuální orgie :)(12.12.2009)

• - Film získal speciální cenu na španělském filmovém festivale The Cryptshow v Barceloně. (MIchael90)

• - Film byl inspirován sólovým albem Bruce Dickinsona, frontmana heavy metalové legendy Iron Maiden. Postaral se i o hudbu ve filmu. (masw)

• - Film bude režírovaný Julianom Doylom, ktorý sekundoval v réžii Terrymu Gilliamovi pri filmoch "Brazil", "Time Bandits" a "Monty Python's Life of Brian". Julian napísal a režíroval zčasti animovaný videoklip Iron Maiden "Can I Play With Madness". (Jevo)