Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hlavná postava filmu (Simon Callow) zobrazuje prevtelenie Aleistera Crowleyho, známeho aj ako "najdiabolskejší muž Británie". Crowley bol jednou z popredných a osobností Anglicka v prvom desaťročí 20. storočia. Absolvent univerzity v Cambridge, Crowley sa stal vykričaným odborníkom v oblasti mystiky a okultizmu, a napriek tomu že zomrel v roku 1947, jeho knihy sú neprestajne v tlači a v okultických kruhoch sú stále vyhľadávané. Vo filme sa Crowleyho duch pomocou počítača zhmotní a zmení plachého a zakríknutého profesora Hadda (Callow) na charizmatického, ale sexuálne zvráteného Crowleyho, čo rozpúta chaos medzi študentmi súčasnej Cambridgskej fakulty. (Jevo)

(více)

Recenze (16)

Rockerman 

všechny recenze uživatele

Bruce Dickinson je nejen skvělým frontmanem IRON MAIDEN,ale zdá se,že obdivuje i okultizmus a jejího velkého mága Aleistera Crowleyho.Není to moc dobře natočeno.Mám rád takový mysteriózní záležitosti,ale zde je nám to podáno v takové sterilní podobě.Chtělo to více vzruchu,nebylo se skoro čeho bát.Přesto k mému oblíbenci z heavy metalu budu shovívavý a hodnotím lehce nadprůměrně. ()

Tormentor665 

všechny recenze uživatele

Bruce Dickinson možná umí zpívat, skládat, pilotovat a šermovat, ale jako scénárista je mimo. Chemical Wedding je totálně přeplácané nic, které zachraňuje jen Callow v roli Crowleyho, jehož je skutečně plná obrazovka. Sice mraky nápadů, anglicky suchých hlášek, magických témat, nic z toho ale nepasuje tak, jak mělo. Hudba Iron Maiden se navíc dle mého soudu vůbec nehodí do filmů. I pokud máte pod bundou Iron Maiden mikinu Iron Maiden, tričko Iron Maiden a tetování Iron Maiden, když tohle vynecháte, o nic nepřijdete. ()

Reklama

paascha 

všechny recenze uživatele

Většina lidí netuší, kdo byl Crowley, a pro ty tenhle film bude jen jakousi zmatenou sci-fi detektivkou bez hlavy a paty. Ti, kteří to vědí, ale moc ho neznají, stejně jako ti, kteří jsou jeho obdivovatelé z řad rádoby magiků, tak ti budou asi u vytržení. A těch pár ostatních, ke kterým řadím i sebe, tedy ti, kteří vědí, znají a nežerou, se asi pobaví. Film ujde, ale nesmí se brát vážně ()

RobLord 

všechny recenze uživatele

Tenhle film si kvarteto rudých hvězd NEZASLOUŽÍ, to je nesporný fakt. Co si má ale počít letitý fanoušek metalu a věčný student okultismu (...)? Bruce Dickinson je všestranně nadaný pán a Aleister Crowley nepřestane vzrušovat postmoderní magiky, zkoumající vliv Horova aeonu na nedávnou historii i aktuální současnost. Chemickou svatbu ovšem důrazně nedoporučuji všem fanouškům fantastiky, které tyto elementy neoslovují. Zapletli by se do nudné sítě špatně vyprávěného příběhu v britském TV stylu. ()

BOURQUE 

všechny recenze uživatele

Film, kde hlavnou postavou je „najskazenejší človek na Svete“. Samotný film, hlavne vďaka slabšej réžii a hereckým výkonom, je veľmi podpriemerný. To však neplatí o S. Callowi, ktorý svoju úlohu zvládol veľmi dobre. Za zmienku ešte stojí hudba od Iron Maiden a Bruce Dickinson. PS: Škoda, že tam Bruce nehral väčšiu rolu. Možno by to mohol zmierniť nízku úroveň snímku. Osobné hodnotenie: 58% (*) ()

Galerie (2)

Zajímavosti (3)

  • Film bude režírovaný Julianom Doylom, ktorý sekundoval v réžii Terrymu Gilliamovi pri filmoch "Brazil", "Time Bandits" a "Monty Python's Life of Brian". Julian napísal a režíroval zčasti animovaný videoklip Iron Maiden "Can I Play With Madness". (Jevo)
  • Film získal speciální cenu na španělském filmovém festivale The Cryptshow v Barceloně. (MIchael90)
  • Film byl inspirován sólovým albem Bruce Dickinsona, frontmana heavy metalové legendy Iron Maiden. Postaral se i o hudbu ve filmu. (masw)

Reklama

Reklama