poster

Chemical Wedding

Thriller / Horor

Velká Británie, 2008, 109 min

 • Tormentor665
  **

  Bruce Dickinson možná umí zpívat, skládat, pilotovat a šermovat, ale jako scénárista je mimo. Chemical Wedding je totálně přeplácané nic, které zachraňuje jen Callow v roli Crowleyho, jehož je skutečně plná obrazovka. Sice mraky nápadů, anglicky suchých hlášek, magických témat, nic z toho ale nepasuje tak, jak mělo. Hudba Iron Maiden se navíc dle mého soudu vůbec nehodí do filmů. I pokud máte pod bundou Iron Maiden mikinu Iron Maiden, tričko Iron Maiden a tetování Iron Maiden, když tohle vynecháte, o nic nepřijdete.(31.10.2014)

 • MetalLizard
  *****

  Musím říct, že po tom, co mi kamarád o tomto filmu vyprávěl, jsem si nějak nedokázal představit, jak chtějí tvůrci do sebe zakomponovat kybernetiku, Aleistera Crowleyho a všemožné věci okolo okultismu. Ovšem podle mě se s tím poprali docela solidně a všechno do sebe krásně zapadalo, včetně příběhu a hudby. Je to sice film, který je těžší na pochopení, ale úplně nepochopitelný není a věřím, že v tom právě spočívá to jeho kouzlo. Stejně tak jako v tom, že to není natočené ve stylu šílených blockbusterů, ale číší z toho taková nějaká hezká zvláštní obyčejnost. Čekal jsem totiž, že to bude úplná kravina a nakonec jsem byl opravdu mile překvapen ... Můj božský idol Bruce Dickinson se sice ve filmu neohřál moc dlouho, ale stejně jsem si ho zapamatoval. Ostatní postavy mi nepřišly nijak extra prkenné ( byly obyčejné, ale nikoliv prkenné ) a na tu rusovlasou slečnu se opravdu koukalo moc hezky. Celkově: Já tomu nemám co vytknout, ( až teda na to, že tu hudbu od Bruce Dickinsona a Iron Maiden nemuseli tak pitomě sestříhat, jelikož kdyby ji nechali hrát a následně třeba ztlumili, vyznělo by to lépe, ale i tak příjemné zpestření ). Věděl jsem do čeho jdu, věděl jsem o čem to bude, věděl jsem kdo je to Aleister Crowley a nedělá mi problém pochopit film více do hloubky. Já byl spokojen, maximálně ... A to zdaleka nejenom proto, že miluju Iron Maiden a Bruce Dickinsona, ale hlavně proto, že tento film si budu pamatovat pro jeho hloubku, diváckou náročnost, všudepřítomné pohoršující perverze a hudbu ... Na tomto jde krásně vidět, že Bruce Dickinson je muž mnoha tváří. Nejenom zpěvák a pilot, ale taky člověk plný originálních nápadů ... Zajímavé komentáře : Vishnar ...... A ještě bych chtěl dodat, že album Chemical Wedding od Bruce Dickinsona vřele doporučuji. Je to jedno z nejlepších děl jeho kariéry !(10.8.2010)

 • Rockerman
  ****

  Bruce Dickinson je nejen skvělým frontmanem IRON MAIDEN,ale zdá se,že obdivuje i okultizmus a jejího velkého mága Aleistera Crowleyho.Není to moc dobře natočeno.Mám rád takový mysteriózní záležitosti,ale zde je nám to podáno v takové sterilní podobě.Chtělo to více vzruchu,nebylo se skoro čeho bát.Přesto k mému oblíbenci z heavy metalu budu shovívavý a hodnotím lehce nadprůměrně.(11.11.2010)

 • BOURQUE
  *

  Film, kde hlavnou postavou je „najskazenejší človek na Svete“. Samotný film, hlavne vďaka slabšej réžii a hereckým výkonom, je veľmi podpriemerný. To však neplatí o S. Callowi, ktorý svoju úlohu zvládol veľmi dobre. Za zmienku ešte stojí hudba od Iron Maiden a Bruce Dickinson. PS: Škoda, že tam Bruce nehral väčšiu rolu. Možno by to mohol zmierniť nízku úroveň snímku. Osobné hodnotenie: 58% (*) (4.9.2013)

 • david666
  ***

  Vcelku náročné na pochopení. Myslím, že tvůrci si pro převtělení Crowleyho nemuseli zrovna vybrat kybernetiku, které podle mě moc lidí zas tak dobře nerozumí. Dále se film postupně stále více zvrhává do kliše sex a okultismus. Přitom začátek byl slušný a herec Simon Callow vypadal démonicky. Avšak do té doby než ukázal své vypasené břicho:-)(22.4.2009)

 • - Film získal speciální cenu na španělském filmovém festivale The Cryptshow v Barceloně. (MIchael90)

 • - Film byl inspirován sólovým albem Bruce Dickinsona, frontmana heavy metalové legendy Iron Maiden. Postaral se i o hudbu ve filmu. (masw)

 • - Film bude režírovaný Julianom Doylom, ktorý sekundoval v réžii Terrymu Gilliamovi pri filmoch "Brazil", "Time Bandits" a "Monty Python's Life of Brian". Julian napísal a režíroval zčasti animovaný videoklip Iron Maiden "Can I Play With Madness". (Jevo)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace