poster

Návrh

 • USA

  The Proposal

 • Slovensko

  Návrh

 • Nizozemsko

  The Proposal

 • Velká Británie

  The Proposal

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2009, 103 min

Komentáře uživatelů k filmu (786)

 • mandes
  ***

  Rozpočet $40miliónov Tržby Celosvetovo :$295,796,966(30.11.2009)

 • POMO
  ***

  Stopercentne naplnené ambície šablónovitej americkej rodinnej romantiky s neodolateľne sympatickými hercami a psom na záhrade. Ukážkový príklad dokonalého komerčného produktu / radikálne obmedzených možností akejkoľvek autorskej kreativity. Sandru aj Ryana mám rád, ale toto už trochu bolelo. Prečo sa v novom storočí nekopíruje radšej šablóna Lásky nebeskej?(11.9.2009)

 • Blizzard
  ***

  Ohraný romantický popcorn s neoriginálním námětem, ale na Sandru se docela příjemně kouká a taky vypadá jako pěkná třicátnice, i když jí už pěknou řádku let není. Všichni víme už předem, jak to skončí a ani od filmu víc nečekáme. Já však čekal alespoň trochu víc té komediální složky, vtipu tu však není ani za mák. Naprosto průměrný film, kterému by pět hvězd nedala snad ani moje babička, kterou dojal každý film, ve kterém muž políbil ženu a vznikla z toho ♥. (5/10)(28.9.2009)

 • Malarkey
  ***

  Naprosto klasická romantická komedie, u které je úplně jedno, jaká hollywoodská hvězda by hrála hlavní role dvou protikladů. Pokaždé by to bylo fajn. Nicméně Sandra Bullock a Ryan Reynolds se toho zhostili se ctí a tak z filmu udělali příjemnou komedii, u které se na gauči dobře hoví.(28.11.2018)

 • Enšpígl
  ***

  Film je sice průhledný jak horský jezírko, ale dokáže docela dobře pobavit a to je hlavní. Jo a Sandy je na svůj věk fakt kus baby, sice se jeden nemá na jejím hrudníku čeho chytit , ale jak říká kámoš "představ si tam měchy pěněz a máš to".(9.8.2010)

 • T2
  *****

  Rozpočet $40miliónovTržby USA $163,958,031Tržby Celosvetovo $317,375,031Tržby za predaj Blu-ray v USA $6,521,446Tržby za predaj DVD v USA $112,533,168Pripravte sa na divokú "romantickú?" jazdu na Aljašku! Možno to nie je po všetkých stránkach dokonale vyleštený diamant ale aj tak to je viac než by asi každý od komédie mohol čakať. Hlavne v poslednej dekáde dosť komédie ako také stagnujú a nedokážu moc toho ponúknuť, prevažne len klasickú otrieštenú "otravnú" vtieravú prevarenosť. Mňa osobne duo Bullock-Reynolds dostalo, aj keď Sandra Bullock je vo svojom hereckom prejave dosť kolísavá, našťastie tých slabších chvíľ je tu s ňou minimum, aj vďaka skvele sekundujúcemu Ryanovi Reynoldsovi, prípadne starkej(Betty White) opantanej starými rodinnými zvykmi. Treba jednoznačne pochváliť debutujúceho scenáristu(Pete Chiarelli) a jeho šikovné dialógové hrátky vyšperkované k dokonalosti, ja som sa smial po celý film do popukania. Okrem skvelých humorných scén, je v príbehu zachytené aj príjemné iskrenie medzi hlavnou dvojicou, občasné a asi aj nevyhnutné klišé sa tiež dá zniesť, proste komédia na uvoľnenie mysle, ktorá sa dá zožrať aj s navijakom. Je možné aby všetko čoho sa dotkne dvojica Alex Kurtzman a Roberto Orci(pre rok 2009 napísali scenár pre Transformers 2, Star Trek) premieňala v zlato? -aj keď na tomto projekte boli podpísaný len ako producenti. A že by režisérka Anne Fletcher sa po Nancy Meyers stala novou kráľovňou romantických komédií? /videl v kine: 100%/(1.9.2009)

 • Renton
  ***

  Scénář: Pete Chiarelli .. Stonásobně obšlehnuté náměty, jen pospojované do jiného celku. S tradičním "zvratovým" průběhem a jediným možným finále. Co ovšem musím připustit je fakt, že jsem se místy skutečně dobře pobavil, byť celá romantická příběhová linka prakticky žádné nekomediální překvapení nepřinese. Dalo by se dokonce říct, že Sandra Bullock je zpět (i když sám jsem ji nikdy v nějakém tom pomyslnéím hereckém čele neměl), roli zvládla výborně a na pětačtyřicítku vypadá jako stále slušná slečna. Jednorázovka na nedělní odpoledne / rande zn. ideální.(27.9.2009)

 • larelay
  ****

  Pre mna rozhodne jedna z najprijemnejsich romantickych komedii, ake som kedy videla. Malo to grady, humor, chvilky na zamyslenie, ale hlavne uzasne obsadenie, kde fungovala chemia na 100 %. Sandra a Ryan maju taku charizmu, ktora sa musi hladat naozaj s lupou a na mna to rozhodne ucinkuje :) Ach, skoda, ze nezijeme v rozpravke...(23.6.2009)

 • DaViD´82
  ***

  Souhlas s EdaSem, podoba se Zelenou kartou (ovšem naruby) by tu byla. Akorát Návrh je takový... méně zelenkavý.(20.10.2009)

 • Rob Roy
  ****

  Sandra Bullock na mě fungovala kdysi dávno (viz např. hodnocení filmu jako Živelná pohroma) a překvapivě jí dokážu podlehnout i dnes. 70% a v rámci žánru nahoru.(28.12.2009)

 • Nathalie
  **

  Devil wears Prada meets Zelená karta. Romantický cukrovar, v němž je vzorec ňoumovitý podpantoflák a údernická kanadská ochechule doplněn netradiční aljašskou scenérií a komikou, která staví na šílené rodině, šíleném psisku (American pie revival?) a patálii s úřady. Celá ta trapnost je předvídatelně umírněná, až na několik narážek striktně celibátní, Sandra Buldok nicméně vypadá díky přesčasům v maskérně půvabně a roli nesnesitelné šéfky na rozdíl od dýchavičného Reynoldse nikterak nekazí, takže ta jedna vtipná scéna (orel a pejsek rulez) , jeden o-bozi-vidíme-téměř-romantický moment, snesitelný soundtrack a okouzlující lokace k průměru postačí. As for me: proposal rejected. Možná mi prostě koncept woman on top nesedí:)(29.8.2009)

 • Dever
  ****

  Soundtrack Aaron Zigman: 1. Hot & Cold (Music Trailer) - Katy Perry ,2. Find My Way - The Gabe Dixon Band ,3. I’ve Got You Under My Skin - Michael Bublé ,4. Coolin’ - Alex Wilson and Paul Booth ,5. So Danco Samba (I Only Dance Samba) - Stan Getz & Luis Bonfa ,6. Relax - Frankie Goes to Hollywood ,7. U Cant Touch This - MC Hammer ,8. Cult Of Personality - Living Colour ,9. Freedom - Beautiful Creatures ,10. Get Low - Lil Jon & Elephant Man ,11. Canon In D - Johann Pachelbel ,12. It Takes Two - Rob Base and DJ EZ Rock,(11.5.2011)

 • Fr
  ***

  Není to poprvé, kdy někdo podlehl sekretářce. Teď honem na imigrační zamést to pod koberec…. Úvod – 15 minut – vypadá dost zajímavě a vesele. S.Bullock je sympatické monstrum, které s podřízenými zachází jak s otroky a R.Reynolds zase dokonalej nahrávač. Vzpomínám na Zelenou kartu, která mne tenkrát pobavila. Perfektně jim to spolu ladí a já mám na tváři takovej ten sympatickej škleb. Přestože Zelená karta byla jiná, také zde jde o sympatickou nenáročnou romantickou komedii, které ,,hraje“ na rodinné hodnoty a upozorňuje, že nejen štěstí, ale i lásce se musí občas naproti. Závěr mě k slzám nedohnal, ale ani mi nepokazil zážitek z příjemně prožitých 107 minut. PŘÍBĚH **** HUMOR *** AKCE * NAPĚTÍ ne(26.9.2010)

 • Subjektiv
  *

  Aj, tyhle filmy, ve kterých ze zapšklé ženštiny pod tíhou lásky vyhřezává při sledu pokusů o vtip její lepší já, to není nic pro Subjektiva. Za 5 minut zná člověk konec a pak již jen útrpně čeká, až přijde. Co chvíli pak přichází všeliká další poznání, jako třebas: a ejhle, ta žena říká: "...neumím plavat!" Tak to ona asi někdy spadne do vody. A taky že jo. A takové filmy že ne.(30.11.2009)

 • novoten
  ****

  Zatímco zápletka může na první pohled působit za vlasy přitažená (kdo by se do téhle situace nechal navést i přes vyslovená rizika?), postupující nosná linka, navěšené gagy i všechna příslušně upravená romantická klišé fungují přímo pohádkově. Největší prémií je ale Sandra Bullock, která vypadá a hraje nejlépe v kariéře a každou svou replikou nebo gestem mě rozněžňuje až na doraz. Když připočtu přirozenou chemii se spolehlivým Reynoldsem, spokojenost narůstá vysoko nad úroveň milé romantické komedie.(15.11.2009)

 • tron
  ***

  „Idem hore a dám si sprchu. Aspoň zo seba zmyjem Ramónove kokosové mlieko.“ Nemám príliš v láske romantické komédie, Sandru Bullock nijako extra nežeriem (ale rešpektujem ju, keď chce a má poruke dobrý materiál, vie byť veľmi dobrá, síce nie nejako extra herecky nadaná a talentovaná, ale profesionálna a presvedčivá hej) a Ryana Reynoldsa pokladám za fajn týpka, ale ak by bolo treba starať sa o jeho fanúšikovský web, určite by som to nerobil, ak viete, čo tým chcem povedať. Napriek tomu všetkému je Návrh vydarená, ľahko nadpriemerná záležitosť za solídnych 70%. Obidve hlavné postavy sú síce amorálne dno (Bullock pácha ukážkový zločin kvôli „zelenej karte“ a ako šéfka stojí za hovno a Reynolds ju vydiera tým, že jej v páchaní trestného skutku pomôže, ak mu v práci dá vysokú funkciu). Avšak treba povedať, že je to tak dobre zahraté, že vám to nevadí a takmer vôbec sa nad tým nepozastavujete (Bullock to celé aj produkovala). Obaja navyše majú skvelý cit pre sitkomový humor, čo je obzvlášť vidno u Reynoldsa, ktorého minimalistická mimika je miestami strašne smiešna a je presným opakom napr. megaprehrávajúcveho Jima Carreyho (scéna u agenta, kedy mu oznamuje, že ak sa dopúšťa trestného činu, môže za to dostať v prípade dokázania viny fajnovú pokutu a pár rokov za mrežami). Pozitívne ma zaujali i herci v podporných úlohách, running gag s megarozkošným psíkom, krásna Aljaška, plno vydarených scén (zrážka dvoch nahých tiel alebo najodpudzujúcejší mužský striptíz v dejinách modernej americkej kinematografie) a ešte viac skvelých dialógov a suchých hlášok („Vieš, ako to bude vyzerať na tvojom pohrebe?“ – chvíľa hrobového ticha – „Nikde nikto.“). P.S. Dajme tomu, že som Kanaďan, ktorý príde na dva dni do USA. Na ulici stretnem ženu, zamilujem sa do nej na prvý pohľad, ona do mňa a rozhodneme sa, že na druhý deň budeme mať svadbu. Láska na prvý pohľad je v USA trestná? Je zakázané, vziať sa 12 hodín po spoznaní? Ak nie, tak prečo by ma mali vyšetrovať, či viem, aký je jej obľúbený šampón? SAMOZREJME, že to neviem, poznáme sa predsa iba 12 hodín.(7.3.2018)

 • EdaS
  ****

  Možná jsem dlouho neviděl pořádnou romantickou komedii, ale jsem spokojený a kdybych měl dat tři hvězdičky, připadal bych si jako pokrytec. Ano, pod veškerou kritiku se klidně podepíšu, ale všichni herci jsou prostě hrozně sympatičtí a všechna ta klišé strašně oživují. A Sandra je i v pětačtyřiceti miláček. 70% P.S. Zápletka připomíná film mnohem starší než Zelená karta: http://www.csfd.cz/film/16224-come-live-with-me/(28.9.2009)

 • H34D
  ***

  Relativně zajímavá premisa zasévá semínko naděje v originální komedii se silným charakterem v popředí, jenže následný vývoj ne a ne vybočit ze zajetých kolejí, přičemž potvrzuje všechna předpokládaná žánrová klišé. Takový film mě už po sté nemůže oslovit, natož trvanlivěji zasáhnout. Většina zábavy je koncentrována v silné a dobře zahrané postavě Sandry, jakožto náročné businessmanky, a jejích konfrontacích s vesnickým prostředím... Nebýt ní, tak fakt nevím. 5/10(25.12.2009)

 • dobytek
  **

  Taková romantická blbina, která nepřekvapí vůbec, ale opravdu vůbec v ničem. Začátek ve firmě, kde jsou zaměstnanci vystresovaný ze šéfky, se mi docela líbil. Sandru Bullock mam rád a tady byla (aspoň ze začátku) taková správná svině a toho podřízenýho nesympatickýho submisivního kravaťáka fakt pěkně šikanovala. Já takovýho blba mít jako podřízenýho, tak mi nebude běhat ráno pro kafe, ale pro basu piv. Jenže po pár minutách film nabere jinej směr a koho by to napadlo, zlá šéfka se nakonec "překvapivě" do svýho podřízenýho zamilovala a blablabla, čtenářky ženy a život maj slzy na krajíčku. Nemoh by nějakej romantickej film třeba taky končit tim, že jeden pošle druhýho do prdele? Za to bych i nějakou tu hvězdu přihodil... Jinak včéra jsem koukal na to, jak zub času napáchal na Sandře (myslim tim zpěvačku z 80. let, do který jsem se kdysi dávno zamiloval, když jsem viděl videoklip Everlasting love) docela brutální devastaci a teď koukám, že druhá Sandra (Bullock) už má taky blíž ke skokům do rakve než k mládí, takže jsem si zase akorát uvědomil, jakej jsem starej kokot.(16.1.2011)

 • Shit
  ****

  Možná to má už hodně jetou zápletku, ale je to udělaný v zábavným provedení a já se u toho náhodou výborně bavil, kdy 3/4 filmu je fakt super komedie, ve který Raynolds osvědčil docela slušnej a nečekanej komediální talent a Sandra Bullock rozhodně do starýho železa nepatří, stále, i v 45, je to kočka se všim všudy, i když je mi jasný, že občas se tohle uřízne, tamto zvětší a támhleto natáhne, ale to mi vůbec nevadí, protože vypadá fakt báječně a to i nahá. Ta zbylá čtvrtina je trošku zbytečně velký klišé, rozhodně se to dalo zakončit nápaditějším způsobem, ale to už se nějak přežilo a dojem mi to nezkazilo(25.9.2009)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Před třemi dny jsem tě nesnášel a snil jsem o tom, že tě přejede auto nebo se otrávíš. - To je milé." Ve svém pracovním životě jsem byl šikanován nejednou svou nadřízenou, ale všechny byly spíše těžší než vyšší, takže jsem si to pořádně neužil. Být jí však Margaret, tak vrním blahem a kdybych dostal šanci ji trošku potýrat, tak bych si to skutečně vychutnal. Ale konec snění. Tu šanci dostal Andrew a já musím uznat, že se mu to povedlo. Mezi nedobrovolnými snoubenci to zkrátka přívětivě jiskřilo, mezi jejich ústy poletovaly vtipné repliky a mně s nimi, rodinou, imigračním úředníkem, orlem, psem a mobilem bylo moc fajn.(25.4.2016)

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 30 40
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace