poster

Hotel Transylvánie

 • USA

  Hotel Transylvania

 • Slovensko

  Hotel Transylvánia

 • Velká Británie

  Hotel Transylvania

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 2012, 91 min

Externí recenze k filmu (13)

 • CinemaView.sk (Radka Cenká) ****

  "Málokedy sa dá spraviť tento typ žánru bez predvídateľnosti, keďže osvedčené stereotypy fungujú aj u rozprávok. To je zádrheľ, s ktorým treba vopred rátať. I napriek chybičkám krásy pod ochrannou známkou Sony Pictures vyšiel animák, ktorý pobaví dospelých aj deti. Silno expresívny tonus obrazu i…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Jiří Kábrt) ***

  "Samotného mne překvapuje, že za ubytování dávám nakonec podniku (navzdory úvodnímu výkřiku) tři hvězdičky. Drákula vyzbrojen kouzlem Bély Lugosiho dokázal dobýt svět. S kouzlem Adama Sandlera (nebo u nás Petra Rychlého) dokáže překonat princeznu Meridu. Nic víc, nic míň." (více)

 • FandimeFilmu.cz (Jaroslav Mrázek) ***

  "Dětské filmové fandy Hotel Transylvánie určitě nezklame, avšak náročnější divák bude odcházet s rozporuplnými pocity. Na jedné straně zajímavé téma, líbívý vizuál a neskutečně sympatický vlkodlak Helmut, na druhé straně tuctově a povrchně zpracovaný příběh, humor na první signální a odfláknutý…" (více)

 • FanMovie.cz (Jan Varga) **

  "Jediný (a zásadní) problém tak představuje scénář, který je hloupý, okoukaný a mnohdy i nelogický (jak je možné, že se Drákula nevyzná ve svém vlastním hradě?). Obě hlavní zápletky jsou nezajímavé a neinvenční a jejich průběh včetně vynuceného happy endu je na sto honů odhadnutelný. Často nedává…" (více)

 • FFFilm.name (František Fuka) **

  "Posledním hřebíčkem do Draculovy rakve je český dabing, následkem kterého je otupena řada slovního humoru a téměř zcela vymizel humor, spočívající v přednesu (výjimkou je německý vlkodlak Helmut). Například Dracula mluví v českém dabingu úplně normálně, bez jakéhokoliv náznaku přízvuku!" (více)

 • Horor-web.cz (Martin Štefko) ***

  "Z kina jsem rozhodně neodcházel tak nadšený, jako například když jsem viděl „Expendables: Postradatelní 2“. Na druhou stranu si ale myslím, že je to dobrý animák, který si hraje se zajímavým nápadem, je vtipný, no a nějakou tu menší originalitu v příběhu mu prostě budeme muset odpustit. Animáků je…" (více)

 • Kfilmu.net (Martin Svoboda II) **

  "Že by se nějak inteligentně pracovalo s množstvím kultovních postav, to by vás snad po všem již zmíněném ani nenapadlo. Ke konci, kdy moralizování narůstá, navíc chování postav nabírá pravděpodobnost pochopitelnou pouze na základě vzorců kvantové fyziky." (více)

 • Kritiky.cz ***

  "Prostě a jednoduše další animovaný film s hezky vytvořenými postavičkami, nudným a stále stejným příběhem, několika opravdu dobrými vtípky a křečovitou snahou o zapojení hlavních hrdinů do fenoménu – „I v nemrtvých se může skrývat muzikální talent“. Pokud se chcete přesvědčit, jestli se v nich…" (více)

 • Kultura21.cz (Ing. Olga Koníčková)

  "Za velmi působivou 3D sekvenci považujeme ´stolovou scénu´, ve které Drákula a Jonathan prolétávají hotelem na létajících stolech. V jednu chvíli se vše mění takřka v surfařský či skateboardový závod. Rychlý pohyb pěkně demonstruje animaci, krásu a architekturu hotelu a také 3D. Myslíme si, že se…" (více)

 • MovieScreen.cz (Adam Fiala) ***

  "Film vskutku nabízí řadu vtipných dialogů nebo situací, ale jsou izolovány a je nepříjemné, že na ně musíme čekat. Nejlepší bude zavolat hotelovou recepci a stěžovat si řediteli. Třeba nám jako omluvu pustí Ukradené Vánoce Tima Burtona či Příšerky s.r.o." (více)

 • MovieZone.cz (Karel Ryška) ***

  "Hotel Transylvánie tak ve výsledku nenadchne. Na druhou stranu ale bez problému funguje jako krapet netradiční animovaná jednohubka, která holt neměla dostatečné ambice na to, aby překročila svůj stín. Podobné pokusy o něco jiného jsou každopádně pořád vítanější, než další Doba madagaskarová v…" (více)

 • Studentpoint.cz (Michaela Olbrichová) ****

  "Za zmínku stojí taky několik ne moc viditelných, ale rozhodně povedených parodií na některé kultovní trháky (a rádoby trháky). Například Quasimodo a là Neo z Matrixu apod. Posměchu se nevyhnula ani náctiletými zbožňovaná Twilight sága, což potěší všechny její odpůrce. Přesvědčte se sami, je to…" (více)

 • Topzine.cz (Nela Cristovová) ***

  "Zvykli jste si třeba na dvojsmysly, které do animáků zavedla Shrekova parta? Tak na ně můžete zase zapomenout, tyhle krvelačné příšery působí na nějakou tu sprosťárnu tak nevinně, že proti nim i Jeníček s Mařenkou mluví jako kanál. A proč se v dětských filmech musí pořád tolik zpívat? I když proti…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace