poster

Žoldáci

 • USA

  Soldier Boyz

 • Slovensko

  Žoldnieri

Akční / Drama / Thriller

USA, 1995, 90 min

 • SOLOM.
  **

  Tyhle ty céčkové akční filmy jsou určeny jen pro „zábavu“, než aby vás nějak plnohodnotně obohatili a to ještě záleží, jak jste zrovna psychicky naladěni. Většina z nich totiž stojí na banálním příběhu, který je plný nelogických kiksů a přehnaných scén. Což je samozřejmě i tento případ. Louis Morneau Je v mých očích docela dobrý režisér, ale tento film patří mezi jeho slabší kousky. Zvláště vezmeme-li v potaz již samotný fakt (dost debilní), že si bohatý papínek zajede do lochu pro bývalého vojáka (který ani není jeho nejlepší přítel, ani známý), no a ten si sebou jen tak vezme hrstku vězňů, kteří se navíc mezi sebou ochotně zabíjí už za mřížemi. U Tuctu špinavců se nad tím dalo přimhouřit oko, protože tam bylo alespoň hvězdné herecké obsazení, ale tady? Michael Dudikoff byl vždycky takový akční „maňásek“ a na polovinu filmů, ve kterých účinkoval, se za střízliva snad ani nedá dívat. Tady patřil kupodivu k tomu lepšímu, co nám film nabídl, ale banalita celého příběhu vám prostě neumožní, si jej nějakým větším způsobem užít.(21.2.2018)

 • JohnSmith
  *

  Kdybych byl miliardář a unesli mi dceru ve Vietnamu a nechtěl bych platit hrdlořezům výkupné, tak bych se obrátil spíš na kontraktory pracující v oboru než na výchovnýho poradce v pasťáku.Budiž. No a kdybych byl náhodou ten bývalý mariňák co dělá vychovatele v pasťáku, tak bych šel za bývalýma vojákama, se kterýma jsem sloužil než abych si vzal do akce pět výrostků, kteří nemají tušení o tom,jak se chovat v džungli, jak efektivně eliminovat nepřítele a co to je poslouchat rozkazy.Tak to by bylo na úvod. Teď k filmu samotnému. To že je nasnímán opravdu špatně,nebývá u tohodle druhu filmů tak zvláštní. Celkem pobaví mikrofon v záběru, který vám dělá společnost poměrně často. O hercích se nedá mluvit vůbec a akce?No některé scény nebyly špatně natočený,ale většina je do očí bijící. Ve 14 jsem tenhle film žral,časy se mění a lidi taky.Teda jen někteří.(3.5.2009)

 • Trucker
  odpad!

  Tenhle výtvor by se zřejmě bez uzardění dal nazvat etalonem sračky, která je pokusem o militaristický film. Tlupa totálně blbých primitivních hovad posbíraných po kriminálech se stává jednotkou žoldáků na cestě k vysvobození rozmazlené dcerušky jakéhosi miliardářského páprdy. Jestliže casting nebyl prováděn v ústavech pro mentálně choré s IQ nižším než 45, musí se těm individuím, co se ve filmu objevují, nechat to, že ty blbečky zahráli "dobře", protože na tak odpudivou bandu totálních dementů se téměř nedalo vydržet dívat. Nejlépe kvality tohoto výtvoru asi vykreslí skutečnost, že v té nesnesitelně blbé časové lajně, která je filmu vyhrazena na vyplýtvaném celuloidovém pásu (anebo v diskovém poli počítačů) se odehrávají i natolik "reálné" věci jako je bitka těch naverbovaných kreténů mezi sebou a to během akce.(19.7.2014)

 • Visáč
  *

  Dudikoff bol vždy sračkár - či už hral mariňáka, policajta alebo väzenského psychológa (s minulosťou elitného zabijaka, pochopiteľne). Vyberá sa do vietnamskej džungle a s mladistvými delikventmi vymláti celú krajinu. Myslíte, že si takéto retardované príbehy píše Dudikoff sám alebo zbiera scenáristické pokusy narkomanov?(11.3.2005)

 • mzss1
  ****

  Tak teda mě se to líbilo. Michael Dudikoff je u mě velmi dobrý herec, který se ve většině filmů dost pere. Čekal jsem teda o dost méně. Neříkám, že je to úplná bomba, zápory se zde najdou, ale kladů je zde poměrně více. Příběh to má klasický, obstojný. Úvod filmů celkem jde, ale v určité sekvenci postrádá logiku. Nevadí, započne zahájení s postavama a jde se na věc. Už ten úvod mě zaujal. Ke konci 1/3 filmu započně první akce a od té doby je zde akce poměrně dost, takže je hezky rozložená po celém filmu. Je dobře natočená, především zběsilé přestřelky a i dost výbuchů nám tento snímek nabídne. Líbilo se mi, že je film reálný, takže i dramatické chvíle se zde najdou. Film má vysoké tempo a velký spád. Hudba na béčko klasická, dobrá. Herecké obsazení je v pořádku. Všichni zaujmou, především Michael Dudikoff, který zde má silnou autoritu. No, na začátku měl pár soubojů, pak už ne, což je škoda, ale nevadí. Zápory ? Mohl být lépe vysvětlen úvod filmu, mohl být lepší závěr, tím nemyslím akční finále nyní. Ale nastoupili do vrtulníku a konec filmu, žádné ocenění žoldákům. Některé akční scény byly přehnané, ale dalo se to. Finále, kdy záporák Tagawa střílel z vrtulníku mohlo být lepší, takhle to tomu záporákovi moc usnadnili. To je asi tak celeé negativní, akce mohla míz více nápadů, byla trochu třeba ohraná, ale nevadí, i tak mě film bavil. Konverzace byly také zajímavé, takže vše reálné. Co mám dále o tomto béčkovém filmu povídat. Laciný akční film, který zabaví a minimálně dostatečně uspokojí akčního fanouška těchto starých béčkových filmů. Zápory tu jsou to je fakt, i mohlo být více akčních nápadů, ale nevadí, přesto jsem spokojen. Výsledný dojem ? Výrazně nadprůměrná záležitost na kterou se ještě někdy párkrát kouknu. 76% = ****(1.6.2013)