Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Toliver, bývalý důstojník amerických námořních sil, který teď pracuje ve vězení s maximální bezpečností pro mladistvé, se vrací po letech do Vietnamu. Musí tam najít nezvěstnou dceru amerického obchodního magnáta, kterou někdo pravděpodobně unesl. Na náročné cestě ho provází speciálně vycvičený kádr z jeho nejdrsnějších chovanců. Tým za odměnu slíbili, že je propustí na svobodu. Netuší však, jaké peklo je v džungli čeká... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (24)

klerik 

všechny recenze uživatele

A tak jednoducho z toho mohlo byť nadupané vojnové béčko. Pár žoldnierov bude kaliť po Vietnamcoch... Lenže tvorcovia tam zamontovali väzňov, ich naivné charaktery a vzťahy. Akcia je málokedy zaujímavá na úkor "psychológie" a pátosu. Aspoň že ten Tagawa je štandardne odporný... Zarážajúce, že režisér vo svojich neskorších filmov preukázal nečakaný talent pre prostoduchú akciu (BOJ O ŽIVOT) a napätie (JAZDA DO PEKIEL 2)... ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Tyhle ty céčkové akční filmy jsou určeny jen pro „zábavu“, než aby vás nějak plnohodnotně obohatili a to ještě záleží, jak jste zrovna psychicky naladěni. Většina z nich totiž stojí na banálním příběhu, který je plný nelogických kiksů a přehnaných scén. Což je samozřejmě i tento případ. Louis Morneau Je v mých očích docela dobrý režisér, ale tento film patří mezi jeho slabší kousky. Zvláště vezmeme-li v potaz již samotný fakt (dost debilní), že si bohatý papínek zajede do lochu pro bývalého vojáka (který ani není jeho nejlepší přítel, ani známý), no a ten si sebou jen tak vezme hrstku vězňů, kteří se navíc mezi sebou ochotně zabíjí už za mřížemi. U Tuctu špinavců se nad tím dalo přimhouřit oko, protože tam bylo alespoň hvězdné herecké obsazení, ale tady? Michael Dudikoff byl vždycky takový akční „maňásek“ a na polovinu filmů, ve kterých účinkoval, se za střízliva snad ani nedá dívat. Tady patřil kupodivu k tomu lepšímu, co nám film nabídl, ale banalita celého příběhu vám prostě neumožní, si jej nějakým větším způsobem užít. ()

Reklama

mzss1 

všechny recenze uživatele

Tak teda mě se to líbilo. Michael Dudikoff je u mě velmi dobrý herec, který se ve většině filmů dost pere. Čekal jsem teda o dost méně. Neříkám, že je to úplná bomba, zápory se zde najdou, ale kladů je zde poměrně více. Příběh to má klasický, obstojný. Úvod filmů celkem jde, ale v určité sekvenci postrádá logiku. Nevadí, započne zahájení s postavama a jde se na věc. Už ten úvod mě zaujal. Ke konci 1/3 filmu započně první akce a od té doby je zde akce poměrně dost, takže je hezky rozložená po celém filmu. Je dobře natočená, především zběsilé přestřelky a i dost výbuchů nám tento snímek nabídne. Líbilo se mi, že je film reálný, takže i dramatické chvíle se zde najdou. Film má vysoké tempo a velký spád. Hudba na béčko klasická, dobrá. Herecké obsazení je v pořádku. Všichni zaujmou, především Michael Dudikoff, který zde má silnou autoritu. No, na začátku měl pár soubojů, pak už ne, což je škoda, ale nevadí. Zápory ? Mohl být lépe vysvětlen úvod filmu, mohl být lepší závěr, tím nemyslím akční finále nyní. Ale nastoupili do vrtulníku a konec filmu, žádné ocenění žoldákům. Některé akční scény byly přehnané, ale dalo se to. Finále, kdy záporák Tagawa střílel z vrtulníku mohlo být lepší, takhle to tomu záporákovi moc usnadnili. To je asi tak celeé negativní, akce mohla míz více nápadů, byla trochu třeba ohraná, ale nevadí, i tak mě film bavil. Konverzace byly také zajímavé, takže vše reálné. Co mám dále o tomto béčkovém filmu povídat. Laciný akční film, který zabaví a minimálně dostatečně uspokojí akčního fanouška těchto starých béčkových filmů. Zápory tu jsou to je fakt, i mohlo být více akčních nápadů, ale nevadí, přesto jsem spokojen. Výsledný dojem ? Výrazně nadprůměrná záležitost na kterou se ještě někdy párkrát kouknu. 76% = **** ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Slabe slabe Dudikoff v 90 letech to uz je spis bida i kdyz tohle patri jeste k tomu lepsimu v cem se objevil ale stejne nic moc story o tom jak drsnej vojak vycvicil bandu vyrostku a s ni pak vymlatil celej zlocineckej kartel ve Vietnamsky dzungli mne prijde hodne na hlavu postavena no aspon ze te akce je docela dost a tak se da jeste jakz takz zapomenout na fakt ze jinak je ten film totalni hovadina ()

Lacike odpad!

všechny recenze uživatele

Z nejakého nevysvetliteľného dôvodu som dostal chuť na nejaký film s Dudikoffom. Náhodným výberom som došiel k tomuto filmu. Zaujal ma trailer v ktorom sa neustále strieľalo a všetko tam vybuchovalo. Film síce spĺňa to, co sľubuje trailer. Lenže prevedenie akčných scén je úbohé až tragikomické. O zápletke nemá cenu hovoriť. Proste niečo infantilné. Jediným plusom filmu je, že som si konečne spomenul odkiaľ ukradli scénu pádu lietadla na začiatku filmu. Už som ju videl aj v nejakom ďalšom béčku plnom akčných scén z iných filmov a nevedel som odkiaľ ju ukradli. Je z filmu Air America. K cti patlalom tohto skvostu slúži, že tentokrát aspoň použili alternatívne zábery a trochu inak tú scénu zostrihali. Takže moju zvedavosť ohľadom Dudikoffa som ukojil a ďalších 10 rokov nemusím vidieť nejaký jeho film. A možno dostanem rozum a nepustím si už žiadny. 1/10. ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama