Akční komando

Akčné komando

Akční / Drama

USA, 1997, 90 min

• blackrain

Nemyslím si, že by se ti teroristé dostali tak snadno do té chemické laboratoře, kde je výroba nebezpečných chemikálií, kterou dokonce hlídali vojáci. A to nebyla jediná nelogičnost tohoto akčního snímku. Dal by se tu vypsat mnohem obsáhlejší seznam. Celý film mi svým zpracováním přišel jako epizoda z nějakého akčního seriálu, teď mě napadl legendární MacGyver. Ale na Richarda Deana Andersona se koukalo mnohem lépe než na Dudikoffa.(7.9.2010)

• solver

Rok po natočení Skály a Boeingu 747 v ohrožení někoho zasvrbělo a natočil remake. Dudi vzal nejspíš ty samé Russelovo brejle z rekvizitárny a s výrazem intelektuála, Nicolasovo injekcí a čtvrtým danem z jiu-jitsu, šel do akce s uřvaným poručíkem, který si zakládal na tom, aby jeho lidi věděli do kolika let se počůrával. Jelikož jsme všichni věděli, jak to dopadne, překvapilo nás jen málo. Např. že s tím placebem šel odklidit zvracejícího pilota a v pohodě přistál - to měkkejš Nicolas se sotva válel a zažehnul zelenou světlici. Holt VX bylo asi trochu víc biohazard. Pak mě zajímalo, co mu to vlastně chtěla ta jeho říct - tipoval jsem to na rozvod, protože Dudi se nechtěl množit, asi ještě neměl vyděláno dost dolarů - ale vlastně mu šla říct, že mu podjely nohy. Doktor se zkrátka nejistil antikoncepčně a výmluva na to, že do toho zlého světa nechce přivést potomka, se nekonala. Mému oku nemohla uniknout sadistická pravá ruka hlavního zloducha (Die Hard III), a úlisný reportér (Die Hard), zkrátka vykrádačka a mix toho, co bylo do té doby natočeno :-)(10.7.2016)

• moviefan4

Bože to zas bola sprostosť a v hlavnej úlohe Dudikoff, ten to iba dorazil. Dej ktorý je už veľa krát obohratý ale mňa zatial neomrzil. Ale keď som uvisel ako sa dá taký jednoduchý dej posrať neveril som tomu. Herci tu boli všetci velmi zlí. Scénar som tu dáko neriešil keďže tu hrá Dudikoff. Zhodnotil by som to iba taj že raz stačilo, už druhý krát nie.(26.3.2016)

Je to úplne priemerný akčný film s Michaelom Dudikoffom. Má celkom dobrý príbeh o únose lietadla s viceprezidentom, pričom na palube sa nachádza aj biologická zbrań a manželka hlavného hrdinu. Normálne mám takéto príbehy rád, ale tu sa až moc opakuje z iných filmov, hlavne Skala a Boeing 747 v ohrození, pričom sú tu aj skoro presne okopírované scény z týchto filmov, či už zatvorenie nakazeného vojaka v mieste s biologickou zbrańou alebo prechod vojakov do lietadla. Akcie tu moc nie je, ale ani tak moc nezaujme. Pomerne dlho trvá, kým sa komando dostane na palubu lietadla, pričom dovtedy sa uskutočnia len dve nezaujímavé prestrelky, ale ani potom sa toho moc akčného neudeje, až na konci, ktorý je ale až moc krátky. Najviac ma tu zaujalo perfektné zlomenie väzov na toaletách, ale aj popravy rukojemníkov sú zaujímavé. Hudba tu nie je najhoršia, ale je rovnaká ako vo filme Útok na ponorku. Myslím si, že tento film sa dá úplne bez problémov pozrieť, ale aj tak moc nemá čím zaujať. Objektívna kvalita filmu- 50%, film sa páči mne na 55%.(11.9.2009)

• martins

Akční béčko na motivy fimu Boening 747 z roku 1996, začátek solidní, pak však film spadá do podprůměru, hlavně unesení letadla je k smíchu, stejně jako postava víceprezidenta, kterou na palubě chrání pouze tři lidé, u tak důležité osoby bych předpokládal větší ochranku. Chartný děj, film se dá zkouknout, ale žádný větší dojem nezanechá.(19.2.2014)